Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Blantman żałosny jesteś.

Ciekawy argument na korzyść Iphone  :)

 

Ok nie znam się za stary jestem może na te zabawki. Do grania wolę odpalić vite czy 3ds'a a gram na nich i tak w domu. Wszędzie jeżdżę samochodem i nie gram w podróży a jak od święta wyjadę gdzieś np do japonii lub francji to w samolocie lepiej mi się książkę czyta. Na urlopie lubię odpoczywać od ekranów wszelakich .

 

 

 

Iphone to dla mnie przerost formy nad treścią. Miałem kiedyś maca i był to najgłupszy zakup w moim życiu. Przekleństwa młodości i chęci szpanu na 1 roku studiów. Już na drugim musiałem sprzedać i kupić zwykły laptop bo bym studiów nie skończył :D Wiecie rozmawiam dużo o sprzętach wszelakich z kolegami z pracy. 10 geeków w wieku od 28 do 55 lat. Wszyscy ze studiami na polibudach. KAŻDY polecał mi innego smartfona niż iphone.  Dlatego moje rozumowanie jest takie że chodzi o komórkę do gier. Itunes nie wiem czym się różni od spotify. internet na obu wygląda chyba tak samo. Rozmawia się z ludźmi w ten sam sposób. Pewnie aparat ma lepszy no ale cóż za cenę 1000 zł kupię 100 razy lepszy aparat cyfrowy :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś maca i był to najgłupszy zakup w moim życiu. Przekleństwa młodości i chęci szpanu na 1 roku studiów.

Wiecie rozmawiam dużo o sprzętach wszelakich z kolegami z pracy. 10 geeków w wieku od 28 do 55 lat. Wszyscy ze studiami na polibudach. KAŻDY polecał mi innego smartfona niż iphone.

90% webdevu lata na MacBookach. I CO TERAS?

 

Dlatego moje rozumowanie jest takie że chodzi o komórkę do gier. Itunes nie wiem czym się różni od spotify. internet na obu wygląda chyba tak samo. Rozmawia się z ludźmi w ten sam sposób. Pewnie aparat ma lepszy no ale cóż za cenę 1000 zł kupię 100 razy lepszy aparat cyfrowy :D

Zaraz zaraz, to skąd hejt tylko na Apple, a nie na inne telefony, droższe od tych paści za złotówkę z abonamentów? Bo nie ogarniam. Powtórzę - to, że ajfony są jakieś szczególnie drogie to mit, który od dawna jest nieprawdziwy. Topowy telefon każdego producenta kosztuje teraz ~3000 złotych w okolicach premiery.

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem jeszcze w Polsce tych mitycznych ludzi w czapce z daszkiem, z kawą w lewej ręce i iPhonem w drugiej. Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę.

 

 

Ja widuję, może rzadko z daszkiem (teraz chyba co innego się nosi). Wyciągam z tego zaawansowaną, genialną obserwację, że to jedna z milionów osób, które mają iPhone'a, która była w Starbucksie. Zdarza się. Zdarza się też wytatuowany weganin albo łysy dres chodzący na mecze Śląska. No niesamowite.

 

 

Ja wiem, że w Polsce jest jakiś tam element szpanu w tym, co na Zachodzie jest po prostu przeciętnym trybem życia. Ma to jakiś sens. Jest to nadal wyższy poziom od przeciętnej polskiej. Pamiętamy może, jak to wyglądało, gdy McDonald's wchodził do Polski. Ale na litość Boską, to nie znaczy, że McDonald's jest z założenia marką luksusową, dla elit, które dopłacają kompletnie nieopłacalne sumy na posiłek, żeby tylko móc się pochwalić, że jedzą w McDonaldsie. Jak kogoś w Polsce nie stać na Maka, to jest przypadek polskiej specyfiki, nie główne założenie kierownictwa firmy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

a gdzie ja mówiłem że do web devu się nie nadaje . Mówiłem że nie polecają smartfona. Dodatkowo u nas nikt nie zajmuje się web devem . Wiem że mac są świetne w pewnych dziedzinach. Nie są za to dobre dla zwykłego użytkownika. Nosz kurde  mam kolegę który kupił sobie maca dla jabłuszka na obudowie. Zapłacił 3 tysie więcej i pyta się mnie czemu mu gra nie idzie skoro komputer za 7 tysi kupił :D .

