Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym roku panuje ewidentny trend

To ja uznaje za glupie.Trzezwe spojrzenie i dystans pomaga mi jasno stwierdzic ktora gra jest lepsza i tyle.Wiele tez pewnie od preferencji zalezy, ale i tak kazdemu nie dogodzisz.Swoja droga nie sadze by to byla najlepsza odslona PESa imo.Lepsze to na PS2 gralem ot co.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy niestety nie mają wyjścia i muszą grać w PESa (nie żeby to byłe złe ;)), z powodu zbyt dużych wymagań sprzętowych Fify (mowa o wersjach PC). U mnie gra w fifke to jeden wielki pokaz slajdów, a w PESa jeszcze da rade pograć (detale ma minimum, 800x600). Dla mnie gra w nowego PESa nadal sprawia wiele frajdy, znowu pojawił się syndrom "Jeszcze jeden mecz, ostatni", czego w wersji 2008 chyba nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
W tym roku panuje ewidentny trend bluzgania po PES <_< NAJLEPSZY PES w historii. najbardziej nastawiony PES w historii na symulację a wy ludziska narzekacie...To mam pytanie- skoro kochaliście PES'a wcześnij to czemu jedziecie po najlepszej odsłonie ever?

 

Opd- "bo jest Fifa" uznaję za głupią"

Dlaczego? Bo "najlepsza odsłona ever" to chyba tylko Twoje zdanie i jeszcze ewentualnie kilku ludzi z klapkami na oczach. Nie wiem, może większość PESowców to jakieś geeki, co prawdziwej piłki nigdy nie mieli nawet w ręce. Ja piłkę nożną uprawiam przede wszystkim czynnie (potem w hierarchii są dopiero mecze w TV i na konsoli) i być może wymagam od takich gier o wiele więcej. I nawet nie pasuje do mnie argument "bo jest FIFA", bo ja byłem tak przyzwyczajony do PESa, że na początku ją po prostu olałem. Nawet po słabym demie postanowiłem dać KONAMI szanse, ale jak zobaczyłem pełną to myślałem że spadnę z krzesła. Tak więc u mnie pytanie powinno brzmieć: "Dlaczego FIFA? Bo nowy PES jest beznadziejny". No może nie jest beznadziejny, ale właśnie taki na 8=, a jak na PESa to porażka. Po 3 latach stania w miejscu z tendencjami do cofania się zwyczajnie mi się znudził. I przestańcie wyjeżdżać z takimi dziecinnymi argumentami jak "co z ciebie za fan PESa?", bo nie wiem czy zauważyliście, ale część z nas nie ma już 16 lat...

dawno się tak nie uśmiałem :D

 

 

No co się dziwisz? W końcu Messi to twarz PESa, więc nawet jak bramkarz wyczuje jego strzał, to musi przepuścić ;) SKRYPTY SKRYPTY SKRYPTY! ;)

 

EDIT:

Aaaa, a propo jeszcze wersji na PS2, to nie wiem czy dobrze zapamiętałem, ale NIE MA LIGI MISTRZÓW! Ja nie wiem, czy KONAMI kupując licencję wzięła jakiś tańszy pakiet: "tylko na next-geny", ale dam sobie rękę uciąć, że to po prostu są leniwe świnie! Bez przesady? Ile by zajęło zaimplementowania tych paru obrazków, filmiku i muzyki? Parę godzin? Przepraszam, PARĘ MINUT (bo przecież tam nikt nie testuje...).

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza
W cale sie nie zdziwie, jak za rok bedzie jeszcze gorzej :D. No ale jak sie ma zaplecze takich fanow jak Slupek88 to nie ma roznicy czy wydadza dobra gre czy kolejny chlam bo i tak sie sprzeda...

