Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeszcze polecam Beamer jesli ktos uzywa apple tv, przy uzywaniu VLC mialem lekki lag, natomiast po przesiadce na beamera wszystko smiga bez najmniejszego problemu

 

btw

 

dzialaja wam opcja dzwonienia i odbierania polaczenia przez maca zamiast uzywac iphona ? bo mi wyskakuje Cannot Turn On iPhone Cellular Calls gdy probuje zaznaczyc opcje, komputer i telefon zalogowane sa na to samo konto icloud i sa w tej samej sieci wifi. wlasnie robie upgrade iOS do 8.1 moze to cos zmieni

 

Wszystko juz ok :)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Forumku, jak to jest, że mój laptop za prawie 3k zł z 2009 roku to dzisiaj jest takie gów,no obesrane, że mnie krew zalewa już przy włączaniu go, a Macbook z tego samego roku na najnowszym OSX każdego dnia sprawia, że coraz bardziej kocham sprzęty z logiem jabłuszka?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Forumku, jak to jest, że mój laptop za prawie 3k zł z 2009 roku to dzisiaj jest takie gów,no obesrane, że mnie krew zalewa już przy włączaniu go, a Macbook z tego samego roku na najnowszym OSX każdego dnia sprawia, że coraz bardziej kocham sprzęty z logiem jabłuszka?

Na tym polega magia Apple, nie rozwijają się możę jakoś oszałamiająco z roku na rok, ale za to nie zabijają starszych sprzętów w pełni je wspierając.

 

Yosemite pięknie śmiga, świetny system, a jeszcze bardziej zamknięty eko system ( odbieranie smsów czy połączeń na OSX to dla mnie świetna sprawa) wróży świetną przyszłość kierunkowi jaki obrało Apple.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że to odbieranie smsów tylko na ajfonach, bo na sprzętach mobilnych wolę zielonego robota.

 

Tak w ogóle: jak uśpię OSX to mogę bezpiecznie laptopa wsadzić do torby i z nim iść? Czy dyski się usypiają, bym przypadkiem go nie uszkodził wstrząsami? A co z samym zamknięciem klapy? Nie ogarniam jeszcze jak działa usypianie/hibernacja na tych cudeńkach i ciągle wyłączam go całego jak chcę go przenieść, a włącza się jednak chwilkę i wolałbym go usypiać, jeśli to bezpiecznie ;p.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że to odbieranie smsów tylko na ajfonach, bo na sprzętach mobilnych wolę zielonego robota.

 

Tak w ogóle: jak uśpię OSX to mogę bezpiecznie laptopa wsadzić do torby i z nim iść? Czy dyski się usypiają, bym przypadkiem go nie uszkodził wstrząsami? A co z samym zamknięciem klapy? Nie ogarniam jeszcze jak działa usypianie/hibernacja na tych cudeńkach i ciągle wyłączam go całego jak chcę go przenieść, a włącza się jednak chwilkę i wolałbym go usypiać, jeśli to bezpiecznie ;p.

 

 

Nie wylaczaj w ogole. Zamykaj klape i tyle. Jezeli uzywasz go codziennie, bo jak uzywasz raz na tydzien, to wylacz. Ja w ustawieniach baterii mam np 60-80 dni na chodzie. Windows po tylu dniach sie zajedzie ;) 

 

Nic nie usypiaj, zamykaj klape i tyle. 

Jakiego kupiles?

Odnośnik do komentarza

w iMacu kabel jest jeden - zasilający ;)

 

No i tu sie pojawia problem. Jak chcesz lepszego dzwieku niz ten z monitora, to dochodza kable od glosnikow- mozna bezprzewodowe oczywiscie. 

Jak myszka nie przypasuje- magicmouse, a wolisz na kabli, to masz kolejny kabel. Klawiatura bedzie za mala, to masz kolejny kabel. 

Ja tak mialem, wole na kablu, bo bezprzewodowe maja lagi. I ten jeden kabel okazal sie fajna przyneta na obrazku ;) 

 

 

 

Nic nie usypiaj, zamykaj klape i tyle. 

Jakiego kupiles?