 

BTW w mojej pracy stary pc rządzi. Sorry ale serwerów to my na macach nie stawiamy. Linux lub windows :P

Odnośnik do komentarza

Wiem że mac są świetne w pewnych dziedzinach. Nie są za to dobre dla zwykłego użytkownika.

Utwierdzam się tylko w przekonaniu, że nie masz pojęcia o czym piszesz :(

 

Nosz kurde  mam kolegę który kupił sobie maca dla jabłuszka na obudowie. Zapłacił 3 tysie więcej i pyta się mnie czemu mu gra nie idzie skoro komputer za 7 tysi kupił :D

Kolega podobnie. To trochę tak jak ja bym kupił Ferrari i narzekał, że nie da rady tym zrobić przeprawy przez rzekę.

 

Linux

Oczywiście wiesz, że OSX to Unixowy system, tak samo jak Linux? ;)

 

Żeby nie było - miałem ajfona, mam androida, zamierzam teraz wrócić do iOS. Oba systemy bardzo lubię i z obu byłem zawsze zadowolony, także nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Ale nie lubię jak ktoś pisze głupoty i nieprawdę.

Odnośnik do komentarza

http://tidbits.com/article/14687    może i nie wiem :) Sam maca miałem krótko i uważam że to za(pipi)isty sprzęt tyle że naprawdę nie ma po co go kupować jeżeli nie będziesz go eksploatował na maxa w dziedzinach w których sprawdza się najlepiej.

 

Masz rację z tym porównaniem do ferrari.  Kupić maca do zwykłego użytkowania komputera jaki robi 98 % ludzi to jak kupić ferrari aby jeździć po Olsztynie i okolicach z drugiej strony jak dobry grafik albo kompozytor kupi maca to tak jakby ferrari kupił sobie hamilton aby protestować go na torze obok domu :)

 

Jest różnica ? jest . Po prostu śmieszą mnie osoby które kupują maca tylko dla szpanu i dla znaczka :)

 

tak samo z iphonem . Jeżeli na smartfonie korzystasz tylko z odtwarzacza muzyki, przeglądarki internetowej, pdfów etc oraz aparatu to po co iphone ? :)  Bogatemu nikt nie zabroni ale jak widzę studenta co zamiast pojechać np na wakacje do nowego yorku czy paryża wydaje 3-4 tys na telefon to wątpię w logikę tego świata :)

 

Ok kończę offtop pewnie wy macie rację pozdrawiam .

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

O to mi chodziło, tak samo jak pisałem o markach modowych. Ludzie to często kupują dla szpanu w środowisku. Jak ktoś chce i umie używać to spoko, ale jak ktoś bierze dla loga, to po co? Ciuchy też szyje się za grosze a potem dowala marżę i wmawia się że jest unique kurde, mi o to chodziło. A Mac jest fajny, już nie przesadzajmy. Do czego oprócz gier i pisania softu na Windowsa się nie nadaje, bo dla mnie się nadaje a bateryjka na 12h to też niezła sprawa. Plus dobre choć nie lubię błyszczących matryce. Fotografowie lecą na nich często, bo kolory są świetnie skalibrowane. Ale jak ktoś akurat tego nie szuka to wtedy troszkę drogi ;-)

Odnośnik do komentarza

O to mi chodziło, tak samo jak pisałem o markach modowych. Ludzie to często kupują dla szpanu w środowisku. Jak ktoś chce i umie używać to spoko, ale jak ktoś bierze dla loga, to po co? Ciuchy też szyje się za grosze a potem dowala marżę i wmawia się że jest unique kurde, mi o to chodziło

