Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

TEŻ PO LTACH GRANIA W PESA , ZACZYNA BAWIĆ MNIE NOWA FIFA , ALE JEDNO DENERWUJE MNIE STRASZNIE . MOŻ TO DROBNOSTKA ALE DLA MNIE BARDZO WAŻNA. MIANOWICIE GRAJĄC MENAGRA BARDZIEJ JARAJĄ MNIE ASYSTY MOICH ZAWODNIKÓW A NIE SAME BRAMKI A TEGO W STATYSTYKACH MOICH ZAWODNIKÓW ( NIE ZARAZ PO MECZU ) NIE MOGĘ ZNALEŚĆ . CHODZI MI O JAKIŚ RANKING . NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO CZY JA NIE MOGĘ ZNALESĆ ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też gram teraz tylko w fife,ale niektórzy z Was przesadzają.

orion- taka mała rada: zanim użyjesz jakiegoś skrótu w stylu "imho" dowiedz się co to znaczy najpierw,to Twoje posty nie będą bezsensowne.

To jest imho moja opinia xD

BTW ciężko się przestawić z lat granych w pesa na DualShocku.Raz,że pad od X i granie gałką na razie wychodzą mi średnio(gram 2-3 h dziennie w fifkę),dwa,że zupełnie inaczej się w to gra.

 

wiem co znaczy ten skrót. pomylić się nie można?

koniec ot. jak się robi triki w PES2009 bo pod gałką są jakieś podania

Odnośnik do komentarza
Sek w tym, ze dla wielu PES juz nie jest symulacja. Nie trzeba sie w niega za specjalnie wgrywac, by strzelac bramki - a to, ze sie gra Tobie przyjemnie -ok, ale polemizowalbym ze ludzie przestawiaja sie na FIFE, dla skladow druzyn. FIFA jest po prostu trudniejsza, bardziej wymagajaca i daje radosci, jak nigdy, bo to wlasnie gamplay w FIFIE zapewnia prawdziwe podejscie do symulacji tego sportu.

 

chyba zartujesz, sama fizyka pilki i podan w pesie jest duzo duzo bardziej realistyczna. Fifa 09 jest bardzo dobra i musze to przyznac, ale nie na tyle dobra zeby od razu przerzucac sie na nia z PES'a. Jak mowie, moze za rok.

 

btw: ktos tu zarzucal rajdy skrzydalmi pesowi.... No sory albo nie umiem grac, albo zostalo to bardzo ograniczone. W porownaniu - w Fifie na najwyzszym poziomie trudnosci biegam sobie skrzydlowymi jak chce :(

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

A cała reszta ? Ide o zaklad, ze jakbysmy dali ankiete, ktora pilka wedlug Ciebie jest bardziej symulacyjna, PES zostalby w tyle - począwszy od prowadzenia pilki, bardziej realistycznych ruchow piłkarzy - rajdow, zachowan, ich wspolczynika wagi i wzrostu na dane mozliwosc, czy chocby samego sposobu konstruowania akcji, strzelania bramek i 100 innych rzeczy.

Podobnie ustosunkowalbym sie do do fizyki pilki, ktorej ludzie sie czepiaja, czy wlasnie podan (duzo zreszta zalezy od ustawien w FIFIE).

 

Nie wiem, czego mam sie uczyc grajac w PES'a, jak dla mnie to wciaz ta sama gra. Nie gram z konsola - gram z kumplami i wychodza nam takie same schematy jak co roku, te same strzaly, a bramkarze reaguja tak samo beznadziejnie - trzymam bok + strzal z odpowiedniego konta i gol.

Zagramy w FIFE, to czesto mecze koncza sie wynikami nawet 0 do 0, bo tam cokolwiek stworzyc z graczem, ktory cos ogarnia jest bardzo trudno.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przyjechał do mnie mój brat - zapalony maniak PES-a od 98 roku ( wtedy jeszcze ISS ).

Powiedziałem mu, że mam demo najnowszego "dzieła" KONAMI i dałem mu zagrać, poziom trudności Top Player.

Praktycznie cały mecz grał na wduszonym sprincie, mijał gości samym balansem i ostatecznie "sklepał" konsolę 5:0.

Potem zagraliśmy przeciwko sobie, akcje robiliśmy praktycznie te same co choćby w PES 5 - rajdy skrzydłami, dośrodkowania w pole karne itp. schematy utarte juz od wielu lat. Każdy mecz kończył się wynikiem hokejowym.

 

To ja się pytam: co to do cholery jest za symulacja?

