Skocz do zawartości

Dlaczego kupiłeś PS3?


Alteran

Rekomendowane odpowiedzi

Ja paradoksalnie kupiłem PS3 z oszczędności :D

 

W domu mam tylko starzejącego się laptopa i co nowsze gry już nie działają na nim najlepiej (mam w nim Radka HD2600). Obliczyłem że na komputer potrzebny mi wyłącznie do grania, bo mój laptop prócz grania realizuje 100% tego co od niego oczekuję, musiał bym wydać 3000-3500zł. Do tego musiał bym liczyć się z tym że za rok będzie trzeba dokupić ramu, a za dwa zmienić procesor i grafikę za kolejne 1200-1600zł.

Taniej więc wychodzi konsola, która jest jednorazowym wydatkiem i starczy średnio na 2-3 raz dłużej niż blaszak.

A czemu konkretnie PS3? Bo nie lubię Micro$oftu i nawet gdyby PS3 było po 1600zł (swoją kupiłem za 1349zł) a X360 Premium za 800zł to i tak bym wybrał PS3 :P

 

Po za tym jak już pisano wcześniej, wydaje mi się że PS3 utrzyma się zdecydowanie dłużej na rynku niż xbox360. Jak się na tym znam, to MS za 2-3 lata wyda kolejną konsolę, a Sony zacznie o tym myśleć dopiero za 5-6 lat, wyda ją za 7, a gry na PS3 będą produkowane jeszcze przez kolejnych kilka lat. Tak jak to jest z PS2.

Edytowane przez MarekZet
Odnośnik do komentarza

1. Dylemat rozbudowa PC czy konsola. Padło na to drugie i.. nie żałuję :D

2. Nie cierpię Micro$oftu, exclusivy pudła Billa średnio do mnie trafiają (pograłbym jedynie w Girsy i Alana Wake'a). A już taki MGS4, WipEout HD, Motorstorm czy Killzone 2 jak najbardziej. Czekam na Gran Turismo 5.

3. Blu-ray (jak jade na uczelnie wstepuje do Videoworlda i ogladanie przestaje byc takie drogie)

4. Niezawodność (RRoDy uzupełniły pkt 2) i wygląd, solidne wykonanie

5. Chęć odrobienia zaległości z PS2 (nie miałem wcześniej PS2, kupiłem wersje 60 GB by popykać w starsze hiciory)

6. Bezprzewodowa karta sieciowa + darmowa gra przez neta

Edytowane przez Grabar
Odnośnik do komentarza
dlaczego? z powodu pada, peesowy jest tragiczny.

Z powodu pada, Xboxowy jest tragiczny. Beznadziejny krzyżak i mało precyzyjne gałki. A tak na poważnie, kto z was chciałby mieć pięć razy serwisowaną konsolę? To był właściwie jedyny mankament, z powodu którego Xbox nie wchodził w ogóle w grę. Do tego doszły absurdalne ceny peryferiów. Zakup dodatkowego 20GB dysku za ok.300 zł. Również haracz w postaci subskrypcji Live zabił ćwieka. Suma summarum największy wpływ miały pieniądze i jakość. Absurdalnie PlayStation było wtedy znacznie tańsze od Xboxa. A Wii jak to Wii. Dwa lata od premiery, około 10 grywalnych gier, wygórowana cena.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Jako fanboj SONY, kupiłem PS3 pod kątem konkretnych tytułów. Poza tym podobał mi się wygląd, kusił odtwarzacz Blu-Ray oraz wizja darmowego grania w sieci. Wiem na pewno, że nie kupiłem tej konsoli dla multimedii, bo czegoś takiego po prostu nie ma :crazy: było jeszcze parę innych powodów, ale ich nie pamiętam (uwielbiam takie ankiety, miodzio)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Jak to możliwe, że zapomniałem się wypowiedzieć w tym temacie to nie mam absolutnie żadnego pojęcia.

 

Miałem PSX, PS2 i grzechem byłoby nie mieć PS3.

Multimedialność to dla mnie świetna sprawa, wrzucę zdjęcia z aparatu, filmik z kamery czy też podłączę drukarkę i wydrukuję wszystko raz dwa itd.

Kupiłem ją także dla exclusivów i nie tylko ich, bo multiplatformowe gry są naprawdę w ostatnich latach świetne. Przemilczę tylko na początku wszystkie gry Ubisoftu, które miały różne bugi i zwolnienia animacji na ps3.

SONY FOREVER.

Zmęczyły mnie też wymiany PieCa, wydałem 2000 złotych na cholernie mocnego PC kilka lat temu, a obecnie sobie coś nie radzi z nowymi grami tak jakbym chciał, nie sprzedam go, bo sprzęt jest mało co warty obecnie, a zamiast wydawać na kartę graficzną itd, wolę przeznaczyć to na gry ^^.

