Skocz do zawartości

Duke Nukem Forever


Konar.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem dorwałem grę... jakby tu zacząć...? Gra jest brzydka w pizdu. Serio, jestem tolerancyjny dla złej grafiki. Jestem z tych co twierdzą, że "grafika nie jest najważniejsza" ale tu jest lekka kpina bo ta zła grafika nie broni się chociażby jakimś urokiem osobistym . Do tego żenująco wczytujące się tekstury i długie loadingi. Te trzy rzeczy psują całą reszte bo samo granie, trzoda i chlew typowy dla księcia jest ok. Wieśniackie teksty, klasyczne giwery i przeciwnicy spoko, akcja... no też do przełknięcia choć brak jej tego tempa, które miał DN3D. jako wielbiciel Duka daje grze na razie 3 w skali szkolnej. I pewnie dużo w tym sentymentu z mojej strony. Nie jestem jakoś ogromnie zawiedziony bo nie spodziewałem się nic poza jarmarcznym strzelaniem w świńskie ryje, ale ta gra zostanie niestety zjechana ogólnie wzdłuż i wszerz. To jest po prostu nieskończony produkt.

Na szczęście moje ulubione giwery - ripper i shotgun walą pięknie;] Mam też nadzieje, że gra chociaż trochę potrwa. Na razie pograłem jakieś 3 h .

Zobaczymy jak będzie dalej...

Edytowane przez mausenberg
Odnośnik do komentarza

The Guardian – 2/5,

AusGamers – 5/10

PC Gamer – 80%

Videogamerzone.de – 77/100

Joystiq – 2/5

GamesVillage.it – 8,3/10

pcgames.de - 81%

gamestar.de - 68%

gamesaktuell.de - 8/10

GIGA.de - 59%

 

źródło: http://www.gamezilla...ci-szalu-nie-ma

 

Czyli średnia ocen z 10 recenzji 6.5/10 - ale rozstrzał ocen też spory od 4/10 do 8.3/10

 

Słabo, ale i tak mam ochotę zagrać :P

Edytowane przez JoZi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zagrałem 2 godzinki i powiem wam, dajcie sobie spokój z tą grą. wieje nudą, grafika naprawdę kiepska i ogolnie jakos tak dziwnie to wszystko chodzi jak na PC 12 lat temu. jest duzo fajniejszych gier nawet starszych i za lepsza cene... ja szybko przechodze i wystawiam na aukcje

Edytowane przez MarekUK
Odnośnik do komentarza

Oj oj ale ataki i pojazdy na DNF.

 

Przed premierą byłem sceptyczny ale teraz to dla mnie niektóre wypowiedzi gimberiadą zalatują.

 

No tak nie ma epicko- dramatyczno-romantyczno- filmowej skrypto krypto akcji na 5 godzin to już źle.

 

Ale czego tak naprawdę tej grej brakuję na tle dzisiejszych gier FPS ? Oceniam teraz tylko singla. Źle, że nie znajdujemy dramatycznych notatek ? Źle ,że fabuła nie jest apokalipsyjno depresyjno diablo sztywno poważna ?

 

Czasem dla odmiany konieczne jest bardziej luźniejsze podejście do tematu, i co z tego,że animacja i grafika to nie dzisiejszy poziom?

 

Ta gra posiada więcej świeżynki w gameplayu niż większość dzisiejszych FPS-ów : )

 

Pograłem może z 3 godzinki i już przez ten czas było i bardzo ciekawe wprowadzenie i humor wcale nieprzesadzony , i bieganie malutkim po wielkim kasynie i jeżdżenie samochodzikiem zabawką i jazda siedząc w nim, i walka i walenie z miniguna czy co to było i walenie w wielki statek matkę i chodzenie i samo zwiedzanie bez walki , i elementy stricte zręcznościowe ze skakaniem i też ZAGADKI! Wprawdzie nietrudne ale miła odmiana na tle wielu 5 godzinnych bezmózgich fpsów nawalanek. Do tego sporo sprzętu z którym wchodzimy w interakcję, pinball, koszykówka i wiele wiele innych.

 

No ale nie ma pięknej grafiki , "epickiej poważnej skryptowanej filmowości na 5 godzin" to już średnia ocen jest niska.

 

Ja się omamić nie dałem i cieszę się gameplayem który wieloma elementami biję świeżością wiele FPS-ów dzisiaj.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Vegas jest, kasyna są, park rozrywki? Cała ta gra to park rozrywki:]

 

Właśnie skończyłem i podsumowując - im dalej tym lepiej. Jest klimat, są zagadki, odniesienia do DN3D ( dziwnym nie jest ). Czuć, że to ten sam książę co kiedyś. Pod tym względem gra nie zawodzi.

