Skocz do zawartości

Inteligentna krytyka pod adresem Zg(RED.)ów


Plx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w sumie toi przestałem czytąc PE jak Shiva odszedł, może i mial metroseksualny imidż ale pisał ciekawie i rzeczowo jak cholera. Zamiast tego daliście nudnego buczera, jakiegoś urala niewiadomo skąd i tak już jest pochyła.

A se PE czasem przeglodam w salonach czy u kumpla to naprawde reklam jest sporo, troszke za dużo, tracił się ten klmiat jakoś w 2004 no i jest nudno:(

A i stronka powinna być bardziej rozbudowana bo prezentuje żąłosny poziom i moja stara lepiej by to zrobiła w połer pojncie. Rzekłem i bez napinek chłopaki.

 

A shiva piszesz gdzieś jeszcze?? (chodzi o gazetki, ewentualnie serwisy internetowe)

Odnośnik do komentarza

Butcher ładnie pisze, Urala jest dość mało aby go ot tak ocenić. Co jak co, Shiva był świetnym recenzentem, a powody ku zwolnieniu przez samego siebie nie są znane nam czytelnikom z prostego powodu: Czy mówisz np. każdemu znajomemu i znajomej o powiedzmy jakieś tajemnicy rodzinnej, która nie powinna być znana innym? To tylko przykład, ale dobrze wiesz że nie powinieneś o tym gadać na lewo i na prawo. Gdzieś mam jakieś kłótnie, wytykanie nosów - kupuje PE by czytać opinie o grach.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem domaganie się przez część czytelników PE podania przyczyn odejścia Shivy nie ma sensu. Jeżeli to byłaby sprawa o której w mniemaniu redakcji należy mówić publicznie, to z pewnością jakiś artykuł wyjaśniający sprawę pojawił by się na łamach magazynu. Jest to sprawa wewnętrzna redaktorów PE i nie uważam, że mają oni obowiązek tłumaczyć im się z ich decyzji - ich zadaniem jest robienie dobrego magazynu o grach i to właśnie robią.

 

PS. To tak jakby Myszaq przestał używać żelu, a cała Polska domagałaby się wyjaśnień dlaczego :/

Edytowane przez Krakers
Odnośnik do komentarza

naprawde, to juz totalna zenada. najwyrzsza pora dac na wstrzymanie i ciachnac temat nim wszyscy puszcza pawia.

kto, co, jak i dla czego/ po co... niech zostanie to w interesie tylko tej osoby. pozostalym nic do tego.

 

a co do pe, hmmm. jak dla mnie format jest ok. owszem, nie powiem... brakuje tego i owego. jednak nie ma idealnej gazety a i wszystkim sie nie dogodzi. ile osob tyle gustow. rzecz bardzo wzgledna.

 

to samo tyczy sie zg(red)ow. jeden jest lepszy bo ma ciekawszy jezyk pisany, poprostu ciekawiej sie wypoiada a inny... no mniej. jedyna osoba jaka wywoluje u mnie niestrawnosc to hiv, czasem moze troszke przystopowac.

 

tak czy siak, jest jak jest. z czasem napewno pe nabierze charakteru i spodoba sie na tyle ze bedzie mniej zastrzezen od fanow. heh

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Wyjaśnie po krótcę motywację jaka mną kierowała drążąc ten temat (easy, już zaniechałem :/ ). Posłużę się przykładem: są dziennikarze, którzy swą karierę zaczynali w PRL'u- ich texty z tamtych czasów to zaprzeczenie tego o czym piszą teraz. Niektórych to nie razi inni wymiotują. Co chcę powiedzieć przez to? Dla mnie jest istotne JAKICH ludzi texty czytam. Dla niektórych to nie ma znaczenia i ok, każdy jest inny, każdy jest "kimś" (jak w reklamie ERY z przed kilkunastu miesięcy ;) ). Co niezmienia faktu, że PE MERYTORYCZNIE trzyma poziom. Mam taką małą uwagę- zdarza się, że ocena nie pokrywa się trochę z textem recenzjii (głownie gry na 5-6-7). O so mi biega? Np autor pisze- gra jest słaba, zapomnij itp- a dana pozycja dostaje np 6 co wg "oceniaczki" znaczy "gra przeciętna". To jak- słaba, przeciętna czy co w końcu? Taki niuans :/ .