Dobre, dobre ;)

 

Młody-San nie bój się w piłkę grało się kiedyś i to dużo. Teraz nie ma czasu praca, ale u mnie pierwsze w kolejności jest KIBICOWANIE I OGLĄDANIE MECZU NA STADIONIE. Od kilku dobrych lat, prawie nie opuściłem meczu mojej drużyny więc... Dopiero potem mecze w tv i granie, więc wiem na czym polega, piłka nożna ;) ;)

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Ok - a ja mam takie pytanie. Jakby ktos zachwalajacy PES'a 09 moglby mi wymienic chociaz pare plusow, dzieki ktorym jest lepszy od PES 6. Mowa o next genach ofcourse - bo dla mnie juz 6tka byla lepsza symulacja pilki, miala lepsza animacje, podania, bardziej inteligentnych bramkarzy i o wiele lepszy online.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dobra - nienie ma co porownywac do FIFY - doslownie ;), dlatego chcialbym zapytac wszystkich grajacych na konsolach nowej generacji o wymiane pare plusow, dzieki ktorym PES 09 przewyzsza wydanego 2 lata temu PES'a 6. Bo dla mnie poza grafika, to kolejny krok w tyl i milowy skok w strone Arcade, no ale moze ktos ma inne zdanie ?

Slupek ?

ktokolwiek ?

 

Tylko mi nie piszcie, ze 09 jest na pewno lepsze niz 08, bo wersja 2008 w ogole nie powinna ujrzec swiatla dziennego.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Fanboje Fify mają w koncu argumenty których nigdy nie mieli ;) moga powiedzieć że ich FIFA jest lepsza ,mscić się na fanbojach PESa :lol: .>PES może i w tym roku jest gorszy,ale gra w niego sprawia mi większą frajdę niż w Fifę . 8)

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

W ostatnich dwóch dniach gre katowałem w multi z 2 całkiem niezłymi graczami i o to porcja kolejnych wniosków :

1.W tej grze nie padają ładne bramki!! Przez te dwa dni na ponad 7 godzin grania wpadło pare wolnych(do tego elementu nie mam zastrzezeń) Jeden gol adryjanem z ponad 30 metrów i jeden wolej zlatanem - tak to wpadło mnóstwo goli z dupy.

2.Gra w obronie to dalej padaka praktycznie nuie da się normalnie odebrać piłki a ponoć miało być gitara w obronie .Odbiór polega na czekaniu aż gra zjebie coś w akcji przeciwnikowi.

3.Podania - najbardziej wkurzający aspekt to gdzie nasi goście potrafią podać przechodzi najśmielsze oczekiwania . Na ten aspekt marudzili wszyscy z którymi grałem .W moim odczuciu jest to najbardziej zjechany element tej gry . Za zmiane systemu podań na gorsze konamim należą się solidne fakety.

4.Wrzutki są całkiem nieźle zrobione wrzucają tam gdzie chce czasem :D

5.Sety niestety nie wchodzą o czym wiedzą ci którzy grali , lamy nie istnieją (choć kilka strzeliłem ale nie ma tego klasycznego znanego z pes6 i 2008 na ps2 morderczego złożenia się z pierwszej i stuprocentowego gola z perspektywy czasu uwaqżam że była to dobra sprawa ).

6. Zagranie L1 Trójkąt jest w tej częśći mega kozakiem ,wychodzi bardzo często, trafia i można na jego podstawie zrobić wiele niezłych akcji trzeba nim tylko trafić w gośćia któremu chcemy podać :]

7.Przegiętość piłkarzy - na pierwszy rzut oka wygląda że to krystyna jest najbardziej przegięta poprostu ciężko piłke mu zabrać zaraz po nim plasuje się drogba który ma maksymalnego przenika większego jeszcze niż w poprzednich częściach, potem chyba mój ulubieniec diabeł prędkości etoo , zlatan natomiast jest dla mnie średnio przegięty tzn nie przepycha się już tak jak wcześniej ale to dalej ten sam terminator:D Natomiast adriano to wolna lesczyna jego się już nie trzeba obawiać. Narazie tyle o strzałach napisze więćej jak już coś ciekawego zacznie wchodzić wiem że shoot z r2 poza polem karnym nie działa a w 16 jest całkiem niezły ale już nie tak dobry jak w pes 2008 .

