Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

jakie wymogi musi spełniać dysk, żeby pasował mi do ps3 slim 320 ? polecacie jakieś konkretne ? 

 

jakiś fajny tutorial jak to zrobić ?

 

sejwy mają zabezpieczenie przed kopiowaniem, więc chyba muszę skopiować wszystko.....ile pamięci zewnętrznej na to potrzebuje, jeśli nie mam teraz na dysku nic, prócz paru sejwów ? 

Odnośnik do komentarza

jakie wymogi musi spełniać dysk, żeby pasował mi do ps3 slim 320 ? polecacie jakieś konkretne ? 

 

jakiś fajny tutorial jak to zrobić ?

 

sejwy mają zabezpieczenie przed kopiowaniem, więc chyba muszę skopiować wszystko.....ile pamięci zewnętrznej na to potrzebuje, jeśli nie mam teraz na dysku nic, prócz paru sejwów ? 

 

2'5 cala SATA.

Fabrycznie masz 5400RPM więc możesz brać taki, 7200RPM nie zaszkodzi jak taki znajdziesz.

Tutoriali nie znam, ale po prostu wyciągasz stary dysk i wkładasz nowy.

Sejwy z zabezpieczeniem możesz ogarnąć opcją robienia backupa (gdzieś jest w PS3) - potrzebujesz tylko jakiegoś dysku na USB, konsola zrobi zrzut wszystkiego co masz na dysku, potem wkładasz nowy i odtwarzasz backup z dysku zewnętrznego - ja tak robiłem jak zmieniałem dysk kilka lat temu.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

7200RPM w PS3 nie daje zbyt wiele, o SSHD nie wspominając, PS3 używa SATA1 - bardzo starego i wolnego interfejsu, który dodatkowo jest spowolniony przez sposób w jaki konsola z niego korzysta. 

 

Przy wyborze dysku 7200RPM trzeba też pamiętać, że zużywa on więcej energii i generuje więcej ciepła.

 

Zanim zdecydujesz się na jakiś model to sprawdź w sieci czy ktoś nie miał z nim problemów w PS3, gdyż istnieją takie dyski SATA 2.5 cala, z którymi PS3 nie działa prawidłowo.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Tjaaa sresssd może... testy amerykańskich naukowców dowiodły iż prędkości odczytu z 7200 vs ssd (w grach) są na tyle znikome, że nie przekladają się na $ wydane na ssd. 

 

 

Sugeruj się decybelami i pojemnością przy wyborze. Niewielka ilość mmodeli 2,5 sata odmawiała współpracy z ps3.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Tjaaa sresssd może... testy amerykańskich naukowców dowiodły iż prędkości odczytu z 7200 vs ssd (w grach) są na tyle znikome, że nie przekladają się na $ wydane na ssd. 

 

 

Sugeruj się decybelami i pojemnością przy wyborze. Niewielka ilość mmodeli 2,5 sata odmawiała współpracy z ps3.

 

Z tym SSD vs 7200 to mam nadzieję, że mówisz wyłącznie o PS3 i PS4, bo np. na blaszakach SSD daje nawet kilkaset procent przewagi w stosunku do szybkiego 7200rpm dysku.

 

Jedynym przypadkiem, gdzie dysk talerzowy może podskoczyć do topowych SSD na SATA3 to jeśli wziąć 10000RPM Raptora i zmierzyć odczyt jednego wielkiego bloku danych - co jest bardzo rzadką operacją przy grach i codziennym użytku. Cena dysków SSD też już mocno spadła i można kupić 256GB poniżej 400zł. Jesteśmy w punkcie historii (lub bardzo blisko), w którym dyski talerzowe tracą sens istnienia dla klienta domowego.

Odnośnik do komentarza

W życiu bym nie polecił nikomu SSD do PS3 bo to kasa wywalona w błoto. Pisałem o SSHD. Może się nie przekłada na ogólną wydajność jakoś znacząco ale przynajmniej doczytywania tekstur nie widać (np. w taki Rage czy Borderlands widać było bardzo dużą różnicę). Więc ja tam polecam hybrydy do konsol tym bardziej że różnica cenowa w stosunku do zwykłych dysków jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołączam się do pytania o dysk. Czy ten model będzie pasował do PS3 Fat?
http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-2-5-cala-samsung-500gb-sata-ii-i5337687657.html
W skrócie: 2,5 cala, 5 400 obr./min, grubość 9,5 mm, SATA II
Wątpliwości mam co do interfejsu SATA II. jakby ktoś mógł pomóc to będę ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Czy deinstalacja dysku w konsoli Super Slim - tej ostatniej może przebiec po prostu przez wyciągnięcie hdd? Nic się nie stanie? Chcialem zrobić backup na moim pendrive 16 GB jednak system żąda 50, po skasowaniu wszystkich gier!!! No trudno zrobię wszystko ręcznie.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Myślałem, że dyski 3,5 i 2,5 calowe mają takie same wejścia.

Z tego co piszesz wynika, że jednak tak nie jest.

Dzięki za oświecenie mnie.    :)  :thanks:

 

 

 

EDIT.

 

Jednak sprawdziłem dyski 2,5 i 3,5  calowe (PC-towe) SATA. Mają identyczne wejścia (na dwa kable).

To co w takim razie będzie przeszkodą, że dysk 3,5 calowy nie zadziała ? No bo chyba jednak nie dodatkowe zasilanie.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...