Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... chciałbym zacząć jakiegoś MMORPGa. W grę wchodzą WoW (wcześniej grywałem tylko na prywatnych servach, więc tak jakbym w ogóle nie grał ;) ), Conan lub Warhammer. Co byście polecili?

Na korzyść Conana przemawia cena (ok. 35 zł za miech) i ciekawy świat. Niestety słyszałem, że graczy nie jest zbyt dużo, a późniejsze etapy gry, po świetnym początku, są nudnawe. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

O Warhammerze wiem najmniej. Cenowo podobnie do WoWa, ale uniwersum jest dla mnie znacznie bardziej interesujące. Nie wiem jak z liczbą graczy i ciekawością rozgrywki.

No a WoW to WoW - masa ludzi przede wszystkim.

 

Jak wypadają te gry w porównanu do siebie? Co z wyważeniem klas, obsługą serwerów, błędami i łatkami do nich itd. itd. A może jeszcze się wstrzymać, poczekać na polską wersję Conana, poczekać na Lich Kinga i zobaczyć jak to się wtedy będzie miało do siebie?

Odnośnik do komentarza

Conana odpusc sobie - powoli umierajaca gra (zwlaszcza jak tworcy pracuja juz nad NOWA gra MMO). Po wylevelowaniu nic nie ma do roboty (relacje znajomych co grali, no i... juz nie graja). Warhammer czesc moich znajomych juz znudzil (paru z nich jest na lv40), ale gra mloda, dopiero co wyszla... moze sie rozkreci.

Sam WoW zostal znerfowany i bardziej casual friendly - exp. boosty itp. Jednak zanim zaczniesz zabawe na dobre to troche minie... do lv70 (za miech juz 80!) trzeba dobic, a i dodatek nowy wychodzi, wiec obecne instance beda praktycznie puste i bardzo duzo przegapisz (przy odrobinie szczescia z fala DK poqustujesz/instanceujesz). WoW caly czas idzie bardzo w strone casual friendly i bez overfarmingu (kiedys bylo trzeba strasznie ostro farmic rzeczy). Nie mowiac juz, ze jest w miare prosty - nie mowiac juz jak rollniesz taka noskillowa klase jak warlock (faceroll po klawiaturze i wszyscy leza ;)) :P. Jesli masz jakiegos znajomego to polecam byscie pogadali co was by bardziej interesowalo i zaczeli grac razem (mmo solo ssie :)). Rowniez na co sie chcesz nastawiac na PvE czy PvP tylko. W Conanie i WAR glownie niby PvP, a PvE nie umywa sie do tego co jest w WoWie (jakosciowo i pod wzgledem ilosci). Nie wspominajac, ze w WoWie masz wszystkiego po trochu.

No i zapomnialbym... WoW ma w miare niskie wymagania sprzetowe (grafika w MMO nie jest najwazniejsza) i jest bardzo dlugo na rynku juz z duzo wieksza baza graczy.

 

Ogolnie jak juz grales w WoWa (na prv) i ci sie podobal to mysle, ze warto sprobowac retail.

Odnośnik do komentarza
Dobra... chciałbym zacząć jakiegoś MMORPGa. (...)

 

Jeżeli chciałbyś coś jeszcze innego niż zaznaczyłeś, na dodatek za darmo to... Runes of Magic, system pvp - serwer vs. serwer vs. serwer (chyba tak to będzie wyglądało, ale ogółem mówiąc rzeźnia oparta o objective'y). Domki, 36 kombinacji klas (podstawowa + sub klasa - 6 * 6 = 36, ponoć mają zaraz po oficjalnym launchu wyjść jeszcze dwie nowe czyli 48 kombinacji by się zrobiło), graficznie RIP OFF z WoW'a (jednym to pasi, drugim nie - ja się zaliczam do tych pierwszych, szczególnie patrząc na postacie które są troszke inaczej nakreślone niż w WoWie).

 

Ogółem fajna gra będzie - 9.12.08 rusza open beta, teraz trwa closed beta.

Odnośnik do komentarza
taka noskillowa klase jak warlock (faceroll po klawiaturze i wszyscy leza ;))

 

Się zgodzę ale TYLKO w PVE i TYLKO Destro. Bolt zbindowany pod wszystkie klawisze i puszczasz po klawiaturze kota. W PvP to inna bajka. Lock to jedna z klas która choć dość słaba ma najwięcej asów w rękawie i chyba jako jedyna w dobrych rękach może jechać po trzech gości na raz. Jeśli nie wierzysz to polecam filmiki legendarnego Drakedoga ;)

 

No-skill to jest resto druid - stoisz sobie, wrzucasz hoty, zmieniasz w forme na miśka i idziesz zaparzyć herbate.

