Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

PIerwsze słyszę.

 

prawdą jest, że to jest tajemnica poliszynela. Od dawna Cook piastował stanowiska najlepiej opłacanego prezesa-geja na świecie.

 

BTW patrząc na strategie rynkowe Samsunga względem Apple, jak myślicie - czy teraz prezes Samsunga też zrobi coming-out?

Odnośnik do komentarza

Mam poważny dylemat - przedstawię go tutaj a nie w "Jaki telefon wybrać?", gdyż w temacie o Iphone`ach udziala się więcej "fanów" tegoż sprzętu ;P

 

Od roku użytkuję Samsunga Galaxy Note 2 - telefon jest świetny, ale niestety za duży. W kieszeni wygląda to trochę tak, jakbym nosił cegłę na udzie, jedną ręką  nie ma możliwości pełnej obsługi, po roku też Android nie śmiga już jak nowy. Wybór zmiany padł na Iphone`a - i teraz najważniejsze pytanie. 

 

Wziąć 5s czy 6 (zwykłą)? Do głębszego poruszania się po sieci, odbioru maili itd wykorzystuję Ipada Air. Telefon ma służyć do Spotify, audiobooków, małego researchu w internecie, jakieś rss (Feedly), okazjonalnie parę zdjęć i wideo. Nie ukrywam, że różnica między ~1800 zł a 2900 zł jest dość znaczna (podstawowa wersja 16 GB wystarczy w zupełności). 

 

Z waszego doświadczenia z telefonami Apple`a, który polecacie w przedstawionej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza

5s chyba za 2500 jest z tego co mi wiadomo w ispotach wiec roznica nie taka duza jesli juz faktycznie chcesz zmieniac to raczej na nowszy sprzet. Wedlug mnie note2 bije 5s z 6 juz sprawa ma sie tak ze raczej bym wybral osobiscie 6tke gdybym mial taki dylemat jak ty:)

Odnośnik do komentarza

Jest poważna różnica między Andkiem 4.0-4.2.2 i potem 4.3 wzwyż. Dodali parę rzeczy (a w zasadzie to włączyli) które takie problemy mocno ograniczyły. Windows też sam z siebie nie zwalnia, zwalniają najczęściej dyski. Ja mam Windowsa (informatyk ze mnie, fakt) z SSD ponad 2 lata, w firmie mam i 4 czy 5 lat i nie ma różnicy a chodzi na nim 1500 rzeczy. Fakt, że to mocna maszyna ale głównym problemem są właśnie dyski. Jak w firmie wymieniam w starych kompach dyski na SSD, takie najtańsze, sandisk jakiś. Ludzie oczy przecierają ze zdumienia. Komputer z Celeronem chodzi dla nich niesamowicie (warunek to Vista lub wyżej, nie XP). 

 

Ale... dyski SSD TEŻ ZWALNIAJĄ (a raczej pamięci NAND) i należy je odśmiecać do czego służy funkcja T.R.I.M. Jest ona w Windowsach od Visty, w Andku od 4.3, w Macu i Linuxie raczej od dawna, dokładnie z głowy nie napiszę bo nie sprawdzałem. Dobrze jest niezapychać w 100% nandów bo też zwolnią, nie będzie to 50% ale spadek wydajności będzie. Dyski magnetyczne z czasem przez fragmentację i ogólne zużycie baaaaardzo zamulają i nie bardzo jest na to rada. W Windowsie jak i każdym systemie problemem może być też niedopasowana ilość ramu, wtedy system SWAPuje, czyli to czego w tej chwili nie używa a jest w ramie, wrzuca do pliku na dysku, im wolniejszy dysk, tym dłużej to trwa a potem ładuje nowy program do pamięci co przy wolnych dyskach też jest mega wolne. Jakiś czas temu zmieniałem dysk z takim białym Macbooku plastikowym na SSD bo zamulał niemiłosiernie i różnica była kolosalna. Dołożyliśmy jeszcze ramu nieco do 3 gb i działa. Objawy takie same jak na "starych komputerach z Windowsami" więc dotyczy to po prostu każdego systemu.

 

Natomiast co do Samsunga to się zgadzam, że generalnie mają słabe softy, wolne. Do tego spore problemy mieli przy przechodzeniu na 4.3 właśnie, dużo było problemów z S3 i Note2, sporo czasu im to zajęło.