Odnośnik do komentarza
Fanboje Fify mają w koncu argumenty których nigdy nie mieli ;) moga powiedzieć że ich FIFA jest lepsza ,mscić się na fanbojach PESa :lol: .>PES może i w tym roku jest gorszy,ale gra w niego sprawia mi większą frajdę niż w Fifę . 8)

 

Mogę się odnieść w stosunku do obu gier, nie to co fanboye PES którzy nigdy nie grali i nie widzieli co się dzieje z serią Fifa - jedynie posiłkowali się reckami i utartymi opiniami w których Fifa, zawsze była gorsza. Z serią ISS/PES zahaczyłem historyczne 11 lat przy okazji młócąc również w edycje od EA. Mam porównanie. Fifa jest lepsza i bardziej wymagająca pod każdym względem. PES to arcade w dodatku z otoczką piłki nożnej, ale Japan league.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
Dobra - nienie ma co porownywac do FIFY - doslownie ;), dlatego chcialbym zapytac wszystkich grajacych na konsolach nowej generacji o wymiane pare plusow, dzieki ktorym PES 09 przewyzsza wydanego 2 lata temu PES'a 6. Bo dla mnie poza grafika, to kolejny krok w tyl i milowy skok w strone Arcade, no ale moze ktos ma inne zdanie ?

Slupek ?

ktokolwiek ?

 

Tylko mi nie piszcie, ze 09 jest na pewno lepsze niz 08, bo wersja 2008 w ogole nie powinna ujrzec swiatla dziennego.

 

 

Milowy krok w stronę arcade? Na początku miałem Ci tłumaczyć dlaczego jest wręcz odwrotnie ale stwierdziłem, że nie masz pojęcia oczym mówisz więc uznaję to za stratę czasu...

Odnośnik do komentarza

Moze przesadzilem - ale dla mnie 6tka byla bardziej symulacyjna i przede wszytskim lepsza, strzaly, podania. Jezeli chcesz konkretow poczytaj posty Mlodeg Sana, Zajmana, bo w 100% sie z nimi zgadzam.

(pisz smialo)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dokładnie Zajman, w tej grze nie padają już ładne bramki. Może jestem nudny, ale powtórzę to jeszcze raz: skrypty! Ja już od kilku lat łapię się na tym grając w PESa, że robię coś takiego: "ooo teraz przydałby się strzał, ostatnio nawet oglądałem mecz, w który weszło z takiej pozycji, ale nie, jednak nie opłaca się strzelać, znam tę grę już za dobrze i wiem, że jak teraz strzelę to mogę liczyć co najwyżej na róg". Niestety ostatnią grą, w której opłacało się ryzykować (strzelać z różnych pozycji), było chyba jeszcze ISS PRO EVOLUTION na wysłużonego PSXa. W kolejnych częściach weszło to, że trzeba było obracać się twarzą w stronę bramki, inaczej nie było szans żeby coś wyszło ze strzału i to moim zdaniem zaczęło zabijać tę serię.

Odnośnik do komentarza

Ha ha- rzeczywiście- strzały "tyłem do bramki" w realu zdarzają się notorycznie :P W sumie jedyna rzecz która mnie w nowym PES'ie w(pipi)ia to online. Obiecywali poprawić i....chu..jaaaaa poprawili. No może jest lepiej niż w PES 08 ale gorzej się nie dało....Co do skryptów- w PES 6 były a i owszem w 09...nie rzucają się w oczy.

 

PS- piękne bramki nie padają???? To nauczcie się je strzelać :lol::lol: Ja jakoś upolowałem kilka przednich brameczek....

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...