Co do grafiki to po jakimś czasie jest już zwis na jej archaiczność. Zdecydowanie lepiej wyglądają wnętrza. Budynki, ciasne przejścia itp... Jednak to co na zewnątrz to momentami powrót do przeszłości. Ostatnia walka z bossem dzieje się w krajobrazie z okolic PSXa, serio:D

 

Z plusów jeszcze - gra dobrze udźwiękowiona, świetne modele wrogów, giwer, dużo różnych rzeczy się dzieje, momentami wymagająca. Ogólnie to old school pełna gębą. Gra nie do porównywania z dzisiejszymi fps'ami. Nawet sie nie stara ich dogonić. to po prostu Duke. No i daje mu na koniec po około 8 h grania 4- w skali szkolnej. Mogło byc lepiej ale nie ma takiego dramatu jak niekiedy sie czyta w sieci. W maju sobie dosyć dużo wspominkowo grałem w DN3D i przesiadka na DNF była dla mnie jakby płynniejsza. Możliwe, że dlatego tak a nie inaczej oceniam teraz tę grę.

 

aha...no i gubienie klatek przy takiej oprawie graficznej to już żenada...:/ za to powinien ktoś dostać bambusem po łapach.

 

odnośnie tego co kolega napisał powyżej:

Ta gra posiada więcej świeżynki w gameplayu niż większość dzisiejszych FPS-ów : )

nie tyle "świeżynki" co przypomina jak to i co było kiedyś. Samej świeżości w kategoriach " growy świat tego jeszcze nie widział!" w tej grze nie ma. Ona "żeruje" na DN3D pełna gębą.

 

multi nie sprawdzałem bo nie mam golda, jak ktoś w coś grał niech opowie.

Odnośnik do komentarza

Gra jest brzydka w pizdu. Serio, jestem tolerancyjny dla złej grafiki. Jestem z tych co twierdzą, że "grafika nie jest najważniejsza" ale tu jest lekka kpina bo ta zła grafika nie broni się chociażby jakimś urokiem osobistym . Do tego żenująco wczytujące się tekstury i długie loadingi. Te trzy rzeczy psują całą reszte bo samo granie, trzoda i chlew typowy dla księcia jest ok. Wieśniackie teksty, klasyczne giwery i przeciwnicy spoko, akcja... no też do przełknięcia choć brak jej tego tempa, które miał DN3D.

 

Nie wiedziałem jak to sformuować i... wyręczyłeś mnie

 

"Czuć, że to ten sam książę co kiedyś. Pod tym względem gra nie zawodzi"

 

to się zgadzam ale

gra (póki co) wieje nudą, jak ktoś inny przyznał, po sesji z samochodzikiem zacząłem mieć nudności i zawroty głowy. Dla wymagających jeden plus. Tryb normal to tryb dzisiejszego hard. Ale nie daje takiej radochy gdy Cie zabijają i znów zaczynasz w obskurnej lokacji z której chcesz jak najszybciej się wydostać i przeć do przodu

 

aha, patrzcie na ten obrazek sprzed jakiśch 10 lat.

 

http://www.earthgames.info/games/duke_nukem_forever/pics/duke_nukem_forever.1142464432.jpg

 

ta gra naprawdę niewiele się zmieniła:) Od tego obrazka to progres graficzny wynosi jakieś 4-5 lat , a nie 10.

 

 

na trailer wybierali najlepsze momenty, ukrywali jak się da i wyrzucili na wierzch ,, to co najlepsze " (a i tak jest b. słabe)

jakieś 2-3 godzinki za mną i będę musiał się zmusić do następnej sesji, ale się zmuszę jako fan

Grafika na 4, gameplay na 6, dźwięk na 8, gdzie są 2 oczka w górę za oryginalny głos. Lepiej by było gdyby wypuścili tą wersję z E3 2001:)

póki co

 

Stawiam 6- jako dawny fanatyk total meltdown, time to kill i land of the babes.

 

na koniec pytanie, czy jest dziki zachód? pamiętam ten ze świetnego ,,time to kill'', w sumie razem z 3d najlepsze gry o Duke Nukem

 

http://www.earthgames.info/games/duke_nukem_forever/pics/duke_nukem_forever.1142464444.jpg

http://www.earthgames.info/games/duke_nukem_forever/pics/duke_nukem_forever.1142464456.jpg

Odnośnik do komentarza

4-5 lat temu były znacznie ładniejsze gry. Ja nie wiem co oni sobie myśleli - przecież ta gra została zrobiona prawie w całości z 7 lat temu i to widać i czuć. Valve po prostu poleciało na naszą kasę robiąc drobne szlify i wypychając z hukiem grę na rynek - marketing praktycznie za darmo

 

Moja ocena jak na razie 4/10. Jedynie muzyka jeszcze jakoś daje rady

 

ps. Obrazki mi się nie wyświetlają.