 

KZ2, Heavy Rain, Uncharted, GT i wiele innych. Dla mnie to wystarczy, bo przecież konsola jest dla mnie i to mnie ma cieszyć !!!

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie kupilem PS3 przede wszystkim dla japonskich superprodukcji, ktore pokochalem za czasow PSX i PS2.

 

Poki co jednak na PS3 zmasakrowal mnie tylko i wylacznie MGS4. Jednak przyszlosc zapowiada sie bardzo miodnie. Juz niebawem poloze lapy na Resident Evil 5, z ktorym wiąże olbrzymie nadzieje. Narzekacie na sterowanie i kamere, jednak z pewnoscia gra jako calosc ostro namiesza na rynku - jestem tego pewien. Wciaz czekam na zapowiedz nowej pozycji Team Ico, jednak Fumito Ueda nie puszcza pary z ust :mellow: .

 

Do tego dochodzi jeszcze Heavy Rain - wiem, to nie jest japonska pozycja, ale David Cage po prostu nie moze zawiesc! Ta gra bedzie tym dla PS3, czym byl pierwszy Silent Hill dla PSX'a! Gra dokladnie takiegosamego kalibru jak swego czasu dzielo Konami. Nie moge zapomniec takze o God of War 3 - zakonczenie trylogii zapowiada sie mocarnie!

 

Doskonalych gier w moim osobistym rankingu nigdy nie bylo zbyt wiele. Na PSX pokochalem tylko MGS'a, Silent Hill'a i Tenchu 2. Na PS2 killerami byly dla mnie: MGS3, Ico, Shadow of the Colossus, Devil May Cry 3 i Silent Hill 2, choc zagrac musze jeszcze w God of War 2 i Project Zero 3. Wcale nie oczekuje, aby na PS3 zmasakrowaly mnie dziesiatki gier. Wystarczy doslownie kilka gier NAJPOTEZNIEJSZEGO kalibru, abym milo wspominal ta platforme. Na razie co chwile wzruszal mnie do łez MGS4, zobaczymy co bedzie dalej. A zapowiedzi nie brakuje ^_^

 

KOCHAM PLAYSTATION! Choc nie powiem, chetnie pogralbym takze na GCN, aby zobaczyc obie Zeldy(moze kiedys nadrobie zaleglosci). A Xbox? Wybaczcie, nic mnie tam nie pociaga. W RPG nie gram, a tony mięśni i ich wywody na temat przeszlosci jakos mnie nie ruszaja.

 

PS. Swego czasu zaskoczylo mnie Siren na PS2. Owszem, spodziewalem sie superhitu na miare Silenta z PSX'a, zawiodlem sie jednak, ale klimaty w tej grze miazdzy i przytlacza! Niesamowita sprawa!

Odnośnik do komentarza

po prostu dla grania i tyle...dla najmilszych chwil, nieprzespanych nocy...równie dobrze mógłby być to x-box ale.....z przyzwyczajenia,może, wybrałem sony...nie żałuje bo brejdak(25lat) ma X'a i mogę giercować na obydwu platformach..ponad to dalej na blaszaku katuje civke i fallouty (1, 2) po raz setny...więc

chlebaczek umila mi dni wypełniając lukę w umyśle...między pracą, rodziną, książkami jest parę godzinek na kata w gry, zamiast żłopania piwska pod sklepem...wydatki takie same około 2 stówek miesięcznie, zamiast na szlugi i piwsko przeznaczam na nowe tytuły do kolekcji...nawet moja laska przyzwyczaiła się do mojego hobby...tylko nie wie czemu gram na tylu różnych sprzętach(dodatkowo soniak 1 i 2 ..stara amiga 1200 itp itd) zamiast skupić się na jednym...a ja jej na to..,,kochanie na jednej, jedynej w swoim rodzaju miłości.. to ja się skupiam codziennie budząc się rano u jej boku,,

tym akcentem zakończe tą pisaną wypowiedź...życze wam abyście także tak kochali wszystko co jest ważne w waszym życiu, bez różnicy co lub kto to jest.

 

ps..mój 11 letni brejdak ma wii..i przyznam się nieśmiało że czasem lubię się przy wii odstresować..

można by rzec że rodzina podzielona...miedzy trzy konkurencyjne platformy..ale wbrew pozorom żaden z nas nie jest fanboyem tych sprzętów...wręcz przeciwnie..często się wymieniamy i mamy radochę z każdej gry w jaką gramy..

