Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Do tego wstawianie wlasnych spiewow kiboli - TO JEST MIAZGA!!!! Co powiecie jak gracie Polska i slyszycie: Kto wygra mecz?? Polskaaa, kto?? Polskaaa, kto Polskaaa!!! Polskaaa!! Polskaaa!! do bojuuuuuu!!!! :thumbsup:

Ta gra jest za(pipi)ista, powrocil dany feeling z PES - wspanialy rok z pileczka od Konami mnie czeka :imprezka:

 

 

Właśnie - prośba - ktoś mógłby wrzucić na jakiś megaupload zlepek kilku minut dopingu naszych kibiców?

Z myślą o PES oczywiście.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

- gameplay pozwalający na radosną, efektowną, ale wciąż realistyczną rozgrywkę - widział ktoś mecz Barca-Atlatico? W FIFIE rzecz nie do pomyślenia, gra powinna dawać radochę, a nie za każdym razem symulować wolny & nudny mecz w którym nie istnieją rajdy i minięcia kilku przeciwników w jednej akcji;

- ładniejsze modele zawodników - twarze & stroje przewyższają FIFE dość znacznie, nie wiem jakim cudem EA mając wszystkie licencje tworzy taki badziew - widzieliście jaką czcionkę piłkarze mają na plecach?

- brak rozbudowanego edytora, którym bez problemu można stworzyć (i ludzie to robią) znacznie ładniejsze stroje niż w FIFIE;

- jak na mój gust bardziej plastyczne stadiony, ale to kwestia gustu;

- żywo reagująca publika - po stracie gola chwytająca się za głowę, po strzeleniu wyskakująca do góry - duperel a cieszy;

- become a legend lepsze od be a pro (choć akurat to Koso zaliczył na plus);

 

To rzecz jasna tylko moja opinia, doceniam FIFE, ale uważam że ludzie masowo rzucają się na nią bo "tak jest modnie". Brak drastycznych zmian nie czyni PESa gorszą grą....

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
- gameplay pozwalający na radosną, efektowną, ale wciąż realistyczną rozgrywkę - widział ktoś mecz Barca-Atlatico? W FIFIE rzecz nie do pomyślenia, gra powinna dawać radochę, a nie za każdym razem symulować wolny & nudny mecz w którym nie istnieją rajdy i minięcia kilku przeciwników w jednej akcji;

- ładniejsze modele zawodników - twarze & stroje przewyższają FIFE dość znacznie, nie wiem jakim cudem EA mając wszystkie licencje tworzy taki badziew - widzieliście jaką czcionkę piłkarze mają na plecach?

- brak rozbudowanego edytora, którym bez problemu można stworzyć (i ludzie to robią) znacznie ładniejsze stroje niż w FIFIE;

- jak na mój gust bardziej plastyczne stadiony, ale to kwestia gustu;

- żywo reagująca publika - po stracie gola chwytająca się za głowę, po strzeleniu wyskakująca do góry - duperel a cieszy;

- become a legend lepsze od be a pro (choć akurat to Koso zaliczył na plus);

 

To rzecz jasna tylko moja opinia, doceniam FIFE, ale uważam że ludzie masowo rzucają się na nią bo "tak jest modnie". Brak drastycznych zmian nie czyni PESa gorszą grą....

 

pozdro :)

Tak jak pisze VIP - to tylko Twoje zdanie.

Pewnie wiecej niz polowa by sie do Twojego zdania ustosunkowalo zupelnie inny sposob, bo to co przewijalo sie przez te parenascie stron, to 3 razy wiecej ludzi niezadowolonych, niz tych co pisza o plusach. Nie pisz, ze ludzie rzucaja sie na FIFE bo jest modne, bo troche smiesznie brzmi. Jezeli dla Ciebie modele zawodnikow, ich stroje ze spodenkami do kolan, animacja , grafika stadionow jest lepsza w pilce Konami, to moge Cie zapewnic, ze dla polowy ludzi nawet z tego forum, wiecznie grajacych w PES'a jest zupelnie na odwrot. Jeszcze brakowalo, zebys napisal o znakomitym Online.

Co do Become a Legend - sorry, ale z taka animacja w ogole nie wiem, jak mozna w to grac, pomijajac juz AI konsoli, ktora ma niby z nami wspolpracowac... Ok - ale znowu dla Ciebie jest to lepsze w PES. Tak, czy siak taka ocena to dla mnie i tak za duzo, jak na gre, ktora z roku na rok ssje coraz bardziej.