 

mausenberg - sorki za pomyłkę - już poprawiłem

Odnośnik do komentarza
trolololol

kilkanaście lat w produkcji

trolololol

grafika sprzed kilku lat

trolololol

"oldschool", bo gra jest na dłużej niż 4h i nie prowadzi gracza za rączkę po liniowych korytarzach

trolololol

golizna i przekleństwa dla gimnazjalistów

trolololol

średnia ocen z "profesjonalnych" recenzji

trolololol

Mógłbym tak dalej ironizować, bo widzę niektórzy mają się z czego pośmiać, ale ja zadam jedno, ale generalne pytanie - czy Duke Nukem Forever sprawia frajdę? Czy pomimo średniej grafiki, rozwiązań innych niż te ze współczesnych shooterów na 4 godziny, oraz krytycznych recenzji, Duke Nukem sprawia taką samą radochę jaką do dziś potrafi sprawiać klasyczny Duke Nukem 3D?

 

Bo szału to ja się nie spodziewałem. Wiedziałem też od początku, że gra będzie inna, a także iż Gearbox nie poprawi już wiekowego silnika. Nadal jednak miałem nadzieje, że zachowane zostanie to, co sprawia, że do dnia dzisiejszego mam zwyczaj powracać do klasycznego Duke Nukem 3D - humor, akcja, rozwałka, różnorodność i pomysłowość lokacji oraz interakcja z otoczeniem. I tak czytam te wszelkie "profesjonalne" recenzje (ktoś tu nazwał IGN "wiarygodnym" - ryłem ze śmiechu przez pięć minut...), a także rozmaite opinie na forach, i jakoś wszystkim w głowie tylko ta grafika na uwadze. Czy naprawdę tylko do tego teraz sprowadzamy gry? Czy naprawdę gracze pozbawieni są już własnego zdania, ze tylko ślepo wałkują to co wyczytali w tych "wiarygodnych" serwisach?

 

Nie wiem, ale pomimo tej całej krytyki jaką widzę od dnia premiery, mimo wszystko liczę, że Duke będzie grą zabawną, a wracać do niej będę częściej niż do tych wszelkich Call of Duty czy innych Halo, które po jednokrotnym przejściu popadają w zapomnienie, pozostawiając jedynie multi.

Odnośnik do komentarza

Duke Nukem Forever sprawia frajdę? Czy pomimo średniej grafiki, rozwiązań innych niż te ze współczesnych shooterów na 4 godziny, oraz krytycznych recenzji, Duke Nukem sprawia taką samą radochę jaką do dziś potrafi sprawiać klasyczny Duke Nukem 3D?

Takiej samej frajdy nie, ale jest rajcowny przy odpowiednim podejściu. Skoro lubisz DN3D to znajdziesz tu dużo rzeczy, które spowodują miły uśmiech ( że tak powiem... ). Myslę ( choć może są i wyjątki ), że to nie jest gra dla młodszego gracza. I nie chodzi mi tu oczywiście o cycki i mięso.

I szczerze wątpię, że ta gra będzie jak stary Duke, do którego będziesz chciał wracać. Ja teraz robię grę na ostatnim stopniu trudności i idzie leżakować na półkę.

 

jakoś wszystkim w głowie tylko ta grafika na uwadze

 

Mi nie. Da się grać, ale pograj w DNF to przestaniesz twierdzić, że grafika to nie wszystko. Czasem oczy bolą.

Odnośnik do komentarza

miałem okazję sprawdzić grę u kumpla i krótko mówiąc, rozczarowanie roku...

 

nawet olać tragiczną oprawę graficzną gdzie chyba pierwsze FPSy na x360 jak Prey wyglądają znacznie lepiej ale tragiczna animacja postaci, długie loadingi (często zgony irytują bo później pół minuty wgrywania), kiepskie sterowanie, bugi, gameplay sprzed kilku lat echhhh...na plus: gadki Duka'a i dobry humor, dla mnie 4/10 po 2 godzinach.

 

fajny easter egg:

 

duke-nukem-forever-20110214023340985.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Mi nie. Da się grać, ale pograj w DNF to przestaniesz twierdzić, że grafika to nie wszystko. Czasem oczy bolą.
A przy grze w klasycznego Duke Nukem 3D nie bolą? ;) Właśnie w tym rzecz, że jeśli sama gra jest przyjemna i zabawna, to nawet paskudna grafika nie jest dla mnie problemem. O każdej porze dnia i nocy wybiorę zabawę np. z "brzydkim" Deus Ex, aniżeli z "pięknym" Bioshockiem. Na taki sam stan rzeczy mam nadzieję w przypadku DNF, który naprawdę liczę, że przykuje mnie do ekranu na dłużej niż np. Bulletstorm czy Gears of War. Ja po prostu nie mam zwyczaju grać we wszelkie nowości zaraz po premierze, aby podziwiać cały ten postęp technologiczny. Gry natomiast oceniam pod względem tego co sobą prezentują i co oryginalnego oferują, nie ważne czy kilka dni po premierze, czy kilka lat po niej. Dlatego oprawa dla mnie AŻ takiego znaczenia nie ma.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...