Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie mam z tym problemów, mogę sie pochwalić nawet brameczkami PIĘKNYMI. Już naprawdę nie macie się do czego przyczepić, to wymyślacie takie bzdury, że nie padają ładne bramki...

 

Młody-San

Krytykowałeś Pes-a, ok, twoje zdanie itd. Napominałeś, wypominałeś, parę razy, że grasz czynnie w piłkę, czy chyba nawet sędziujesz coś tam. Ale tym zdaniem dałeś popis na maksa, zresztą to jest ewidentny przykład tego co mówiłem.

 

"Niestety ostatnią grą, w której opłacało się ryzykować (strzelać z różnych pozycji), było chyba jeszcze ISS PRO EVOLUTION na wysłużonego PSXa. W kolejnych częściach weszło to, że trzeba było obracać się twarzą w stronę bramki, inaczej nie było szans żeby coś wyszło ze strzału i to moim zdaniem zaczęło zabijać tę serię."

 

Brak słów...

 

Grzesiek, no patrząc na drużynę z twojego miasta, to wiesz jest podobnie, hehe ;)

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fanboje Fify mają w koncu argumenty których nigdy nie mieli ;) moga powiedzieć że ich FIFA jest lepsza ,mscić się na fanbojach PESa :lol: .>PES może i w tym roku jest gorszy,ale gra w niego sprawia mi większą frajdę niż w Fifę . 8)

 

Mow za siebie. Ja fanboyem Fify nigdy nie bylem. Nie mniej wystarczy nutka onbiektywizmu i pogrania w obie czesci by stwierdzic ktora jest lepsza...

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Dokładnie Zajman, w tej grze nie padają już ładne bramki. Może jestem nudny, ale powtórzę to jeszcze raz: skrypty! Ja już od kilku lat łapię się na tym grając w PESa, że robię coś takiego: "ooo teraz przydałby się strzał, ostatnio nawet oglądałem mecz, w który weszło z takiej pozycji, ale nie, jednak nie opłaca się strzelać, znam tę grę już za dobrze i wiem, że jak teraz strzelę to mogę liczyć co najwyżej na róg". Niestety ostatnią grą, w której opłacało się ryzykować (strzelać z różnych pozycji), było chyba jeszcze ISS PRO EVOLUTION na wysłużonego PSXa. W kolejnych częściach weszło to, że trzeba było obracać się twarzą w stronę bramki, inaczej nie było szans żeby coś wyszło ze strzału i to moim zdaniem zaczęło zabijać tę serię.

 

 

Nie no racja lepiej wziąść Adriano i strzelić tyłem prawą nogą z 30 metrów...

Odnośnik do komentarza
Fanboje Fify mają w koncu argumenty których nigdy nie mieli ;) moga powiedzieć że ich FIFA jest lepsza ,mscić się na fanbojach PESa :lol: .>PES może i w tym roku jest gorszy,ale gra w niego sprawia mi większą frajdę niż w Fifę . 8)

 

Mow za siebie. Ja fanboyem Fify nigdy nie bylem. Nie mniej wystarczy nutka onbiektywizmu i pogrania w obie czesci by stwierdzic ktora jest lepsza...

A czy ja pisałem że nim byłeś? :vincencik: .Ogolnie pisałem że właśnie w tym roku nastąpiła eskalacja konfliktu (wojenki) :starwars: .

Odnośnik do komentarza

Witam znów Panowie. Nadszedł upragniony przeze mnie dzień wydania PES 2009 na PS2. Zakupię dziś (mam nadzieję) i podzielę się wrażeniami. Wiem już, że nie ma Ligi Mistrzów, co mnie dziwi i trochę wkurza, bo jak teraz będzie wyglądać kariera w Become a Legend? Bez pucharów? Trochę lipa, ale zobaczymy. Co do tych wszystkich postów o skryptach, strzałach itd... to się nie udzielam już, bo ręce opadają. Niektórzy to nawet zażarcie atakują nowego PES-a na kilku forach ;] Ale oczywiście nie są fanbojami, to tylko tak z nudów ;-)

 

P.S. bardzo lubię teksty typu "kibice z Twojego miasta to chuligani" (mniej więcej tak). Od razu widać różnicę między kibicem z tv i wyborczej, a tym, który naprawdę bywa na meczach. No comments.

Odnośnik do komentarza

Chlopie, nie dosc ze bywam na meczach (choc ostatnio rzadziej) to gralem w jednej z rzeczonych druzyn mlodziezowych.

Co wiecej mysle ze owym komentarzem obaj sie ubawilismy (i nie o chuliganach a o street fighterze).

 

A oskarzanie o fanboystwo kogos gdy nie widzialo sie zadnej z rzeczonych gier jest lekko zenujace.

A do tego brak Ci luzu chopie.

Odnośnik do komentarza
Fanboje Fify mają w koncu argumenty których nigdy nie mieli ;) moga powiedzieć że ich FIFA jest lepsza ,mscić się na fanbojach PESa :lol: .>PES może i w tym roku jest gorszy,ale gra w niego sprawia mi większą frajdę niż w Fifę . 8)

 

Mow za siebie. Ja fanboyem Fify nigdy nie bylem. Nie mniej wystarczy nutka onbiektywizmu i pogrania w obie czesci by stwierdzic ktora jest lepsza...

