Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

@schabek - rozwiń myśl proszę

 

@mate5 - iOS to taka troszkę proteza systemu operacyjnego. To taka "końcówka", coś jak komputer w firmie gdzie masz ograniczone konto użytkownika i brak dostępu do konta administratora. Możesz zrobić to, na co ci pozwala administrator a tutaj możesz zrobić to, na co pozwoli ci Apple. Mac to pełnoprawny komputer, konto admina jest, masz pełną kontrolę. Możesz reinstalować system, postawić Windowsa (jeśli bardzo chcesz) albo w ogóle, zrobić sobie multiboota z OSX, Windowsem 8.1 i Linuxem. Nie masz tam takich ograniczeń.

 

Apple konkretnie zabezpieczyło proces przywracania firmware'u na iOS. Na oryginalnym i 3G nie było tak. Potem na 3GS też na początku tak nie było, zaczęło się jak pojawiła się druga wersja 3GS (tak, były 2 wersje) która miała nowy bootloader. W starszych iphone'ach w bootloaderze była dziura która pozwala na wgranie dowolnego kompatybilnego softu. W IP4 i wyżej każde wgranie softu musi zostać na końcu zaakceptowane przez Apple, iTunes kontaktuje się z serwerami i jest tam podpis w formie długiego stringa (napisu, liczby) który wykorzystuje jakieś informacje z iphone'a, nie wiem, serial czy coś i 1 numer działa z 1 telefonem i 1 konkretnym softem. Dopiero w tym momencie soft jest do końca wgrywany, inaczej wyskakuje nam błąd i mamy soft z którym zaczynaliśmy. Sposobem na oszukanie tego jest (albo był, dawno nie interesowałem się) zrobienie jailbreaka i zczytanie tego klucza dla naszego softu a potem przy odwtarzaniu zmuszenie iTunes'a żeby czytał podpis z naszego, podszywającego się pod Apple serwera. I tak to wygląda chyba do dziś. Jak niedawno coś czytałem to mieli ten proces jeszcze utrudnić ale w sumie to jeden z powodów dla których olałem iPhone'a bo ja lubię móc z moim urządzeniem zrobić co chcę. Natomiast nie ma co ukrywać, że jest sposób na większe bezpieczeństwo i ograniczenie piractwa.

 

Natomiast to, czego nie zrobiło Apple z Macami próbuje zrobić Google z Chromebookami ale dla mnie te komputery to totalna porażka. Można wgrać przecież na dowolnego kompa Ubuntu czy coś innego prostego, potem chrome i mieć cholera to samo :/ Szczególnie że tam poza apkami Google'a nic nie chodzi ;-) No i właśnie utrudniają tam zmianę systemu.

 

SORRY ZA OFFTOP, kończę :-)

Odnośnik do komentarza

@mate5

Nie, komputery od Apple to zupełnie inna bajka. Jak się nie podoba to czyścisz dysk i instalujesz sobie dowolnie starą wersję systemu. Na dodatek masz bez problemu dostępne konto roota i możesz ingerować w cały system plików.

 

nie w macach tak nie jest, jako ciekawostke dodam ze w iphonach tez tak nie jest.

 

Następny. Co Wy kur,wa tacy tajemniczy? Napisz szybciutko, jak legalnie i bez wielkiego kombinowania cofnąć soft.

Odnośnik do komentarza

te domysly w swoich nawiasach to dalej nie wiem do kogo piszesz :/

 

oczywiscie ze po aktualizacji nie trzeba kupowac nowego iphona, o macu to nawet nie chce mi sie wspominac. nie wiem tez jakiego mate ma tego iphone i co z nim robi ale na pewno ciekawie bylo by sie dowiedziec. mialem dluzszy kontakt z 4s na ktorym 8 chodzila bez problemu, na codzien uzywam 5tki na ktorym tez nic zlego sie nie dzieje. podejrzewam ze 5c i s tej chodza na ios8 szybko. hehe.

Odnośnik do komentarza

te domysly w swoich nawiasach to dalej nie wiem do kogo piszesz :confused:

 

oczywiscie ze po aktualizacji nie trzeba kupowac nowego iphona, o macu to nawet nie chce mi sie wspominac. nie wiem tez jakiego mate ma tego iphone i co z nim robi ale na pewno ciekawie bylo by sie dowiedziec. mialem dluzszy kontakt z 4s na ktorym 8 chodzila bez problemu, na codzien uzywam 5tki na ktorym tez nic zlego sie nie dzieje. podejrzewam ze 5c i s tej chodza na ios8 szybko. hehe.

 

Nie mam iphone'a, ale ma go co drugi znajomy czy moja mama i wszyscy, którzy nie orientują się jak ja w temacie telefoników dali się złapać w tę pułapkę i zrobili upadate do nowego iosa, mulił im jak sku.rwysyn, chcieli cofnąć i dowiedzieli się, że to nie jest możliwe. Pisałem o konieczności kupienia nowego sprzętu jeśli chce się mieć znowu sprawnie działający soft. 

