Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, zagrałem 2 mecze Anglią przeciwko Polsce (Top Player) i więcej na razie mi się nie chce, to mogę się podzielić wrażeniami.

 

Po pierwsze, jest dokładnie tak zje**nie jak się spodziewałem. Składy to jakaś kpina. Robinho dalej w Realu, a w Liverpoolu nie ma np. Riery. Jest to szczególnie denerwujące, że Riera to jest akurat jedyny lewoskrzydłowy "The Reds", ale debile z Konami postanowili wykorzystać ten miesiąc między demem a full wersją na NIE wstawienie go do składu, przez co na lewym skrzydle trzeba biegać Benayounem. To oczywiście tylko przykłady, które od razu rzuciły mi się w oczy jak pobieżnie przejrzałem składy. Brawo Konami, daliście dupy.

 

Dalej, jak przejrzałem skład reprezentacji Anglii to od razu ulga. Jest Joe Cole (!), jest Hargreaves, są nawet Bentley, Barry, Micah Richards, Walcott. Nie ma np. Heskey'a, który ostatnio często gra, nie ma Jenasa za to nie wiem po co jest np. Brown. No ale na tym radość się skończyła, bo jak odpaliłem mecz to mi po prostu szczena opadła z zażenowania. Wyjściowy skład Anglików wziął się jak zwykle z jakiegoś randomowego sparingu z Wyspami Owczymi. Na lewej obronie biega sobie Bridge a Ashley Cole ława. Na prawej obronie wspomniany Brown, środek pomocy to (uwaga uwaga!) Hargreaves i Barry, Lampard ława. Jedynie James na bramce, środek obrony (wiadomo kto) i Rooney w ataku się zgadzają. O kimś zapomniałem? Aaaa, jest jeszcze Gerrard jako ofensywny pomocnik, bo przecież każdy wie że Anglia od zawsze gra systemem 4-5-1! NO ŚMIECH NA SALI! Brawo Konami, po raz kolejny daliście dupy.

 

Ale wróćmy się jeszcze o jeden ekran. Dobra, mogę sobie ustawić takie pierdoły jak czas spotkania, formę zawodników, czy mają być kontuzje czy nie, ale zaraz, czegoś mi tu brakuje. Gdzie się podział drugi ekran z opcjami, gdzie można ustawić np. czy ma być jeden mecz, czy mecz i rewanż, ustawić kogo kibice będą dopingować, a kogo wygwizdywać? HA! Nie ma go. Albo ja nie potrafię do niego przejść, no ale chyba nie uaktywnia się go jakąś specjalną sekwencją. Mogę się założyć, że będzie w wersji na PS2, jak to było w przypadku osatniej edycji. Brawo Konami, jak zwykle daliście dupy.

 

No dobra, włączyłem mecz. Pierwszy wygrałem 2:1, drugi 4:2 bez większych problemów, chociaż wiadomo że Polsce z Anglią to nawet algorytm nie pomoże. Specjalnie chciałem mieć łatwy mecz żeby zobaczyć jak się strzela bramki etc. (w demie drużyny poziomem były bardzo zbliżone, jedynie z MU zawsze przegrywałem). No co tu dużo mówić. Jest jak w demie. Nie wiem czy coś poprawili czy wręcz przeciwnie, bo tego nie wyłapałem. Zauważyłem jednak że opłaca się atakować skrzydłami, podania są bardzo niedokładne, bardzo często lecą "ku**a nie do tego", albo "japie***le czemu właśnie tak", strzały z dystansu chyba nie istnieją, chyba że za mało próbowałem, dalej są standardowe sytuacje, że nie opłaca się strzelać, bo gracz i tak wie że w danej sytuacji może liczyć co najwyżej na rożny albo rebound. W demie wydawało mi się, że opłaca się ryzykować, ale teraz mam już wątpliwości. Animacja i ogólny sposób prowadzenia piłkarzy przypomina mi PES1, ewentualnie PES2. AI współpartnerów dalej robi debilizmy, dalej jest "ku**a czemu się zatrzymałeś" na sekundę przed podaniem trójkątem. No po prostu zubożona gra z PS2 przeniesona do wysokiej rozdzielczości i tyle.

