Skocz do zawartości

The Dark Knight


Timmy

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam patrzec jak ktos sie dowartosciowuje na forum i nie ma dystansu do siebie ;]

Piszę o filmie, gdzie w tym dowartościowywanie siebie? Raczej marny sposób.

 

To, że są ludzie, którzy uważają "Folwark zwierzęcy" za zabawną historyjkę świnek, a dopiero polonistka im wmawia, że jest tam coś więcej, to fakt. Więc, cóż, można powiedzieć, że czuję się jak polonistka;].

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 649
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość _Milan_

ktos pisze ze nadinterpretujesz, a Ty go posadzasz o kompletny brak znajomosci ksiazek i problemy z glowa, to oznacza ze gotuje sie w Tobie, zaczynasz rozumiec ze wziales na talerz zwyklego schabowego ktorego kosztujesz kes za kesem jak owoce morza.

Schabowy jest dobry, ale to tylko schabowy, zbite swinskie mieso.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
Ale czemu absurdalną. Chcesz powiedzeć, że co, że Maska się nie buntuje? Przecież to nawet pięciolatek powie, że owszem, że się buntuje. Gdzie tu masz absurd?

Absurd polegał na tym, że reżyser filmu nie chciał wpajać nikomu jakich wartości i ukazywać postaci zbuntowanej na cały świat. Film mial być głupią komedia, podobnie jak DK miał być kasowym filmem o Batmanie. Jasna sprawa, Maska to buntownik, a film porusza nawet tematyke znecania się nad zwierzętami<piesek Milo>, doszukac sie można wszystkiego jak sie chce.

 

Dopóki nie przepytasz Chrisa Nolana, to nie mów, że efekt był niezamierzony - bo oczywiste, że tego nie wiesz.

Tak samo jak oczywiste jest to, że Ty nie wiesz co chcoał przekazac Nolan, bo też z nim nie rozmawiałaes. Ja się sugeruje tym jakie filmy stworzył ten pan w przeszłosci. Zaden z nich nie miał ukrytych symboli i alegorii wiec czemu DK by miał je miec?

 

A przykład Folwarku jest bez sesnu. Wiadomo o co tam chodzi, ale ksiązke sie analizuje zaczynając od biografii tworców. Mozna tak zrobić z DK, ale wtedy jeszcze bardziej widać, że Nolan nie jest facetem, ktory chce coś w swoich flmach głebszego przekazać. Zreszą my mowimy o nadinterpretacji, a Ty podajesz argument taki, że dla idioty Folwark jest ksiazka o świnkach. Ksiązka jest o totalitaryzmie i tylko o tym. Na tym polega jej interpretacja. folwark nie jest już ksiażką poruszającą problem znecania sie nad zwierzetami, bo to juz jest nadinterpretacja.

Odnośnik do komentarza
Zreszą my mowimy o nadinterpretacji, a Ty podajesz argument taki, że dla idioty Folwark jest ksiazka o świnkach. Ksiązka jest o totalitaryzmie i tylko o tym. Na tym polega jej interpretacja. folwark nie jest już ksiażką poruszającą problem znecania sie nad zwierzetami, bo to juz jest nadinterpretacja.

 

O czym ty mówisz? To jest książka o śmiesznej przygodzie świnek, które wyrzucają ludzi z farmy! Co ty sobie do tego wymyślasz? Jaki totalitaryzm? Nie rozśmieszaj mnie. To są same świnki. Czysta cielęcina, żadnych nawiązań do totaliyaryzmu.

Odnośnik do komentarza

Cielęcina jak sama nazwa wskazuje to mięso z cielaka (krowy). Ze świnek mamy wieprzowinę... również jak sama nazwa wskazuje (od wieprza jakby co). To tak tylko gwoli ścisłości.

A ja myślę, że Batman jest o totalitaryzmie, a "Folwark..." o postawie Busha wobec 9/11. I mam rację, bo rozmawiałem z Nolanem i tym od świnek.

Odnośnik do komentarza
Cielęcina jak sama nazwa wskazuje to mięso z cielaka (krowy). Ze świnek mamy wieprzowinę... również jak sama nazwa wskazuje (od wieprza jakby co). To tak tylko gwoli ścisłości.

 

No co ty!

No serio! Chciałem, żebyś wiedział. Bo kiedyś zamówisz w restauracji cielęcinę chcąc wieprzowinę, a otrzymasz cielęcinę. I co wtedy? Du.pa zbita :/

 

Skala niezrozumienia sięga maksimum;].
Eee... nie rozumiem ;)
Odnośnik do komentarza
Zreszą my mowimy o nadinterpretacji, a Ty podajesz argument taki, że dla idioty Folwark jest ksiazka o świnkach. Ksiązka jest o totalitaryzmie i tylko o tym. Na tym polega jej interpretacja. folwark nie jest już ksiażką poruszającą problem znecania sie nad zwierzetami, bo to juz jest nadinterpretacja.

