Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Fakt, był ktoś taki. Ale to była taktyka po prostu, grał za dużo na Prywatnych serverach i się nauczył takiej sztuczki. A to że jak Admin czegoś nie zna lub nie umie od razu uznaje za jakiegoś czita. Ja wolę grac na prywatnych ale global też czasem odwiedzę, i najczęściej gdy to robie to się śmieje z głupoty ludzi.

 

Raczej nie mógł się na prywatnych serwerach nauczyć tej sztuczki, bo to było zaraz po premierze dodatku :)

 

Odnośnik do komentarza

Bana Athene and Co dali poniewaz nie mieli dokladnego policy na instance tagging i sami nie wiedzieli co i jak, wiec najprosciej bylo dac bana i tyle (spanikowali). Nauczyc sie nauczyl tego sam zanim pewnie ten wasz prywatny serwer sie pojawil, bo robil to od dawna :).

Tutaj macie full:

30min co i jak z tym 80 bylo.

Odnośnik do komentarza
Bana Athene and Co dali poniewaz nie mieli dokladnego policy na instance tagging i sami nie wiedzieli co i jak, wiec najprosciej bylo dac bana i tyle (spanikowali). Nauczyc sie nauczyl tego sam zanim pewnie ten wasz prywatny serwer sie pojawil, bo robil to od dawna :).

Tutaj macie full:

30min co i jak z tym 80 bylo.

 

Coś podobnego miałem napisać, ale mnie uprzedziłeś :) A prywatny server podałem tylko w formie odpowiedzi na pytanie, nie chodziło mi o jakiś konkretny, bo przestałem na nich grać po przejściu na global.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie jak tam Wam sie teraz WoW podoba? Dla mnie wiekszosc in plus. Duzo mniej czasu sprzedam przy nim, bardziej casualowo... i jest... fajniej :). Bardzo mi przypadlo do gustu, ze nie musze sie dodatkowo (czyt. tracic duzo czasu) przygotowywac do progress raidow itp.

 

Latwa reputacja - super, juz nie musze latac jakis beznadziejnych instanceow by miec z kims repa (a i tak nie potrzebuje zadnej repy farmic - mam inskrypcje, jedyne co wyfarmilem sobie to Wyrmrest dla drake'a :)), a i szybko wchodzi.

Daily questy - na poczatku robilem pare (repa dobijaly w sumie i zawsze jakis zbedny dodatkowy gold) i bylo spoko, ladnie porozrzucane i pogrupowane po Northrend.

Cooking - upierdliwy z przyprawami, ale ujdzie... koncowe levelowanie glupie.

25man - w sumie nic nowego... wyczyscilem lata temu na levelu 60. Malygos calkiem spoko, ale bez rewelacji, Sartharion taka Onyxia nr2 z mozliwoscia wyzszego poziomu trudnosci.

10man - bardzo fajne, mozna pojsc ze znajomymi czy tez na altcie, taki chill out.

PvP Boss (VoA) w Wintergrasp - Troszke z jakoscia lootu przegieli, ale bardzo fajny pomysl.

Strand of Ancients (nowe BG) - Zadna nowosc i niczym nie zaskoczyli... beznadziejny handicap dla hordy, ze zawsze w defensywie (go go ally 3min, a potem horda ma 3min na wygrana), problemu by nie bylo, ale jesli chcemy w premade pofarmic to horda najszybciej w 12+ min 3marki + honor, a ally w 4-6min 3marki + honor. Troche nie fair :).

Questy - Tak jak nienawidze questowac, to questy w Northrend byly calkiem fajne, zwlaszcza walka przed brama :). Daja rade i jest spoko. Lorewise super.

PvP: Pierwszy sezon wiadomo... DPS zergfest i tyle :/. OP Rogale, Retardini, DK (ale tutaj az takiej tragedii nie ma co przy 1szych 2ch) i arcane Mages (~500 resil a i tak zjesz 7.2k Arcane Barrage - zal.pl).

 

TBC a WotLK:

TBC to jedna wielka porazka i kicz, bylem bliski pozegnania sie z gra, ale wotlk daje rade, wiec dalej sobie pykam (ale juz bardziej casualowo).