 

Chciałbym więcej stron- kosztem podwyzki do np 10 zł (bez pierdo.lnia- nie łapię ludzi, którym robi różnicę te 2 zł...przecież to cena...biletu w MPK :/ )

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Krytyka ??

Czytam ten magazyn od numeru 5. Nie bede sie rozpisywal jak to kiedys byl bardziej lajtowo, jak duzo trzody i innych odjazdow. Kiedys smialem sie z pierdow HIVa, zakreconej kamery czy bekania do telefonu. Obecnie mam 3 dyszki na karku i troszke zmienilo mi sie poczucie humoru. Dojrzalem. Obecnie ironia i sarkazm to moj konik. A magazyn tez dojrzal. Lubie czytac teksty HIVa, Kosa czy Butchera - facet pisze madrze ( jak czytam jego teksty to czuje sie jak w salonie Bosse, gdzie sprzedawca tlumaczy mi roznice pomiedzy systemem JBLa a Bosse i na koniec sie z nim zgadzam ). Podoba mi sie to. Myszowaty - on mial zawsze zryty beret i musze przyznac ze daje rade - takie oderwanie sie od rzeczywistosci i wypad do fun-rainbow landu po trawce. Zmienia sie wasz styl pisania - moze dlatego ze latek wam przybylo jak i doswiadczenia.

 

Pozdrawiam

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Chciałbym więcej stron- kosztem podwyzki do np 10 zł (bez pierdo.lnia- nie łapię ludzi, którym robi różnicę te 2 zł...przecież to cena...biletu w MPK ;) )

Też mogłabym płacić więcej, żeby tylko tych reklam było mniej :/ Kupuję... do poczytania, a nie oglądania obrazków na całą stronę :/ :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Dla mnie jest istotne JAKICH ludzi texty czytam.

 

Ale, lepiej ci będzie, poczujesz sie lepiej, gdy się dowiesz o co chodzi w tej sprawie? Ulży ci? Będziesz usatysfakcjonowany tym że się dowiedziałeś o rzekomych "tajemnicach tej kryminalnej sprawy"?

 

 

Nie chciałem już zajątrzać tej sprawy...ale Ci odpiszę ^_^ . Jesli Tobie NIE PRZESZKADZA, że czytasz texty jakiegoś skur*****a to Twoja sprawa (bo jeśli to co piszę Shiva jest prawdą to ISTNE S(pipi).YSYŃSTWO). Mi przeszkadza. Bo pewien zg(RED) okazał się lamą/i kutafonem zapyziałym (a kiedyś gO lubiłem phi).

 

Tyle o tym. Please- faktycznie odpouśćmy. Skoro taka jest polityka redakcjii- trudno. Nawiasem mówiąć- oczywiście nie zaprzestanę czytania PE (bo gram, bo na tym piśmie się wychowałem- zaczynałem od 9 numeru), ale texty tego koleżki napawają mnie obrzydzeniem.

 

EoT, ok?

Odnośnik do komentarza
Hiv mógłby częściej się odzywać na gadu ^_^

A co się będą z pospulstwem zadawać <_<

 

No cóż, jakby nie patrzyć to dzieki temu pospólstwu ma pracę i zarabia, więc nobles oblige - skoro podaje gg, to powinien odpowiadać. A jak chce mieć spokój, to po co podaje gg do ogólnej wiadomości. Może trochę wiecej konsekwencji. Ale jak zwykle mogę się mylić...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik
Hiv mógłby częściej się odzywać na gadu smile.gif

A co się będą z pospulstwem zadawać wink.gif

 

No cóż, jakby nie patrzyć to dzieki temu pospólstwu ma pracę i zarabia, więc nobles oblige - skoro podaje gg, to powinien odpowiadać. A jak chce mieć spokój, to po co podaje gg do ogólnej wiadomości. Może trochę wiecej konsekwencji. Ale jak zwykle mogę się mylić...

Pozdrawiam

 

 

 

No, ale tym razem się nie mylisz ^_^

 

To co mi się nie podoba w PE, to jeszcze to , że nie dodają do niego płytek choćby z jakimiś trailerami.

Albo mogliby dać jakąś płytkę z "dniem z życia zgreda". I nie chodzi mi tu o kolejny wyjazd na targi ...