 

No spoko, po prostu to bzdura. Kompletnie bez podstaw porównanie. To się zupełnie nie dzieje na rynku telefonów. Telefony są jak Reserved, Cropp, może jakaś Zara itp., po prostu sieciówki i tyle. Też się na nich zarabia, kurde nikt nie robiłby biznesu żeby wychodzić na zero, ale cena ma w założeniu być jak najniższa. Bo to produkt dla przeciętnej osoby. Nie umiem tego wyraźniej napisać - nie, kupno telefonu, którego się używa godzinami dziennie przez rok, za te kilkaset euro, to nie jest "szpan" wśród osób zarabiających medianę pensji w krajach zachodnich. Taki szpan jak Big Mac na obiad. Po prostu to nie jest szpan, pogódź się z tym faktem i żyj dalej.

 

Porównywanie marży za sztukę telefonów jest bez sensu, bo Apple w przeciwieństwie do prawie wszystkich Androidów ma dwa produkty, które sprzedają się wzajemnie - telefony i iOS, przy czym jeden jest płatny, a drugi nie. Wnioski bardzo trudne do wyciągnięcia.

 

 

Jak ktoś umie używać. Bo kurde trzeba być magistrem fizyki, żeby posmyrać po ekranie i zobaczyć, że menusy lepiej działają. Włączyć muzyczkę i zobaczyć, że lepiej brzmi. Nagrać wideo i zobaczyć, jak wygląda. Zobaczyć kolory na ekranie pod słońce. Zaawansowane ukryte opcje, dla grona najbardziej niszowych użytkowników. Przegłupia jest ta gadka. Nie jestem fanem Apple, po prostu to jest kompletnie nietrafne, kompletnie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Drogi lans jak nasz nas kraj i ceny :)

Biorąc pod uwagę nasze zarobki i brak Apple store tylko reselerow, to jest drogo. Pamietam kryzys w USA i dolar po 2zl macbook white 900 dolarów co dawało 1800zl. A u nas? Ponad 3k za najtańszego macbooka.

 

Kolejna sprawa, to taka, ze nikt nie każe nam tego kupować tylko sami wybieramy. Ja mam maca, bo działa 60 dni bez wył. Czy ponownego uruchamiania- Windows tyle pociągnie?

Wykonanie- jeden blok Alu, a nie tworzywo które sie rysuje, pierdzi, farba sie ściera czy inne kwiatki.

Maci trzymają ceny. Za unibody dałem 5200, po 3 latach dostałem 2 z groszami. To tal jakbym kupił hp za 3k. Ten jest warty po roku prawie nic, ale z tym wykonaniem wyglądałby znaczniej gorzej.

 

Środowisko- łączy sie idealnie z iphonem tworząc ekosystem :) wszystko w powietrzu sie robi i synchronizuje.

 

Można dużo pisac, Apple ma wady. Air jest moim ost Maciem. Chciałem go zawsze mieć od 1 pokazu i tyle. Miałem Białasa, unibody, imaca tez miałem.

 

Także blantman napisz dlaczego przez Apple byś oblał studia. Zarzuciłes brak argumentów innemu, a sam nie opisałeś dlaczego byś oblał studia przez maca :)

 

A mod moze przerzucić gadkę do działu PC/japko.

 

 

A co do ajfona - najlepiej mi sie pisze na tym tel. Chociaż na tym nowym os drażni mnie ikona emotow.

Kolejna funkcja na plus, to muzyka, a dokładniej player.