 

Co do tego, ze FIFA sie upodabnia do PES'a - chyba juz nie ma do czego, bo jako symulacja pilki noznej dawno ja w tyle zostawila.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze VIP - to tylko Twoje zdanie.

Pewnie wiecej niz polowa by sie do Twojego zdania ustosunkowalo zupelnie inny sposob, bo to co przewijalo sie przez te parenascie stron, to 3 razy wiecej ludzi niezadowolonych, niz tych co pisza o plusach. Nie pisz, ze ludzie rzucaja sie na FIFE bo jest modne, bo troche smiesznie brzmi. Jezeli dla Ciebie modele zawodnikow, ich stroje ze spodenkami do kolan, animacja , grafika stadionow jest lepsza w pilce Konami, to moge Cie zapewnic, ze dla polowy ludzi nawet z tego forum, wiecznie grajacych w PES'a jest zupelnie na odwrot. Jeszcze brakowalo, zebys napisal o znakomitym Online.

 

Nie napisałem o online, tak jak nie napisałem o animacji piłkarzy - chodziło mi o twarze, proporcje graczy & stroje, nic więcej. A spodenki w dzisiejszych czasach naprawdę zaczynają sięgać kolan:

 

http://gfx.dlastudenta.pl/photos/sport/pil.../ronaldinho.jpg

 

Acha i nie, nie odniosłem się do wyobraźni - w FIFE 08, a teraz 09 grałem & gram na X360 u szwagra i nie tylko ja uważam te argumenty za oczywiste i prawdziwe. Równie dobrze mogę wymienić mnóstwo rzeczy, które EA zrobiło lepiej, ale nie o to mi przecież chodziło... Jako symulacja futbolu FIFA jest w tej chwili lepsza, ale więcej radości i możliwości jeśli chodzi o szybkie akcje z polotem (vide mecz Barca-Atletico) daje PES :) Tyle w temacie :]

Odnośnik do komentarza
Wytlumaczcie mi jak to jest mozliwe ze:

Ide Villa sam na sam z bramkarzem i naciagam pasek postepu 1/10 a ten kopie pod poprzeczke ??. VILLA !!. To sie w glowie nie miesci jak mozna tak utrudnic gre w ataku zeby podobno dawalo to realizmu :/.

 

jak forma? ktora noga strzelal? jak silny byl wiatr? czy zona dala mu przed meczem?

 

to sa wazne czynniki, to jest realizm, to jest PES i sie nie czepiaj

Odnośnik do komentarza

ja opierajac sie na demach obu gier (z zamiarem zakupu jednej z nich)

 

jednak pozostaje przy PESie chyba przyzwyczajenie; Fifa mi w ogole nie podchodzi, nie mowie ze jest to zla gra ale grajac w pileczke Konami od ponad dekady wiem ze mi to pasuje i mimo dawania fifie pare prob, rozegrania paru meczykow jakos "to nie jest to"; czekam na PESa

 

kazdy wybierze to co mu bardziej pasuje ;)

Edytowane przez Alec
Odnośnik do komentarza
Nie napisałem o online, tak jak nie napisałem o animacji piłkarzy - chodziło mi o twarze, proporcje graczy & stroje, nic więcej. A spodenki w dzisiejszych czasach naprawdę zaczynają sięgać kolan:

 

http://gfx.dlastudenta.pl/photos/sport/pil.../ronaldinho.jpg

 

Acha i nie, nie odniosłem się do wyobraźni - w FIFE 08, a teraz 09 grałem & gram na X360 u szwagra i nie tylko ja uważam te argumenty za oczywiste i prawdziwe. Równie dobrze mogę wymienić mnóstwo rzeczy, które EA zrobiło lepiej, ale nie o to mi przecież chodziło... Jako symulacja futbolu FIFA jest w tej chwili lepsza, ale więcej radości i możliwości jeśli chodzi o szybkie akcje z polotem (vide mecz Barca-Atletico) daje PES :) Tyle w temacie :]

Zagraj z kims dobrym w FIFE, a zobaczysz jakie akcje z polotem mozna tworzyc, a co do argumentu stroi, twarzy, do niedawna byl to argument FIFOWCOW i wszyscy sie z nich smieli. Pisalem juz o tym, jak sie zmienia - to wszytsko. PES kiedys byl krolem, bo przypominal symulacje, pomimo gorszej grafiki, teraz jak wyszla prawdziwa symulacja, to lepszy jest jednak Arcade. Whatever... :zegnam:

Odnośnik do komentarza
jak forma?