A czy ja pisałem że nim byłeś? :vincencik: .Ogolnie pisałem że właśnie w tym roku nastąpiła eskalacja konfliktu (wojenki) :starwars: .

 

Wczesniej nikt nic nie pisal... bo nie bylo czego pisac. Pojawialy sie pogloski ze Fifa momentami dorownuje PES, ale to by bylo na tyle. Kazdy wiedzial ze Fifa jest gorsza pd PES i koniec. W tym roku sie sytuacja odwrocila i zaczela sie wojna, ktora kompletnie nie ma sensu. Mozesz wierzyc w co tam chcesz, nie obchodzi mnie to. Ale wkurza mnie gadanie Slupka, ktory najezdza na Fife nie majac kompletnie racji :/. Fifa sie zmienila na tyle, by w tym roku byc lepsza od PES...

 

-Animacja postaci

-Grafika

-Zachowanie pilkarzy

-Zwody, nowe zagrania

-Sila podania

-Frajda z gry - w nowa Fife gra mi sie po prostu lepiej. Jak cos nie wyjdzie to z twojego bledu, a nie durnego AI.

Odnośnik do komentarza

Weźcie sobie włączcie pierwsze lepsze skróty meczów i zobaczcie ile bramek pada np. po sytuacji, jak zawodnik stoi bokiem do bramki, albo zwrócony jest w prawy skos, a strzela w lewy róg. W PESie coś takiego nie wchodzi, a jak wchodzi to baaaardzo rzadko i jakimś fartem. W ogóle nie można już tam kopiować sytuacji z prawdziwych meczów, tylko spełnić jakieś chore wymagania algorytmu.

 

Pod tym względem bez picu lepsza już jest FIFA.

Odnośnik do komentarza
Fifa sie zmienila na tyle, by w tym roku byc lepsza od PES.

 

To fakt ,ale Konami także mało zrobiło by PES był grą udaną bez tylu błędów ;) .Chyba cały skład się wypalił i coraz trudniej wykrzesać coś nowego.Jak to powiadają "zmęczenie materiału". ^_^

 

7.Przegiętość piłkarzy - na pierwszy rzut oka wygląda że to krystyna jest najbardziej przegięta poprostu ciężko piłke mu zabrać zaraz po nim plasuje się drogba który ma maksymalnego przenika większego jeszcze niż w poprzednich częściach, potem chyba mój ulubieniec diabeł prędkości etoo , zlatan natomiast jest dla mnie średnio przegięty tzn nie przepycha się już tak jak wcześniej ale to dalej ten sam terminator:D

 

Krystyna to mały pikuś w porównaniu z robotami z Barcelony.Cały ten team jest maksymalnie przesadzony. <_<Dodałbym też Tevez'a z MU robocop. :o

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Pierwsze, bardzo szybkie wrażenia z wersji na PS2: brak Ligi Mistrzów potwierdzam, choć nie rozumiem. Czyżby czarnulka nie zasłużyła sobie na ten aspekt, po latach bycia "sponsorem" tejże imprezy? Become a Legend mam wrażenie potraktowane po macoszemu. Kamera specjalnie do tego trybu stworzona średnio się sprawdza, w dodatku graficznie wygląda wtedy wszystko jak z czasów PSX . Dziwne to, bo przecież Konami PS2 powinno miec najbardziej opracowane, a wychodzi na to, ze faktycznie się lenią :( Gameplay meczy "normalnych" jak dla mnie wyśmienity, rzeczywiście postawiono na obronę, ale wreszcie nie ma rajdów szybkim zawodnikiem przez całe boisko i w defensywie zawodnicy konsolowi nie są mijani jak tyczki jak to miało miejsce w PES 2008. Podanie góra na dobieg owszem wychodzą, ale nie tak jak w wersjach na currentgeny, czy PC, tzn nie notorycznie. Można powiedzieć, że WRESZCIE wychodzą, bo od czasów ISS PRO, gdzie były z kolei zabójcze, to w żadnym PES-ie nie wchodziły prawie. Tutaj też pewne zaskoczenie, bo mam wrażenie, jakby grafika była ciut lepsza niż w edycji zeszłorocznej, nawet animacja siatek bramkowych.

Ogólnie mieszane mam uczucia, ale to jest opinia pisana po spędzeniu z tą grą raptem 2h, na więcej na razie nie miałem czasu. Może po weekendzie się bardziej rozpiszę, jeśli to kogoś interesuje :)

Edytowane przez Sithman
Odnośnik do komentarza
Weźcie sobie włączcie pierwsze lepsze skróty meczów i zobaczcie ile bramek pada np. po sytuacji, jak zawodnik stoi bokiem do bramki, albo zwrócony jest w prawy skos, a strzela w lewy róg. W PESie coś takiego nie wchodzi, a jak wchodzi to baaaardzo rzadko i jakimś fartem. W ogóle nie można już tam kopiować sytuacji z prawdziwych meczów, tylko spełnić jakieś chore wymagania algorytmu.

