Skocz do zawartości

Rage


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o samą radość ze strzelania, a co się z tym wiąże design i działanie broni, IQ przeciwników, to Rage dał mi więcej radochy niż wszytskie CoDy i Killzony razem wzięte. Strzela się genialnie, a ja kupuje strzelaniny nie dla epickiej fabuły i efekciarskich skryptów (których wręcz nie znoszę), a właśnie z prymitywnej radochy z anihilacji kolejnych fal wymagających wrogów. Do tego 60 fps-ów, wbijające w glebę udźwiękowienie i jestem więcej niż zadowolony. Świetny tytuł, choć specyficzny i niestrawny dla ludzi dla którcyh definicja singlowej strzelaniny są pierdółki typu CoD.

Edytowane przez dee
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A może nie strawny dla ludzi co nawet od "głupiej" strzelaniny pokroju np Resistance wymagają jakieś tam średnie fabuły żeby strzelania miało jakiś sens ?

 

Jak strzelasz tylko dla samego funu to polecam wyjść z domu na strzelnicę (feeling strzelania) lub paintballa (IQ przeciwników).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ograłem właśnie demko i tak jak niektórzy poprzednicy cieszę się, że nie kupowałem full'a. graficznie naprawdę dobrze, ale od samego początku coś mnie zaczęło odrzucać. ogólnie jest to taka mała kopia borderlands (ta sama czcionka, tablica z questami, inwentarz, wtórne sidequesty, brak fabuły), ale co mnie najbardziej irytowało to brak (nawet w demie) jakiejkolwiek mapki. nie wiem czy jest w pełnej wersji, ale tu na hudzie bardzo by się przydała.

Odnośnik do komentarza

(...) co mnie najbardziej irytowało to brak (nawet w demie) jakiejkolwiek mapki. nie wiem czy jest w pełnej wersji, ale tu na hudzie bardzo by się przydała.

na otwartej przestrzeni wspomaga nas, ale juz podczas misji w lokacjach zamknietych nie.

nie wiem, bo nie mam juz gry, ale moze mapka jest wylaczona w opcjach menu gry.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem po 10h grania. Obawiałem się trochę czy ta gra mi się spodoba, ale trafiłem na okazyjną cenę więc się zaopatrzyłem. Powiem krótko- na wszelkie wojenne FPSy nawet nie patrzę od jakiegoś czasu, a Rage to najlepszy dla mnie FPS 2011 roku- fajny klimat, radość ze strzelania, ciekawe środowisko, genialne lokacje. Przyćmiewa to wszystko nierówna grafika i te nieszczęsne dogrywające się tekstury, w dodatku brak fabuły ale kij z tym skoro gra mi się w to wyśmienicie. Jak dla mnie ocena 9-

Odnośnik do komentarza

Jednak z obecnych strzelanin wybrałem Rage i zgadzam się z kolega wyżej, z tym ze mnie te doczytywanie textur w ogolę nie przeszkadza [obawiałem się tego, ale da się żyć) - Mad Maxowy klimat mnie wchłonął, a fabula jak wspomniałem w innym dziale dla mnie się nie liczy - to drugi plan, ważne ze jest radocha ze strzelania. Osobiście polecam tytuł wart swojej ceny. Czekam na dwójeczkę o ile będzie

Odnośnik do komentarza

No własnie - szkoda tylko fabuły, bo walka w Ragu to czysty fun i jakoś dopiero teraz ludzie to zauważają, a tak to (pipi)ili tylko o teksturach bla bla bla. Design i walka z Rage tylko scenariusz wymienić i byłby killer. Na świetny scenariusz do FPP to trzeba będzie poczekać na Bioshocka a najbardziej marzyłby mi się jakiśnowy Half life - do tej pory mój ideał prawdziwej przygody fpp. Trochę mnie już nużą Calle, Homefronty i inne Battlefieldy. Chce klawej przygody, dobrej fabuły i emocji nie tylko związanych z o curwa ale się w tej grze świetnie rozpierdziela wszystko.

Odnośnik do komentarza

Też akurat zaliczam ten tytuł i poza tym doczytywaniem tekstur nie mam powodu do narzekań w kwestii grafiki. Ba jestem momentami nią zachwycony i to doczytywanie w ogóle mi nie przeszkadza. Klimat i design in plus oczywiście. Feeling ze strzelania też świetny. Póki co dotarłem dopiero do drugiego miasta, więc brak fabuły mi nie przeszkadza, ale jeżeli faktycznie będzie taka lipa to szkoda, bo nawet w fpp fabuła być powinna.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie przechodzę drugi raz, na normalu (grałem na hardcore po raz pierwszy) i masteruję na 100%. Jestem nią zachwycony. Bzdurą jest, że nie czuć klimatu starych gier ID, bo ja się czułem tak samo jak x lat temu przy quake. Ta gra daje niesamowitą radość ze strzelania, zupełnie inną niż battlefield, call of duty, a nawet niż resistance 3. Bardzo fajnie jest zrobiony wysoki poziom trudności - nie tak prostacko , jak w strzelaninach wojennych (im wyższy poziom trudności tym krócej można przebywać pod ostrzałem), ale wrogowie mają więcej życia i wyłącza się auto-aim.

Do plusów można jeszcze zaliczyć niesamowicie poruszających się wrogów i dobrze zrobioną sztuczną inteligencję. Gra do tego jest ogólnie ładna (technicznie i "artystycznie") i przede wszystkim działa w 60 klatkach na sekundę.

 

Szczątkowa fabuła, świat jest niestety kalką świata falloutowego (kto grał, ten od razu zobaczy podobieństwa), i ogólne poczucie niedosytu, nawet po przejściu wszystkiego drugi raz to jedyne minusy.