 

O czym ty mówisz? To jest książka o śmiesznej przygodzie świnek, które wyrzucają ludzi z farmy! Co ty sobie do tego wymyślasz? Jaki totalitaryzm? Nie rozśmieszaj mnie. To są same świnki. Czysta cielęcina, żadnych nawiązań do totaliyaryzmu.

Argumenty się konczą, a zaczyna się mała wojna. W takim razie podziekuje i poczekam na analize American Pie, ktory jest zywym przykładem uprzedmiatawiania i dyskryminacji kobiet.

Odnośnik do komentarza
W takim razie podziekuje i poczekam na analize American Pie, ktory jest zywym przykładem uprzedmiatawiania i dyskryminacji kobiet.

Huh? Ale to chyba mówisz dopiero o drugim, czy trzecim dnie. Siódmym dnem jest aspekt słynnej już szarlotki. Otóż lodówka, w której zamknięta jest szarlotka, symbolizuje piwnicę - więzienie, z którego przestraszona szarlotka nie może się wydostać. Główny bohater, niczym "potwór z Amszteten", bez skrupułów wykorzystuje biedną szarlotkę do realizacji swoich własnych, chorych fantazji seksualnych. Myślę, że reżyser, na długo przed ujawnieniem, wiedział co dzieje się w piwnicy państwa Fritzów, ale ukrywał to, by teraz, gdy już wszystko wyszło na jaw, mieć darmową promocję filmu. Szczwany lis.

 

 

...dobra, bo to już jest na granicy warna, więc kończę.

 

Żeby nie było zupełnego OT - zgadzam się z recenzją Batmana przez Myszaqa w PE :]

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem...film świetny!!!! Nie lubię superbohaterów. Wydają mi się jacyś...hmm...dziecinni. Nie cierpię Supermana (kolo wygląda jak...jakiś zboczenieć- majtki na wierzchu, czerwona peleryna..nie bijcie nie bijcie :P ), Spidermana i spółki. Z całej plejady zaś najbardziej pasuje mi Batman i stylistyka Gotham. Jest mrocznie i poważnie. Taki też jest film.

 

Postać Jokera- nabrała wreszcie głębi. Opowieść o jego ojcu albo o tym jak

pociął sobie twarz by jego żona, która też miała blizny wiedziała, że mu na tym niezależy

rządzą.

Moim zdaniem wypada o niebo lepiej niż postać grana przez J. Nicholsona.

 

 

Batman- również ciekawie się prezentuje. Wypalony, chcący odejść by ułożyć sobie życie z kobietą. Jest wkurzony, potem zdesperowany. Scena przesłuchania Jokera rules.

 

Można by długo o filmie. Jest naprawdę naprawdę mocny. Nie tylko dla fanów Batmana. Ja nie jestem a strasznie mi się podobało.

 

Ciekawe dyskusje tu widzę. Jask zwykle rozbraja "murzyn" :P:P:P . Jego interpretacje....a raczej nadinterpretację to już old school :P Przerabiałem to z nim w "To nie jest kraj dla starych ludzi" :lol:

 

Batman jak Bush??? Pojechana teza pojechana.

 

Dobra- na SIŁĘ da się tu wytrzasnąć jakies argumenty. Ale ja bym nie ryzykował. Bo na zdrowy rozum wydają się durne. Bardzo durne. Bez napinki....

Odnośnik do komentarza
Zreszą my mowimy o nadinterpretacji, a Ty podajesz argument taki, że dla idioty Folwark jest ksiazka o świnkach. Ksiązka jest o totalitaryzmie i tylko o tym. Na tym polega jej interpretacja. folwark nie jest już ksiażką poruszającą problem znecania sie nad zwierzetami, bo to juz jest nadinterpretacja.

 

O czym ty mówisz? To jest książka o śmiesznej przygodzie świnek, które wyrzucają ludzi z farmy! Co ty sobie do tego wymyślasz? Jaki totalitaryzm? Nie rozśmieszaj mnie. To są same świnki. Czysta cielęcina, żadnych nawiązań do totaliyaryzmu.

To tak jakby powiedzieć, że "Maus. Opowieść ocalałego" Arta Spiegelmana jest komiksem o myszkach i świnkach xD

Dosłownie jest, ale ma to drugie o wiele głębsze znaczenie i oto chodziło autorowi.