 

Odnośnik do komentarza
Się zgodzę ale TYLKO w PVE i TYLKO Destro. Bolt zbindowany pod wszystkie klawisze i puszczasz po klawiaturze kota. W PvP to inna bajka. Lock to jedna z klas która choć dość słaba ma najwięcej asów w rękawie i chyba jako jedyna w dobrych rękach może jechać po trzech gości na raz. Jeśli nie wierzysz to polecam filmiki legendarnego Drakedoga ;)

Drakedog wcale takim rewelka nie byl, byl jednym z pierwszych co zczaili jak prawidlowo uzywac locka i tyle. PvP od tamtych czasow uleglo mega przeobrazeniom. Jak i same klasy (warlock zawsze byl OP w PvP i tak pozostalo po dzien dzisiejszy - to rzeczywiscie sie nie zmienilo).

No-skill to jest resto druid - stoisz sobie, wrzucasz hoty, zmieniasz w forme na miśka i idziesz zaparzyć herbate.

Nie do konca, ma najbardziej OP healing oraz getaway i najlepszy 2v2 synergy, ale nadal najmniej skillowa klasa pozostaje warlock (bezapelacyjnie). Druidem przynajmniej musisz nauczyc sie prawidlowo kiteowac (chyba, ze grasz w jakims mega noobowatym BG grupie, to spox - ja tam w cyclone 2k+ rating mialem (nie druidem)).

Odnośnik do komentarza

Tu Ci muszę przyznać rację, bo moja battlegrupa czyli Vindication powstała z premierą TBC i takich idiotów jakich tutaj trafiam nie widziałem wcześniej nigdzie. Na dodatek mało ludzi tu gra PvP i na arenach trafiasz codziennie non stop na te same teamy, zaś kolejki na bg trwaja po 20 minut. Moja wina cholera, że zachciało mi się młodego serwera Pvp-RP ale w starych denerwowała mnie specyficzna ekonomia i mało ludzi z którymi można było polatać gdy levelowałem maina.

Odnośnik do komentarza
Tu Ci muszę przyznać rację, bo moja battlegrupa czyli Vindication powstała z premierą TBC i takich idiotów jakich tutaj trafiam nie widziałem wcześniej nigdzie. Na dodatek mało ludzi tu gra PvP i na arenach trafiasz codziennie non stop na te same teamy, zaś kolejki na bg trwaja po 20 minut. Moja wina cholera, że zachciało mi się młodego serwera Pvp-RP ale w starych denerwowała mnie specyficzna ekonomia i mało ludzi z którymi można było polatać gdy levelowałem maina.

Czyli grasz na Sporeggar? :lol:.

Zawsze pozostaje PCT (Payed Character Transfer) - koszt ok 70zl (zalezy od kursu euro).

Pociesze Cie... najgorsza bg grupa w EU jest Ruin :lol:. Swoja droga sam przenosze sie do gorszej BG grupy (Bloodlust) niz obecnie, ale to z powodu rerollu (z kumplami), a Ci koniecznie chcieli Burning Legion >_<. W sumie nastawiam sie tam, ze bez wiekszego wysilku bede mial Gladiatora tam w arenie.

@Oran: Nie koniecznie tacy ludzie musza wygladac jak typowe nerdy :).

Odnosnie tego multiboxera... zrobil to dla 'slawy' moim zdaniem, juz byli tacy co 10multiboxowali Kara, widac ten chce 25mana jakiegos.

Odnośnik do komentarza
Tu Ci muszę przyznać rację, bo moja battlegrupa czyli Vindication powstała z premierą TBC i takich idiotów jakich tutaj trafiam nie widziałem wcześniej nigdzie. Na dodatek mało ludzi tu gra PvP i na arenach trafiasz codziennie non stop na te same teamy, zaś kolejki na bg trwaja po 20 minut. Moja wina cholera, że zachciało mi się młodego serwera Pvp-RP ale w starych denerwowała mnie specyficzna ekonomia i mało ludzi z którymi można było polatać gdy levelowałem maina.

Czyli grasz na Sporeggar? :lol:.

