Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale szczerze, ekrany się nie rysują jakoś specjalnie teraz a folia zawsze daje takie odczucie. Ja nie stosuje na ostatnich 3 telefonach, przed stłuczeniem i tak nie chronią. Mikro ryski jakieś tam są, ale widać je tylko pod światło na zgaszonym ekranie. Zastanów się czy w ogóle potrzebujesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie bogatemu a po(pipi)emu : )  Ja na smartfona nie wydam nigdy więcej niż 1zł raz na 2 lata :P  Po kiego mi taki drogi sprzęt w kieszeni. Na imprezę albo na łódkę z czymś takim bałbym się iść jeden mały wypadek i prawie 5 kafli w plecy.  Jak mam sobie przedłużać penisa to sobie nowy komputer kupię lub tv - przynajmniej więcej pożytku :)

 

Ostatnio kupiłem pralkę, lodówkę i zmywarkę a wydałem mniej niż kosztuje ten telefon :D

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kwestia kasy i priorytetów. Płacąc 1zł bierzesz sobie abonament na 2 lata i płacisz np 80-100 zł. Bez tego telefonu ta sama usługa kosztuje 40-50 zł, więc równie dobrze możesz wziąć taką usługę i telefon za 500-700 zł na raty w Saturnie, wyjdzie podobnie bo i tak to działa. Niektórzy dają więcej jak chcą, wolny rynek. Za ok 1500 można mieć smartfona robiącego wszystko sprawnie w dzisiejszych czasach ale jak ktoś bardzo chce to może wydać i 5000 zł.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warte uwagi. Opinia strony o zegarkach o zegarku Apple. W skrócie, no zegarek dla fanów zegarków to nadal nie będzie, ale za tę cenę jest poza konkurencją.

 

http://www.hodinkee.com/blog/hodinkee-apple-watch-review

 

 

Osobiście, niedawno widziałem parę osób w takich "smart" zegarkach i pomyślałem (nie wiedząc, że Apple taki robi), że to przyszłość. To po prostu wygodne. Wydaje się mi głupie gadać do zegarka jak jakiś szpieg... ale tak samo kiedyś wydawało mi się głupie mieć komórkę, a potem pisać kciukiem na ekranie dotykowym. Jeśli jesteście jednak "nowi" i nie patrzycie na przyzwyczajenia, to po prostu jest wygodniejsze. Teraz widzę dzieci, dla których pisanie słów jest męczącym rodzajem komunikacji, a ekrany dotykowe od razu "chwytają" i kapuję się, że gdybym nie miał przyzwyczajenia do starych technologii, to jest po prostu wygodniejsze.

 

Zegarek to jedyna rzecz, którą się "naturalnie" nosi na sobie. Dla kogoś to mogą być jeszcze okulary, ale dla mnie nie ma nic wygodnego w noszeniu okularów i na szczęście nie muszę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warte uwagi. Opinia strony o zegarkach o zegarku Apple. W skrócie, no zegarek dla fanów zegarków to nadal nie będzie, ale za tę cenę jest poza konkurencją.

 

http://www.hodinkee.com/blog/hodinkee-apple-watch-review

 

 

Osobiście, niedawno widziałem parę osób w takich "smart" zegarkach i pomyślałem (nie wiedząc, że Apple taki robi), że to przyszłość. To po prostu wygodne. Wydaje się mi głupie gadać do zegarka jak jakiś szpieg... ale tak samo kiedyś wydawało mi się głupie mieć komórkę, a potem pisać kciukiem na ekranie dotykowym. Jeśli jesteście jednak "nowi" i nie patrzycie na przyzwyczajenia, to po prostu jest wygodniejsze. Zegarek to jedyna rzecz, którą się "naturalnie" nosi na sobie. Dla kogoś to mogą być jeszcze okulary, ale dla mnie nie ma nic wygodnego w noszeniu okularów i na szczęście nie muszę.

 

Ja nigdy nie nosiłem zegarka i akurat nie lubię. A okulary mam ;-) Także dla każdego jest inaczej oczywiście. Jeszcze jest inna kwestia, telefon jest w kieszeni więc naturalnym jest wyjęcie go. Nt. jak ktoś nosi zegarek to dużo mniej wygodne będzie zdejmowanie go i podłączanie do ładowarki. Ale może mi się wydaje... prawda jest taka, że na początku ludzie nie wyobrażali sobie ładowania telefonu codziennie a teraz to norma.