Odnośnik do komentarza

Do WoW'a nie da się znaleźc wielu minusów takich poważnych. Raptor masz rację że TBC była porażką, o WolK'u się przekonam kiedy indziej bo narazie po TBC jestem odrzucony od dodatków. Wielu mówi mi że to głupota, ale ja tam wiem swoje. Gra jest Super po prostu i tego nie można zaprzeczyc. Jeśli miało by się wystawic ocenę od 1 do 10 to ja bym tak dał 9-/10

 

World of Warcraft !

najlepsza gra online wszechczasow !!!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam wotlk. Mam tanka, warriora i jestem całkowitym noobem ale dzięki temu, że gram na wyludnionym serwerze nie narzekam na brak zajęć. Za każdym razem kiedy doprowadzam do wipe'ów w HC ludzie wyzywają mnie od retardów, ale najlepsze jest to, że z braku konkurencji - zawsze po skończonym daily proszą o kolejny run :lol: . Jedyny "raid" na razie, w którym brałem udział to ten pvp VoA. Jeśli chodzi o wersję 10-man to jakaś porażka, bo jest tylko kwestią czasu kiedy ten gigant padnie. Randomowy Hatefull set jako nagroda? LOL! Niestety, nie przekonam się jak jest w "25" bo aż tylu chłopa na moim serwerze to nie ma :lol: . Na arenę nawet nie wchodzę, z wyżej przytoczonych przez Raptora powodów. Chain questy są fajne, ale co z tego skoro większość tych "grupowych" można załatwić w 3 osoby (zresztą, każdy kto "dingnie" 80 i jest ubrany na zielono gna do HC[a potem healer krzyczy OOM a reszta (pipi)ie tanka :lol: ] i ma w (pipi)e wypełnianie zadań). Dodatek jest ciągle świeży więc na ostatniego bossa nakładam zawsze masterloota bo ninjas nie śpią i klikają needa za każdym razem kiedy wyskoczy coś epickiego.

 

O co chodzi z tym TBC? Zacząłem i skończyłem grać na tym dodatku więc nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Ja się o TBC nie wypowiadam, za późno zacząłem grać na globalu, aby mieć o tym dodatku jakieś wielkie pojęcie, mogę tylko powiedzieć, że większość terenów mi się w nim nie podobała :)

 

A co do WotLK to tak:

Od razu rzuciłem się na DK :P Na levelowanie to na pewno najlepsza postać (przynajmniej jako Blood) idziesz i bijesz a skille robia swoje. Bardzo wszechstronna postać, oferuje potężny DPS, ma kilka "petów", w zależności od builda mogą być chwilowe lub na stałe, ma buffy do DPS i healowania, no i może się sam leczyć (a z odpowiednim glyphem nawet całą ekipę), ma też kilka ataków z dystansu, może też aggrować przeciwników na dystans za pomocą Death Grip. Jako DPS świetny, jako tank w frost presence też daje rade (przynajmniej na instancjach 5, innych nie zdążyłem sprawdzić) zadając przy tym nawet niezłe obrażenia. W nadchodzącym paczu postać zostanie jeszcze wzmocniona, polecam obadać :)

 

Questy: Też nie cierpie tego robić, ale jak mus... Faktycznie, walka przed bramą miażdży (rozmiary Alexstraszy też :P), ale denerwuje część questów robionych na wielkich stworach, mogli to bardziej dopracować lub nie dawać wcale.

 

Daily Questy: nigdy za nimi nie przepadałem, a że teraz nie jest konieczne farmienie na nich, to zrobiłem tylko kilka dających ekspa. Pewnie zrobię jeszcze kilka polegających na zwycięstwach na battlegroundach.

 

PVP: nie miałem okazji spróbować Battlegroundów czy Areny (tej drugiej zapewne nie ruszę przez długi czas), ale pamiętam co się działo po paczu 3.0.2 (retard: 1 miejsce w AB: 50 killi, hunter: 2 miejsce 17 killi O_O). Potem się retardy trochę uspokoiły. A rogali to ja nienawidze :P

 

Z ekwipunkiem za honor też przegięli, 50k-60k honoru za JEDNĄ NIEBIESKĄ część od setu to skandal. Musze zaznaczyć, że nie wiem, ile honoru jest za nowy battleground (pre-paid się skończył i nie miałem czasu obczaić wielu rzeczy :(). Jakbyś był tak miły Raptor, to napisz ile mniej więcej honoru jest za ten BG. Ah, może jeszcze wrażenia z Wintergrasp :) I jeszcze może czy do lootu a Archavona trzeba mieć odpowiedni rating, że by go założyć ?

