Skocz do zawartości

Dual Shock 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem 2 tygodnie temu i każdemu polecam jak najszybszą zamianę z sixaxisa na d3 zupełnie inne doznania w grach, nie wyobrażam sobie grania w GT5P, GTA 4 czy MGS4 bez wibry. Bateria trzyma cholernie długo, lepiej wykonany pad (miałem jeden z pierwszych sixaxisów) żadnego trzeszczenia. Szkoda tylko że nie poprawili triggerów. Ale ponoć są już nakładki i pancerz do nabycia więc będzie można bez obawy rzucać padem.

http://www.playmessiah.com/products/ps3/ha...oller-armor.htm

Odnośnik do komentarza

W nim są chyba akumulatorki litowo-jonowe albo -polimerowe, więc możesz spokojnie ładować "w ratach", ale pad ma limit ładowań, po których jego żywotność się trochę skraca, więc w ten sposób przyspieszasz jego "starzenie" :P Nie martw sie, tych ładowań i tak wystarczy na hohoho czasu i jeszcze troche :P

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

Lepiej doladowywac niz rozladowywac do konca.

To nieprawda co pisze katana. To pelne cykle ladowania powoduja szybsze starzenie.

 

Po prostu dzisiejsze akumulatory maja okreslona liczbe pelnych cykli ladowania. Kilka (nascie) doladowan to jeden cykl. Natomiast zejscie juz do 30 procent akumulatora i ladowanie to wlasnie taki cykl.

 

Prawde pisze katana ze generalnie nie ma sie czym przejmowac bo zywotnosc sporo przekracza oczekiwany czas zycia pada. Jednak w razie czego zamienne baterie raczej beda dostepne za jakies grosze.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie jedynie z tym ze lepiej doładowac niz rozladowac "do wyłaczenia". Najlepiej jest rozladowac do momentu kiedy "miga" bateria i naladowac. Rozładowywanie akumulatora do konca powoduje wypalanie sie ogniwa i skrocenie jego czasu działania.

Odnośnik do komentarza
Zgadzam sie jedynie z tym ze lepiej doładowac niz rozladowac "do wyłaczenia". Najlepiej jest rozladowac do momentu kiedy "miga" bateria i naladowac. Rozładowywanie akumulatora do konca powoduje wypalanie sie ogniwa i skrocenie jego czasu działania.

 

lol, ale teoria :)

Akumulator litowo-jonowy ma zabezpieczenie elektroniczne przed rozładowaniem całkowitym, które by go zabiło (przez odwrócenie polaryzacji). Nie można rozładować takiego akumulatora w żaden sposób do końca. Ale też nie można trzymać tych akumulatorów rozładowanych do momentu odcięcia przez zabezpieczenie, bo w skutek upływności w końcu rozładowałyby się same i padły, ale to sporo czasu musiałyby poleżeć.

W każdym razie osobiście posiadam takie akumulatory, które zawsze rozładowywałam do końca i dzięki temu zachowują bardzo wysoką pojemność po wielu latach (5 i więcej) używania.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przy bateriach jonowych i polimerowych nie ma efektu pamięci, więc rozładowywanie do "prawie zera" nie utrzyma ich stanu mocy na poziomie początku.

Dopóki nie osiągną swojego limitu ładowań, to nadal będą działać tak samo jak wcześniej, po swoim limicie zaczną stopniowo zmniejszać swój stopień mocy (starzenie się ogniw, nie da rady tego ominąć :P ). Ale i tak ich moc będzie spadać baaardzo powoli, nawet po tych np. 5000 ładowań, żywotność baterii nie spadnie z np. 10h na 5h lub mniej tylko to będą stopniowe powolne spadki, w zasadzie niezauważalne, głównie patrząc na spadające ceny :P Ceny odsuną naszą uwagę od żywotności naszej baterii :]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z was rozkręcał już Dual Shocka? Rozwalił mi się trigger. Po wykręceniu śrubek nie mogę odłączyć obudowy. Na Youtube są tylko filmy z półgłówkami rozpakowującymi pudełka :huh:

 

"tu masz wszystko opisane http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=8765.0"

 

Dzięki!

Beznadziejna konstrukcja triggerów. Raczej każdego czeka taka usterka. Sprężyny wytrzymałyby znacznie dłużej.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Też mam problem, chodzi o żyroskop DS3, wszystko było OK, grałem chwilę w locoroco i zauważyłem coś. Mianowicie w mini gierce z tymi główkami wystającymi, trzeba szarpnąć kontroler żeby loco się wybił... Wszystko działało, a teraz jak szarpnę nawet mocno, to żyroskop wyłapuje jakieś 20-30% tylko, nie wybija na maxa. jak zrobię ten sam ruch sixaxisem, to jest OK. Ogólnie żyroskop chodzi, w boki, do góry OK, ale z tym szarpnięciem coś jest..., za słabo jakoś reaguje... Jest jakaś kalibracja tego w jakiejś grze? Chciałbym na wykresie sobie sprawdzić, czy wszystko jest ok xD.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Powiem Wam że dokąd jakiś przycisk nie odmówi permanentnie i bezapelacyjnie posłuszeństwa, radzę nie brać się za rozkręcanie DS'a. Dałem grać ostatnio jakiemuś wieśniakowi i chyba miał łapy brudne serkiem topionym bo tak wyglądało to co znalazłem gdy dobrałem się do wnętrzności żeby Xa wyczyścić (działał, ale poniżej moich standardów). Rozłożenie trwało z 7 minut. Złożenie chyba 10 razy tyle. Koszmar. Ludzie z dwoma lewymi łapami to już niech się za to w ogóle nie biorą.

Tip gdyby ktoś musiał jednak dobrać się do buttonów. LiR1 zostawcie wyciągnięte, wciśnijcie je dopiero po złożeniu reszty. (no ale o tym wie każdy kto rozbierał któregokolwiek pada Sony)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...