Android to takie ADHD. Niby wszystko jest multi ustawień, ale mnie to akurat nie bawiło. Kiedys na milestone sie w to bawiłem, ale na dłuższa metę męczący system. Sa 3 systemy i każdy moze cos dla siebie wybrać. No i AppStore. Windows tu jest mocno w tyle, a na ios te apki sa lepsze i lepiej wyglądają. Porównałem kiedys apke wbk. Te na androidzie wyglądają często jakby były konwertowane przez studentów 1 roku.

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Blantman jaki polaczek. Jak sobię kupie iPhone za 3 tysie, to przed kim ja nim szpanuję? Przez tobą? Chcę wywrzec na tobie wrażenie? Czu uważasz, że moje życie jest tak smutne, bym przed ludźmi twojego pokroju musiał się telefonem lansować? Jak to w ogóle jest sie lansowac telefonem? 3 tysiące nagle czynia mnie bogaczem? Jak mnie zobaczysz na ulicy w butach Ecco, czy Lacoste, to tez mi na nie naplujesz, bo przepłaciłem za markę, zamiast kupić te chlebaki z Croppa, albo Deichmana? Przecież ja tego telefonu nie ukradłem, kupiłem, skoro go kupiłem to najwyrazniej miałem na to pieniądze i ochote, bo jest to przedmiot, którego posiadanie sprawi mnie więcej przyjemności, niz posiadanie innego, więc w czym jest problem na co ja wydaję swoje pieniądze? Zwłaszcza, że iPhone jest elementem biżuterii tak jak zegarek i w jego cenę ten element też jest wliczony. Srebrny czy złoty iPhone 5s wyglądają bardzo elegancko.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

wypowiedz blantmana jest glupia juz do granic. nie oplaca sie kupowac maca do zwyklego uzytkownia, bo to tylko dla szpanu.

 

ja uzywam maca wlasnie do najprostszych czynnosci, takich jak sluchanie muzy, ogladanie filmow na tv + internet i okazjonalnie jakies gierki. we wszystkim sprawdza sie lepiej niz windows wiec czemu mialbym go nie uzywac?

Odnośnik do komentarza

 

 

O to mi chodziło, tak samo jak pisałem o markach modowych. Ludzie to często kupują dla szpanu w środowisku. Jak ktoś chce i umie używać to spoko, ale jak ktoś bierze dla loga, to po co? Ciuchy też szyje się za grosze a potem dowala marżę i wmawia się że jest unique kurde, mi o to chodziło

No spoko, po prostu to bzdura. Kompletnie bez podstaw porównanie. To się zupełnie nie dzieje na rynku telefonów. Telefony są jak Reserved, Cropp, może jakaś Zara itp., po prostu sieciówki i tyle. Też się na nich zarabia, kurde nikt nie robiłby biznesu żeby wychodzić na zero, ale cena ma w założeniu być jak najniższa. Bo to produkt dla przeciętnej osoby. Nie umiem tego wyraźniej napisać - nie, kupno telefonu, którego się używa godzinami dziennie przez rok, za te kilkaset euro, to nie jest "szpan" wśród osób zarabiających medianę pensji w krajach zachodnich. Taki szpan jak Big Mac na obiad. Po prostu to nie jest szpan, pogódź się z tym faktem i żyj dalej.

 

Porównywanie marży za sztukę telefonów jest bez sensu, bo Apple w przeciwieństwie do prawie wszystkich Androidów ma dwa produkty, które sprzedają się wzajemnie - telefony i iOS, przy czym jeden jest płatny, a drugi nie. Wnioski bardzo trudne do wyciągnięcia.

 

 

Jak ktoś umie używać. Bo kurde trzeba być magistrem fizyki, żeby posmyrać po ekranie i zobaczyć, że menusy lepiej działają. Włączyć muzyczkę i zobaczyć, że lepiej brzmi. Nagrać wideo i zobaczyć, jak wygląda. Zobaczyć kolory na ekranie pod słońce. Zaawansowane ukryte opcje, dla grona najbardziej niszowych użytkowników. Przegłupia jest ta gadka. Nie jestem fanem Apple, po prostu to jest kompletnie nietrafne, kompletnie.

