Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim naucz się, że jak ktoś pisze, że coś "śmiga jak rakieta", "jest płynne" itd., to zawsze kłamie albo jest ślepy. Sprawdza się to każdej dziedzinie, tak jak iPhone'y 4S były tak szybkie, że robiły wszystko przed dotknięciem ekranu (prawdziwy cytat od jakiegoś jabłkowego poje,ba), a później jest iPhone 5, 5S, 6 itd. każdy szybszy od poprzedniego już ultra-szybkiego, a jak jest porównanie z czymś nowszym to po dwóch latach się okazuje, że 4S na iOS8 to zbliża się wydajnością do Samsunga Galaxy Spica próbującego uruchomić Androida 4.0. To samo jest z konsolkami btw, jak ktoś jest ślepy to gra całe życie na PS3 i grafika w rozmazanym 640p jest dla niego ładna, a gry w szarpanym 25fps płynne. Dopiero jak się dotknie i zobaczy jak to naprawdę wygląda, to oczy się otwierają.

 

OSX ogólnie jest bardzo dopracowanym kawałkiem kodu i na moim 5-letnim Macbooku też śmiga bardzo przyjemnie (tylko przy wyłączonych przeźroczystościach w Yosemite, bo to było już dla niego za dużo). Tylko ja mam 8GB RAM, a jak czasami jednocześnie odpalę Safari, Xcode, Spotify, Skype i jeszcze cośtam to robi się naprawdę nieprzyjemnie. Sam system pokroju Finder czy Safari mogą śmigać znośnie, ale na komputerze używa się wielu programów na raz i to od różnych producentów, nie tylko od Apple, które dokłada wszelkich starań, by to śmigało jak należy. Będziesz miał te 4GB i facebook czy kalendarz będzie się ładnie przewijał, ale odpalisz Photoshopa czy jakiś soft od Adobe i momentalnie poczujesz dławienie się. Na dodatek czas leci, a wymagania nigdy nie maleją. Strony robią się coraz cięższe, multimedialne wtyczki są wszędzie, rozdzielczości rosną itd. itp. Jeśli dzisiaj 4GB jest ledwo wystarczające, to na pewno za pół roku ta sytuacja się nie polepszy.

Odnośnik do komentarza

byłem w ispocie i bawiłem się airem i imo chodzi jak g,ovno nie wiem czy to kwestia "zayebania" egzemplarza pokazowego czy po prostu tak to chodzi, popykałem tez wersje pro z 8gb ramu i lepiej nie było. przeglądarka mieliła 5-7 sekund przy zmianie strony internetowej. odpalenie aplikacji do pisania tez 3-4 sekundy mielenia, kupiłem rok temu matce guvniaka acera laptopa za 1 zł z internetem mobilnym na w8 i to szybciej chodzi. najgorsze jest to że nie mam nikogo ze znajomych co posiada jakiegokolwiek mac-a i nie mam możliwości pobawić sie dłużej niz 10 min w sklepie na stojąco, gdzie co 2 minuty sprzedawca sie pyta w czym może pomóc i stoi nad tobą jak byś chciał go ukraść.

Odnośnik do komentarza

Ja zdaje sobie sprawe z postępu technologicznego, że coś co teraz śmiga idealnie za dwa lata po update-cie już działa tragicznie (hi ipad3) tez rozumiem ze dla jednego "szybko" dla drugiego to już niekoniecznie, ale jesli mam kupić lapka za 3800zł który już łapie dałna przy 4 odpalonych aplikacjach to wole kupic lapka za 2000zł i cieszyć się normalną pracą niż odrazu pakowac się w slowpoke-a i (pipi)ić pod nosem ze przeglądarka mieli mi kilka sekund zakładki. Ipad3 tablet idealny 2 lata smigało wszytsko bez zająknięcia, wyszedł ios 8 guvno nie do użytkowania, pisanie to katorga, nawet you tube działa jak (pipi) i już yebany sie grzeje na allegro.