Odnośnik do komentarza

 

Straszne gó.wno jest z tymi aktualizacjami Iphone'ów, w macach też tak jest? Że działa ci prawidłowo, zainstalujesz aktualizację i jedyne co ci pozostaje to kupić nowego maca?

Nie

 

 

dyskusja jest o cofaniu softu!!!!! uwazaj lepiej bo raven spusci ci e-wpjerdol ze sie wtracasz

 

 

@mate nie wiem, ja na piatce w dniu premiery kazdego nowego ios robie update i nigdy nic mi nie mulilo jakos, nie zauwazylem zadnych zmian na minus (na + tez nie specjalnie moze poza designem). takze nie rozumiem troche gadania ze konieczne jest kupienie nowego sprzetu od momentu wpjerdolenia sie w nowy ios. moja mam tez ma iphona, zrobilem jej update do 8 i sie nie skarzyla (z tym ze ona uzywa go do dzwonienia i czasami wysylania esek)

Odnośnik do komentarza

 

 

Straszne gó.wno jest z tymi aktualizacjami Iphone'ów, w macach też tak jest? Że działa ci prawidłowo, zainstalujesz aktualizację i jedyne co ci pozostaje to kupić nowego maca?

Nie

 

 

dyskusja jest o cofaniu softu!!!!! uwazaj lepiej bo raven spusci ci e-wpjerdol ze sie wtracasz

 

 

@mate nie wiem, ja na piatce w dniu premiery kazdego nowego ios robie update i nigdy nic mi nie mulilo jakos, nie zauwazylem zadnych zmian na minus (na + tez nie specjalnie moze poza designem). takze nie rozumiem troche gadania ze konieczne jest kupienie nowego sprzetu od momentu wpjerdolenia sie w nowy ios. moja mam tez ma iphona, zrobilem jej update do 8 i sie nie skarzyla (z tym ze ona uzywa go do dzwonienia i czasami wysylania esek)

 

A jakiego mama ma iPhona?

Odnośnik do komentarza

5s na 8.1 chodzi minimalnie szybciej niz 7.1.2 (zalezy ktore aplikacje). Szkoda tylko, ze jest pobugowany i np. przez wifi strony wczytuja sie duzo wolniej (przez 3g/lte wszystko od razu po kliknieciu - szybciej sie juz nie da). Albo mam kiepska pamiec, albo kiedys u Apple tak nie bylo. Nie pamietam, zeby ktorys inny soft mial tyle bledow a wszystkie od bodajze 5 instalowalem od razu w premiere :/

Odnośnik do komentarza

 

 

Straszne gó.wno jest z tymi aktualizacjami Iphone'ów, w macach też tak jest? Że działa ci prawidłowo, zainstalujesz aktualizację i jedyne co ci pozostaje to kupić nowego maca?

Nie

 

 

dyskusja jest o cofaniu softu!!!!! uwazaj lepiej bo raven spusci ci e-wpjerdol ze sie wtracasz

 

 

@mate nie wiem, ja na piatce w dniu premiery kazdego nowego ios robie update i nigdy nic mi nie mulilo jakos, nie zauwazylem zadnych zmian na minus (na + tez nie specjalnie moze poza designem). takze nie rozumiem troche gadania ze konieczne jest kupienie nowego sprzetu od momentu wpjerdolenia sie w nowy ios. moja mam tez ma iphona, zrobilem jej update do 8 i sie nie skarzyla (z tym ze ona uzywa go do dzwonienia i czasami wysylania esek)

 

 

No toć do kuwy nędzy o to chodzi, że masz najnowszego obecnie iphone'a i chodzi ci dobrze, ale jak wyjdzie na dobre iphone 6 i wejdzie nowy ios to mogę się z tobą żałożyć o 10 Polskich Nowych, że jeżeli zaktualizujesz wtedy do nowego iosa to telefon będzie mulił jak skur.wysyn.

Odnośnik do komentarza

Taki iPhone 4 to zaczął kurew,sko mulić rok temu, przy premierze iOS7, co zostało potem naprawione w jednej z kolejnych aktualizacji iOS7 i działał nieźle jak na telefon, który ma 4 lata. Nie wiem jak z iOS8.

 

Także zanim taki 5s zacznie mulić, to jeszcze trochę czasu minie.