Macbook mid-2009, tylko chyba jakiś podrasowny, bo ma 8GB RAM.

 

 

 

To spoko, bo w tym mozesz jeszcze sam wymienic ram, dysk, a w miejsce napedu mozesz wlozyc dysk ssd np. 

Nie wiem czy karty graficznej nie szlo zmienic- trzeba sprawdzic.

Odnośnik do komentarza

Oj tak, SSD by mu się bardzo przydał, bo ogólnie działa bardzo żwawo, ale wczytywanie danych to zdecydowanie wąskie gardło dla systemu. Włączanie się komputera czy poszczególnych programów trwa długo, dlatego jak tylko do kiesy wpadnie trochę złota, to postaram się jakoś rozwiązać ten problem ;).

Odnośnik do komentarza

 

w iMacu kabel jest jeden - zasilający ;)

 

No i tu sie pojawia problem. Jak chcesz lepszego dzwieku niz ten z monitora, to dochodza kable od glosnikow- mozna bezprzewodowe oczywiscie. 

Jak myszka nie przypasuje- magicmouse, a wolisz na kabli, to masz kolejny kabel. Klawiatura bedzie za mala, to masz kolejny kabel. 

Ja tak mialem, wole na kablu, bo bezprzewodowe maja lagi. I ten jeden kabel okazal sie fajna przyneta na obrazku ;)

 

 

 

 

Te same argumenty tyczą się MacBooka przecież. 

Odnośnik do komentarza

Dlatego ciągle nie zainstalowałem bo co chwila wychodzą nowe kwiatki i bugi. Nawet na nowych iMacach Yosemite potrafi przyciąć przy Mission Control i Expose.

 

 

 

tak naprawdę to nie zainstalowałem tylko dlatego, że w weekend zapiłem a mam niedokończone Wolf Among Us, nie wiem jak skopiować save'y a chcę zrobić instalację na czysto, ale żeby nie wyjść znowu na fanboya to udaję, że nie zainstalowałem bo nie ufam Apple, czy coś

 

 

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

ja w pracy na iMacu nie mam nic poza zasilaniem i słuchawkami na kablu, mysz i klawiatura bezprzewodowa - generalnie porządek jak z prezentacji apple ;) w domu do pro… mysz do klawiatury, klawiatura do komputera, monitor, zasilanie, kabel do iphona, kabel do aparatu, słuchawki… pod stolikiem mam plątaninę jak kłębek wełny. nim podłączyłem w końcu karte wifi to jeszcze przez pół domu leciał kabel ethernet bo mini udostępniał internet po kablu ;)

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem czegoś, jeden pisze że 4gb ramu to mało w lapku gdy drugi pisze ze ma starszego lapka do grafiki i wszytsko mu hula jak rakieta wtf? jak to mozliwe ze lapek z prockiem i5 i 4gb ramu na dysku ssd piszecie "nie daje juz rady lepiej dołozyc do 8gb"

gdy lapek za 1500zł na windowsie procku i3 i 4gb ramu i zwykłym twardzielu śmiga aż milo? myslałem ze sprzęt apple to mimo słabszych bebechów ma super wydajność, system sobie bardzo dobrze radzi z szybkością, jak to na przykładach iphona czy ipada gdzie na 'papierze" mają słabsze bebechy od konkurencji a w testach szybkosci apple pokazuje pazura. dlatego dziwie sie ze sprzet za 3799zł z lepszymi bebechami według waszych opisów chodzi gorzej od lapka za 1500zl. w głowie mi sie to nie mieści.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Sprostuje, bo lubie orzeszki - chodzi za(pipi)iście.

Oczywiście, że każdy doradza kupić jak największego wypasa, ale wybierając "standardowego" Air'a wg mnie masz spokoj na kilka dobrych lat. 

Jako drugi komputer mam 7 letniego MacBooka, który po dołożeniu ma 2 GB RAM i mimo, że był eksploatowany na max'a, zaśmiecony jest po brzegi to i tak śmiga całkiem przyzwoicie. 

Nie rób sobię mętliku we łbie, tylko kupuj. Kto może jak nie prywaciorze : ).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...