Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Pojezdzilem troche po operatorach i dwoch sklepach, maja na magazynach jedynie wersje 16GB  iP6S,moglbym zamowic 64GB ale nie mam zamiaru czekac 3 tygodnie.  We wtorek podjade do media marktu bo tam akurat jest wersja 64GB na magazynie. Jeszcze dzisiaj pobawilem sie 6S i 6S Plus,bo mialem watpliwosci co wybrac. 6S Plus jest strasznie wielki, do kieszeni bym go nie upchal, za to 6s lezy idealnie w dloni, ale jest dosyc slizgi. Od razu biore crystal case i screen protector.

ja miałam z magazynu po 4 dniach. kupować 16 gb trochę beka, to w "czwórce" miałam 32 i zmieściłam się na styk

Odnośnik do komentarza

 

Pojezdzilem troche po operatorach i dwoch sklepach, maja na magazynach jedynie wersje 16GB  iP6S,moglbym zamowic 64GB ale nie mam zamiaru czekac 3 tygodnie.  We wtorek podjade do media marktu bo tam akurat jest wersja 64GB na magazynie. Jeszcze dzisiaj pobawilem sie 6S i 6S Plus,bo mialem watpliwosci co wybrac. 6S Plus jest strasznie wielki, do kieszeni bym go nie upchal, za to 6s lezy idealnie w dloni, ale jest dosyc slizgi. Od razu biore crystal case i screen protector.

ja miałam z magazynu po 4 dniach. kupować 16 gb trochę beka, to w "czwórce" miałam 32 i zmieściłam się na styk

 

 

Trudno sie nie zgodzic, 16GB to jednak za malo w tych czasach. Na 2 lata biore ten telefon, no chyba ze 7siodemka mnie milo zaskoczy, to sprzedam tego i doloze do nowego te 200-250 euro

Odnośnik do komentarza

Ale co, nie przeżyjesz tych dwóch tygodni bez najnowszego ajfona :v?

 

Bedzie ciezko, 3 tygodnie temu rozbil mi sie telefon bo spieszylem sie do samochodu,lezy teraz w serwisie sony. Siedze na starym Nexusie 4, ale tak sie nastawilem na tego ajfona, ze bede juz dzisiaj sie nim bawil.. W Apple Storze w Brukseli pewnie tez nie maja 64GB, tylko zwykle 16GB..

 

 W ogóle z S-kami to jest trochę przypał, jeszcze do tego w etui, bo niby masz najnowszego iPhone a na mieście i tak nikt nie pozna, że masz nowego.

 

Crystal Case :sorcerer:

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Rok gwarancji o potem rok rękojmi jeśli nie jesteś firmą. Tyle dają i MUSZĄ tyle dać. Mogą ściemniać ale zgodnie z prawem masz 2 lata rękojmi i ono obowiązuje. Natomiast gwarancji nie dają NIGDZIE 2 lata. Warto rozgraniczyć te 2 sprawy bo to nie to samo. Piszę oczywiście o Apple bo są firmy która dają 2 lata GWARANCJI PRODUCENTA (np. na laptopy Asus daje). Lenovo ma 2 lata GWARANCJI dla osób prywatnych i 1 rok dla firm. Także można to różnie załatwiać.

 

http://9to5mac.com/2013/06/12/apple-changes-warranty-policy-in-belgium-to-offer-two-years-protection/

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

A czy nie jest tak, że Unia Europejska wymusza na tego typu sprzęty gwarancji na okres 2 lat (ustawa o prawach konsumenckich czy jakoś tak)? Apple daje rok, ale piszą wyraźnie cyt. "Ważne: Roczna gwarancja Apple obowiązuje dodatkowo do ustawowych uprawnień konsumenta i w żaden sposób ich nie wyklucza, ani nie ogranicza."

 

Rok gwarancji o potem rok rękojmi jeśli nie jesteś firmą. Tyle dają i MUSZĄ tyle dać. Mogą ściemniać ale zgodnie z prawem masz 2 lata rękojmi (...)

Nikt nie ściemnia. Wystarczy przeczytać informację o ich gwarancji. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A czy nie jest tak, że Unia Europejska wymusza na tego typu sprzęty gwarancji na okres 2 lat (ustawa o prawach konsumenckich czy jakoś tak)? Apple daje rok, ale piszą wyraźnie cyt. "Ważne: Roczna gwarancja Apple obowiązuje dodatkowo do ustawowych uprawnień konsumenta i w żaden sposób ich nie wyklucza, ani nie ogranicza."

 

Rok gwarancji o potem rok rękojmi jeśli nie jesteś firmą. Tyle dają i MUSZĄ tyle dać. Mogą ściemniać ale zgodnie z prawem masz 2 lata rękojmi (...)

Nikt nie ściemnia. Wystarczy przeczytać informację o ich gwarancji.

 

Ściemniają czasem mniejsi sprzedawcy, że rok i tyle. Jako firmy dostają sami pewnie nieraz po tyłku - oni biorą BEZ rękojmi i sprzedają tobie z rękojmią. Jak coś padnie po roku to oni są obciążeni kosztami, więc kombinują. Takie życie.

Odnośnik do komentarza

Sprzedawca w ogóle nie musi dać rękojmi firmie. A niektóre firmy ograniczają GWARANCJĘ dla różnych grup.

Nie masz racji, posługujesz się wiedzą przed nowelizacją kodeksu cywilnego. Rękojmię dla przedsiębiorcy można ograniczyć do roku, ale broń boże wyłączyć.

Odnośnik do komentarza

 

16GB jak jakiś osrany lamus przez 2 lata w fonie za dwie wypłaty w tym kraju, bo dwóch tygodni nie mogłeś poczekać

 

no ok :cool:

 

No przeciez czekam na 64GB.

 

No dobrze, to zwracam honor, myślałem, że bierzesz tą szesnastkę już teraz.

Odnośnik do komentarza

 

Sprzedawca w ogóle nie musi dać rękojmi firmie. A niektóre firmy ograniczają GWARANCJĘ dla różnych grup.

Nie masz racji, posługujesz się wiedzą przed nowelizacją kodeksu cywilnego. Rękojmię dla przedsiębiorcy można ograniczyć do roku, ale broń boże wyłączyć.

 

A kiedy była ta nowelizacja? W styczniu mogłem wyłączać prawa do rękojmi przy zgodzie klienta: http://jwms.pl/rekojmia-za-wady-czyli-reklamacja/

 

EDIT: Tu jest chyba z października tego roku i dalej MOŻNA WYŁĄCZYĆ RĘKOJMIE, są ograniczenia dla konsumentów ale nie dla przedsiębiorców. http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-cywilny/ksiega-trzecia_tytul-xi_dzial-ii_rekojmia-za-wady/Nie widzę tego o czym piszesz

 

EDIT 2: Sprawdziłem właśnie i na każdej fakturze z X-Kom (ostatnia z września) mam wyłączoną rękojmie.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...