Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

No Chicago miało drużynę prowadzącą donikąd - GarPax spóźnili się w zeszłym roku (chociaż imo sam draft w tym roku znacznie głębszy, więc 7 wybór, aż tak słabszy nie jest od wyboru Minny w zeszłym roku), więc szukali wymiany w tym. Wysondowali co mogą dostać i tyle, nie wiem co tu do nierozumienia.

Ostatecznie tylko trochę kwestionuję wybór, bo o ile Markkannen jest już rewelacyjnym strzelcem, to profilu w samym NBA nie zmieni - stretch four, słaba defensywa, świetny rzut, średnie ręce (po obu stronach, chociaż drybling jest ok jak na 7-footera). Czy tego potrzeba Bulls? Śmiem wątpić, chociaż pewnie szykuje się okres przejściowy u Byków, pożegnalny rok Wade'a (hehe, ciekawe czy brałby opt-in po wymianie :v) i powolne czyszczenie salary.

Ocena? Z wymianą za Butlera się spóźnili, z przebudową się spóźnili (o kilka lat xD), a dziwne decyzje GarPaxa piętrzą się od dłuższego czasu.  2/5

@czezare

Co do poprzedniego wpisu - ja tam widzę co raz więcej drużyn, które zdają się realnie patrzeć na swoją wartość sportowo-rynkową i preferują mądrzejszą politykę. To wyskoczenie  z Cavs* i Georgem też nie ma sensu, szczególnie w obliczu samej decyzji Georg'e i chęci powrotu do L.A - notabene właśnie wypuścił buty dla Nike'a i rodzinne LA nadal jest dobrym miejscem do budowania własnej marki. Swoją drogą Indiana sama sobie winna, Bird rozwalił drużynę w pewnym momencie i to był koniec snów o sukcesie

Superteamów dużo więcej nie będzie, sytuacja z GSW jest zupełnie nie do odwzorowania. I nadal - zwalanie na szczęście w ich przypadku jest zdecydowanie nie fair. Od początku śledzę ich przebudowę. Nie ma lepiej zbudowanego klubu obecnie, a przyjście Duranta to niejako nagroda za wysiłek mnóstwa osób.

Uwielbiam też rewizjonistyczne spojrzenie na wybory draftowe Warriorsów xDDDD




*Cavs to dopiero mają nieciekawą sytuację, hossa z Jamesem nie mogła trwać wiecznie - gracze sami odradzają przychodzenie do drużyny i szykuję się efekt domku z kart, ale umówmy się, Cavs nigdy nie byli dobrze prowadzoną drużyną. Live by the James, Die by the James,  koniec końców tytuł zdobyty, rachunki wyrównane.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Za nami gala rozdania nagród. Jak można było się spodziewać emocji było prawie zero, Westbrook został MVP, Green DPOY, Brogdon ROTY (pierwszy w historii spoza 1 rundy draftu, zobaczymy ale to może być jeden z większych steali w historii draftu), Antek MIP. Część zawodników w ogóle się nie pojawiła na gali z racji wakacji, miejmy nadzieję że to pierwszy i ostatni raz, kiedy zamiast przed PO nagrody rozdawane są po sezonie. Jedyne co warto obejrzeć to nagroda im ŚP Craiga Sagera

 

Odnośnik do komentarza

No, ale od zawsze gwiazdy starały się o/brały bezpośredni udział w przechwytywaniu FA i graczy z kończącymi się kontaktami.  Pamięć niektórych fanów NBA jest dość wybiórcza :v

 

 

"Tendencja w NBA"   xDDD

Owszem, tak było, absolutnie nie zaprzeczam, tyle tylko że teraz ta tendencja przybierze naprawdę karykaturalną, wręcz ultrabrutalną formę...