 

Jak macie z kim to polecam misje coopowe, na razie przeszedłem na splicie pierwsze 3 - są przeróbkami misji z kampanii, z lekką nutką współzawodnictwa (na koniec misji jest podliczana punktacja każdego z graczy).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

koledzy pomóżcie z lokalizacją.. od dłuższego czasu jestem w miescie Wellspring i jak dotąd nie natknalem sie na goscia ktory by kupil odemnie zebrane smieci tak jak to mialo miejsce w pierwszym miescie Westland obawiam sie ze po prostu trzeba bedzie jezdzic z tym wlasnie do pierwszego miasta ? - no ale tutaj lokalizacja osady sie klania a ta mapa to jakas taka malutka [nic mi nie wiadomo o powiekszeniu] Posiada ktos wskazowki jak sie kierowac do obozowiska od momentu wyjazdu z Welspring no chyba ze w Westland jest gosc ktory kupi odemnie te smieci to ok. - dzieki wielkie jak zawsze

 

EDIT

 

Przepraszam, ale wyczailem juz o co chodzi - jakby co to idzie sie do tego gościa co wybieralo sie styl ubrania a ja myslalem ze gosc jest tylko od ciuchów

Edytowane przez mattpsx
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przez przypadek ściągnąłem sobie demko. Kiedy to zobaczyłem od stronu graficznej to wierzyć mi się nie chciało. Tekstur masę, ładnie wygładzone, wysoka rozdzielczość, estetyka wykonania świetna. Lekkie doczytywanie tekstur nie przeszkadza.

 

Zapodałem najwyższy poziom trudności i gra autentycznie mnie oczarowała, dawno nie było czegoś takiego. Kupuję pełną wersje, w to trzeba zagrać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tekstury wygladaja "ok" poki sie nie przyjrzysz... bo wystarczy troche podejsc i robi sie kicha :( Mnie takie cos odrzuca, wole "jednolita jakosc tekstur" niz w jednym miejscu lepsze, w drugim gorsze. Jak jest jeden element z hujowymi teksturami to sie mega w oczy rzuca - jak wszystko jest na wystarczajacym poziomie (dark souls) to jest ok i czlowiek sie nie przejmuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przez przypadek ściągnąłem sobie demko. Kiedy to zobaczyłem od stronu graficznej to wierzyć mi się nie chciało. Tekstur masę, ładnie wygładzone, wysoka rozdzielczość, estetyka wykonania świetna. Lekkie doczytywanie tekstur nie przeszkadza.

 

Zapodałem najwyższy poziom trudności i gra autentycznie mnie oczarowała, dawno nie było czegoś takiego. Kupuję pełną wersje, w to trzeba zagrać.

 

 

Ja po ograniu dema mialem dokladnie odwrotne odczucia, ty na pewno grasz na PS3? Textury w 90% przypadków są traicznej rozdziałki, a opóznienie we wczytywaniu o 1-3 sec jest na KAŻDYM kroku. Textury to uber FAIL tej gry, nie wiem jak możesz pisać takie rzeczy. Tylko postaci i bronie [+ powiedzmy ze skały/roślinki] wyglądają ok, ściany, podłoże - masakra.

 

Kilka dni temu pożyczyłem od kumpla pełną wersję - co do jakości textur jest dokladnie jak w demo. Fakt - miejscami gra wygląda ślicznie, niestety tylko z odległości kilku kroków No bo jesli podchodzisz do drzwi a tam jakaś paćka przed oczami to potem juz odruchowo człowiek przygląda się texturom w innych miejscach i w iekszosci przypadków aż odrzuca od ekanu. Wiem ze nie wszedzie, nie zawsze w grach wszystko musi być żyleta, ale niesety w Rage jest to niemalże wszędzie.

 

Sama gra zaś, pozytywnie mnie zaskoczyła, stuka mi juz 10h gry i nadal jest fun pomimo że sama rozgrywka jest średnio urozmaicona. Gram jako inżynier więc jest torche zabawy z konstruwaniem zabwek. Skoda, bo mogło być tak pięknie..

Edytowane przez humanno
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram jakieś dwie godziny i mam mocno mieszane odczucia. Jest trochę nużąco. Póki co, rozgrywka polega na : idź z ptk. A do B, wybij wszystkich, zabierz coś, wróć, powtórka z rozgrywki....

Jakoś ten schemat mi nie przeszkadza mocno (w znakomitym Borderlands było podobnie), niemniej jakość samej oprawy odrzuca.

 

Niektóre widoki zapierają dech w piersi, animacja przeciwników (szczególnie jak otrzymują obrażenia) jest znakomita. Całość działa niezwykle płynnie, ale te tekstury..... Dodatkowo moja postać przemierza kanały/wąskie pomieszczeniach, i zewsząd atakują marnej jakości tekstury.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o urozmaicenia misji - to raczej nich nie uświdczysz niestety. Natomiast troche ślicznych widoków i lokacji jeszcze bedzie [pod warunkiem ze nie podejdziesz za blisko]. Ja ukonczylem gre w 14h, schemat misji pozostal niezmieniony, a sama końcówk zupelnie bez polotu.

Ogolnie jednak mam bardzo pozytywne wrazenia z gry, jest klimat, jest (rzadko, ale jest - śliczna grafika), niezly design. Brakuje urozmaicenia, wiekszej ilosci broni i moze troche kreacji bohatera, bo jestesmy kolejnym niemową bez twarzy. Fun ze strzelania nie mija nawet po tych 14h, a sam czas gry tez jest godny pochwały. Moja ocena: sprawiedliwa 8, czyli bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...