 

Plusy? Nie ma automatycznego sidestepa (yeah!), ciężej biega się sprintem, za to przyjemniej drybluje bez sprintu, wrzutki są skuteczniejsze. I co jeszcze? I chyba tyle. To dalej ten sam PES, który zaczyna już nas wszystkich chyba nudzić. Niby dalej grywalny, ale ja już nie mam 15 lat, żeby się tym jarać. Po 2 meczach nie chciało już mi się grać, nie było euforii (po części dlatego że grałem w demo, a po części że zwyczajnie nie ma się czym jarać). Jeśli Konami rok zajęło przesunięcie kilku suwaczków i nic poza tym, to mi się śmiać chce z takiego teamu developerskiego. Lenie chyba jeszcze większe ode mnie.

 

Tak więc Panowie (i ewentualnie być może jakieś panie?), Konami dało dupy na całej linii. No może nie na całej, bo po 2 meczach nie będę oceniał gameplay'a, ale dla mnie to są po prostu debile. EA w końcu nauczyło się robić dobrą piłkę, Konami sobie z tym nie poradziło, bo wydaje się, że przez ten rok nie zrobili absolutnie nic. Ot tam parę dodatkowych linijek w kodzie, parę mniej, korekta suwaczków i na półkę. No dobra, jeśli sobie już nie radzą z programowaniem, TO DO CHOLERY MOGLI CHOCIAŻ DOPRACOWAĆ TO, CO NAJPROSTSZE! Składy, statystyki, no jest pole do popisu. A tak? Strzelający ostatnio hat-tricka Chorwacji Walcott jest cienki jak barszcz, a zębaty Ronaldinho znów dopakowany, chociaż ch**a gra. Adriano nie widziałem ale strzelam w ciemno że Shoot Power oczywiście 99, chociaż pół sezonu spędził w Brazylii lecząc się z alkoholizmu, uzależnienia od hazardu i innych depresji. No żenada po prostu. No przecież w demie każdy widział, że składy są jeszcze do dupy. Ja bym je poprawił w 15 minut i to jeszcze w tym ich edytorze, a oni mieli miesiąc i nie mogli? No proszę Was... Parę zmian w bazie, parę kliknięć, czy to takie trudne? A niech se te tępe żółtki grają w ten swój baseball, bo na piłce to się ani trochę nie znają, już nawet Kanadyjczycy z EA zaczęli się uczyć, a nie cofać w rozwoju. Tak, PES cofnąl się w rozwoju i bardzo się cieszę, że ściągnąłem go z torrenta, bo jakbym miał jeszcze za to zapłacić, to bym chyba się przekręcił. A chciałem.

 

Dobra to tyle mojej frustracji. Tyczyła się ona bardziej otoczki, a nie samej rozgrywki, bo tę będę mógł ocenić jakoś za miesiąc, dwa, jak już trochę pogram i być może wszystko jeszcze odszczekam, ale jakoś straciłem nadzieję. Na dzień dzisiejszy postawiłbym PESowi ocenę 8/10, To wciąż jest grywalna gra, która jednak zaczęła mi się nudzić. Zajęło jej to 10 lat, ale to już nie jest ten sam fun. Czekam na wersję na PS2, bo pewnie w nią będziemy rypać z kolesiem w pracy.

 

Ch*j, trzeba się chyba zacząć przestawiać na FIFĘ...

Odnośnik do komentarza

W moich okolicach, z 10 osob, ktore ze mna graja notorycznie w pilke kopana od parunastu lat tylko 1 osoba sie rzucila na PES'a . Nie bede sie powtarzal - dla mnie ta gra siegnela dna. O jakiej animacji wy w ogole mowicie ? Ci pilkarze wygladaja, jakby biegli sztafete 4*400. Zagralismy 4 mecze i po kazdym bylismy w wiekszym szoku. Oprocz ligi mistrzow Konami wykupilo licencje z ministerstwa dziwnych kroków od LaTaJąCeGo CyRkU MoNtY pYThOnA.