Edytowane przez ChOomik
Odnośnik do komentarza
Hiv mógłby częściej się odzywać na gadu smile.gif

A co się będą z pospulstwem zadawać wink.gif

 

No cóż, jakby nie patrzyć to dzieki temu pospólstwu ma pracę i zarabia, więc nobles oblige - skoro podaje gg, to powinien odpowiadać. A jak chce mieć spokój, to po co podaje gg do ogólnej wiadomości. Może trochę wiecej konsekwencji. Ale jak zwykle mogę się mylić...

Pozdrawiam

 

 

 

No, ale tym razem się nie mylisz ^_^

 

To co mi się nie podoba w PE, to jeszcze to , że nie dodają do niego płytek choćby z jakimiś trailerami.

Albo mogliby dać jakąś płytkę z "dniem z życia zgreda". I nie chodzi mi tu o kolejny wyjazd na targi ...

Jedna z filmikami juz byla. O malo nas nie wyniesli na kijach za to:). Narzekaniom nie bylo konca;).

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Hiv mógłby częściej się odzywać na gadu smile.gif

A co się będą z pospulstwem zadawać wink.gif

 

No cóż, jakby nie patrzyć to dzieki temu pospólstwu ma pracę i zarabia, więc nobles oblige - skoro podaje gg, to powinien odpowiadać. A jak chce mieć spokój, to po co podaje gg do ogólnej wiadomości. Może trochę wiecej konsekwencji. Ale jak zwykle mogę się mylić...

Pozdrawiam

 

 

 

No, ale tym razem się nie mylisz ^_^

 

To co mi się nie podoba w PE, to jeszcze to , że nie dodają do niego płytek choćby z jakimiś trailerami.

Albo mogliby dać jakąś płytkę z "dniem z życia zgreda". I nie chodzi mi tu o kolejny wyjazd na targi ...

 

 

Po co Ci płytka z trailerami? Pełno tego na sieci...Lepiej by było więcej stron.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przypomniałem, że w PE jedyne czego mi brakuje to takich felietonów jak w NEO+ (no co trzeba znać konkurencje ;))

Oni piszą o róznych około( czasami naprawde daleko)growych sprawach. Fajnie się to czyta, szczególnie jeśli poruszany jest frapujący temat. Takie coś urozmaiciłoby magazyn. A co do tych Niusów z Neta to sprawa nie jest aż tak poważna. Logiczne, że magazyn ma większy dostęp do TOP SECRET informacji od developerów lub od producentów. I wolę mieć to wszystko w jednym miejscu niż szukać w tysiącach stron. Myślę, że gazety znikną wtedy kiedy skończą nam się drzewa :P

Odnośnik do komentarza
Tak sobie przypomniałem, że w PE jedyne czego mi brakuje to takich felietonów jak w NEO+ (no co trzeba znać konkurencje ;))

Oni piszą o róznych około( czasami naprawde daleko)growych sprawach. Fajnie się to czyta, szczególnie jeśli poruszany jest frapujący temat. Takie coś urozmaiciłoby magazyn.

 

Czego jak czego, ale felietonów i publicystyki, to w PE nie brakuje :P. Natomiast sprawy "daleko-growe"... Jak coś jest o wszystkim, to jest o niczym. Już wiele pism eksperymentowało z takim contentem i... nie ma ich już na rynku. Że podam tutaj przykład takiego periodyka, który zwał się "Reset". Był tam cały dział "Odloty", w którym redaktorzy skrobali np. o mandze i anime, o filmach i innych duperelach. I co? No i już ich nie ma ;). Rozumiem, że chciałbyś mieć wszystko, jak sam piszesz, w jednym piśmie. Ale jednego interesuje jedno, drugiego drugie. Z takim podejściem trzebaby wydawać PE w tysiącach wariantów, bo każdy ma inne zainteresowania. Zresztą tak jak już wspomniałem - wielu próbowało i dziś mało kto o nich pamięta. Nie bez powodu PE jest na rynku już ponad 10 lat... Choć oczywiście uwaga cenna.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Tak sobie przypomniałem, że w PE jedyne czego mi brakuje to takich felietonów jak w NEO+ (no co trzeba znać konkurencje ;))

Oni piszą o róznych około( czasami naprawde daleko)growych sprawach. Fajnie się to czyta, szczególnie jeśli poruszany jest frapujący temat. Takie coś urozmaiciłoby magazyn.

