Skocz do zawartości

Dual Shock 3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawa wygląda, jeśli chodzi o wibracje w grach z PSX i PS2. Jeśli już takie pytanie było , to sorki.

 

No i co najważniejsze dla mnie. Jak sa zrobione triggery? Dalej zjezdzają z nich palce. Dla mnie jest to szczególnie uciążliwe, jak za R1/L1 odpowiada palec wskazujący a za R2/:2 palec środkowy. Poprawili to, czy jest tak samo jak w Sixaxis'ie? Wolałbym wogóle, żeby było jak w DS2, ale niestety tak nie jest ;/.

 

Już to pisałem wcześniej. Kształtem i działaniem przycisków DS3 niczym nie różni się od SIXAXIS.

Odnośnik do komentarza

No to teraz ja coś napisze o DS3 bo mam go od paru dni:

Wibracje działają w grach z PS1, PS2 i niektórych z PS3( Folklore, Resistance i demo Uncharted). Na pewnym forum gość napisał że w UDF w zależności od tego gdzie sie dostanie strzała to sie w danym punkcie trzęsie to miejsce w padzie i odrazu to moge zdementować bo wibracje są identyczne co w DS2 no chyba że ja nie widze różnicy, i jeszcze jedno: nie wiem czemu ale w DS3 gałki analogowe są jeszcze luźniejsze od tych w Sixaxisie.

Odnośnik do komentarza
Nom. Moglby on na stale zastapic Sixaxisa. Ciekawe co sony zrobi w tym temacie w najblizszym czasie.

 

Będzie tak jak w przypadku pierwszego Dualshocka. Najpierw był do kupienia osobno a później Sony już dawało go do każdej PSONE. Stary Sixaxis przestanie być produkowany, pytanie tylko kiedy.

 

Nie wiem co wy macie z tymi gałkami analogowymi. Mi działają cały czas tak samo dobrze w DS3 jak i w Sixaxis.

Odnośnik do komentarza
Nom. Moglby on na stale zastapic Sixaxisa. Ciekawe co sony zrobi w tym temacie w najblizszym czasie.

Nie wiem co wy macie z tymi gałkami analogowymi. Mi działają cały czas tak samo dobrze w DS3 jak i w Sixaxis.

Chodzi o to że gałki analogowe w DS3 chodzą luźniej niż w Sixaxis. No ale grać sie da :(
Odnośnik do komentarza

Ja sprawdzialem jeszcze SIXAXISa na PC i wychodzi na to, ze sprzetowo pad prawie NIE MA martwej strefy na analogach. Wystarczylo dotknac analoga i juz bylo widac, ze sie wskaznik przesuwa (ten do kalibracji w ustawieniach kontrolera). To wszystko zalezy od gry, np. w samochodowkach i przygodowkach bedzie wieksza Martwa Strefa, a w strzelankach prawie jej nie bedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Ja sprawdzialem jeszcze SIXAXISa na PC i wychodzi na to, ze sprzetowo pad prawie NIE MA martwej strefy na analogach. Wystarczylo dotknac analoga i juz bylo widac, ze sie wskaznik przesuwa (ten do kalibracji w ustawieniach kontrolera). To wszystko zalezy od gry, np. w samochodowkach i przygodowkach bedzie wieksza Martwa Strefa, a w strzelankach prawie jej nie bedzie :lol:

Jak zwyklego Dualshocka 2 podlacze do PC to jest identycznie: zero 'martwej strefy'.

Wniosek jest taki, jak poprzednik pisze: 'martwa strefa' zalezy tylko od tego jak gra jest zaprogramowana.

 

Moj DualShock 3 powinien do mnie przybyc w ten poniedzialek. Kupiony w www.yesasia.com za 60 $ + 0$ za przesylke :D.

A cos czuje ze cena w EU bedzie 60 euro.

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Mam mały problem wiec zwracam sie do was z nim.

Mam kase ale nie wiem czy już teraz kupować DS3 JAP wersje czy czekać az wyjdzie europejska wersja tego kontorolera.

Chyba róznic pomiedzy nimi nie bedzie bo i tak wszystkie MADE IN CHINA ;) wiec jakbyście mogli mi pomóc i doradzić jakimiś dobrymi argumentami :P z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza
Mam mały problem wiec zwracam sie do was z nim.

Mam kase ale nie wiem czy już teraz kupować DS3 JAP wersje czy czekać az wyjdzie europejska wersja tego kontorolera.

Chyba róznic pomiedzy nimi nie bedzie bo i tak wszystkie MADE IN CHINA ;) wiec jakbyście mogli mi pomóc i doradzić jakimiś dobrymi argumentami :P z góry dzieki za pomoc

 

 

Jedyny argument "za" jest taki, że będziesz mógł poczuć w grach wibracje a co przez to idzie lepiej wczujesz się w grę. Innych argumentów nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nawiążę do tych gałek itd. Jedni piszą tak, drudzy inaczej. Prawda leży pośrodku. Jest zapewne tak jak z DualShock'ami 2.

Wiem z doświadczenia, że zależnie od egzemplarza pady działały nieco inaczej. Różnice było widać zarówno w działaniu gałek jak i w czułości przycisków. Pewnie tak samo jest z DS3/SIXAXIS.

Odnośnik do komentarza
MI bardziej chodziło o to czy teraz juz kupic japonska wersje pada czy poczekac na europejska ;)

 

DS z Japonii kosztuje ok 200zł. Daty premiery europejskiej jeszcze nie ustalono, ceny też nie. Patrząc po cenie SA (jakieś 160 w normalnym sklepie) to DS będzie kosztował u nas koło 180-190 zł. Jak widzisz różnica w cenie jest niewielka więc nie ma sensu czekać... Możesz też spróbować szczęścia na eBay'u i znaleźć za jakieś 150zł, ale jakoś nie mam zaufania do eBay'a (po drodze giną paczki, celnicy dowalają cło, więc lepiej kupić w kraju). Ja zamówiłem w sklepie PE i z przesyłką dałem 205 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.