 

Najfajniejszą zmianą jest chyba to, że większość itemów z profesji craftingowych jest BoE, więc wystarczy parę razy odwiedzić AH/zagadać do znajomych crafterów i mamy postać z większością niezłych epików. Czasu mamy zaoszczędzone co niemiara.

 

Wiadomo może, czy w nowym paczu będzie wprowadzona jakaś nowa instancja ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Z TBC z serii "jest do kitu" wiele osob sie odnosi, ktore gralo od poczatku (lub prawie samego poczatku - ja od wakacji 2005, od razu na officialach :P) i dodatek po prostu zabil mase fajnych aspektow oryginalnej gry. Dzisiejszy WoW to zupelnie inna gra (dalej gorsza ;)) niz ta z przed paru lat :).

 

Wintergrasp: Zalezy ile osob, na upartego jak sie jest w raidzie i mozna stealthowac lub znajdzie sie miejscowke mozna poleechowac mase honoru, za sam BG jest od 1000+ do 2500 honoru jesli mnie pamiec nie myli + daily (kazdy ponad 1000 honoru daje). Do tego dostaje sie kolejne tokeny, ktore mozna wymienic na gear, kamienie czy honor tokeny (20tokenow da 1mark, ktory nagradza 2k honoru). Jak sa wywazone teamy to spokojnie 5-6k za wygrana mozna zgarnac w te pol godzinki - wiec wiecej niz za BG (500-1300 ab/wsg/sota/eots oraz do 2k w AV). Dodatkowo na defensywie mozna zniszczyc 3 wierze atakujacych (te po przeciwnej stronie mapy) za kolejny honor (125honoru za uszkodzenie i kolejne 125 czy 200 za calkowite rozwalenie).

Jedyny powazny minus noninstanced PvP jest taki, ze jak sie zrobi 90v90 jak nie wiecej to jest taki masakryczny lag, ze szkoda gadac :P.

 

Winergrasp ma 2.5h CD - w tym czasie wygrana frakcja ma nastepujace bonusy:

- W instanceach mozna zbierac tokeny (tak jak spirit shardy w terokkar), ktore sie wymienia na kamienie/honor tokeny/pozniej dodadza pvp gear jeszcze/BoA itemy.

- Pojawiaja sie 'lepsze' elementale co maja 100% dropa na crystalize (2-3 dropia) w calym northrend (przegrana frakcja ich nie widzi!)

- Kontrola bazy, ktora umozliwa zone in do Instance, gdzie bije sie banalnego Bossa (ma 5 czy 6min enrage timer btw), ktory dropi gloves/chest/leggings pvp setow (hatefull 10man oraz deadly 25man) lub/oraz t7 (10man) i t7.5 (25man).

 

Kolejne zmiany w PvP:

Za marki z Sota + EotS + AB + WSG dostaje sie po 980honoru (do niczego innego na lv80 nie sa potrzebne).

Marki z AV sa bezuzyteczne na razie (tylko rewardy z AV).

Itemy nie wymagaja juz markow, ale wiecej kosztuja (co i tak jest lepsza opcja bo sie 2-4x wiecej honoru dostaje - wiec zmiana pozytywna wbrew pozorom).

Podczas BG kazdy ma inny bonus honor - jest to spodowowane tym, ze teraz pokazuje caly honor zdobyty podczas BG (czyli licza sie rowniez HK). Wczesniej po prostu nie pokazywalo tego honoru zrobionego z samych killi.

 

Mamy 3 rozne PvP sety:

- Savage: Startowy Blue set dla niektorych upgrade jakis, ale ogolnie na chwile obecna to za malo resil na nim by uzywac go ponad PvE gear. Otrzymuje sie go za honor badz Badges of Heroism (dropia w heroicach i 10manach).

