Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie aktywować na pewno na modelach z NOR (ponieważ dane aktywacyjne znajdują się dev_hdd0/home/numeruzytkownika/exdata/), na modelach z NAND raczej nie (ponieważ te dane znajdują się na którmyś dev_flash, ale głowy za to nie dam). Na pewno nie liczy się jako aktywacja nowego systemu (musiałbyś płytę główną zmienić ;)).

 

 

Dobrze rozumiem? Jak mam na konsoli kilka kont, z których pobierałem rożne gry, to po wymianie dysku będę musiał się logować na każde konto z osobna i je ponownie aktywować, by pograć w gry, które zostały zakupione na danym koncie? Nawet jak wcześniej zrobię backup?

 

Mam jeszcze konsolę FAT, która pierwotnie miała dysk 40GB i mnie ciekawi jak to jest z tymi kontami i aktywacjami.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Nic nie będziesz musiał aktywować. A backup zrób sobie usuwając wszystkie gry najpierw (chyba, że masz wolne łącze). Zapisz sobie zapamiętywanie haseł tylko na kontach. Po usunięciu gier i dem, backup to chwila i odzyskanie też chwila i zajął mi coś 800mb. Po odzyskaniu masz wszystkie konta z hasłami i sobie ściągasz od nowa. I tyle - powiem Ci sam siębałem, a teraz śmigam na 1TB w Fatce i gitarka.

Odnośnik do komentarza

Nie tyle co nie znam, tylko ktoś "mondry" je pozmieniał pełen obaw i pełnych gaci, że mu odbiorą dostęp do gry ;)

 

Ściągnięcie = aktywowanie? No chyba nie. Bo jeśli przywrócę backup i tam są zapamiętane konta i aktywację, to po prostu ściągam - bo konto już jest aktywne. Wydaje mi się na logikę, że robiąc pełen backup - mam na nim wszystko. Bo ani w instrukcji, ani nigdzie SONY nie wspomina o konieczności dezaktywowania konta przed zrobieniem backupu. Więc myślę, że aktywację też się backupują - albo są one zapisane w pamięci konsoli.

 

Wzmianka o dezaktywacji konta jest tylko przy przekopiowaniu całej zawartości konsoli na nową, poprzez opcje w menu konsoli.

Bo tam kopiujemy na NOWĄ konsolę, a przy backupie na tą samą.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem - z kontami nic nie musisz robić. Zapamiętuje wszystko. Zapamiętane hasła, konta i konta są aktywne, download list. Te co masz hasła możesz gry powywalać - zassasz sobie później, te co nie masz hasła zostaw gry- zostaną Ci i tyle. Wiadomo czym mniejsza objętość zawartości hd tym wszystko szybciej się backupuje i odzyskuje i możesz się zmieścić na pena wtedy i w 1h czasu wszystkiego cieszysz się nowym dyskiem w Fatce. Pozdrawiam

 

Tylko pamiętaj o firmwarze, żeby go mieć na innym penie w odpowiednim katalogu (w tych konsolach gdzie nie ma firmwaru w cachu bodajże) - znajdziesz go na sieci bez problemu.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza
Ściągnięcie = aktywowanie? No chyba nie. Bo jeśli przywrócę backup i tam są zapamiętane konta i aktywację, to po prostu ściągam - bo konto już jest aktywne.

 

Ściąganie == aktywacja (gry tak gdzieś od okolic fw 3.60 mają dodatkowe, specjalne aktywacje które ściąga się osobno (są na download list)). Na konsolach z NOR Flash exdata masz na HDD, zmieniasz HDD tracisz exdata. Konta są w xRegistry.sys, który jest na flashu, ale nie wiem czy po wgraniu nowego firmware (wymagany przy wymianie HDD bo ten jest przypisywany do konsoli - z jego sn, fw i modelu wyliczany jest hash), nie jest nadpisywany.

 

W każdym razie te dane są w kopii systemowej, którą możesz zrobić i na tej samej płycie głównej będą z niej przywracane.

 

Wydaje mi się na logikę, że robiąc pełen backup - mam na nim wszystko.

 

Źle Ci się wydaje. Nie szukaj logiki u w takim molochu jak Sony, MS itd. ;)

http://konsole.cdrin...ych/strona3.php

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Hejka, mam nadzieję , że ktoś poratuje. Przymierzam się do zmiany dysku w mojej konsoli (FAT 40 GB - ewidentnie za mało:) ) na dysk 320 GB.

