Skocz do zawartości

PSX emu


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Siedząc na starym 3.71 m33-2 nie zawracałem sobie głowy grami wielopłytowymi. Po aktualizacji na 4.01 m33-2 jednak coś zacząłem się zastanawiać nad zagraniem w jakiegoś MGS czy Chrono Cross. Tu moje pytanie (gdyż sam nic nie testowałem jeszcze), czy nowy soft ma wprowadzone jakieś modyfikacje pozwalające na "zmianę płyty", czy też potrzebuję do tego jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Widziałem też w Internecie gry "złączone", tj. na przykład Chrono Cross w jednym pliku 800MB. Czy obecny soft normalnie mi to uruchomi, czy też potrzebuję jakichś pluginów czy czegoś innego?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich maniakow PSP.

Od wczoaj jestem w posiadaniu CF 4.01 M33-2.Przeczytalem posty w temacie,co by nie powtarzac pytan.Pewnie to nieuniknione ale postaram si Was nadto nie draznic:P

Wiec tak...Po przytrzymaniu R,podczas wlacania konsolki pojawia mi sie magiczne menu...Znajde gdzies informacje do czego sluza poszczegolne opcje?Wybaczcie ale jestem lekko zielony w temacie homebrew,a owy soft zainstalowalem ze wzgledu na mozliwosc grania w ukochane RPGi z szaraka:) A ze mam ich kolo setki,to moje PSP tak szybko nie odejdzie w niepamiec:] Do przetwarzania plikow jest niezbedny program "Popstation"Dorwe go na ten FW,ktory posiadam?Czy musze cos wgrac na MS aby cieszyc sie grami z PSX'a...?Jais sterownik,plugin,czy wystarczy,ze "przerobie"gre na "iso" za pomoca popstation?I teraz najwazniejsze,Wszystkie programy homebrew moge uruchomic na kompie,tak?Jest wymagany do tego windows?Bo widzicie tu bede mial problem...PC nie posiadam,dostep do sieci mam tylko i wylacznie za pomoca PS3...A na PS3 linux siedzi...Zmierzam do pytania,czy zrobie cokolwiek na PS3 i linux'ie.Tzn.przerobie gre POP'em?Czy tez bede zmuszony skorzystac z kompa kolegi,badz internet cafe;/ Wybaczcie za debilne,z waszego punktu widzenia pytania.Dopiero raczkuje w temacie PSP homebrew:)

Odnośnik do komentarza

No to nie ciekawie skoro PC nie posiadasz (WTF!?) w dzisiejszych czasach nawet przy przesiadywaniu konsoli - konieczna rzecz (kup jakiś na bazarze, allegro za 100zł i podłącz go do neta).

 

Co do POPStation GUI 3 beta ( to jets pełna nazwa tego programiku do przeróbki obrazów z szaraka na te odczytywalne przez PSP - EBOOT'y *PBP), o wersji na Linuksa nie słyszałem bo i po co by on tam był.... Nie musisz go wciskać na PSP bo to tylko i wyłącznie służy do przeróbki obrazów.

 

Na PSP koniecznie musisz (koniecznie, nie koniecznie - tu już zostawiam wolną rękę, ale zawsze lepiej jest posiadać te POPSy bo z orginalnym oprogramowaniem nigdy nic nie wiadomo i większości gier nie odpalisz) wgrać paczkę POPSów na kartę pamięci do folderu seplugins ( domyślnie ms0:/seplugins/TUTAJ) (najlepsze są te robione pod 3.90 bo działają wyśmienicie z 4.01 - wiem bo sam mam). Następnie w Recovery Menu zakładka plugins i popsloader zaznaczasz na ENABLED.

 

A co do tego Recovery Menu...... to tak jak Bios dla PC. Robisz tam wszystkie podstawowe ustawienia na jakich będzie pracowała konsola i to od grzebania tam zależy wszystko co dalej będziesz wykonywał w XMB(menu PSP) tj. ustawienia procka, regiony i bla bla cały ten stuff jaki można ustawić do optymalizacji sprzętu. Więcej na ten temat dowiesz się w jakimś FAQ czy gdzie, ale to żadna trudność poruszanie się po RM - wystarczy dostateczna znajomość angielskiego i już kapujesz cały ten interface.

 

Tutaj podaję listę kompatybilności gierek z Szaraka na PSP (włącznie z fixami, bugami i innymi zastrzeżeniami): http://www.gamerspress.com/index.php?title...patibility_List

 

 

No rozpisałem się...... ale myślę że to Ci coś uświadomi i jakie takie obeznanie zdobędziesz :F. Jeżeli coś jeszcze jest niejasne to pisz (lecz przed tym przeczytaj FAQ: uprzedzam pytanie ^^ google.pl wyszukaj: FAQ PSP) i dopiero potem pytaj bo się wqrwie :P

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit dla rbk:

 

FRONT MISSION 3 (NTSC)

 

From Mallard: Due to a bug, the game crashes (freezes) through the battles, when the

 

HP of the Wanzer legs is 0 (player or enemy). It happens with a chance of 98% during the battle-animations ... :(

 

So it would be wise to make a battle save with every turn and to avoid direct attacks to an opponent with Leg HP = 0. Missle attacks and attacks with Flamethrowers will work much better.

 

Aside of that, there are no other problems (i played the game 25 hours up to now).