 

Ja podobnie jak Raven mam telefon z innym romem (S4 z romem z wersji Google Play Edition czyli bez nakładki Samsunga) i jest bardzo dobrze, prędkość zbliżona do Nexusa. Dla Androida dużym minusem jest postrzeganie go przez pryzmat Samsunga i innych OEMów którzy zaczęli mocno zmieniać Andka i po wejściu wersj 4.0 nie zrezygnowali z tego. Różnica jest duża. Nexus, Motorola, nawet czasem chińczyki z Romami AOSP chodzą dobrze a czasem problemem są nakładki. HTC jakoś sobie radził zawsze ale LG i Samsung dopiero teraz dochodzi do sensownego działania ale też tylko na topowych modelach olewając dalej ciepłym moczem telefony dla mas. Natomiast - Samsung jest liderem, jest tego najwięcej, ma za dużą marżę jak na Andka przez co ludzie odnoszą złe wrażenia. Szkoda po prostu :-/ Kto chce się trochę dowiedzieć może poczytać, pooglądać ale też większość ludzi NIE CHCE się znać, chcą kupić, wyjąć z pudełka i mieć gdzieś. Wtedy w sumie iPhone jest świetny. Jak jeszcze mają AppleTV i Maca to w sumie wszystko się uzupełnia. Kto co lubi. Na pewno działa to po prostu sprawnie. Gdyby nie nasz kochany złoty wart 1/4 euro to jeszcze więcej ludzi by sobie kupiła iPhone'a bo co innego kupić go za tygodniówkę a co innego za miesięczną pensję.

 

P.S. Niezainteresowanych przepraszam za spam, przeczytajcie sobie ostatni akapit, resztę możecie olać ;-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ciekawe z tym TRIM-em, nawet o tym nie myślałem, a faktycznie weszło na Androida. Mi się nie chce robić roota potrzebnego do zrobienia tego na starej wersji Androida, zresztą i tak w tym miesiącu kupuję nowy telefon, więc nie sprawdzę na razie, jaką robi różnicę na przykładzie znanego mi telefonu.

 

Ogólnie od ok. 2 lat widać, że pomysły na odrębność się nieco skończyły i kolejne wersje Androida mocno się "iPhone'izują" (co w sumie nie może dziwić w czymś, co jest od zawsze kopią iOS), a iOS się "Androidyzuje". W sumie cieszy mnie to w przypadku obu systemów. IOS nowy to dobry przykład, a zaraz zacznie wchodzić na telefony Android 5 i to też będzie dość zauważalna różnica raczej.

 

Na ten moment dla mnie główną zachętą do posiadania iPhone'a jest rynek aplikacji, nieporównywalny do Androidowego. Na tle konsolowym, porównajmy to do sytuacji... Mac i Windows, tylko na odwrót: iPhone może nie jest konsolą, ale wychodzi na niego sporo ciekawych małych gierek, na Androida już mało co, tylko część z tych największych hitów i masówkowe popierdółki. Tutaj wcale nie ma pewności, że nowy Android cokolwiek zmieni, choć teoretycznie są na to pewne szanse.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Android się iPhone'izuje? Co przez to rozumiesz? Od wersji 4.0 powiedziałbym, że Android jest bardzo do przodu jeśli chodzi o design i pomysły, a Android 5.0 to w ogóle prześliczne cudo, do którego iOS7/8 nie mają startu.


Nowy Android nie zmieni wiele, a przynajmniej nie szybko, bo adaptacja kolejnych wersji Androida nigdy nie jest jakaś natychmiastowa. Czy to dobrze czy źle to można się spierać, ale fakty są jakie są.

 

W kwestii gier Androida mocno ratuje jego popularność, bo od strony developerskiej iOS a Android to jak niebo i ziemia. No i iOS wciąż generuje więcej kasy w przeliczeniu na użytkownika.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem jak to jest z "designem i pomysłami", ogólnie chyba większość podziela popularny pogląd, że iOS po prostu działa lepiej. Szybciej, stabilniej, telefon wolniej zaczyna się starzeć i rzadziej są błędy itp. Dodatkowo jest dużo lepiej na niego pisać aplikacje, w dużej mierze (choć nie tylko) przez ujednolicenie pewnych spraw. Android ewidentnie chce trochę z tego zaczerpnąć w ostatnich edycjach, a to powyżej z dbaniem o działanie pamięci to tylko jeden przykład.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...