O odglosach tez juz bylo, ale wczesniej nie zwrocilem uwagi na to, ze odbicie pilki przez bramkarza brzmi tak, jakby zabiaj komara na szyi.

Szkoda, ze nie mialem sily na sprawdzenie opcji grania we czterech i tych wszystkich bonusikow ukazujacych sie z boku za zagrywki i dobre akcje - lecace punkciki, buzki - kurcze no w ogole musi byc kolorowo.

4 mecze i zawinelismy sie do do mnie grac w FIFE. Ostatni moj post, w koncu z pelnej wersji, z ktorej jedynym plusem jest lepsze przelanczanie zawodnikow, ktore od razu sie odczuwa w porownaniu z FIFA.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
ale jakoś straciłem nadzieję

 

What What ?? What da fiuck is dis man ?? ?? ?? aj dont biliv this szit !!

 

Ok ...

. .

 

Włączam gierkę - Become a Legend nowy tryb - myślę sprawdzę szybko jak się kopie samemu w kapelce ??

Robienie zawodnika zajęło mojej kobiecie 1,5 h :) ( takie simsy jakby) a potwierdzam ,że wybrac łatwo się nie daję ;)

Zagrałem kilka spotkań na różnym poziomie, były bramki i asysty a także kartki i słaba gra.Ogólnie bieganina i gra samemu sprawdza się jak na razie w moich oczach średnio - tu bardziej pasi chyba multi. Za dużo jest chaosu i strat naszych graczy, ale zdarzają się akcje gdzie:

już nie licząc na nic wracając na własną połowę otrzymujemy piękną piłeczkę centralnie na klatkę i pozostaje nam tylko bieg na bramę mając of koz speeda 17 :D i strzał 12 :D..

 

Zmiana trybu na Chamipons League i wybieram Barce - wiadomo. Bardzo rzadko grywam tak dobrymi zespołami , gdyż z reguły gram pełną losówką. Hymn Ligi Mistrzów wreszcie rekompensuje lata czekania na cos prawdziwego. To czuc i to bardzo. Jest sympatycznie a nawet bardzo..

 

Sama rozgrywka niby nie zmieniła się wiele a jednak gra się zdecydowanie lepiej, precyzyjniej a to dla mnie bardzo ważne. Sprawy techniczne pozostawiam technikom, co do składów Młody San napisał wystarczająco.

 

Gameplay jednak mnie totalnie zmiażdzył - szybko , precyzyjnie - wreszcie jest sporo kartek dla przeciwnika, ogólnie pięknie..Chyba na to właśnie liczyłem ..

 

Aha, jak gramy w burzy to ekran totalnie ciemnieje, deszcz zacina siarczyście a piłka ślizga się ostro ... A w menusach przygrywa hymn LM... - klimatycznie...

 

Pierwsze 3h grania oceniam Bardzo pozytywnie..Żeby było jasne - Fifa ma kwadratową piłkę :>

Odnośnik do komentarza

Ale narzekacie <_< nowy PES (po ograniu dema) wydaje się być za(pipi)isty- fakt- ma gorszą grafę niż Fifa (konsole, bo wersja PC ssie pałę), gorszą animację ale grywalnosciowo miażdży!!!! Poprawiono błędy z PES'a o8- jeśli tylko online będzie spox- to król jest jeden. I wcale nie mówię o Fifie :P

Odnośnik do komentarza
Co do skladów, to mają być chyba aktualizacje, więc jakaś nadzieja jest :)

Wlasnie - napiszcie mi, kiedy dokladnie sie pojawi aktualizacja skladu, bo to jest bardzo interesujace, zwlaszcza, ze w 2 poprzednich nie bylo ani razu.

Poza tym, chyba juz powinni przed rozgrywka online udostepnic aktualizacje, bo jak maja ja robic raz do roku, to nie musza wcale.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem kilkanaście spotkań w demie i muszę stwierdzić ze może i grafika gorsza od Fify, mnogość opcji, lig, aktualnych składów biedniejsza niż u konkurencji, a gameplay mało się zmienił od czasów ps2, to jednak nadal daje mase radości.