Odnośnik do komentarza

Nt. jak ktoś nosi zegarek to dużo mniej wygodne będzie zdejmowanie go

 

Nie, chyba nie pasuje tu ten skrót.

 

 

Codzienne ładowanie to oczywiście pewien problem, ale komórki też nie od razu były idealne do używania. Fajnie, że jest "obracalny" i można mieć ten sterownik nastawiony na lewą rękę, klasyczne zegarki tego nie mają - detal, ale łechczący twoją indywidualność.

Odnośnik do komentarza

Kwestia kasy i priorytetów. Płacąc 1zł bierzesz sobie abonament na 2 lata i płacisz np 80-100 zł. Bez tego telefonu ta sama usługa kosztuje 40-50 zł, więc równie dobrze możesz wziąć taką usługę i telefon za 500-700 zł na raty w Saturnie, wyjdzie podobnie bo i tak to działa. Niektórzy dają więcej jak chcą, wolny rynek. Za ok 1500 można mieć smartfona robiącego wszystko sprawnie w dzisiejszych czasach ale jak ktoś bardzo chce to może wydać i 5000 zł.

 

 

Tylko dzisiejszy abo działa inaczej. Za te 70zł na miecha gadasz do wszystkich ile chcesz, wysyłasz ile chcesz i masz 3GB neta w LTE. Jak wyciulasz 3GB, to net trochę zwolni, ale jest za darmo. 

 

Wszystko za jedyne 69,99 :D Telefon dodatkiem i kwestia wyboru :D 

Odnośnik do komentarza

Mi przy takim abo proponowali szroty za mniej niż 500zł na wolnym rynku. Droższy telefon = wyższy abonament z takimi samymi parametrami. Przynajmniej w play tak było. No i 30 miesięcy. Ja już przenosiłem numer więc jak mnie wkurzą to zrobię to ponownie, nie mam skrupułów jakichś.

Odnośnik do komentarza

Zajrzałem, u mnie przy przedłużeniu za te 70 zł miesięcznie można wziąć iPhone'a 4S 8GB za symboliczną dyszkę. No ale płacić 70 zł miesięcznie za telefon, który już jest pod koniec okresu aktualności, ostatni iOS na nim ma niejeden problem z działaniem... przez dwa lata to daje 1700 zł. No ale okej, iPhone'a 4S nie kupisz za dyszkę ani za 70 zł, więc potraktujmy to jako takie korzystne na krótką metę raty za ten, powoli tracący przydatność i aktualność, telefon.

 

Z kolei już Xperia Z1 Compact kosztuje ponad 1200 zł. Praktycznie tyle samo, co po prostu... ten telefon w sklepie. IPhone 5S 16GB? 2150 zł. Ale dobra oferta.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No właśnie ja mam podobne odczucia. Trafiają jakieś tam dobre oferty ale większość telefonów które mnie interesowały to miały takie ceny, że te raty z Saturna czy MM wychodziły taniej mimo wszystko. Mówię o jednym operatorze bo w sumie to tylko sprawdzałem jak to wygląda, od 3-4 lat NIE MAM w umowie telefonu. Aż tak często nie zmieniam ich a inna kwestia że wolałem pozbierać i wziąć sobie coś samemu. A pierwszego mojego iPhone'a żeby się nie wykosztować właśnie wziąłem na raty sobie i wtedy wziąłem pierwszą umowę bez telefonu - uważam że to była najlepsza opcja wtedy :-) 

 

Jak ostatnio przedłużałem to patrzyłem chyba na Nexusa 5. W sklepie był za ok 1600 a w Play za... 1200 jak wezmę umowę na 25 miesięcy (nie 24) za chyba 109 zł. Albo 99 zł. A te same usługi bez telefonu na 15 miesięcy kosztowały 59 zł. Toż to taka super promocja, że aż... nie skorzystałem.

 

EDIT: W sumie to się OFFTOP zrobił. Jak ktoś może z Adminów przesunąć końcową część dyskusji do JAKI WYBRAĆ TELEFON bo nie ma to nic wspólnego z iPhonem.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ja pracuję na pojedyncze zlecenia i rat mi nie dadzą. Ale płacić 1700 zł za iPhone'a 4S, nawet z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami... no nie wiem.

 

To samo (nielimitowane rozmowy, sms-y) bez telefonu kosztuje 30 zł. Czyli 40 miesięcznie różnicy. Czyli tysiak dopłacam za te telefony. Jak mam dać 1000 zł za iPhone'a 4S, no to jeszcze ujdzie, nie taka masakra, ale 3200 zł za iPhone'a 5S...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...