Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu moja ps3 fat zaliczyła ylod. Kupiłem ps3 super slim 12 gb i chciałem przełożyć stary dysk 500 gb do nowej konsoli ale ta woła o formatowanie dysku. Wszystkie zdjęcia, muzyka i filmy zostaną więc utracone. Czy znacie jakiś sposób by zgrać dane z dysku? Nie wiem może przez komputer?

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie wkładałeś w między czasie innego HDD (są przypisywane do konsoli po numerze seryjnym, wersji jego firmware i nazwie modelu) to znaczy, że dane na starym musiały zostać uszkodzone (pola elektromagnetyczne, łupnąłeś nim o ścianę etc. ;d). Jeśli pierwszy wariant to można od biedy zrobić tak, że sczytujesz obraz NAND/NOR, podmieniasz xRegistry.sys ze zmodyfikowanymi wpisami odnośnie przypisanego HDD i podmieniasz SHA1 HMAC wyciągnięty z tych informacji i zapisywany bodajże w syscon. Potem taki obraz wgrywasz z powrotem i trzymasz kciuki.

 

W Sony rozłożą ręce bo klucz którym jest szyfrowany jest unikalny dla każdej konsoli z osobna. Jedyny sposób na odzyskanie danych tego HDD to wykonanie posektorowego obrazu na komputerze, odczytanie eEID (0/1/2/3/4/5) i EID0 z konsoli (wymagany CFW) - z tego można złożyć atakey i endeckey, którymi można odszyfrować VFLASHe. Z poziomu pingwina, trzeba kompilować programy itd. Trochę jest tym roboty.

 

Innego sposobu NIE MA i NIGDY nie będzie. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

good morning..

od kiedy zakupilem PS+ tytuly wala do mnie drzwiami i oknami, oraz przerozne DLC, jak i wydania BR, ktore rowniez zrzucamy czasem na HD, a jak wiadomo to bardzo przytlacza czarnulke. wtedy wlasnie wpadlem na ten wyszukany pomysl :) teraz szybko i na temat:

dysk twardy SSD jest kompatibilny z PS3 ? Ktos, cos slyszal, kombinowal?

 

naprawde przy takim nadmiarze danych obawiam sie o prace dysku(zamulanie, przegrzewanie, halasowanie - kultura pracy), poprostu martwie sie ;)

sami rozumiecie.. prawda?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Jak wloze do PS3 12 GB dysk to pamiec flash praktycznie zostanie utracona, ale co z tymi kilkoma GB danych? Przeniesie je na nowy dysk?

 

Acha i powiedzcie mi czy ten dysk zrobi robote? Bo cos niska cena za 320 GB. Co prawda firma mi nie znana, ale...

 

http://allegro.pl/dysk-wd-320gb-sata-5400obr-2-5-idealny-tanio-i3222385972.html

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

serio western digital nie znasz? to jeden z topowych producentow. mam ich dysk w piecu i jak wymienialem w facie na wiekszy to tez wd wsadzilem

 

tak jak w pececie tak i w konsoli musisz do czegos przykrecic dysk a ze do obudowy sie nie da to kieszen jest wymagana w kazdym przypadku. mozesz sobie sprawdzic czy w miejscu na dysk jest jakas blacha ale pewnie nie ma skoro bez dysku sprzedaja wersje 12 gb

Edytowane przez vip77
Odnośnik do komentarza

No to straciłeś czy nie? Bo Twój post jest chaotyczny. ;)

 

Te 12GB jest montowane jako dev_hdd0, a więc to tam muszą być ("dev_hdd0/home/numer_użytkownika/savedata/"). Skoro wymieniasz ten SDD na inny SDD/HDD to logiczne, że te save'y tracisz. Konsola przypisuje do siebie aktualnie używany HDD po np. numerze seryjnym i po włożeniu starego będzie wymagać formatowania skoro te dane się różnią. Także ja nie widzę tutaj innej możliwości jak stratę wszystkich danych (nie robiąc systemowej kopii i/lub nie kopiując tego na chmurę).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No to straciłeś czy nie? Bo Twój post jest chaotyczny. ;)

 

Te 12GB jest montowane jako dev_hdd0, a więc to tam muszą być ("dev_hdd0/home/numer_użytkownika/savedata/"). Skoro wymieniasz ten SDD na inny SDD/HDD to logiczne, że te save'y tracisz. Konsola przypisuje do siebie aktualnie używany HDD po np. numerze seryjnym i po włożeniu starego będzie wymagać formatowania skoro te dane się różnią. Także ja nie widzę tutaj innej możliwości jak stratę wszystkich danych (nie robiąc systemowej kopii i/lub nie kopiując tego na chmurę).

Myślę, że moje "tak" wszystko Voytekowi wyjaśniło. Resztę napisałem, żeby było wiadomo, że miałem z tym do czynienia.

Te 12GB jest montowane jako dev_hdd0, a więc to tam muszą być ("dev_hdd0/home/numer_użytkownika/savedata/"). Skoro wymieniasz ten SDD na inny SDD/HDD to logiczne, że te save'y tracisz. Konsola przypisuje do siebie aktualnie używany HDD po np. numerze seryjnym i po włożeniu starego będzie wymagać formatowania skoro te dane się różnią. Także ja nie widzę tutaj innej możliwości jak stratę wszystkich danych (nie robiąc systemowej kopii i/lub nie kopiując tego na chmurę).

Miałem na myśli sejwy z pamięci flash.

Odnośnik do komentarza

Wlozylem dysk bez tej szyny, wszedl gladko, konsola od razu rozpoznala, zaproponowala format i przegranie danych z pamieci flash na twardziela. Wszystko bardzo elegancko.

 

Dysk delikatnie lata, w sensie zamiast lezec idealnie prosto to lekko opada w dol. Zastanawiam sie, zeby nie uszkodzic stykow, podloze pod ten dysk cos aluminiowego zeby lezal idealnie prosto. Tymczasowo, ale na razie zamiast kupic ta kieszonke to wole w gry zainwestowac, wystarczajaco juz mnie wymiana konsoli kosztowala :P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...