Edytowane przez Samuelus
Odnośnik do komentarza

Od dawna mam zaufanie do Sony i pomimo,że trochę nadszarpnięto je na starcie PS3 to uważam,że przyszłośc tej konsoli będzie jeszcze dobra (bardzo dobra :)). Nigdy na ich sprzęcie się nie zawiodłem, PSX i PS2 dały mi masę zabawy,a PS3 zapewne zrobi to samo. Już pare gierek dało mi konkretną zabawę (Uncharted),a do tego muszę połozyć łapki na Killzone2, God of War3 itd. No i zapowiadają się zupełnie nowe znakomite tytuły (Heavy Rain - YEah!). Wcale nie mam zamiaru narzekać tak jak większość bo bieżący rok da nam popalić. W dodatku możliwość odtwarzania filmów BD i czego chcieć więcej ? X-box'a pomimo,że szanuje to jednak konsole Sony zawsze znacznie wyżej ceniłem,a Wii mimo wszystko do mnie na dłuższą metę nieprzemawia tak więc wybór był szybki i stosunkowo prosty.

Odnośnik do komentarza

Zaznaczyłem "dla konkretnych tytułów", ale też w chlebak zaopatrzyłem się po części z powodu darmowego szarpania przez sieć (wcześniej nie miałem styczności z taką formą grania, a byłem ciekaw czy mnie wciągnie), a także z przyzwyczajenia oraz zaufania do poprzednich konsol Sony (na psx'a czy ps2 nigdy się nie skarżyłem). Z perspektywy czasu stwierdzam jednak iż zakup tejże konsoli był błędem, gdyż: a) większość tych "konkretnych tytułów" albo kompletnie mnie zawiodła (MGS4, Heavently Sword) albo ukazała/ukaże się też u konkurencji (DMC4, FFXIII); b) granie onlajn w ogóle mnie nie wkręciło (trochę tylko popykałem w MGO); c) w kwestii zaufania Sony cały czas leci sobie w kulki (awaryjność konsoli czy stopniowa utrata kolejnych mocarnych ekskluziwów to oczywiście główne zarzuty pod tym adresem). Nie wiem, może kolejne miesiące coś zmienią (pierwsza jaskółka pod nazwą Killzone 2 już się pojawiła), ale jak na razie nie pałam zbytnim entuzjazmem dla tego śmiesznego wynalazku.

Odnośnik do komentarza

A co tam, też napiszę ;). Dla mnie to pierwsza konsola doskonała. Tzn. zawiera w sobie dokładnie moją wizję konsoli, spełnia wszelkie w tym zakresie oczekiwania. Przede wszystkim nie jest tandetna (jednak PSX i PS2, to wciąż były zabawki), ale to akurat mniejsza. Ważniejsze, że nie muszę mieć zagraconego dużego pokoju, a nie ma rzeczy której nienawidzę bardziej, niż masa osprzętu i kable (grrr - kto wymyśli sposóbna pozbycie się wszelkiego okablowania powinien dostać Nobla!). Słowem PS3 służy mi jako konsola, odtwarzacz BR/DVD, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz muzyki, czasem też skorzystam z przeglądarki czy Linuxa, ale to nie jest akurat jakiaś sprawa nieodzowna. Minusy widzę jedynie dwa: 1) brak portu USB z tyłu, czego przeboleć nie mogę (wystające kable z przodu ;(), 2) nie da się odtwarzać DivX'ów z napisami w zewnętrznym pliku - szybciej mi się podłącza laptopa do TV, niż bawi w tworzenie kontenera .divx. No i design - moim zdaniem świetny (przy czym konsola musi obowiązkowo być w pionie). Pad? Hmmm... triggery lepsze w X360, krzyżak lepszy w padzie z PS3 - tutaj jak dla mnie remis i nic nie przebije pada z Dreamcasta. Z innych powodów, to jeszcze kultura pracy (cichutka) i sprawa kolejna - grafika, która nareszcie wygląda jak faktyczne rendery (vide: K2, Uncharted, HS, GT, itd.). No i inne pomniejsze duperele - w każdym bądź razie jest to pierwsza konsola, która idealnie trafiła w moje gusta (nawet konsolom Segi się to nie udało, a Sega to moja dozgonna miłość).

Odnośnik do komentarza

Dla gier oczywiście ja się jeszcze na nich nie zawiodłem a więc tak:

Heavenly Sword - Cudna gra drugi z najlepszych hack'n slash jakie grałem(god of war 2 bóstwo)

Uncharted - Nie wiem co w tej grze jest drętwego na tamten czas co się pojawiła super produkcja tym bardziej że w tamtym okresie czasu brakowało tomb raider nowej części

Resistance 1 - Pierwsza gra jaką kupiłem na ps3 naprawdę super fpp chociaż na dzień dzisiejszy grafika nie powala to klimat świetny

Resistance 2 - Tutaj fabuła jest super ale gra odbiega od pierwszej części względem klimatu( nie licząc chicago ;)

Little big planet - Bez komentarza ci co grali wiedzą

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...