Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd bierzecie do tego cierpliwość

Ja po prostu nie tykam chargerów (narazie) ;) Spróbuj może na początek jakąś prostszą postać (typu Ryu, Ken, albo Rufus, jeśli chce ci się rzygać na widok shoto i latających kulek), łatwe comba i postawy gameplayu można przyswoić bardzo szybko. Jak dla mnie Ryu/Ken to najlepsze postacie do nauczenia się w to grać, zwłaszcza jeśli nie miało się wcześniej styczności z bijatykami. Nie poddawaj sie i powodzenia ;)

 

btw. dobrze że nie grałeś w guilty gear'a ;]

 

Odnośnik do komentarza
Brawa dla Capcom za stworzenie tak "przystępnego" systemu. Po 15 latach od zagrania w SFII myślałem, że w końcu tym razem opanuje chociaż w średni stopniu jakąś bijatykę. Niestety grubo się przeliczyłem. Ogromny zapał jaki miałem do tej gry minął po 5 godzinach grania. Załamka totalna. 720 oraz chargowalne super comba po skosie potrafię wykonać ale zastosowanie ich podczas walki to zupełnie inna bajka. Kończę definitywnie z bijatykami wszelkimi. Szkoda moich nerwów.

 

Ogólnie pełen szacunek dla osób masterujących wszelkie bitki oraz samodzielnie składających arcade sticki. Uważam was za ludzi niespełna rozumu o ogromnym zacięciu i pasji. Bez obrazy. Nie wiem skąd bierzecie do tego cierpliwość i jak możecie przełknąć koszta związane z zakupem porządnego kontrolera. Weźcie pod uwagę, że system w SFIV, który dla was jest prosty i banalny, dla wielu ludzi jest nie do przeskoczenia.

 

Bijatyki to relax - przynajmniej dla mnie, a masterują się automatycznie podczas gry.

Po tym co piszesz nie masz problemu z systemem ale ze zwykłym wykonywaniem ciosów.

 

Kończę definitywnie z bijatykami wszelkimi. Szkoda moich nerwów.

Pa.

Odnośnik do komentarza
Brawa dla Capcom za stworzenie tak "przystępnego" systemu. Po 15 latach od zagrania w SFII myślałem, że w końcu tym razem opanuje chociaż w średni stopniu jakąś bijatykę. Niestety grubo się przeliczyłem. Ogromny zapał jaki miałem do tej gry minął po 5 godzinach grania. Załamka totalna. 720 oraz chargowalne super comba po skosie potrafię wykonać ale zastosowanie ich podczas walki to zupełnie inna bajka. Kończę definitywnie z bijatykami wszelkimi. Szkoda moich nerwów.

 

Ogólnie pełen szacunek dla osób masterujących wszelkie bitki oraz samodzielnie składających arcade sticki. Uważam was za ludzi niespełna rozumu o ogromnym zacięciu i pasji. Bez obrazy. Nie wiem skąd bierzecie do tego cierpliwość i jak możecie przełknąć koszta związane z zakupem porządnego kontrolera. Weźcie pod uwagę, że system w SFIV, który dla was jest prosty i banalny, dla wielu ludzi jest nie do przeskoczenia.

 

Jak dostalem SF IV (a bylo to moje pierwsze 2d na padzie bo w poprzednie gry tego typu tluklem z klawiatury lub amigowego joya) to pierwsze 20h trenowalem glownie challange mode zeby mi w miare zaczely QCFy wychodzic.

 

IMHO polecilbym ci BlazBlue tam bariera wejscia by sie dobrze bawic postaciami i skladac proste kombosy jest znacznie nizsza.

 

A koszta kontrolera hmm:

 

dobra mysz + mousepad + klawiatura 300+

pad do ps3 - 180

zestaw do rock banda z 800 (to dopiero jest koszmar jak na sterte tandetnego plastiku)

 

to te 400-600 za dobrego sticka nie jest jakims kosmosem.

Odnośnik do komentarza

Czy wam sie wszystkim wydaje ze jak zaczniecie grac na sticku to wam nagle wszystko bedzie wychodzic ?? Kupujac sticka nie kupujesz szybszego inputa tylko najpierw trzeba z pol roku poswiecic na ogranie sie na nim pad jest bardziej intuicyjny nizeli Stick wiec jak nigdy nie grales na galce to lepiej trzymac sie pada

 

Psyko tak kod sieciowy jest dobry na 3 kreskach gra sie prawie jak offline ( micro lag ktorego ktos kto nie ma wieloetniej stycznosci z bijatykami nie ma prawa wyczuc )

Odnośnik do komentarza

bo to guzik znaczy ile jest kresek czy pingu powinni dac licznik klatek w rogu jak jets w ggxxR na online od razu widac czy sa lagi i przedewszsytkim widac kto je powoduje np licznik leci na leb gdy kolo wciska duza ilosc klawiszy a ty akurat nic nie robisz, wiec mozna go wykopac na zbity ryj juz w pierwszej rundzie