Zdaję sobie sprawę, że na to pytanie była odpowiedź już milion razy, ale nie umiem znaleźć prostej i klarownej odpowiedzi.

Złożyłem się parę razy na 2 osoby na jakąś grę, stąd mam je w Download List - i tu moje pytanie: czy na nowym dysku również będę mógł ściągnąć te gry, czy konsola będzie chciała, abym "aktywował" 2 slot (który oczywiście mają osoby, z którymi się składałem)?

Odnośnik do komentarza

Konta zapisywane są na konsoli, a nie na dysku. Poprzez odpowiednią funkcję zrobisz kopię zapasową starego dysku na zewnętrzny dysk, a potem załadujesz wszystko na nowy dysk i będzie śmigać.

 

Tzn. że potrzebuję jeszcze jednego dysku? Obecny dysk - >kopia zapasowa na dysk 2-> Z dysku 2 kopia na dysk 3?

Odnośnik do komentarza

Konta zapisywane są na konsoli, a nie na dysku. Poprzez odpowiednią funkcję zrobisz kopię zapasową starego dysku na zewnętrzny dysk, a potem załadujesz wszystko na nowy dysk i będzie śmigać.

No właśnie że nie do końca. W starszych konsolach konta zapisane są w konsoli ale w nowszych na dysku. Jeśli dobrze pamiętam do CECHGxx konta będą w konsoli a od CECHHxx na dysku.

Odnośnik do komentarza

@Berion - bądź tak miły i wyjaśnij mi dlaczego w poście 502 w tym temacie twierdziłeś że konta są na pewno na dysku? Jak rozumiem ścieżka dev_flash2/etc/xRegistry.sys to ścieżka pamięci konsoli, tak? Wtedy mnie poprawiano jak stwierdziłem że są w konsoli a nie na HDD więcprzydały by się jakieś wyjaśnienia... Sony zmieniło miejsce zapisu danych wraz z FW czy czy o co chodzi?

 

Serio - czasem mógł byś pisać bardziej zrozumiale dla użytkowników OFW którzy nie mają podglądu ścieżek etc ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, to jest ścieżka do pamięci NAND flash lub NOR flash. "Rejestr" zawsze był w tym miejscu i nadal tam jest (jest też jego kopia na wypadek, gdyby nowsza wersja została uszkodzona). w xRegistry.sys znajdują się ustawienia konsoli, zarejestrowane/przypisane urządzenia (np. HDD, ale jest też z tego wyliczany SHA-1, który zapisany jest gdzie indziej), założone konta i ich dane dostępowe do SEN.

 

Natomiast dane aktywacyjne czyli zawartość folderu exdata na konsolach NOR jest na dysku twardym. Na NAND są we flashu. Biorąc pod uwagę, że NOR ma 16MB, a nie 256MB (128*2, bo dwie kości) - z czego wolnych około 6MB, a poszczególna licencja to kilka KB, pewnie przenieśli do na HDD w obawie przed sytuacją kiedy użytkownik jest naftowym szejkiem i nakupuje tyle stuffu, że skończy mu się miejsce na flashu, robiąc semi bricka. :D Konsole z NAND mają dalej po staremu.

 

 

W tamtym wątku kwestią był format i wymuszanie wgrywania fw na użytkowniku przy zmianie HDD na konsolach NAND i na konsolach NOR. Podobno na konsolach z NAND, wymieniając HDD konsola nie orze flasha. Pomagając użytkownikom odnoszę się do NORówek, jako że NAND większość jest już dawno trupem, a w sklepach nie ma ich od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jesli komus powoli synchronizuja sie trofea to moze temu zaradzic przebudowujac baze danych w konsoli, instrukcja znajduje sie tutaj:

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-przyspieszyc-dysk-twardy-w-ps3/136079


Warto to zrobic bo z czasem na dysku robi sie balagan i dostep do danych trwa dluzej.
Robilem to na swojej konsoli (kilkuletni FAT), ktora ma juz pare lat i opisany sposob dziala - trofea synchronizuja sie szybciej i samo menu konsoli po jej wlaczeniu szybciej sie laduje.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Zaqair

Panowie pytanie pytanie w dodatku do  The Zombie Island of Dr. Ned gra gubi klatki miejscami a w Quantum Conundrum to jednej wielki pokaz slajdow przez 90% czasu dysk zdycha czy QC jest tak zle zoptymalizowane? Chwilowo nie mam opcji sprawdzenia innych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...