Standardowa, nie najgorsza, nie najlepsza

ktora noga strzelal?

Prawa, lecial srodkiem sam na sam;

jak silny byl wiatr?

W poblizu stadionu przeszla traba powietrzna, wiec mogl byc silny.

czy zona dala mu przed meczem?

Nie wiem, nie w nikam w zycie osobiste pilkarzy...

to sa wazne czynniki

Owszem... ale zeby cos podobnego mialo miejsce kilka razy w jednym meczu...

, to jest realizm, to jest PES i sie nie czepiaj

Bede sie czepial, bo to najbardziej z(pipi)any PES w jakiego przyszlo mi grac :/. Akcje typu: poslesz prostopadla pilke, pilkarz dolatuje do niej i jest sam na sam... po czym cofa sie metr od pilki by bramkarz mogl ja zlapac !!. Jak cos takiego moze byc na porzadku dziennym w tak realistycznej pilce jaka rzekomo jest PES ??. Juz nie mowiac o zderzeniach ze sedzia....

 

Krotko mowiac: nie wiedziano co poprawic, to zepsuto atakowanie.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Nie napisałem o online, tak jak nie napisałem o animacji piłkarzy - chodziło mi o twarze, proporcje graczy & stroje, nic więcej. A spodenki w dzisiejszych czasach naprawdę zaczynają sięgać kolan:

 

http://gfx.dlastudenta.pl/photos/sport/pil.../ronaldinho.jpg

 

Acha i nie, nie odniosłem się do wyobraźni - w FIFE 08, a teraz 09 grałem & gram na X360 u szwagra i nie tylko ja uważam te argumenty za oczywiste i prawdziwe. Równie dobrze mogę wymienić mnóstwo rzeczy, które EA zrobiło lepiej, ale nie o to mi przecież chodziło... Jako symulacja futbolu FIFA jest w tej chwili lepsza, ale więcej radości i możliwości jeśli chodzi o szybkie akcje z polotem (vide mecz Barca-Atletico) daje PES :) Tyle w temacie :]

Zagraj z kims dobrym w FIFE, a zobaczysz jakie akcje z polotem mozna tworzyc, a co do argumentu stroi, twarzy, do niedawna byl to argument FIFOWCOW i wszyscy sie z nich smieli. Pisalem juz o tym, jak sie zmienia - to wszytsko. PES kiedys byl krolem, bo przypominal symulacje, pomimo gorszej grafiki, teraz jak wyszla prawdziwa symulacja, to lepszy jest jednak Arcade. Whatever... :zegnam:

Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby Fifa była skillowa. Pykam czasem z kumplem, który uległ "modzie" na Fife. Dla mnie ta gra oprócz licencji, nie ma nic do zaoferowania, schematyczny i nudny do bólu gameplay, plastikowość, piłkarzy-kompletnie nie podobnych do pierwowzorów, kibiców podwórkowych, i co najważniejsze Fifa w ogóle nie cieszy, w fife mogę przegrac-wygrać jedno i to samo w tej grze IMO

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Fifa nie cieszy.. no to pograj online i zobacz jaki ludzie mają "skill". Z kumplem to można sobie "popykać". A terminatory w PES faktycznie są podobni, szkoda jeno, że jak otwierają paszcze (mimika) to lepiej uciekać, śmiać się lub płakać. Kibiców podwórkowych? co masz na myśli? to, że drą japy jak należy a w PES 09 grając ManU, przez 20 minut meczu pesowego słyszę jednostajne nagrane komórką "uniteeed, uniteeed, uniteeed" BOMBA :f

Odnośnik do komentarza

Biadolicie :)

 

Nowy PES jest wciąż bardzo dobrą piłką. Dużo lepszą od 2008 - choć ktoś może powiedzieć, że to żadne osiągnięcie.

Fajnie wyprowadza się kontry, fajnie buduje się atak pozycyjny, grafika jest ładna, gra jest wbrew pozorom szybsza od poprzedniczki (szybka wymiana piłek - ktoś już o tym pisał!), a co najważniejsze gameplay wciąż pełen miodu.

 

Sam miałem chwilę zwątpienia i chiałem zainwestować w Fifę. Kupiłem jednak PES'a i nie żałuję. Ani trochę!

