Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

No kwestia pewnie przyzwyczajenia. Noszę okulary a na telefonie często nie mam ani jednego połączenia za to piszę u czytam. Ale przymierzałem się do większego niż 5 i nie daje rady. Jedna ręką nie ma opcji więc robi się to już upierdliwe. Nt. poniżej 4.5 raczej już nie zejdę. U mnie głównym powodem zestawienia ip4 był rozmiar. Poza tym lepiej mi się pisze na dużym telefonie, na ip4 robiłem masę błędów, za małe literki dla mnie.

Odnośnik do komentarza

17 października rusza przedsprzedaż iPhone'ów 6 i 6 Plus w iSpot i Cortland

 

A ja się nadal zastanawiam, którego zamówić :( Byłem dzisiaj w sklepie gdzie mają oba do obczajenia, ale to nie rozwiązało problemu. Oba fajnie leżą w dłoni, ale zastanawiam się czy taki duży telefon jak plus nie będzie na dłuższą metę męczący. Ani się to do kieszeni specjalnie nie mieści, ani nigdzie w sumie, a zwykła 6 jest wielkości mojego Samsunga, czyli w zasadzie ok. Z drugiej strony plus ma lepszą baterię. No normalnie problemy pierwszego świata jak w pysk strzelił :confused:

 

Michu, Ty miałeś Note i wymieniłeś na coś mniejszego jednak, nie?

O baterie w iP6 sie nie martw :) Trzyma mi 2 dni, a siedze czesto. Jak to pisali w The Verge - Ci co kupia iP6+ i tak pozniej wymienia na iP6 i ja sie z tym zgadzam. Jestem mega zadowolony, a 6+ to kloc.

Odnośnik do komentarza

Jedziesz do wawy na nocna premiera?

Aż tak to mi się nie chce, a w Krakowie nie ma nocnej premiery. Pójdę rano do iSpotu, a jak się nie uda to jeszcze liczę na Xkom - twierdzą, że zamówienie będzie do odbioru jutro.

 

Odwiedzilem  w londynie apple store i nie rozj*bal mnie ten iphone6. 3k za to nie dam.

Jak dla mnie żaden ze smartfonów w tym momencie nie rozyebuje. No ale jak się chce mieć topową zabawkę w okolicach premiery to niestety tyle trzeba zapłacić, niezależnie od tego, czy to iP czy Android. Plus iP jest taki, że nie tracą tak szybko na wartości.

Odnośnik do komentarza

Cortland się odezwał, zaczyna się :D

 

Dzień dobry,

 

Obecnie nie możemy jeszcze zrealizować Państwa zamówienia. 

Dostawy iPhonów 6 w wersji 64GB na dzień premiery tego modelu w Polsce są mniej niż skromne. W niewielkim stopniu zaspokajają potrzeby związane z zamówieniami złożonymi nawet w pierwszych chwilach po uruchomieniu przedsprzedaży o północy z 16 na 17 października. Podobna sytuacja jest w całej Europie. Zgodnie z informacjami od producenta, dostępność nie poprawi się w najbliższym czasie. Trochę lepiej będzie z wersjami 16GB i 128GB, sugerujemy rozważenie tych opcji.

Odnośnik do komentarza

Nie ulegają tak mocno eksploatacji i dostają 4-letnie wsparcie w aktualizacje day-one a nie tak jak w Androidzie - dzisiaj ogłoszą Lollipopa a będziesz miał kiedy będziesz miał, może nawet za rok.

a idź Pan, to day-one wsparcie przez tyle lat nie jest takie cudowne. iPhone 4 na iOS7 to taki muł, że się słabo robi. A zostań na starszym systemie to zaraz połowa aplikacji przestaje działać i się uaktualniać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie ulegają tak mocno eksploatacji i dostają 4-letnie wsparcie w aktualizacje day-one a nie tak jak w Androidzie - dzisiaj ogłoszą Lollipopa a będziesz miał kiedy będziesz miał, może nawet za rok.

a idź Pan, to day-one wsparcie przez tyle lat nie jest takie cudowne. iPhone 4 na iOS7 to taki muł, że się słabo robi. A zostań na starszym systemie to zaraz połowa aplikacji przestaje działać i się uaktualniać.