No ja się zgadzam z faktem, że się z tobą nie zgadzam. Pracuje teraz w firmie modowej i sporo osób kupuje iPhone'a bo jest modny stary, powódź się z tym. Jakby był robiony dla ludzi wszystkich, to byłby model na Azję jakiś bo masz 2 miliardy ludzi w 2 krajach a 1.99 mld na niego nie stać. Nie krytykuje tego, ale tego, że to marka premium nie da się podważyć. No i ja piszę o promocjach na Nowe produkty a ty o uzywkach. Kogo używki interesują? Drugi obieg jest bez kontroli. Jak piszę, używać czyli np być w ekosystemie apple a znam ludzi którzy nie mają na nic NIC, żadnej aplikacji i korzystają z niego jak z nokii 3310 ale mają iPhone'a bo idą na spotkanie i ktoś patrzy na niego i to ich jara. Naprawdę są tacy ludzie. Nie twierdzę że tutaj tacy piszą, ja takich widzę.
Odnośnik do komentarza

Większość ludzi kupuje telefony w abo lub z drugiego obiegu niz bezposrednio w apple wiec argument, ze kogos nie stac jest nietrafiony bo wielu ludzi nie stac, aby isc do kina za 15 zł.

 

Miałem 3 różne iP i zmieniłem na HTC bo poprostu miały za mały ekran. Miałem robić come back do iP6 ale ten mniejszy ma za małą rozdziałkę - tutaj dali du py strasznie i ich olewam. Wystający aparat i te tandetne plastikowe białe paski z tyłu na obudowie to kolejny minus, którego nie trawię.

Co do ceny, to w rtv euro agd iP6 może być wystawione nawet i za 15 tysięcy, nie ma to zadnego znaczenia i nawet jak ktos kupi to nie jest oznaka zadnej mody i lansu. To tak jak wysmiac Lucka albo Walda, ze poszli do salonu po jakieś koreanskie wozidlo lub taniego Niemca dla ubogich zamiast kupic za 80k wypasione malo oblatane Audi z drugiej reki.

 

iPhone chyba w polsce stal sie jakims strasznym wyznacznikiem bycia bogatym, bo w usa to ten telefon jest popularniejszy niz tanie ciuchy z reserved u nas w polszy i masa osob moze go sobie kupic bez zadnego prolemu i nie musza zastawiac chaty do banku aby dostac na niego kredyt.

 

Czy jezeli w polsce kupuje sie mercedesy, bmw i nowe audi z salonu to tez oznaka mody, lansu i bycia obrzydliwie bogatym ? Bo iP to chyba jakis miernik zamożności u nas w kraju. Wychodzi na to, że są polacy, których stać  na iP i reszta.

Odnośnik do komentarza

Jakby był robiony dla ludzi wszystkich, to byłby model na Azję jakiś bo masz 2 miliardy ludzi w 2 krajach a 1.99 mld na niego nie stać. Nie krytykuje tego, ale tego, że to marka premium nie da się podważyć.

 

 

Nie pisałem, że dla wszystkich ludzi na Ziemi, tylko że dla przeciętnej osoby klasy średniej na tzw. Zachodzie. Napisałem to kilka razy. Łącznie z długim tłumaczeniem, że tak, rozumiem, że dla niektórych ludzi życie przeciętnego obywatela kraju Zachodu to jak luksus. Ale to nie znaczy, że ten produkt ma to zaplanowane w cenie i jest, kurde, marką premium. Wtedy trzeba by nazwać McDonald's i Biedronkę markami premium, bo też w Chinach to by było drogo. Biedronka, Chanel, typowe marki premium. Czysta kranówa to też marka premium, w Indiach większość osób nie ma. A ja codziennie widzę ludzi pijących kranówę. Bo tak. Bo chcą wody. Szpanerzy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...