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Na pewno nikt mi nie powie, ze PES jest bardziej skilowy niz FIFA. Bez kitu - tego mi nikt nie wmowi, bo co jak co, ale w pilce EA wszytskiego jest 5 razy wiecej i wszytsko jest 2 razy trudniej wykonac. Pykajcie sobie z kumplami, a pozniej odpalcia jakikolwiek toturial, albo nagraj jakas akcje i pokaz mi co takiego skilowego zrobiles. FIFA schematyczna ? na bank 100 razy mniej niz coroczny PES.

http://pl.youtube.com/user/FifaSkills

Co z tego po pykaniu z kumplem umiesz wykonac ? ruszac prawa galka ?

Chcialbym z kazdym zagrac, dla ktorego takie rzeczy jak Free Kick Tutorial czy Combo Skills Tutorial jest prosty. :o

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Wytlumaczcie mi jak to jest mozliwe ze:

Ide Villa sam na sam z bramkarzem i naciagam pasek postepu 1/10 a ten kopie pod poprzeczke ??. VILLA !!. To sie w glowie nie miesci jak mozna tak utrudnic gre w ataku zeby podobno dawalo to realizmu :/.

No bo to nie Ty strzelasz, tylko algorytm. Ty masz tylko wpływ na naładowanie paska, co i tak raz daje taki efekt, a raz inny. Musisz się niestety oswoić ze skryptami bo kontroli nad tym nie masz żadnej. Strzały to jeden wielki random. Ja np. idę sam na sam, naciskam strzał tak lekko i krótko jak to tylko możliwe i trzymam bok tak bardzo, jak tylko się da, a napastni zamiast posłać szczurka koło słupka strzela mi w środek bramki i podnosi piłkę, którą z łatwością paruje bramkarz.

Krotko mowiac: nie wiedziano co poprawic, to zepsuto atakowanie.

Dokładnie. Ja już ma tego dość, że w prostych sytuacjach podania idą za plecy, pilkarze przyjmują proste piłki pół godziny a jak już przyjmą, to przez chwilę dreptają w miejscu, że obrońca nawet jakby się czołgał, to by ich dogonił. Ale spoko, ja odkryłem za to patent jak Torresem przejść całą obronę przeciwnika, oddać skryptowy strzał i mieć nadzieję, że ktoś dobije po tym jak bramkarz najprawdopodobniej i tak sparuje piłkę na bok. Wystarczy tylko w odpowiednim momencie zmieniać kierunki o 90 stopni (+czasem ze sprintem) i mijasz przeciwników jak tyczki. Poronione, bo powinno być tak, że łatwo wykorzystać sytuację sam na sam, ale trudno sobie ją stworzyć, a jest zupełnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Do tego wstawianie wlasnych spiewow kiboli - TO JEST MIAZGA!!!! Co powiecie jak gracie Polska i slyszycie: Kto wygra mecz?? Polskaaa, kto?? Polskaaa, kto Polskaaa!!! Polskaaa!! Polskaaa!! do bojuuuuuu!!!! :thumbsup:

Ta gra jest za(pipi)ista, powrocil dany feeling z PES - wspanialy rok z pileczka od Konami mnie czeka :imprezka:

 

 

Właśnie - prośba - ktoś mógłby wrzucić na jakiś megaupload zlepek kilku minut dopingu naszych kibiców?

Z myślą o PES oczywiście.

 

Zlepek kilku minut nic nie da, na obecna chwile podczas meczu odtwarzane jest okolo 1min tego co mamy w podpietym pod dana druzyne pliku mp3 - moze nagranie trwac nawet 10mi a poleci tylko okolo 1min - byc moze Konami zmieni to w jakims patchu, wiem ze ludzie pisali do nich w tej sprawie.

 

TUTAJ MAŁA PRÓBKA SPIEWOW DLA POLSKI

 

Zeby to ladniej bylo slychac podczas meczu po kazdym spiewie powinna byc powiedzmy 30s przerwa, zrobilem takie cos i pozniej ladnie lecial nastepny spiew z tym ze zaraz sie skonczyl bo max dlugosc tego co odtwarza podczas meczu to 1min. Szkoda mozna by stworzyc powiedzmy taki 10 czy nawet 15min plik mp3 - polaczyc w nim z 10 roznych spiewow, i te najlepsze np. powtorzyc kilka razy - wszystko oczywiscie z 30s czy tam 1min przerwa miedzy spiewami. No coz na dzien dzisiejszy slyszy tylko okolo 1min z takiego nagrania.

Edytowane przez Neox
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...