Zawsze pozostaje PCT (Payed Character Transfer) - koszt ok 70zl (zalezy od kursu euro).

Pociesze Cie... najgorsza bg grupa w EU jest Ruin :lol:. Swoja droga sam przenosze sie do gorszej BG grupy (Bloodlust) niz obecnie, ale to z powodu rerollu (z kumplami), a Ci koniecznie chcieli Burning Legion >_<. W sumie nastawiam sie tam, ze bez wiekszego wysilku bede mial Gladiatora tam w arenie.

@Oran: Nie koniecznie tacy ludzie musza wygladac jak typowe nerdy :).

Odnosnie tego multiboxera... zrobil to dla 'slawy' moim zdaniem, juz byli tacy co 10multiboxowali Kara, widac ten chce 25mana jakiegos.

 

 

Tak, Sporeggar. Wcześniej grałem na The Ventrue Co. i z poziomem Hordy na BG było o niebo lepiej. Zasadniczo nie jestem jakimś mistrzem w WoWa ale myślę, że pojęcie o PvP mam i właśnie problem Vindication polega na tym, że gdy zaczyna sie nowy sezon kilkanaście teamów wybija się na szczyt, kupują najlepsze itemy za zachomikowane punkty i farmią potem zwycięstwa na noobach. Przy ratinginach 1600-1700 praktycznie cały czas tu natrafiałem na luzdi full s4 i nie szło w sprzęcie s2/s3 ich rozwalić bo zwyczajnie mieli za dużo HP i staminy. Poza tym 3/4 teamów to resto druid + beastmaster hunter lub warrior w arms ._.

Odnośnik do komentarza
Pociesze Cie... najgorsza bg grupa w EU jest Ruin :lol:.

So (pipi)a true... :lol: Poza tym jak już doczekasz się po 10-ciu minutach stania w queue do AV to na ogół zaczyna się z 18-35 dla alliance. I nie dość, że cała horda obstawia Balindę (spróbuj tylko (pipi)a rzucić hasłem stealthers, go north) to połowa BG komunikuje się po włosku :lol:

Arena to już zupełnie inna sprawa, bo nieraz spotykałem na ratingu 1500 w 2v2 kolesi z s4 (tylko im shoulders i broni brakowało). Co się tyczy 5v5 to nie ma (pipi)a, albo trafiasz na full s4 ten sam team (i tracisz po 5 albo i mniej punktów), albo jeśli poczekasz do wtorku - nadzy kolesie czekający na rzeź :lol:

A najlepsze było (nie wiem jak teraz) PvE...i te przewijające się w nieskończoność komunikaty pokroju LF tank/healer bo same armsy albo shadowy :lol: Przez pewien czas myślałem, że jestem jedynym BS na 375, który potrafi wykuć złote różdżki (lol), więc było branie. BTW Jak teraz jest po tym patchu?

Odnośnik do komentarza

Retardinow znerfia konkretnie, wiec sie nie nastawiaj. Powiem wiecej, nigdy sie nie nastawiaj na klase, ktora jest super i OP by ja specialnie rollowac bo sie zdziwisz i bedziesz zawiedziony jak dobijesz 80 i ci ja znerfia po miesiacu :).

Ja dalej bede gral Hunterem oraz Druidem.

Odnośnik do komentarza
Retardinow znerfia konkretnie

 

No niby tak, pamiętam co wyczyniały warlocki w s2 a potem blizzard sie za nich zabrał i w s3 już takimi kozakami nie byli. Ale z drugiej strony przypoinam sobie też co się stało z rogue'ami, blizzard "nerfując" HARP tak naprawdę sprawił, że rogale stali się królami areny i królują nam do dziś. Pożyjemy zobaczymy, osobiście mam nadzieję, że palki będą silne bo będać kpiną przez 4 lata zasłużyli na odrobinę radochy.

 

Mam nadzieję, że retradiny i DK to trochę zmienią bo już mam dosyć spotykania r/restokin, r/r, r/warlock, r/mage, r/spriest, r/disc priest :)

Odnośnik do komentarza

Pare dni po patchu... moj serverek dziala itp. Porobilem troche instanceow... na bossach co wczesniej mialem 1.6k (rerolled!) DPS mam teraz pod 2.3k - czyli to co mialem standardowo na duzo lepiej gearnietym hunterze (tak z huntera na huntera reroll). Ogolnie to wszystkie instance to jakis zart teraz, sa tak proste, ze sie to steamrolluje :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...