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj grając sobie Kenem zrobiłem hp shoryu, fadc po drugim hicie i na koniec ultra, które weszło... tak jak w stojącą postać oO Odrazu wszedłem na training żeby to sprawdzić i ani razu nie wyszło, zawsze wchodził albo ten super-hiper shoryuken albo maksymalnie opóźniałem i był whiff. Bug czy jakiś przegięty just frame o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj grając sobie Kenem zrobiłem hp shoryu, fadc po drugim hicie i na koniec ultra, które weszło... tak jak w stojącą postać oO Odrazu wszedłem na training żeby to sprawdzić i ani razu nie wyszło, zawsze wchodził albo ten super-hiper shoryuken albo maksymalnie opóźniałem i był whiff. Bug czy jakiś przegięty just frame o którym nie wiem?

Juggluje kiedy przeciwnik znajdzie się w najwyższym punkcie. Albo za długo cancelowałeś srk albo za wolno "wpisywałeś" ultrasa. Co do supera zamiast ultrasa - kwestia dokładności. BTW Ken ma w trial hard challenge #4 takiego combosa, skok z HK, c.LP, c.HP x dp+HP, fadc, dp+MP, ultra i tam ultras wchodzi tylko, kiedy przeciwnik będzie dość wysoko nad ziemią.

Odnośnik do komentarza

Witam , mam pytanie odnośnie triala. Zrobiłem cały trial Vegą (Claw) ale najdłużej namęczyłem się o dziwo przy akcji 3.1 z normala (Jump HK,stand MK ,RCF). W sumie to wyszło mi to raczej przypadkiem. Jak to się w ogóle wklepuje? Czy to faktycznie jest takie trudne czy raczej (bardziej prawdopodobne) o czymś nie wiem w kwestii tego comba?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hk

Odnośnik do komentarza
Witam , mam pytanie odnośnie triala. Zrobiłem cały trial Vegą (Claw) ale najdłużej namęczyłem się o dziwo przy akcji 3.1 z normala (Jump HK,stand MK ,RCF). W sumie to wyszło mi to raczej przypadkiem. Jak to się w ogóle wklepuje? Czy to faktycznie jest takie trudne czy raczej (bardziej prawdopodobne) o czymś nie wiem w kwestii tego comba?

Stawiałbym na to drugie bo combo należy do tych prostszych.

 

Po prostu musisz zacząć "trzymać" tył tak wcześnie jak tylko się da żeby scancelować mk. Może skakałeś ze zbyt bliskiej odległości, może nie był to wystarczająco "głęboki" jump-in. Albo po prostu nie trzymałeś "tył" w momencie skoku (musisz to zrobić od razu kiedy skoczysz w stronę Dana).

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
Juggluje kiedy przeciwnik znajdzie się w najwyższym punkcie. Albo za długo cancelowałeś srk albo za wolno "wpisywałeś" ultrasa. Co do supera zamiast ultrasa - kwestia dokładności. BTW Ken ma w trial hard challenge #4 takiego combosa, skok z HK, c.LP, c.HP x dp+HP, fadc, dp+MP, ultra i tam ultras wchodzi tylko, kiedy przeciwnik będzie dość wysoko nad ziemią.

Albo ty mnie nie zrozumiałeś albo ja nie zrozumiałem tego co napisałeś :) Z tym super-hiper shoryukenem chodziło mi o końcówke ultry, nie o supera (raczej rzadko mi wychodzi super kiedy chcę zrobić ultre, inna sprawa że prawie nigdy nie mam pełnego paska ex:). I tak, wiem że ultra juggluje po scancelowanym shorykenie, w końcu to jedna z podstaw. Tak samo jak wiem że przeciwnik musi być wysoko. Tyle tylko, że mi po dp+HP, fadc ta ultra wcale nie zjugglowała (tak jak powinna i tak jak za każdym razem się dzieje), tylko weszła jak w normalną postać - czyli najpierw uderzenie, potem seria ciosów i na końcu "super-hiper shoryuken" ;] Zaliczyło mi 19 hit combo, czyli wszystkie ciosy ultry + dwa pierwsze hity shoryukena z HP.

Odnośnik do komentarza

Coś tam sobie pogrywam. Czerwonym. I niebieskim Ryu, hihi.

 

Nie ma co sprawdzać, na pewno jakiś bug, czasem sie zdarza.

 

Pisząc tego posta wszedłem na youtuba, pierwszy z brzegu wynik:

<-- pa na to! Zaraz sie tego naucze ;***

 

Bez tego focusa też sie da, po prostu shoryuken musi wejść na CH, ale ja jestem głupi że nie sprawdziłem z włączonym counterem :F

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...