Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ze 3-4 dni temu na polskim :P

 

OK, plan mam taki - podpakuje zoldakow, bo faktycznie kiepsko sie prezentuja i bede probowal az do skutku. Na YT jest pokazany gameplay z calego chapteru ( to juz tak w akcie desperacji) no i znalazlem faq. Powinno byc dobrze, ale lala z ta lanca jest przegieta do bolu. Misja nawet prosta dopuki sie ona nie pojawi :huh:

 

Ta lala jest nie tylko przegięta ale jest również i głupia - wykorzystaj to :)

 

Ja najzwyczajniej w świecie schowałem ludzi za czołgiem (obojętnie którym) a obstawę panienki ściągnąłem snajperami, ją samą można "przesuwać" tym czymś co imituje granatnik w czołgu (jeśli jej położenie aktualnie jest kłopotliwe) :P

 

Odnośnik do komentarza
Ostatnio znajomy powiedzial mi ze mozna zassac demo VC z PS Store. Ktos moze wie na ktorym ps store sie to znajduje? W zeszlym tygodniu buszowalem po wszystkich trzech rynkach i jakos ukmnal mi ten tytul, a w sumie z checia bym zobaczyl z czym to sie je. :)

 

Ja sciagalem z Polskiego na ktorym jest tez DLC w calkiem przyjaznej cenie :)

 

Odnośnik do komentarza

hmm, wlaczylem dzisiaj ta misje z przeswiadczeniem ze jej nie zrobie, a tu o dziwo poszlo niezle. Po pierwszym rozpracowaniu, stwierdzam ze nie jest ona taka trudna. Ba nawet nie grindowalem do tej misji ( zolnierze mieli 6lv, snajper 5 lv ).

 

PS. czy moze mi ktos powiedziec dlaczego strategia turowa znalazla sie w dziale rpg i wszyscy mowia na ta gre jrpg? ze niby co? bo jednostki maja zdolnosic i mozna je rozwijac?pfff prawie kazda gra strategiczna ma takie elementy.

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

No bo jest mu blizej :P.

 

Ale Valkyria nie jest 1 takim dzielem, na samo PS2 wyszly przynajmniej 2 bardzo podobne giery (chociaz tytulow juz nie pamietam - i nie mysle tu wcale o Front Mission - notabane pragne zauwazyc ze to tez dzielo japonskie, a ktory z was powiedzialby ze to po prostu jRPG hmm ?)

Odnośnik do komentarza

takich tytulow pokroju VC jest mnostwo i to nie tylko na konsole, ale rowniez na pc ( co wiecej nie sa to produkcje japonskie). Stara gra strategiczna Dis(pipi)les, rowniez miala elementy rpg ( jednostki mialy statystyki, drzewko rozwoju i zdobywaly exp). Przykladow jest wiele wiecej, a nikt ich nie wklada do polki z napisem "rpg" tylko "strategie". Nie chce tu robic prowokacji do jakies wojenki, po prostu zauwazylem ze blednie jest interpretowany gatunek tej gry. To wszystko

Odnośnik do komentarza

Tylko ci sie wydaje, i nie nie mialem na mysli takich gier jak Dis(pipi)les* bo ta gra imo ma zupelnie inny system i zupelnie inna zasade (sic).

Czyli gdyby w Final Fantasy Tactic's nie mozna bylo lvl'owac w kazdym momencie tylko w jakiejs "kwaterze" to tez bylaby strategia ?.

Ten tytul tu sie znajduje a nie gdzie indziej takze z innej prostej przyczyny - jest tworem japonskim, i widac to w samym wygladzie (po prostu nie ma czegos takiego jak jRTS tylko sRPG - strategy role-playing game).

Zreszta sam termin (J)rpg nie polega tylko na "levelowaniu" (ale jak przecietny fan zachodnich rpg by to zrozumial np ? ;)) - wazna w nim role gra rowniez fabula, watki miedzy postaciami (wiezi itp) przewaznie tekich elementow brakuje w zachodnich rpg, czy tam strategiach (lol).

 

Wszystkim ktozy dalej maja watpliwosci polecam zapoznac sie z tym ciekawym artykulem - http://en.wikipedia.org/wiki/Tactical_role...note-yahoo_sf-4

 

* Kur.va czy JA przeklinam !?

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Ekhem, jestem w rozdziale 9 kiedy to

porwano ksiezniczke i ruszam swoim squadem 7 aby ja uratowac. Czy to jest ta druga oslawiona, trudna i podstepna misja w tej grze?

Nie wiem jak inni, ale ja na początku dwa razy z rzędu zaliczyłem porażkę. Dopiero za trzecim podejściem udało mi się ją zaliczyć. Choć muszę przyznać, że jest dość łatwy i szybki sposób by przejść tą misję ^^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ekhem, jestem w rozdziale 9 kiedy to

porwano ksiezniczke i ruszam swoim squadem 7 aby ja uratowac. Czy to jest ta druga oslawiona, trudna i podstepna misja w tej grze?

Nie wiem jak inni, ale ja na początku dwa razy z rzędu zaliczyłem porażkę. Dopiero za trzecim podejściem udało mi się ją zaliczyć. Choć muszę przyznać, że jest dość łatwy i szybki sposób by przejść tą misję ^^

 

Tak wystarczy np

Ustawić szturmowców w pewnym miejscu na mapie, żeby mieli tył pojazdu jak na dłoni po zakończeniu tury komputera :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Te DLC to jakas porazka :( spodziewalem sie jakies mini kampanii, a dostalem w jednym dodatku JEDNA misje, a w drugim DWIE...zalamka.

Mam pytanie - ten dlc kiedy walczymy po stronie imperium ma trzecia ukryta misje? Bo jak rozwine opcje to mam te dwie (juz ocenione) oraz jest wyswietlona trzecia, tylko nie moge jej odpalic...o co chodzi jakby?

Odnośnik do komentarza

hmm, marzy mi sie kontynuacja na ps3, gdzie akcja rozgrywa sie w czasie pierwszej wojny europejskiej. Ukazane by byly losy mlodego Largo, pani kapitan ( razem byli w oddziale milicji), ojca Welkina i ich przyjaciol....a bedzie na psp :angry:

szkoda gadac, bo to pieniadze rzadza swiatem....No coz, moze w takim razie Valkyria Chronicles 3 zawita na ps3 :)

Odnośnik do komentarza

DLC w 2010.

 

http://www.strategyinformer.com/news/5418/sega-short-and-sweet-on-valkyria-chronicles-dlc-due-in-late-2010

 

Co do pierwszego DLC, to kupiłem wszystkie i nawet nie skończyłem obu mini rozdziałów Edy i Selvarii >.< ba, nawet EX Hard nie sprawdzałem, jakoś mi się odechciało grać w VC i tak mam już z 2 miesiące ;p

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...