 

Czego jak czego, ale felietonów i publicystyki, to w PE nie brakuje ;). Natomiast sprawy "daleko-growe"... Jak coś jest o wszystkim, to jest o niczym. Już wiele pism eksperymentowało z takim contentem i... nie ma ich już na rynku. Że podam tutaj przykład takiego periodyka, który zwał się "Reset". Był tam cały dział "Odloty", w którym redaktorzy skrobali np. o mandze i anime, o filmach i innych duperelach. I co? No i już ich nie ma ;). Rozumiem, że chciałbyś mieć wszystko, jak sam piszesz, w jednym piśmie. Ale jednego interesuje jedno, drugiego drugie. Z takim podejściem trzebaby wydawać PE w tysiącach wariantów, bo każdy ma inne zainteresowania. Zresztą tak jak już wspomniałem - wielu próbowało i dziś mało kto o nich pamięta. Nie bez powodu PE jest na rynku już ponad 10 lat... Choć oczywiście uwaga cenna.

 

Reset to inna sprawa- zauważ ile to pism o PC podzieliło jego los. I przyczyna moim zdaniem nie leży w "tematach okołogrowych". Po prostu rynek pism o tematyce PC w Polsce się zmienił- teraz sprzedają się tylko pisma gdzie dodawane sa jakieś gry (często całkeim zjadliwe w cenie 10 zeta + gazeta- no to jest RAJ :P ). Ja byłbym za- ale w przypadku zwiększenia stron o powiedzmy 20 (oczywiście kosztem ceny). fajnie byłoby poczytać o ciekawych rzeczach czytając opinię autorów, których lubimy.

Odnośnik do komentarza
Reset to inna sprawa- zauważ ile to pism o PC podzieliło jego los. I przyczyna moim zdaniem nie leży w "tematach okołogrowych". Po prostu rynek pism o tematyce PC w Polsce się zmienił- teraz sprzedają się tylko pisma gdzie dodawane sa jakieś gry (często całkeim zjadliwe w cenie 10 zeta + gazeta- no to jest RAJ :P ). Ja byłbym za- ale w przypadku zwiększenia stron o powiedzmy 20 (oczywiście kosztem ceny). fajnie byłoby poczytać o ciekawych rzeczach czytając opinię autorów, których lubimy.

 

Też myśleliśmy o tym samym i tak powstał L0L ...

 

Co do rynku pism PC nie będę wchodził w temat, bo to naprawdę rzeka rwąca i szeroka. Rzucę ci tylko jeden drobny fakt. A mianowicie - jaki rynek pism PC ? ;) Kiedyś było ich kilka, ale teraz sam zobacz ile z tego zostało. Nie przesadzę mówiąc, że CD Action wykosiło całą konkurencję, więc w sumie masz rację mówiąc że sprzedaje się pismo, do którego dodawane są gry. Bo jest praktycznie jedno poważne obecnie:)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Reset to inna sprawa- zauważ ile to pism o PC podzieliło jego los. I przyczyna moim zdaniem nie leży w "tematach okołogrowych". Po prostu rynek pism o tematyce PC w Polsce się zmienił- teraz sprzedają się tylko pisma gdzie dodawane sa jakieś gry (często całkeim zjadliwe w cenie 10 zeta + gazeta- no to jest RAJ :P ). Ja byłbym za- ale w przypadku zwiększenia stron o powiedzmy 20 (oczywiście kosztem ceny). fajnie byłoby poczytać o ciekawych rzeczach czytając opinię autorów, których lubimy.

 

Też myśleliśmy o tym samym i tak powstał L0L ...

 

Co do rynku pism PC nie będę wchodził w temat, bo to naprawdę rzeka rwąca i szeroka. Rzucę ci tylko jeden drobny fakt. A mianowicie - jaki rynek pism PC ? ;) Kiedyś było ich kilka, ale teraz sam zobacz ile z tego zostało. Nie przesadzę mówiąc, że CD Action wykosiło całą konkurencję, więc w sumie masz rację mówiąc że sprzedaje się pismo, do którego dodawane są gry. Bo jest praktycznie jedno poważne obecnie:)

 

 

Nie zgodzę się, że CD ACTION wykosił wszystkich. Fakt- jeśli chodzi o merytoryczną zawartość/liczbę stron czy jakość papieru to fakt- wykosił. Ale PLAY czy CLICK również się sprzedają- zależy co wrzucą na płytkę (bo chyba wszyscy myślą o tych 2 pismach jako o "broszurkach reklamowych" ;) )

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik
[ciach...]