 

Ale masz wsparcie w nowy soft? Masz. Nie chcesz to nie instalujesz, ale masz wybór. iPhone 4 muli, ale działa przyzwoicie. Jest używalny. To 4 letni model i działa lepiej niż nowe Androidy w tej cenie do ~500 zł. Aplikacje działają, wiadomo że nie są dłużej wspierane i aktualizowane, ale to już wina developerów. Nikt nie chce wspierać starych systemów, gdy cykl życia produktu jakim jest smartphone przyjmujemy na dwa lata, po czym zmieniamy na nowszy, a Apple co roku sprzedaje tak astronomiczne liczby nowych iPhonów, że potencjalni odbiorcy nowych wersji aplikacji rosną z roku na rok. Po co wspierać tych, którzy juz za aplikacje zapłacili rok temu. 

Odnośnik do komentarza

Szczególnie, że nowy soft = nowe funkcje które łatwo wywołać bez pisania bo są zaszyte w sofcie. Dla developera to bardzo dobrze, ma nową funkcjonalność która niewielkim kosztem może wprowadzić i oddać ludziom lepszą aplikację i jeszcze ludzie szybko aktualizują te telefony. Więc jest rozwój. Na adroidzie Google Play Services i jakieś biblioteki też się aktualizują ale chcąc wspierać stare systemy albo nową funkcjonalność trzeba napisać, albo korzystać z jakichś bibliotek itd. To utrudnia i spowalnia rozwój niestety. No ale Android taki jest i raczej taki pozostanie.

Odnośnik do komentarza

Piszę o tym: piszesz program i chcesz zapewnić jakieś fajne funkcje. Możesz napisać taką funkcję sam albo skorzystać z już napisanego kawałka kodu. Taki kawałek mogł napisać ktoś dla Ciebie i udostępnić np za darmo lub tobie sprzedać LUB może się okazać, że w nowej wersji np. systemu operacyjnego (iOS, Android) taki kawałek jest już napisany a ty tylko wywołujesz go w kodzie programu. Np. chcesz jakieś ładne przejście między oknami i jako programista musiałbyś napisać 200 linii kodu a w nowej wersji możesz napisać "wywolaj-przejscie(ekran1,ekran2)" i masz pianie w doopie. I tak to mniej więcej wygląda z punktu widzenia programisty więc dla niego nowy soft to super sprawa bo ma więcej dostępnych narzędzi i oszczędza mu to pracy a czasem daje możliwości których on napisać nie umie lub nawet o nich nie pomyślał.

 

Jak ktoś z Was korzysta np z Photoshopa i kiedyś - 2,3 wersje temu robił jakieś tam rzeczy ręcznie albo w 10-15 krokach a teraz, w nowej wersji macie to pod 1 ikonką i robicie w 2 krokach to możecie mieć obraz co musi zrobić programista kiedy ma coś gotowego i z reguły sprawdzonego, dobrze napisanego i zintegrowanego z resztą a jak musi to napisać.

 

Nie wiem czy ktoś to zrozumie. Zawsze tak jest jeśli mamy "mądrego króla" ;-) czyli jednego "władcę" (w tym przypadku Apple) które w miarę sensownie steruje "królestwem" (platformą). OSX też jest tak rozwijany. Od czasu Windowsa 7 było chyba z 4-5 wersji i każda coś tam zmieniała, dodawała, poprawiała. Można tego nie lubić ale zobaczyć plusy takiej sytuacji można.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

NemoKOF - też patrzę na androida i ios z tej drugiej strony, strony grafika projektującego aplikacje i android to jest jedno wielkie niewiadomoco z racji tego przyjmuje się projekt pod 720p lub 1080p, z ios było super świetnie do czasu aż się napojawiało retin, różnych wielkości i teraz jeszcze te nowe telefony - zacznie się kombinacja jak w androidach by to wszędzie wyglądało dobrze, bo wcześniej nie ma przezroczystości, tutaj górna belka to 25px tutaj to już 30px itp… co nie zmienia faktu, że i tak wolę projektować pod ios ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...