 

From Reifnir: Possibly resolved leg audio issue by setting EBOOT compression to none. (Setup: PSX2PSP 1.2, Slim 3.71 M33-2, not using popsloader) Played several hours into the game and have only crashed once. Everything looks pretty good.

 

FRONT MISSION 3 (PAL)

 

Behaves the same as above. Although if the enemy wanzer's legs HP is 0 and you destroy the wanzer all parts or the body (not sure on that yet) it won't freeze, yet if you only do damage and no kill then it will freeze - Keikura

 

Na pewno jest aż tak źle :P?

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Spoko,w miare rozumiem to menu...Te "POPSY"zassac moge z neta,tak?Masz moze jakis piekny i wygodny link z wszystkimi niezbednymi?Najlepiej tym,ktore sam posiadasz:P Wszystkie beda kompatybilne z moim CF? W recovery menu jest zakladka "plugins",tyle ze pusta w moim przypadku,dlaczego?Tam bede mogl wybierac wszelkiego rodzaju homebrwe jakie wrzuce na MS?Jeszcze jedno mni dziwi...Trzecia linijka RM "Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOT.PBP"Ta sciezka jest przypisana na stale,czy do czegos sluzy?Nie mam pojecia do czego sluzy "UMD mode"jest tam kilka opcji do wyboru...Przeciez ps3 nie jest tak trudna jak psp z CF:D Do mnie trzeba cierpliwosci,wielkie podziekowania za nia:):P Mam pelno dreczacych mnie pytan.Najpierw chce sie uporac z grami z PSXa...Najgorzej zaczac...

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Wpakuj te POPSy od kołtiego do seplugins i dopiero wtedy będziesz miał coś w zakładce plugins (przecież nie ma czegoś z niczego >.< - zrozum to ludu).

 

Po znaczenie słowa plugins odsyłam do słownika ^^.

 

HB a Pluginy to 2 inne rzeczy i proszę ich nie mylić. Homebrew (w zależności od wersji CF na jaką zostało tworzone pakujesz do folderu game150 lub game) to programy codziennego użytku to jest mp3 player etc, a pluginy to takie jakby "wspomagacze" wpływające na zachowanie hardwareowe i inne pierdoły.

 

 

Ścieżki do otwierania RM radze nie zmieniać (no bo i po co :D) możesz sobie coś zpier*olić, albo spowodować bricka(DEAD dla konsoli-na który jest tylko Pandora) jak się postarasz :).

 

UMD mode ustaw na: M33 driver NO UMD ( czy jakoś tak jeżeli grasz z karty pamięci).

 

 

Coś jeszcze to wal ale prosze bez jakichś błazenadzkich pytań :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale natlok wiadomosci!:)Wybaczcie za tak banalne pytania,zazynam dopiero zabawe z custom firmware...BTW:znam znaczenie terminow "brick","bateria pandory",az taki zielony to nie jestem.Chce sie upewnic przed zabawa w sofcie konsolki.Od Was chcialem sie dowiedziec jak sie do tego zabrac i dziekuje za pomoc:) Z poczatku to wszystko troche przeraza...Za duzo na raz:] Ok,dla pewnosci...:P (bede za to zlinczowany,hehe:D)

Sciagnac POPSy i wrzucic je do psp....

POPStation-aby przerobic obraz gry...

Powiedzcie mi tylko gdzie wrzucac gry z szaraka,a gdzie z psp?

Winner,dzieki za cierpliwosc:P Doskonale wiem,ze zadaje debilne pytania...;|

 

Odnośnik do komentarza

Gry z PSX'a wstawiasz do folderu ms0:/PSP/GAME/TUTAJ (zawsze!). Pamiętaj jednak o tym że Nie może to być zwykły EBOOT jako sam plik tylko musi znajdować się on w folderze o obojętnej nazwie(no chyba że jakiś tytuł nie chce odpaliś wtedy to musisz wsadzić go do folderu nazwanego ID gry np. ms0:/PSP/GAME/SLES00367/TUTAJ.)

 

Jeżeli gra nie chce odpalić(a zrobiłes wszystko jak należy i odpalasz najnowszym POPSem) znaczy to tyle, że gra musi zawierać plik keys.bin - zwykle są to starsze tytuły lub jakieś mało popularne gierki - wyciągasz wtedy taki pliczek keys.bin z byle jakiego tytyłu np. Hot Shots Golf 2 i wklejasz do folderu z grą.

 

Jak coś jeszcze to napisz.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość _Milan_

nie chodzi mi tomb raider 2 ;/

 

sciaganlem i palai ntsc, w kazdym to samo, wchodze do menu, ale ani poziom teningowy ani normalny 1 level nie wlaczaja sie, freeeeez.

 

pomocy, mialem sny ze biegam po statku w dwojce, chce zeby sie spelnily ;/

 

Odnośnik do komentarza

ja wrzucilem sobie wszystkie tomb raidery z psx'a i wszystkie sprawdzilem pod kątem uruchomienia i pogrania. wszystkie działały bez żadnego problemu. nawet tomb raider 2, pograłam troche level w wenecji, popływałem motorówką. ani razu mi sie zacioł, chodzil jak pozostale.

 

testowalem na 4.01 M33-2 pops 3.71.

 

psp juz nie mam. to bym przynajmniej gre wrzucil na rapida ale nie mam jak jej sciagnac z memorki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...