 

Wiki:

"Folwark zwierzęcy (tytuł oryginału: Animal Farm) – powieść angielskiego dziennikarza George’a Orwella, przedstawiająca zwierzęta, które wygnały ludzi i zaczęły same rządzić folwarkiem. Książka powstała w czasie drugiej wojny światowej i została wydana w roku 1945. Książka Orwella jest alegorycznym przedstawieniem komunizmu i jednocześnie głośnym ostrzeżeniem przed każdym totalitaryzmem"

 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ciekawe jest to ,że nawet dzieci , które nie wiedzą jak sie nazywają są świadome ,że folwark to o totalitaryźmie. Jeden jedyny ogqozo dopatrzył się Busha w Batmanie , alegoria jednak jest podobno tak oczywista ,że nie widząc jej sprowadzamy się do poziomu osób , które w książce orwella widza wieprzowine a nie zbrodniczy ustrój. Biada nieoświeconym prostaczkom.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_
Zreszą my mowimy o nadinterpretacji, a Ty podajesz argument taki, że dla idioty Folwark jest ksiazka o świnkach. Ksiązka jest o totalitaryzmie i tylko o tym. Na tym polega jej interpretacja. folwark nie jest już ksiażką poruszającą problem znecania sie nad zwierzetami, bo to juz jest nadinterpretacja.

 

O czym ty mówisz? To jest książka o śmiesznej przygodzie świnek, które wyrzucają ludzi z farmy! Co ty sobie do tego wymyślasz? Jaki totalitaryzm? Nie rozśmieszaj mnie. To są same świnki. Czysta cielęcina, żadnych nawiązań do totaliyaryzmu.

To tak jakby powiedzieć, że "Maus. Opowieść ocalałego" Arta Spiegelmana jest komiksem o myszkach i świnkach xD

Dosłownie jest, ale ma to drugie o wiele głębsze znaczenie i oto chodziło autorowi.

 

Wiki:

"Folwark zwierzęcy (tytuł oryginału: Animal Farm) – powieść angielskiego dziennikarza George’a Orwella, przedstawiająca zwierzęta, które wygnały ludzi i zaczęły same rządzić folwarkiem. Książka powstała w czasie drugiej wojny światowej i została wydana w roku 1945. Książka Orwella jest alegorycznym przedstawieniem komunizmu i jednocześnie głośnym ostrzeżeniem przed każdym totalitaryzmem"

 

 

kroolik, czasami zalamujesz, jestes jak tata wchodzacuy do pokoju i slyszacy dzieci biegajace w strojach indian i krzyczacych do siebie "zabije Cie", ktory zatrzymuje dziecko, daje klapsa, i mowi ze nie wolno skalpowac ludzi, bo to boli.

Odnośnik do komentarza

taki mały offtop- co do "Folwarku zwierzęcego"....nie wiem- jak ktoś niewidzi tam opisu systemu totalitarnego to...albo to prowokacja albo....jest 100 % ignorantem i nie wie co to system totalitarny i nie widzi podobieństw.

 

 

Btw- Bush a Batman??? Jeden jest idiotą drugi nie :P Jeden "wziął na siebie" ten ciężar z powodów powiedzmy...hmmm...."korzyści własnego interesu" (USA vs terroryści vs bezpieczeństwo energetyczne....skrót myślowy na pewno czicie) drugi robi to dla innych, poświęcając siebie....

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake
Orson ma 10 lat a Ty się go czepiasz.

 

Swoją drogą ma ktoś dostęp do takiego rarytasu?

 

Batman Dracula reż Andy Warhol

 

71543523cp8.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0057875/

 

http://www.filmweb.pl/f180031/Batman+Dracula,1964

 

O ile niektóre jego filmy są dosyć popularne i łatwo je dostać ( Chelsea Girls) tak na emule ani śladu tego Batmana.

w komentach amsz ze nie ma zadnej kopii tego

 

Odnośnik do komentarza
Ogólnie ciekawe jest to ,że nawet dzieci , które nie wiedzą jak sie nazywają są świadome ,że folwark to o totalitaryźmie. Jeden jedyny ogqozo dopatrzył się Busha w Batmanie , alegoria jednak jest podobno tak oczywista ,że nie widząc jej sprowadzamy się do poziomu osób , które w książce orwella widza wieprzowine a nie zbrodniczy ustrój. Biada nieoświeconym prostaczkom.

 

Nie chce mi się kłócić, ale to, co piszesz - to oczywista nieprawda. Wiele ludzi, których recenzje czytałem po filmie, też na to zwracało uwagę. Nie każ mi znajdować linków, bo to było dawno - w każdym razie mam na myśli duże portale, głównie amerykańskie. Możesz najwyżej wmawiać sobie, że wielu krytykó ma te same halucynacje - ale nie, że jestem sam jedyny.

 

Cielęcinę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...