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie wiem co Czezare ma na myśli - nikt nie wyrwie gracza jeśli ten nie chce albo ma wieloletni kontrakt, a drużyna nie chce trade'ować. I nadal: jaki karykaturalny rozmiar?  W swoim życiu "superdrużyn" naoglądałem się co niemiara (hint: większość nie wypaliło) - budowanie dobrego i zbilansowanego składu to bardzo ciężkie zadanie - dlatego wygrywają nieliczni.

Zresztą tylko jeden gracz ma "siłę sprawczą" jeśli chodzi o możliwość budowania w okół siebie drużyny, a i tak nie wiem czy uda mu się jeśli przejdzie za rok do Lakersów  :v

Największy "problem" NBA? Dysfunkcyjny Wschód - największy rynek (NY) ma dwie absolutnie żenująco prowadzone drużyny, Boston jeszcze nie jest na odpowiednim poziomie (Ainge też trochę błędów imo zrobił), a reszta drużyn albo się przebudowuje, albo tkwią w limbo przeciętności.

Edit:

Zmiany wprowadzone w ostatnim CBA de facto premiują zostawanie w swoich drużynach (dotychczasowe przepisy były gorsze).
 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Za nami gala rozdania nagród. Jak można było się spodziewać emocji było prawie zero, Westbrook został MVP, Green DPOY, Brogdon ROTY (pierwszy w historii spoza 1 rundy draftu, zobaczymy ale to może być jeden z większych steali w historii draftu), Antek MIP. Część zawodników w ogóle się nie pojawiła na gali z racji wakacji, miejmy nadzieję że to pierwszy i ostatni raz, kiedy zamiast przed PO nagrody rozdawane są po sezonie. Jedyne co warto obejrzeć to nagroda im ŚP Craiga Sagera

 

 

"I would kick your ass" Billa Russella mnie rozwaliło :D

Odnośnik do komentarza

Lal... Super druzyn cd

The Los Angeles Clippers have reached agreement on a trade to send All-Star point guard Chris Paul to the Houston Rockets, league sources told The Vertical.

Paul, 32, agreed to opt in to the final year of his $24.2 million contract, clearing the way for the Clippers to execute a trade with the Rockets and bring back assets for Paul, league sources said.

The Rockets will send the Clippers a package that includes guards Patrick Beverley and Lou Williams, forward Sam Dekker and a 2018 first-round pick (protected Nos. 1-3), league sources told The Vertical.

Odnośnik do komentarza

No jedna się rozsypuje, coś mi mówi, że Blake'a też już pożegnają (oprócz Bostonu, mówi się o Oklahomie - rodzinne miasto i duet z RW). Jako kibic Rakiet niby się cieszę, ale jednak Harden na PG i z piłką w ręku, to najlepszy Harden - teraz trzeba zmienić całą ofensywę.

Ale ze stanu w jakim są LAC cieszę się jednak bardzo - chyba jedyna drużyna w całym NBA, której nie lubię, za szereg decyzji, wywiadów, pompowania balonika, aż po cały pion zarządzający.

Sytuacja jednak była oczywista dla większości, dobrze, że na Paulu coś ugrali w ogóle (a Rakiety nie musiały czyścić salary w takim stopniu, jako FA byłby dużo droższy - Morey jednak trade'y zawsze potrafił robić :v).

Ciekawe czy zdejmą teraz Jordana z trade blocku - no nic, szykuje się przebudowa i obniżenie wartości drużyny, Ballmer już nie potańczy tak chętnie, huehuehuehue.

 

Odnośnik do komentarza

Jednak cena za CP3 straszna wg mnie...Dekker, Beverly, Williams, Harrell i trzech innych mniej znanych graczy. Masakra! 

Też zastanawiam się czy to dobry ruch dla Rakiet zważywszy na podobieństwo Hardena i Paula jeśli chodzi o grę na piłce :dunno: Dodatkowo Paul młodzieniaszkiem to już nie jest...

