Skocz do zawartości

PSX emu


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Kurde, wsadziłem FF VII na kartę już jakis miesiąc temu. Ale grałem tak na sucho i mi się nie spodobało.

 

Teraz sobie kilka trailerków i reklam obejrzałem i jak to ja, jestem paskudnie napalony. Sam motyw waleczny mi tak wpadł w ucho, że będę teraz go słuchać aż do rzygania (a jeszcze gry nie zacząłem). Muzyka prezentuje się cudownie, sam świat ciekawie, coś innego niż średniowiecze z magią i króliczkami. Sama gra zresztą jak na swoje czasy (1996 rok!) jest okropnie efektowna. Już sama walka to najazd kamery na pole bitwy (pełne 3d 8) ), potem każdy atak to własna animacja, jakieś smugi, rozbłyski, wielkie miecze, guny, trach, ciach, już wiem czemu to taką furorę zrobiło wśród wielu, kiedyś musiało robić gigantyczne wrażenie. Ciągłe zmiany kątów kamery, jakieś najazdy, odjazy, co za jazda!

Już z samego początku gra wjeżdża w Ciebie jak ten pociąg na stację, widać, że to wielomilionowa mega-produkcja.

 

Fabuła póki co nie wciąga, ale na bank coś ciekawego się stanie.

 

Hm, już wiem, czemu tak nie lubię next-genów. Kiedyś była radocha, jak coś było w 3d, było widać wyraz twarzy postaci, jak zastosowano motion-capture w grze, każdy nowy efekt to była sensacja. Samo 3d było sensacją. Dziś już tyle efektów na ekranie, że porzygać się idzie, tak to się błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Kurde, wsadziłem FF VII na kartę już jakis miesiąc temu. Ale grałem tak na sucho i mi się nie spodobało.

 

Teraz sobie kilka trailerków i reklam obejrzałem i jak to ja, jestem paskudnie napalony. Sam motyw waleczny mi tak wpadł w ucho, że będę teraz go słuchać aż do rzygania (a jeszcze gry nie zacząłem). Muzyka prezentuje się cudownie, sam świat ciekawie, coś innego niż średniowiecze z magią i króliczkami. Sama gra zresztą jak na swoje czasy (1996 rok!) jest okropnie efektowna. Już sama walka to najazd kamery na pole bitwy (pełne 3d 8) ), potem każdy atak to własna animacja, jakieś smugi, rozbłyski, wielkie miecze, guny, trach, ciach, już wiem czemu to taką furorę zrobiło wśród wielu, kiedyś musiało robić gigantyczne wrażenie. Ciągłe zmiany kątów kamery, jakieś najazdy, odjazy, co za jazda!

Już z samego początku gra wjeżdża w Ciebie jak ten pociąg na stację, widać, że to wielomilionowa mega-produkcja.

 

Fabuła póki co nie wciąga, ale na bank coś ciekawego się stanie.

 

Hm, już wiem, czemu tak nie lubię next-genów. Kiedyś była radocha, jak coś było w 3d, było widać wyraz twarzy postaci, jak zastosowano motion-capture w grze, każdy nowy efekt to była sensacja. Samo 3d było sensacją. Dziś już tyle efektów na ekranie, że porzygać się idzie, tak to się błyszczy.

Uh, lepiej nie graj w 8 czy 9 bo nie wytrzymasz przed ekranem, tam to są dopiero efekty! I motion kaptur i scenki jak z filmu jakiego, pełen odlot ;)

 

O której części mówiłeś? Bo 12 stylizowana jest raczej na XVIII wiek niż średniowiecze.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ogólnie od I do chyba VI części gra powinna się zwać Chrystal Fantasy. Często mamy świat, gdzie jeszcze się walczy na miecze a prądu nie ma. Albo jak w FFX - obok ludzi żyjąc jak dawniej, są ludzie korzystający z machin. A w FFXII też jest prąd i statki powietrzne, choć ludzie na ziemii żyją jeszcze prymitywnie :D. Zróżnicowana ogólne seria, ale z futurystycznymi klimatami pierwszy raz się spotykam. Skoro 8 i 9 są jeszcze bardziej efektowne - w to mi graj, cieszę się, że nawet na tak starej maszynce jak PSX gra mogłabyć zaj.ebista :).

