Skocz do zawartości

The Dark Knight


Timmy

Rekomendowane odpowiedzi

"Każda potwora znajdzie swojego amatora. Każdy stwór znajdzie swój otwór." Dobrze, że są na śwecie ludzie, którym się podobają paszczury - więcej pięknych kobiet dla mnie :]

 

Obejrzałem wczoraj Returnsa i jednak... minimalnie, ale... Dark Knight > Returns. Potem Batman pierwszy, a za nim Begins. Reszta jest tylko milczeniem.

 

Ponadto (IMO):

michellepfeiffer214901zm6.th.jpg > 838092a0ck0.th.jpg > nicolekidman1300400rb7.th.jpg > katieholmeszt1.th.jpg >>> tn2maggiegyllenhaal2kb9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 649
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Błagam NIEEEE. Tylko nie Angelina. Niech gra w filmach, ktorych i tak nie oglądam. Dla mnie najlepsza była Kidman.

 

Swoją drogą. Ciekawe jak na ta częśc spojrzy Akademia Filmowa. Nie, żeby mnie to jakos interesowalo, ale ciekawe czy będzie jakaś nagroda. Bo osobiście złotą malinę dla DeVito za Pingwina uważam za największe nieporozumienie filmowe do czasów parenastu Oscarów dla Titanica.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
Bo osobiście złotą malinę dla DeVito za Pingwina uważam za największe nieporozumienie filmowe do czasów parenastu Oscarów dla Titanica.

...które były później. Poza tym DeVito nie dostał Złotej Maliny, pobił go Tom Selleck.

 

Trudno stwierdzić na razie, co z nagrodami. Zobaczymy, co się pojawi. Szanse są pewnie w kilku kategoriach techniczych, a z tych "poważnych" - na pewno Ledger i może Nolan... Heath na pewno nie zasługuje na statuetkę mniej niż taki Alan Arkin, choć z Javierem Bardem mógłby polec. Najlepsze filmy z reguły wychodzą pod koniec roku, więc sporo się może wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Phi. Chude i bez biustu te inne. Mi się marzy Monica Belucci w następnym Batmanie i jakaś bezkompromisowa rola niezależnej kusicielki.

 

Nie będzie większej różnicy między nią a Gylenhall, kiedy nałożą na nią 50 kg tapety.Mogłaby zagrać najwyżej starą batmana...

 

Czy wiesz, że Dark Knight zarobił ponad 400 mln $ i ma szanse pobić rekord wszech czasów należący do Titanica (600mln$)?

Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka , nazwy kawałkow z soundtracka batman begins to łacinskie nazwy nietoperzy .

BTW wiecie co mnie w(pipi)iało w the dark knight ?

scena np. jak joker byl przesłuchiwany przez gacka i ten go lał w ryja . A ten ani jednej kropli krwi. Nic mnie tak nie wkurza jak w filmach sie leją po buzkach a krwi nie ma.

Ale rozumiem ze to przez tą kategorie wiekową tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Taka ciekawostka , nazwy kawałkow z soundtracka batman begins to łacinskie nazwy nietoperzy .

BTW wiecie co mnie w(pipi)iało w the dark knight ?

scena np. jak joker byl przesłuchiwany przez gacka i ten go lał w ryja . A ten ani jednej kropli krwi. Nic mnie tak nie wkurza jak w filmach sie leją po buzkach a krwi nie ma.

Ale rozumiem ze to przez tą kategorie wiekową tak ?

 

A czy wiesz, że czytając 1sze litery tytułów utworów od 4 do 9 utworzą słowo BATMAN?

 

Poza krwią wiele było naciąganych momentów

spadająca rachel, autobus szkolny wjeżdżający w pozostałe autobusy, całą akcja w hongkoku i wiele wiele innych

, ale wybaczam, bo i tak zabawa jest przednia.

 

Jeszcze jedna ciekawostka:czy wiesz, że Michael Bay chciał nakrecić Mrocznego rycerza? :nonie:

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Współlokatorzy wczoraj oglądali "Początek". Jezu. Co za różnica klas. Nie do uwierzenia, że to ten sam facet pisał i reżyserował. W porównaniu z "Mrocznym Rycerzem", "Początek" to absolutny kicz! Wszelkie braki w logice czy mniej udane sceny "Mrocznego Rycerza" wydają się nie istnieć, kiedy się obejrzy poprzednika, naiwnego i naciąganego (Liga Ciemności i ich "misja", jaka żenada). Jokera i Dwóch Twarzy brak, brak charyzmy.

 

No i Katie Holmes, co za drewno. Każda scena, w której się pojawia, powoduje oklapnięcie wszystkich kończyn. Pozdrawiam tych, którzy by ją chcieli przelecieć, pewnie jest równie ekscytująca w łóżku co dwudniowe zwłoki.

