Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Berion jak się nie da? Sam zmieniałem dysk z 240 GB na 1TB a miałem kilka składkowych gier. Zrobiłem backup...

Przywróciłem na nowy dysk i wszystko było po staremu, gry konta, wszystko działało. Nic nie musiałem pobierać.

Odnośnik do komentarza

Na konsoli z NOR - przynajmniej na fw 3.55 - z backupu nawet z tej samej konsoli na tę samą konsolę, nie przywraca licencji. Sam indeks co objawia się potem komunikatem o potrzebie odnowy licencji przez sklep, czyli de facto zalogowania na konto na którym gra została zakupiona.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

  Witam. Mam kilka pytań. Posiadam PS3 i PS4 i chciałbym wymienić w nich dyski. Pomyślałem że kupie Seagate SSHD(ST1000LM014) 1TB, włożę go do czwórki, a dysk z czwórki (500GB)  włożę do trójki. Mam w związku z tym kilk pytań:

 

1.Jak dużego dysku pośredniego będę potrzebował, żeby zrobić backup mojego aktualnego dysku 250 GB, prawie po brzegi wypełnionego? Wystarczy 250, czy on potrzebuje jeszcze jakiejś dodatkowej objętości na rożne pierdoły, pakowania, rozpakowania?

 

2.Czy stracę jakąkolwiek gwarancje na PS4? Bo wykupiłem ubezpieczenie na 5 lat i mam nadzieje że wymiana  dysku tego nie narusza.

 

3.Czy dysk zamontowany w czwórce bez problemu pójdzie na trójce.

 

4.Czy procedura przy zmianie dysku na czwórce jest taka sama jak na trójce?(backup,przegranie pełnej zawartości,start)

 

Dziekuje z góry za odpowiedzi i przepraszam za ich lamerski charakter. Średnio się na tym znam, a nie chciałbym czegoś zepsuć.  

 

Pozdrawiam.

 

Marcin.

Odnośnik do komentarza

Tego nie wiem, ale chyba na bierząco w locie buduje paczki na dev_usb/ (a po Polsku: chyba w locie kopiuje dane do plików na usb ;)).

 

Nie stracisz, przecież nie zrywasz stickerów. Po to jest swobodny dostęp do HDD aby nie tracić gwarancji. Masz to zresztą w instrukcji obsługi.

 

Dysk z PS4 zostanie sformatowany na PS3.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wierzę, ale mam pytanie do bardziej obeznanych... :)

 

Skończyło mi się miejsce na dysku, więc po przeczytaniu różnych opinii zdecydowałem się na zakup:

Seagate Momentus SpinPoint M8 1TB (5400, 8MB, Serial ATA/300) ST1000LM024

 

I mam z nim mały problem... ewidentnie po przekroczeniu tak z 300gb danych na dysku, konsola włącza się dłużej, dłużej ładuje XMB, listę trofeów, gry chodzą normalnie, ale widzę ewidentnie, że nie chodzi to tak jak stary 250gb.

 

Widzę na dysku możliwość użycia zworki do przełączenia trybu SATA 150/300, czy to może być wina tego, że teraz dysk ustawiony jest na 300, bez zworki? niestety kurde nie mam pod ręką żadnej zworki grrr, ale też na alledrogo żadnych mini nie widzę, czy taka 2.54mm się nada? http://allegro.pl/zworka-jumper-goldpin-h-6-mm-2-54-mm-20-szt-i3980991054.html

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem dzis Tekkena, a tam mnie proszą o 7.5 gb wolnych danych an 12gb super slimce...

Zatem mam pytanie, jaki dysk się nada do ps3? najlepiej jak najtańszy, 60gb nawet starczy, bo jestem niedzielnym graczem raczej :)

 

czy instalacja tego dysku może być przez usb? czy bedzie konsola wykrywała go jedynie jako pamięć na muzykę i filmy? 

Czy trzeba wymienić te 12gb dysk an większy i bawić się w rozkręcanie itp ?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Na USB wszystko traktowane jest jako pamięć masowa, a nie systemowy storage. Przykro mi, ale musisz kupić 2,5 calowy dysk SATA. Tylko zmierz wysokość. ;) A jak to jest CECH-4xxx ("Super Slim") to przygotuj się na dodatkowe koszty na szyny (albo zrób je sam).

 

Banny, masz instrukcję obsługi w pudełku. Weź tam zajrzyj kiedyś. :P Jest opis jak wymienić HDD (nawet jak odkręcić słownie jedną śróbkę).

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy poniższy dysk się nada do konsoli FAT? Czy to że ma 16MB cache oraz 7mm grubości nie będzie przeszkadzać?

http://www.komputronik.pl/product/165106/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Seagate_Momentus_Thin_500_GB_5400_16MB_Serial_ATA-300_7mm.html

Czy może polecacie jakiś tańszy/lepszy?

Dobra, już nieważne, kupiłem jednak ten dysk: http://www.ceneo.pl/15760188.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ktory dysk lepiej wybrac ?

 

WD Blue 1 TB (5400, 8MB, Serial ATA/300) [WD10JPVT]

http://www.komputronik.pl/product/146771/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Blue_1_TB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html

 

czy moze

 

WD Blue 1 TB (5400, 8MB, Serial ATA/600) [WD10JPVX]

http://www.komputronik.pl/product/190117/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Blue_1_TB_5400_8MB_Serial_ATA-600_.html

 

EDIT:

Zakupilem ten drugi i poki co wszystko smiga jak trzeba :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Siemanko wszystkim :D 


Mam kilka pytań:

1. Czy większy dysk jest wolniejszy od mniejszego? Czy będę miał na nim lagi/ spadek fps?

2. Czym różnią się 2 ostanie dyski (500 Gb) oprócz ceny? 

3. Który dysk wybrać? 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc. :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ważna kwestia - konsola 12GB w środku nie ma dysku. To jest po prostu pamięć flash - miejsce na dysk jest puste. Więc tak jak Plugawy napisał - podłączasz nowy dysk i kopiujesz wszystko z pamięci 12GB (konsola o to zapyta).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...