Odnośnik do komentarza

No i zacząłem Finala siódemkę. Pograłem chwilkę i doszłem do niezbyt ciekawego momentu - muszę łazić po pokojach i zbierać jakieś pierdoły, bo Cloud się za dziewczynę ma przebrać. To RPG czy przygodówka kurde? Dużo jeszcze takich momentów nieciekawych będzie, czy akcja w końcu się zagęści?

 

Ile mniej więcej zajmuje skończenie fabuły w FF VII?

Odnośnik do komentarza
No i zacząłem Finala siódemkę. Pograłem chwilkę i doszłem do niezbyt ciekawego momentu - muszę łazić po pokojach i zbierać jakieś pierdoły, bo Cloud się za dziewczynę ma przebrać. To RPG czy przygodówka kurde? Dużo jeszcze takich momentów nieciekawych będzie, czy akcja w końcu się zagęści?

 

Ile mniej więcej zajmuje skończenie fabuły w FF VII?

przynajmniej 40 godzin, idąc na szybko

Odnośnik do komentarza

Już się z tym uporałem, nawet śmiesznie było, ale i tak zaraz po tym konkretna akcja się zaczęła. Głupio się troszkę biega, ale pomocny okazuje się Select. A po powrocie do slumsów akcja zaczęła się na dobre :).

 

Swoją drogą, gra jest naprawdę niegrzeczna - Barret ciągle krzyczy "SHIT", a to co się działo w jacuzzi... wolę nie wiedzieć, co tam się działo ;D.

Odnośnik do komentarza
przynajmniej 40 godzin, idąc na szybko
Kilka tygodni temu ukończyłem całego Finala w czasie ~23h. Zdobyłem przy tym wszystkie Chocobo, KotR, wszystkie ukryte materie oraz ukończyłem Battle Square. Tylko dwa Weapony mi zostały do rozwalenia, ale na to nie miałem już cierpliwości. Faktem jest, że z FFVII miałem już do czynienia już wcześniej, ale nie grałem "aby tylko do przodu" tylko w normalnym tempie. Tym samym myślę, że podawany czas jest mimo wszystko nieco zawyżony.
Odnośnik do komentarza

No jak miałes wczesniej do czynienia z grą to moim zdaniem robi wielką różnice. Nie wierze, że osoba grająca pierwszy raz w tą gre bez opisu, łyknie ją poniżej 40 godzin. Poza tym, wyszkolenie złotego chocobo nie zajmuje długo tak naprawde, pewnie kilka godzin, ale rozmnożenie KoTR czy generalnie ekspowanie w celu przygotowania do walki z Rubym i Emeraldem to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza

Kumpel skasował mi sejwa z Silent Hilla 1 nie chce mi sie przechodzić gry od początku. Ma ktoś może sejwa z momentu

jak jesteśmy na łódce i gadam z ta stara babą i jest tam też ta policjantka, potem ukazują sie te znaki w latarni i w parku już byłem w latarni i teraz mam iść do parku.

.

 

Nieważne już skończyłem grę jeszcze tylko 4 zakończenia:)

Edytowane przez Krzys PL
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

jest jakas metoda, na odpalenie drugiej plyty gry z psx'a? Np. w Finalach dziala to bez problemu, na koncu danej plyty jest sejw, potem wlaczamy kolejna plyte, bierzemy load i wszystko smiga. A co z takimi grami ktore w locie chca zmiany plyty, bez mozliwosci wcześniejszego zapisu gry? Pytam bo gram sobie w Parasite Eve i nie za bardzo wiem jak odpalic druga plyte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...