Odnośnik do komentarza
Współlokatorzy wczoraj oglądali "Początek". Jezu. Co za różnica klas. Nie do uwierzenia, że to ten sam facet pisał i reżyserował. W porównaniu z "Mrocznym Rycerzem", "Początek" to absolutny kicz! Wszelkie braki w logice czy mniej udane sceny "Mrocznego Rycerza" wydają się nie istnieć, kiedy się obejrzy poprzednika, naiwnego i naciąganego (Liga Ciemności i ich "misja", jaka żenada). Jokera i Dwóch Twarzy brak, brak charyzmy.

 

No i Katie Holmes, co za drewno. Każda scena, w której się pojawia, powoduje oklapnięcie wszystkich kończyn. Pozdrawiam tych, którzy by ją chcieli przelecieć, pewnie jest równie ekscytująca w łóżku co dwudniowe zwłoki.

Dokładnie. Begins obejrzałem raz i już miałem dość ale na TDK mam wielką ochotę wybrać się do kina tak jeszcze z 2 razy. Ktoś wie kiedy premiera dvd? :)

Odnośnik do komentarza

Ja, cóż... nie mogłem się oprzeć i oglądam ten film w fatalnej jakości ostatnio (w pewnym momencie nawet widok zasłania jakiś facet chodzący przed kamerą). Sceny z udziałem Jokera widziałem po kilkanaście razy, a takie przesłuchanie na posterunku to już praktycznie na pamięć umiem wyrecytować. Ułożyłem ranking Top 10 cytatów Jokera:

 

http://filmowelowy.blox.pl/2008/08/Joker-Top-10.html

 

Mam podobną jazdę jak po "Aż poleje się krew".

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina i cóż, zaliczam się do tych, którym nolanowska wizja Batmana po prostu nie leży. Choćby nie wiem jak się spinać, to imho nie da się zrobić poważnego filmu sensacyjnego (thrillera ?) w uniwersum takim jak Batman, bo zawsze efekt końcowy będzie niespójny.

 

Po co nieźle pomyślana intryga, znacznie bardziej skomplikowana niż w innych adaptacjach popularnych komiksów i nie prowadzenie widza za rączkę, skoro kiedy przychodzi na czas na udzielanie odpowiedzi, to są one banalne do bólu, żywcem wyjęte z Hulka czy innego Spidermana ?

Po co to całe spinanie się na powagę i "dorosłość", skoro całość poprzetykana jest żenującymi moralitetami i rozterkami nietoperka rodem z harry pottera ? Kontrast wali po oczach aż miło, koncepcje gryzą się niemiłosiernie.

 

W sumie wszystko zostało już napisane, a ja nie mam siły na jakieś większe wywody, więc napiszę w podpunktach co mi sie nie podobało, a co było gut.

 

- konwencja pasująca do filmu o Batmanie jak pięść do oka

- beznadziejny design batmanowego wdzianka i karykaturalny głos nietoperza

- wygląd Two Face'a. To już chyba Tommy Lee Jones z Forever lepszy był

- poza pościgiem za konwojem Denta brak rozmachu. Kiepskie sceny walk

- Meggie...

- komórkowy sonar o_______________________O

- rozczarowująca finałowa konfrontacja z Jokerem

- niepotrzebny, wepchnięty na siłę moralitet ze łodziami w tle

- Gordon w wykonaniu Oldmana jest tak mdły i niewyraźny, że aż sie wierzyć nie chce, że to ten aktor

- Postać tego kitajca i cały epizod w hong kongu pasują klimatycznie do Batmana tak samo jak i

zakon pseudo nindżów kierujący potajemnie losami całego świata

z Begins.

 

+ LEDGER!!! I choć zabrakło mi trochę większej ilości sadystycznego, czarnego humoru w stylu "sztuczki z ołówkiem", to i tak wyłącznie ze względu na niego nie żałuję wydanych 20 zł. No i szkoda, że wpieprzenie na siłę stu pięćdziesięciu wątków ograniczyło czas antenowy Jokera.

+ Eckhart i świetny jak zawsze Caine

+ mimo wszystko zakończenie. Scena z Harveyem i

rodzinką Gordona

naprawdę niezła. Szkoda, że dobre wrażenie psuje żenujący dialog Bale'a i Oldmana, przechodzący w megażałosny monolog tego drugiego. No ale sam motyw

wzięcia przez Batmana na siebie winy za morderstwa Denta

nie najgorszy i stanowi niezły punkt wyjściowy dla kolejnej części. Oby reżyserowanej przez kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...