 

Póżniej włączyłem bratu Fifę 09 i o mało co biedak z kanapy nie zleciał jak to zobaczył ( jego pierwszy kontakt z Fifą w życiu ).

Animacja piłkarzy, podania, strzały - dosłownie wszystko zrobiło na nim ogromne pozytywne wrażenie.

Z początku oczywiście zbierał okrutne baty ode mnie, ale jak już się przyzwyczaił do innego tempa to wygrać z nim miałem cholernie trudno.

 

Podsumowując - najbardziej śmieszą mnie teksty w stylu "ale jak ja powiem kolegom, że Fifa jest lepsza od PES-a? Przecież oni mnie wyśmieją"

Odpowiedz jest bardzo prosta - tak samo jak powiedziałes kolegom, że ISS jest lepszy od Sensible Soccer.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
A cała reszta ? Ide o zaklad, ze jakbysmy dali ankiete, ktora pilka wedlug Ciebie jest bardziej symulacyjna, PES zostalby w tyle - począwszy od prowadzenia pilki, bardziej realistycznych ruchow piłkarzy - rajdow, zachowan, ich wspolczynika wagi i wzrostu na dane mozliwosc, czy chocby samego sposobu konstruowania akcji, strzelania bramek i 100 innych rzeczy.

Podobnie ustosunkowalbym sie do do fizyki pilki, ktorej ludzie sie czepiaja, czy wlasnie podan (duzo zreszta zalezy od ustawien w FIFIE).

 

Nie wiem, czego mam sie uczyc grajac w PES'a, jak dla mnie to wciaz ta sama gra. Nie gram z konsola - gram z kumplami i wychodza nam takie same schematy jak co roku, te same strzaly, a bramkarze reaguja tak samo beznadziejnie - trzymam bok + strzal z odpowiedniego konta i gol.

Zagramy w FIFE, to czesto mecze koncza sie wynikami nawet 0 do 0, bo tam cokolwiek stworzyc z graczem, ktory cos ogarnia jest bardzo trudno.

Przestań już też pier.dolić.

Jak wg. Ciebie w nowym PESie tak samo się strzela i strzały wchodza tak samo łatwo,to chyba nie grałeś.Co do fify :zawodnicy wyglądają jak kościotrupy(zero różnic między takim Drogbą,Adriano a Ronaldinho) i sama rozgrywka idealna też nie jest(schemat z kompem - wysunięcie i podanie prostopadłe górą,zostajesz 1na1 z gk).

NIe oceniam która gra jest lepsza czy gorsza,bo gram w obie i obie lubię,za mocno sie chyba podniecasz i nie umiesz obiektywnie ocenić fifki.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza
Fifa 09 na konsole jest po prostu lepsza od Pes-a i chłopaki z konami będą musieli się w przyszłym roku mocno postarać i napisać silnik od nowa by wrócić na tron...

 

Wszystko fajnie ale problem polega chyba na tym że nowego silnika i zupełnie nowej gry na nim nie są w stanie napisać w ciągu roku. Nie chcą psuć corocznego planu wydawniczego dlatego PES wygląda tak jak wygląda, ale w końcu będą musieli się zdecydować na ten krok bo w przyszłym roku może być na prawdę krucho ze sprzedarzą... chyba że FIFA by się nagle popsuła;)

Odnośnik do komentarza
yyy wyczytałem, w konkurencyjnej gazetce, że w PES 09 niema żadnej ligi mistrzów. Że niby Konami wykupiło licencje, ale niema LM w tej części. Czy to prawda ?

 

Nieprawda. Jest Liga Mistrzów rozgrywana w konwencji grupowo-pucharowej.

 

Nie czytaj konkurencyjnych gazetek :)

 

 

jak zaczniecie wychodzi jako dwu-tugodnik to przestane :P po kilkudziesięciu meczach w fifie, nie mogę się przestawić by grać w demo pes'a, niechce mi się nawet uczyć tej części. Przejadł mi się pomysł konami na gameplay, czekam aż napiszą jakąś część od zera

Odnośnik do komentarza

 

 

No oby tak było z tym onlinem tak jak tu jest napisane. Jeśli rzeczywiście traktują to jako priorytet to powinno być dobrze. Tylko dziwi mnie czemu w PES2008 nic nie poprawiali w tym aspekcie poprzez jakieś patche. No ale może w końcu poszli po rozum do głowy :huh:

W każdym razie ta informacja daje jakąś nadzieje. Już nowa fifka kusiła ale jednak jako stary pesowiec dam chyba ostatnią szansę PES-owi ;) Zobaczymy jaka to będzie rozgrywka przez net..

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...