 

Po co Ci płytka z trailerami? Pełno tego na sieci...Lepiej by było więcej stron.

 

Ale nie chodzi mi tu szczególnie o trailery, a o coś od zgredów bardziej. Jakieś zebranie. O właśnie ! Zebranie !

Odnośnik do komentarza
Że podam tutaj przykład takiego periodyka, który zwał się "Reset". Był tam cały dział "Odloty", w którym redaktorzy skrobali np. o mandze i anime, o filmach i innych duperelach. I co? No i już ich nie ma ;).

PE nie skrobie o filmach? Samobója walnąłeś.

 

Dzis specjalnie przejrzałem sobie nowy numer PE i wyszło mi:

15% - reklamy raczej mnie nie interesują

18% - newsy wszystko jest w necie, PE wychodzi raz na miesiac i newsy w wiekszosci nie są juz swieze

27% - recenzje na konsole stacjonarne wszystko jest w necie (czytam tylko ciekawostki dżuja)

4% - recenzje na konsolki przenośne wszystko jest w necie

4% - listy dział ok

9% - kąciki (filmy, muzyka, grabieżcy) Nie rozumiem co w PE robi dział filmów, proponuje dział REGION MUZYCZNY gdzie bedziecie recenzowac nowe plyty muzyczne, przeciez konsole to też są w stanie odpalic. Grabieżcy to powielanie tego co jest na stronie, do ktorej zreszta caly czas odsylają (onlinecenter.pl)

22% - publicystyka (wstepniak, Ohayo Nippon, to bylo grane) jedyne co czytam od deski do deski poza Graczpospolita gdzie wszystko wczesniej jest w necie.

 

Wychodzi mi ze intersuje mnie okolo 30% zawartosci czasopisma. Chcialbym wiecej publicystyki i wiecej dżuja w PE. Tak sobie mysle, ze skoro wiekszosc rzeczy jest w necie i za friko (minus prąd) to po co kupować PE? Chyba z przyzwyczajenia, bo robie tak od 20 numeru. Mysle, ze czas zmieniac charakter pisma i przyciagac ludzi tym czego nie znajda w necie. Publicystka, wywiady, felietony i tematy okołogrowe itd itp. Chyba czas przestac kupować, bo wychodzi na to, ze kasa leci w błoto.

Odnośnik do komentarza
(...) Tak sobie mysle, ze skoro wiekszosc rzeczy jest w necie i za friko (minus prąd) to po co kupować PE?

 

tak z czystej ciekawości - zaproponuj proszę treść/tematykę, której publikacją w piśmie byłbyś zainteresowany (załóżmy, iż na tą chwilę jesteś jedynym czytelnikiem pe na całym bożym świecie), a której nie można znaleźć w sieci. i oczywiście niech będą to materiały możliwe do zdobycia i publikacji na łamach wydawanego w polsce (taki kraj na końcu świata ;-)) magazynu, żebyś czasem z ekskluzywną rozkładówką roznegliżowanego kojimy nie wyskoczył. ;-)

Odnośnik do komentarza
(...) Tak sobie mysle, ze skoro wiekszosc rzeczy jest w necie i za friko (minus prąd) to po co kupować PE?

 

tak z czystej ciekawości - zaproponuj proszę treść/tematykę, której publikacją w piśmie byłbyś zainteresowany (załóżmy, iż na tą chwilę jesteś jedynym czytelnikiem pe na całym bożym świecie), a której nie można znaleźć w sieci. i oczywiście niech będą to materiały możliwe do zdobycia i publikacji na łamach wydawanego w polsce (taki kraj na końcu świata ;-)) magazynu, żebyś czasem z ekskluzywną rozkładówką roznegliżowanego kojimy nie wyskoczył. ;-)

 

Nie mogę się powstrzymać - chcę Kojimy roznegliżowanego !!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...