Odnośnik do komentarza

Troszkę się zadziało już:

George w OKC za czapkę gruszek (zawodzący Oladipo i Sabonis, zero picków), Rubio w Utah (pewnie trzeba pożegnać Hilla), Jeff Teague w Minesocie (57 mln, 3 lata gry - w sumie skromny kontrakt), Blake zostaje w LAC (nie spodziewałem się tej decyzji), Curry podpisuje nową umowę na 5 lat.

Oczywiście nowych kontraktów było więcej, ale większość to przedłużenia.


Ainge podobno oferował więcej za PG, ale jak widać Indiana pokazała soczystego fucka w jego kierunku :v

edit:

Damn, tak to jest jak zostawi się pisanego posta i pójdzie robić śniadanie, spóźniłem się :D

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajne i ciekawe transfery. Spróbujmy je ocenić:

1. George do Oklahoma - trzyma się to bardziej kupy niż transfer CP3 do Houston. Widzę większe szanse na uzupełnienie Westbrooka ze strony George`a niż para w Houston, których można nazwać braćmi bliźniakami (CP3 i Harden) jeśli chodzi o styl gry i apetyt na piłkę. Nie wiem jak to D`Antoni poukłada. George zaś może apetyt na piłkę ma też duży, ale jego wszechstronność jest znacznie większa, stąd IMO będzie łatwiej wpasować go do drużyny. Tak czy inaczej Westbrook na pewno jest zadowolony widząc starania GM-a o to, żeby Russ nie musiał ciągnąć tego wózka o nazwie OKC sam...

2.Bardzo bardzo wzmocniła się Minesota. Tigue+ Butler...No no...Będzie ciekawie. W tym składzie MUSZĄ awansować do post season, nie ma bata.

3. I teraz kluczowa sprawa: Iggy...Proste, jeśli zostanie to GSW ma mistrza na 99%, jeśli odejdzie to na 70%. Ciekawi mnie cholernie co Igoudala uczyni. Czy postanowi zarabiać kasę godną jego wkładu i talentu, czy zadowoli się "ochłapami" w imię niemal pewnego mistrzostwa, a grubą kapuchę będą trzepać inni (Durant+Curry).

Odnośnik do komentarza

Ja oceniam transfer Houston na lepszy, Harden i CP3 są przede wszystkim inteligentnymi koszykarzami na boisku, powinni się dogadać, zresztą obydwaj potrafią grać bez piłki. James namawiał Paula, więc na pewno wie, że gdy będą razem na boisku to zmienią się jego zadania ofensywne. Poza tym pewnie wystarczająco dużo czasu będą bez siebie.*

OKC to przede wszystkim salary dump słabego kontraktu Oladipo i roczny rental PG, wątła nadzieja jest na przedłużenie, ale wątpię. Za rok Lakersi - będą ciekawą drużyną, ale to tyle.


* To mit, że Paul ma wyjątkowo wielki apetyt na piłkę,  Player Usage za poprzedni sezon to 24.3%  (72 miejsce w NBA), średnia z kariery jest bardzo blisko.

Odnośnik do komentarza

Jakkolwiek by tego nie ocenić to fakty są takie:

OKC i HOU będą mieli li tylko dwóch All-starów w składzie. Zdecydowanie za mało!!

 

GSW mają czterech + bardzo dobrego rezerwowego Livingstone`a + i tu największa niewiadoma czy... - Iggy`ego, elitarnego rezerwowego.

Odnośnik do komentarza

OKC to przydałaby się wreszcie taktyka, a przede wszystkim jej zaakceptowanie przez RW. Westbrook jest znakomitym graczem, ale niestety jego koszykarskie IQ nie dorównuje sprawności fizycznej.

Oczywiście też uważam, że na GSW nie ma mocnych (i większość ligi o tym wie, dlatego czasami gracze idą po cenie) ale no cóż, zasłużyli sobie jednak, więc mi to nie przeszkadza.

Następny draft to głównie utalentowani wysocy + Doncic, jest o co "nie grać".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...