 

Pod tym względem bez picu lepsza już jest FIFA.

Żartujesz prawda?Nie mów mi,że ni potrafisz strzelić stojąc bokiem do bramki xD

W ogóle co to za DEBILNE argumenty z d.upy wysnuwasz? Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania fifa jest zje.bana,bo praktycznie nie możliwością jest przejście bramkarza,a że już o strzałach z daleka nie wspomnę.Daj sobie siana i wymyśl coś innego.

Odnośnik do komentarza

Ja zazwyczaj kupuję PESy co kilka lat (Iss Pro Evolution, PES 5 i teraz PES 2009) i ten jak dla mnie jest świetny :D Ilość opcji i statystyk rozwala, gameplay bardzo dobry, świetny tryb Be a Legend (od razu przełączyłem sobie widok na normalny, gra się sto razy lepiej). Cieszą też smaczki, jak rozpędzony zawodnik, żeby z nie uderzyć w słupek łapie się go, polskie hasła na trybunach itd itd. Nie mam porównania z FIFĄ, bo w nią nie grałem od kilku lat i w sumie nie muszę mieć, bo ta gra, którą mam mi odpowiada :) To już takie przyzwyczajenie, od zawsze PES rządził ,a FIFA była be :P Naklepałem już 20 godzin i wiem że naklepię jeszcze koło tysiąca :D

Odnośnik do komentarza

Pier.dole ta wasza fifke, oddajaca niby realia boiskowe, hehe, dobre sobie. A co tam niby z realiow sie znajduje? Fakt, porpawili podania i nie lataja po sznurkach, jak za starych czasow , ale co poza tym pytam? Czym fifa tak bardzo przyciaga wszystkich nawroconych w tym roku? Moze to raczej zwykly hype, wykreowany przez niektore osoby i teraz ten kto zostaje przy PES jest mamutem, a ten co przejdzie na Fife jest cwany, elo, pozdro600.

 

Powracajac do tak zachwalanej realistycznej gry w fife, chcialbym uslyszec jakies konkretne argumenty (poza licencjami, bo te sa jak najbardziej realne). W tej grze nawet nie czuc ciezaru pilki, jak strzelam czy nawet podaje, mam uczucie ze kopia sobie balonem. Strzaly z daleka wlasciwie nie iestenieja, mozna grzac srodkiem pod bramke lub skrzydlem i dorzucic. Nastepna rzecz to animacja, a tutaj najbardziej mi chodzi o animacje zawodnikow. Nie zauwazylem, zeby w Fifie beignacy zawodnik ruszal sie lepiej od tego w PESie. Tak prawde mowiac, w obydwu grach ruszaja sie chu.jowo, ale to tak na marginesie.

 

 

Dziwi mnie za to jedno zjawisko, a mianowicie masowe przechodzenie z obozu PESa na Fife. Rozumiem, gdyby Fifa prezentowala poziom gameplayu, po ktorym wiemy, ze mamy calkowita kontrole nad tym co sie dzieje. Niestety tak nie jest, bo w tej grze dalej nie da sie budowac zmyslnych akcji i nikt mi tego nie udowodni. Moim zdaniem jest to bardziej "efekt blacebo", czyli w skrocie - ludzie zaczeli widziec plusy Fify nie wlasnymi oczami, tylko recenzjami innych osob. Ja tez przyznam, ze bylem bardzo przychylnie nastawiony do sprobowania Fify, po tym jak sie tego wszystkiego naczytalem. Niestety, za bardzo wieje od niej starymi patentami, co podpowiada mi, ze ta gra jest dalej mniej realistyczna niz PES. PES za to stal sie sporo trudniejszy i wymagajacy posiedzenia przy nim. Na poczatku dostawalem baty, teraz wychodza naprawde ladne akcje, plus niezle bramki.

Odnośnik do komentarza
Normalnie,to można rozmawiać z kimś ,kto ma pojęcie o czym mówi.Ty nie spełniasz tych warunków.

Dalej - a ciebie nikt nie zmusza do grania,zmykaj do tematu o fifie.

No właśnie o to chodzi, że nie gram, ale grałem i mam prawo wyrazić swoją opinię, bez względu na to jak bardzo by cię skręcało ze złości hehehe.

 

Jak tak dalej pójdzie to będzie tu sobie rozmawiał sam ze sobą...

 

Jak dla mnie koniec tematu.

Odnośnik do komentarza

Forebode, zanim zaczniesz p.....ic (sory ale trudno to inaczej nazwac) to:

 

a) przeczytaj choc czesc postow w tym temacie.

b) fajnie byloby bys zagral w gry o ktorych w ogole sie wypowiadasz.

 

a najsmieszniejsze jest:

 

dalej nie da sie budowac zmyslnych akcji i nikt mi tego nie udowodni.

 

Co wiecej dodam do tego - naprawde nikt nawet nie bedzie probowal :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...