Odnośnik do komentarza

A update był robiony z poziomu telefonu? Czytałem, że czasem coś złego się dzieje, to jest skrypt który nie wszystko może zrobić dobrze. Spróbujcie zrobić taki manewr: ściągnięcie PELEN najnowszy soft, odpalanie itunes, robicie w nim kopie, najlepiej 2, jedną bez hasła i jedną zahasłowaną. Klimacie trzymając shift w przycisk "odtwórz" i ręcznie wybieracie cały soft. Może być konieczne wprowadzenie telefonu w tryb dfu, to taki tryb serwisowy, jest 101 filmów na yt jak to zrobić, bardzo prosto, odpowiednio długo trzyma się klawisze. Po odzyskaniu urządzenia macie pełny, najnowszy soft z każdym plikiem na swoim miejscu, uprawnieniami, firmwarem modemu, wszystko jest idealnie wtedy zrobione. Odtwarzacie wtedy kopie z iTunes tą z hasłem i macie znowu swoje dane. W starych softach przy problemach często to pomagało, to jak reisntalka Windowsa czy OSXa przy problemach. Niestety, kwestia podpisu jest aktualna więc tylko nowy soft da się tak wgrać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja aktualizowałem 4s do najnowszego iosa 8.x.x i oczywiscie telefon jest zbbrickowany jezeli chodzi o komfort uzywania, wszystko muli jak ch uj, odbieranie rozmowy telefonicznej to 1-2 sekundowy lag tak wiec keep it up apple!

 

 

Jak porownałem swoje HC M7 z custom romem 4.4.4 i seederem + nova launcher to sorry, ale nawet iphone 6 nie chodzi tak plynnie jak zoptymalizowany rom na andka. Nie ma gubienia klatek i przyciec w zadnym menu, app drawerze, taskerze czy odpalaniu appek googlowych czy z htc sense.

Od razu zaznaczam, że na stockowym romie nie ma takich cudow i dopiero mody załatwiają temat.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem prawie wszystkich slow powyzszego posta, ale generalnie opinie ludzi o dzialaniu iOS 8 na 4S nie zachecaja. Ktos powie, ze i tak przyzwoicie dziala jak na telefon sprzed TRZECH LAT. Moze i tak, ale... data premiery to dla klienta niewielka roznica - faktem jest, ze za cene iPhone 4S mozna kupic np. Xperie Z1 Compact z tego roku, ktora jest tylko troszeczke wieksza, a z duzo wiekszym ekranem, bateria trzyma duzo dluzej na Androidzie 4.4, a wychodzacy w zimie Android 5 (zreszta najwiecej wnoszaca nowa wersja od kiedy pojawil sie Android i prawdopodobnie zblizenie do iOS) powinien na niej dzialac bardzo ladnie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to ten cały iOS 8 jest niedorobiony (8.1 tak samo). Na iOSie 7.1 iPad Air działał praktycznie bez jakichkolwiek przycięć, a po aktualizacji do ósemki zdarzają się praktycznie na każdym kroku, co w ogóle nie powinno mieć miejsca (rok temu iPad 4 po aktualizacji do iOS 7 troszkę zwolnił, ale nie było takich cyrków jak teraz).

Spodziewam się, że Apple wyda jeszcze jakąś aktualizację poprawiającą wydajność na iPhone 4S, tak jak to było z 7.1.

Odnośnik do komentarza

 

a wychodzacy w zimie Android 5 (zreszta najwiecej wnoszaca nowa wersja od kiedy pojawil sie Android i prawdopodobnie zblizenie do iOS) powinien na niej dzialac bardzo ladnie.

o ile sony w ogóle będzie pamiętać, że taki telefon istnieje kiedy wyjdzie Android 5 :)

 

 

 

No jak kupisz telefon Sony, ktory jest dwa razy tanszy niz iPhone 4S, to pewnie nie dostanie Androida 5 albo bedzie dzialal slabo (chociaz kto wie). Ale na serie Z bedzie.

Odnośnik do komentarza

A update był robiony z poziomu telefonu? Czytałem, że czasem coś złego się dzieje, to jest skrypt który nie wszystko może zrobić dobrze. Spróbujcie zrobić taki manewr: ściągnięcie PELEN najnowszy soft, odpalanie itunes, robicie w nim kopie, najlepiej 2, jedną bez hasła i jedną zahasłowaną. Klimacie trzymając shift w przycisk "odtwórz" i ręcznie wybieracie cały soft. Może być konieczne wprowadzenie telefonu w tryb dfu, to taki tryb serwisowy, jest 101 filmów na yt jak to zrobić, bardzo prosto, odpowiednio długo trzyma się klawisze. Po odzyskaniu urządzenia macie pełny, najnowszy soft z każdym plikiem na swoim miejscu, uprawnieniami, firmwarem modemu, wszystko jest idealnie wtedy zrobione. Odtwarzacie wtedy kopie z iTunes tą z hasłem i macie znowu swoje dane. W starych softach przy problemach często to pomagało, to jak reisntalka Windowsa czy OSXa przy problemach. Niestety, kwestia podpisu jest aktualna więc tylko nowy soft da się tak wgrać.

Muszę tak spróbować zrobić z moją czwórką, bo jest dość nieznośna, nawet na tym 7.1.2. I tak nie jestem szczęśliwy, że na tak rzekomo bezproblemowych sprzętach trzeba się bawić w takie rzeczy ;p.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...