Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - RPA 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Postawa Francji nie jest zaskoczeniem, Domenech to de.bil i to wiadomo nie od dziś. Zawsze grali z nim koninę, 4 lata temu grę ciągnął Zidane. Przez 2 mecze nie wiem czy stworzyli jedną sytuację. Nie zdziwiłbym się, jakby nie dali rady RPA, zwłaszcza, że nie wygląda jakby im się chciało.

Odnośnik do komentarza

Coś w sobie mają te drużyny z Ameryki Południowej, chodzi mi o takie nacje jak Chile, Urugwaj czy właśnie Meksyk. Ta fantazja, wyszkolenie techniczne. Naprawdę niesamowita piłka. Latynosi nie zawodzą i do pełni szczęścia potrzeba jeszcze sukcesów drużyn Afryki tzn. Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej. Chciałbym aby ten kontynent znacząco coś ugrał. Dobrze że na tych Mistrzostwach Świata nie ma Polski, bo patrząc na poziom i umiejętności wszystkich drużyn (nawet taka Korea Północna z Brazylią, Honduras czy Algieria) to nie mielibyśmy czego szukać z ostatnimi wymienionymi. Naprawdę świat futbolu idzie do przodu, a my co odwalamy? Wstyd i hańba i to pisze człowiek, który ma fanatyzm polskiej piłki we krwi, lecz patrząc na dzisiejszy Meksyk i miejsce w rankingu FIFA (15) nie ma wątpliwości, iż na takie miejsce ów zespół zasługuje. Stawiam na Meksyk.

Co mnie niepokoi to to, że wśród trwającego Mundialu, wielkiej hossy i święta, odbywają się zamieszki, rabunki, napady i zgony. Z perspektywy czasu uważam, że choć World Cup należał się kontynentowi afrykańskiemu, to coraz bardziej przechodzą mnie myśli, czy to był dobry pomysł, aby turniej rozegrać w takim kraju jak Republika Południowej Afryki, gdzie mamy dwie skrajności bogactwa i biedy. Niebezpieczeństwo jest wysokie, władze powinny postawić na większe bezpieczeństwo, szeroko rozumianą ochronę zamiast codziennej niepewności. Władze RPA powinny pomyśleć nad tym ubóstwem, bo niedługo może czekać to nasz kraj. Będziesz szedł ulicą, przystawią Ci nóż lub "klamkę" i dawaj wszystko co masz cennego. Smutne to, ale prawdziwe.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Trochę meczów za nami, kogo byście wytypowali jako faworyta na MŚ po tych kilku spotkaniach? U mnie niezmiennie Anglia (wiadomo, że zazwyczaj kończą na 1/4) ale teraz może być inaczej. Jeśli wyjdzie z pierwszego miejsca może mieć w tym momencie w miarę łatwą drogę aż do 1/2. W 1/8 trafią prawdopodobnie na Ghanę, później Urugwaj/Meksyk. Dopiero dalej Brazylia/Holandia.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co winic Domenecha - wszyscy we Francji wiedza, ze jest zerem, wiec nikt nadziei na wynik nie mial. Moim zdaniem cala wina lezy po stronie wladz zwiazku pilkarskiego we Francji - tam chyba pracuja wieksi debile niz w PZPN, u nas chociaz po zwalonych eliminacjach/finalach sie wyrzuca trenera, a oni trzymaja Domenecha od tylu lat mimo, ze ten nawet eliminacji nie moze wygrac.

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki za Argętynę.Normalnie byłbym za Canarinios(a najlepiej obydwie w finale), ale patrząc na ich skład i pierwszy mecz z Koreą - żal.

Trochę szkoda drużyn z Afryki: Nigeria(nie te czasy) i RPA adios, Ghana ma tam jakieś szanse no i WKS - jedyna w tym Mundialu grupa śmierci więc musieli by wykolegować Portugalię ale patrząc na poczynania pozostałych faworytów, kto wie...

Odnośnik do komentarza

Ja tam jeszcze licze że może jakos Nigeria jeszcze wywalczy te wyjscie z grupy bo szkoda chłopaków, przez jednego kretyna tak sobie sprawe skomplikowali. Co do WKS to ja bym raczej stawiał że z grupy wyjda oni i Brazylia, Portugalia to dziady, a Ronaldo to nie Messi, błysnął raz tak samo jak Etoo.Co do żabojadów to Francja się skończyła razem z emerytura Zidane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...