Odnośnik do komentarza

byłem w ispocie i bawiłem się airem i imo chodzi jak g,ovno nie wiem czy to kwestia "zayebania" egzemplarza pokazowego czy po prostu tak to chodzi, popykałem tez wersje pro z 8gb ramu i lepiej nie było. przeglądarka mieliła 5-7 sekund przy zmianie strony internetowej. odpalenie aplikacji do pisania tez 3-4 sekundy mielenia, kupiłem rok temu matce guvniaka acera laptopa za 1 zł z internetem mobilnym na w8 i to szybciej chodzi. najgorsze jest to że nie mam nikogo ze znajomych co posiada jakiegokolwiek mac-a i nie mam możliwości pobawić sie dłużej niz 10 min w sklepie na stojąco, gdzie co 2 minuty sprzedawca sie pyta w czym może pomóc i stoi nad tobą jak byś chciał go ukraść.

Egzemplarze sklepowe są tymi najgorszymi do testowania, nie wiadomo ile tygodni/miesięcy komp chodził bez restartu, tak wiem że OSX jest w tym najlepszy ale nawet i jemu restart się przydaje, dodatkowo jeśli ktoś robi śmietnik na dysku to do przyspieszenia pracy trzeba naprawić raz na jakiś czas uprawnienia na dysku.

Egzemplarz sklepwy przeglądarkę powinien uruchamiać w mniej niż 1s a strona na dobrym necie powinna ładować się w max 1s, Safari jest obecnie najszybszą na rynku jeśli chodzi o OSX, chrome jest dużo gorszy na OSX niż na Windowsie.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, na moim leciwym sprzęcie Safari śmiga bardzo przyjemnie, Chrome nie ma nawet startu. Poużywałem moment i wyje,bałem w cholerę, bo scrollowanie jak na Windowsie 95 w porównaniu do płynniusiego, sprzętowo akcelerowanego w Safari <3.

Odnośnik do komentarza

aż się zaciekawiłem i sprawdziłem conieco - aktualnie mam otwarte 11 programów, w tym indesign, photoshop i illustrator więc nie jest to tylko mail i safari z pięcioma zakładkami.

 

w ps kilka zdjęć do katalogu, w ai jakieś tam loga i parę wektorów, w id katalog 60 stron - generalnie otwarcie kolejnego zdjęcia w ps albo jakiekolwiek edycje w ai/id są od ręki - więc śmiem twierdzić, że dla przeciętnego użytkownika taka prędkość działania może być nadto wystarczająca (biorąc pod uwagę programy z jakich korzysta) - nadmienię, że sprzęt ma 8 lat :) jest restartowany praktycznie tylko przy awarii prądu a system został przeniesiony bezpośrednio z innego maca na którym nie było żadnych porządków od 2006 roku.

 

osx 10.7.5, 2x 3.0ghz, 16gb ram, ati 5870 1gb, hdd 7200rpm, bez ssd - konfiguracja warta jakieś 2000zł max, mam spore wymagania co do prędkości więc jak komuś muli nowy air czy macbook pro to nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza

Mi nic nie tnie, ale mnie nie bierzcie pod uwagę....

 

83525714957410467472.png

 

 

Kolejna kwestia to taka że mimo wszystko każda nowa wersja OSX powinna być stawiana na czysto.

 

A ja od Snow Leoparda nie stawiałęm na czysto :) A obecnie śmigam na Yosemite i jest dobrze :)

 

Co do Safari to potwierdzam słowa ravena. Dotąd używałem Chrome, ale jak zacząłem korzystać z bety najnowszego OS X to przesiadłem się już w pełni na safari i nie żałuję, jest zdecydowanie lepiej. Z chrome laptop przy odpalonym filmie z YouTube potrafił zacząć huczeć, a z Safari nie mam takich sytuacji.

Edytowane przez MrNorbi
Odnośnik do komentarza

To co warto zainstalowac Yosemite na nowym MBA? Ciagle walcze ze soba, czy jest sens. Ludzie narzekaja (czasem) na baterie i wygląd gorszy od poprzednika.

do wygladu idzie sie szybko przyzwyczaic, super wspoplraca miedzy Yosemite i iOS, bateria u mnie trzyma tak samo, jednynie pare razy mi zamulil system, 2 razy musialem go resetowac o_O ale od paru dni wszystko smiga elegancko

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...