Oczywiście błędy są ( jak mnie denerwuje beznadzieje przełączanie zawodników ), ale gra się przyjemnie i emocjonująco - " jeszcze jeden mecz i kończę " - i mijają kolejne godziny ;). O wiele bardziej wciągnęło mnie demo PES-a od dema Fify 09.

Ale w sumie nadal mam ciężki orzech do zgryzienia bo nie wiem na jaką piłkę się zdecydować, przyzwyczajony do serii Konami, grając w ich nową gałę czuje się jak w domu.

Poczekam do recenzji i do opinii jak działa tryb online.

Odnośnik do komentarza

kzk napisał:

Shingo Takatsuka z Konami twierdzi, że firma poważnie rozważyłaby możliwość kupna licencji na silnik nowej FIFY, gdyby tylko dostała od EA taką ofertę.

 

Twórcom PES-a ten engine naprawdę się podoba!

 

Shingo "Seabass" Takatsuka - głowa ekipy odpowiedzialnej za kolejne gry z serii Pro Evolution Soccer - pochwalił w wywiadzie udzielonemu serwisowi CVG silnik graficzny najnowszego dzieła konkurencji z EA, czyli FIFY 09. Ujawnił też, że gdyby Electronic Arts zdecydowało się na sprzedaż licencji na ten engine, to jego studio byłoby najprawdopodobniej pierwsze w kolejce. "Naprawdę poważnie bym się nad tym zastanowił, ponieważ uważam, że ostatni silnik autorstwa EA jest wyjątkowo udany" - powiedział Takatsuka. Aby nie było zbyt różowo, zaraz po tym dodał - "Nie trafia do mnie natomiast wykonanie modeli postaci, nie jest w moim guście". Jego ogólne wrażenia (technologiczne) z obcowania z nową FIFĄ są jednak wyjątkowo pozytywne.

 

(nie wiem ile w tym prawdy, skopiowane z innego forum, ale byloby super, gdyby kupili ^_^ )

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie przed chwilka dostale ze sklepu psxextreme przesylke z Pes 2009 i dolaczyli tez plytke z Games Convention Lipsk 2008. Mily gest. :D zaraz lukne Sobie Pes 2009 dla mnie bedzie pewnie ok bo ostatni raz gralem na ps2. Wiec nic na temat serii pes na ps3 nie moge powiedziec.

Edytowane przez DaniDevil
Odnośnik do komentarza

Ja kupilem gre tylko z mysla o online, a ten w porownaniu do Fify jest tragiczny :( Jeszcze w d... z menusami i cala onlajnowa otoczka, ale zeby kur mac byly takie cyrki, ze biegne downem Rooneyem, jestem juz pod bramka, a tu nagle przeskok i down Rooney znajduje sie na srodku boiska? "Panie, daj Pan spokoj!" . Mam nadzieje, ze to poprawia, bo nawet to, ze gameplay jest dla mnie swietny, nie zmienia faktu, ze kupilem gre pod online i w sieci sie chce w to bawic (w tej materii zgadzam sie z Kapitanem) :/ Konami ogolnie nie ma chyba pomyslu na dobre rozwiazanie online, juz nawet nie chodzi o pileczke, ale tez przykladem na potwierdzenie tej tezy jest np. takie Metal Gear Online .

O dziwo tez, od niedzieli gram w Fife 09 i teraz mi ciezko sie przestawic na modle PESa ;]

Odnośnik do komentarza

jeżeli są cholerne lagi, to Konami strzeliło sobie kolejny raz w kolano. Po cholerę obiecywać poprawę on-line, skoro i tak ma się wszystko w (pipi)e

 

o problemach z on-line http://www.winningelevenblog.com/news/pes-...roblems-online/

 

i jeszcze ekipa z WENB "Weâve just been informed that there will be an online update for PES 2009 on launch day. Precisely what this update will offer is still not clear at this moment in time but we are hoping that it may add something tasty"

 

i na koniec http://www.winningelevenblog.com/news/deta...es-2009-update/ :)

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...