- Hatefull: Set, ktory wymaga ratingu w arenie oraz mixu honoru z arena points jesli mnie pamiec nie myli. Rowniez mozna go otrzymac za Badges of Valor (dropia tylko w 25manach). Rowniez dropi w VoA 10man gloves/chest/leggings.

- Deadly: Najlepszy (i 'wlasciwy' - docelowy) pvp set dostepny za wysoki rating oraz arena pkt. Rowniez mozna go dostac przy odrobinie szczescia z VoA (Wintergrasp) 25man - tylko 3 czesci: chest, gloves, leggings.

 

Osobiscie na chwile obecna mam 2x Savage, 2x Hatefull, 1x Deadly. Od weekendu zaczne na dobre arene (5v5) i zobaczymy jak to bedzie. Na hunterze olewam hatefull offset (bracer, wrist, boots, neck itp) bo jest zbyt biedny wzgledem statsow do mojego t7.5 i dopiero deadly bedzie. Teraz czekam tylko na rating, bo wszystko co nie wymagalo a bylo sensowne (nowy pvp trinket + ring) juz mam i honor cap rowniez :), wiec teraz na Druidzie sobie farmie (ogladam filmy, czytam itp hehe :P - za duzo tego :P) resto, a potem feral blue sety - kiedys pomysle o hatefull/deadly (chociaz deadly chesta juz mam z VoA 25 ;)), bo caly czas to upgrades sa wzgledem starego gearu :P.

 

Nowy Patch (ten co teraz bedzie) nie bedzie mial zadnych nowych instances, dopiero 3.1 bedzie miec Ulduar.

 

Mam nadzieje, ze info sie przydalo :).

Na chwile obecna mozna powiedziec, ze zaliczylem caly WotLK ;).

Odnośnik do komentarza

Ja gram od Patcha 1.6 (zaraz po wprowadzeniu WSG co zabilo outdoor troche :P Ale zalapalem sie jeszcze na raidy na miasta) :).

 

Krowa ;D

Sa pocieszne strasznie :lol:. i /moo rzadzi ;D

Hunter + Druid.

Zanim jeszcze kupilem gre to naczytalem sie o klasach (na starcie myslalem, ze pewnie warriora zrobie) i ta przypadla mi najbardziej do gustu.

 

A zaczynac zaczynalem NE Hunterem (pozniej jeszcze NE Rogue doszedl).

Odnośnik do komentarza

Z Ally to zdecydowanie Night Elf (za uszy, hełm zawsze mam disabled :P)

Z Hordy to Blood Elf (bo mają najlepiej według mnie zrobione modele w grze)

A z NPC to Goblin (Time is money, friend :P)

 

Klasy:

DK, bo strasznie mi się spodobała ta klasa :)

Lub Paladyn, najlepiej protection.

 

Moim mainem do momentu wydania dodatku był MM hunter (zdarzało mi się nim strasznie kaleczyć :P)

Próbowałem też druida (resto) i rogala (assassination). Do rogala na pewno kiedyś wrócę, a druid mi się nie spodobał (może dlatego, że resto).

Ale po dokończeniu DK priorytet ma rollowanie paladyna protection :)

 

Aha, da się czymś zastąpić Arcane Torrent BE ? Pod tego paladyna mi potrzebne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
DK, bo strasznie mi się spodobała ta klasa :)

Lub Paladyn, najlepiej protection.

Lol ja DK skończyłem grać po tym jak sprawdzałem czy da się w oficialu przejść Hellfire Ramparts pięcioma DiKejami. Mój miał 59 lvl, reszta PUGu 58-61. Żadnego wipe'a, pojedyńcze zgony. Mój frost bez trudu skupiał na sobie uwagę wszystkich orków.

Gram orkiem, warriorem (prot) ale leveluję też BE paladyna (także protection, ale myślę o arenie więc zamienię na retri o ile nie s(pipi)ą nic w patchu :lol: ). Jak wykupię już wszystko co się da za emblem of heroism dla offspeca mojego warr to załatwię topór dla DK i może będę kontynuował nim grę (bo chcę mieć frosta).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...