Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Wytlumaczcie mi jak to jest mozliwe ze:

Ide Villa sam na sam z bramkarzem i naciagam pasek postepu 1/10 a ten kopie pod poprzeczke ??. VILLA !!. To sie w glowie nie miesci jak mozna tak utrudnic gre w ataku zeby podobno dawalo to realizmu :/.

No bo to nie Ty strzelasz, tylko algorytm. Ty masz tylko wpływ na naładowanie paska, co i tak raz daje taki efekt, a raz inny. Musisz się niestety oswoić ze skryptami bo kontroli nad tym nie masz żadnej. Strzały to jeden wielki random. Ja np. idę sam na sam, naciskam strzał tak lekko i krótko jak to tylko możliwe i trzymam bok tak bardzo, jak tylko się da, a napastni zamiast posłać szczurka koło słupka strzela mi w środek bramki i podnosi piłkę, którą z łatwością paruje bramkarz.

 

Tym mnie rozwaliłeś :D Polecam włączenie treningu i poćwiczenie strzałów z R2 - jeśli na plecach nie siedzą ci obrońcy to nie ma opcji żebyś nie trafił tam gdzie mierzysz... Szczurki nie sprawiają najmniejszych problemów, wygląda na to, że piszesz o jakiejś innej grze albo nie potrafisz celować (idąc na lewą bramkę i chcąc strzelić w prawy róg trzymasz na dpadzie dół, tak? I tak od 10 lat w tej serii :)) ^_^

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz załadować kilka innych plików?

Być może także innych drużyn. Mam problemy z netem, nie ściagają mi się pliki, z twojej strony wyjątkowo jednak tak.

 

Będę zobowiązany.

 

Zebralem mala kolekcje spiewow roznych klubow, nie mam niestety na razie czasu zeby przysiasc i porobic z nich 1min kawalki (ale jak sam slyszysz na tej probce z POLSKA podczas meczu odtwarza ciagiem ten plik a jak skonczy to po chwili idzie od poczatku, czestotliwosc jest zbyt duza, zbyt czesto slychac kto wygra mecz, przerwe jak wstawie 30s to znow nic innego juz sie nie zmiesci i po 30s wkolko bedzie kto wygra mecz...., czesc plikow mam tez w formacie .adx trzeba przerobic przez DKZ studio na .wav, potem z .wav na mp3 zwiekszajac troche glosnosc, z .adx za cicho wychodzi. Do niektorych klubow mam nawet po 10 roznych spiewow, a kazdy trwa niekiedy dluzej niz 1min, ciezko sie zdecydowac i wybrac te najlepsze, niestety na PS3 jest tylko jeden slot na "chants" z jednego pliku mp3.

 

Po 1.11 moze sie wezme za to, i mam cichutka nadzieje ze moze jednak Konami zmieni ta nieszczesna 1minute na dluzszy czas w nadchodzacym patchu albo kolejnych :)

To ze nie mam czasu to raz a dwa ze czekam na finalny Option File z poprawionymi nazwami lig, druzyn, stadionow, koszulkami, herbami, i wszystkim co sie da a ten w wersji finalnej ma ukazac sie dopiero po wydaniu patcha przez Konami, bo nikt tak do konca nie wie co zmienia, a ekipa W.E.N.B nie chce ryzykowac, zeby pozniej od nowa nie robic OF. Jak teraz podepne spiewy pod druzyny to pozniej czekalaby mnie ta sama robota. Inne OF juz sie pojawily w sieci i poki co uzywam jednego z nich, ze spiewami sie wstrzumuje do czasu patcha od Konami i OF od W.E.N.B

 

Chlopy co z custom soundtrack?

Jest w ogole? jesli tak to gdzie ? Szukalem w opcjach i nic.

 

TUTORIAL KROK PO KROKU

Edytowane przez Neox
Odnośnik do komentarza
Wytlumaczcie mi jak to jest mozliwe ze:

Ide Villa sam na sam z bramkarzem i naciagam pasek postepu 1/10 a ten kopie pod poprzeczke ??. VILLA !!. To sie w glowie nie miesci jak mozna tak utrudnic gre w ataku zeby podobno dawalo to realizmu :/.

No bo to nie Ty strzelasz, tylko algorytm. Ty masz tylko wpływ na naładowanie paska, co i tak raz daje taki efekt, a raz inny. Musisz się niestety oswoić ze skryptami bo kontroli nad tym nie masz żadnej. Strzały to jeden wielki random. Ja np. idę sam na sam, naciskam strzał tak lekko i krótko jak to tylko możliwe i trzymam bok tak bardzo, jak tylko się da, a napastni zamiast posłać szczurka koło słupka strzela mi w środek bramki i podnosi piłkę, którą z łatwością paruje bramkarz.

 

Tym mnie rozwaliłeś :D Polecam włączenie treningu i poćwiczenie strzałów z R2 - jeśli na plecach nie siedzą ci obrońcy to nie ma opcji żebyś nie trafił tam gdzie mierzysz... Szczurki nie sprawiają najmniejszych problemów, wygląda na to, że piszesz o jakiejś innej grze albo nie potrafisz celować (idąc na lewą bramkę i chcąc strzelić w prawy róg trzymasz na dpadzie dół, tak? I tak od 10 lat w tej serii :)) ^_^

A skąd mam wiedzieć, czy chodzi ci o prawy róg z perspektywy napastnika, czy bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy że jak atakuję w lewo to jest górny słupek (lewy bramkarza, prawy napastnika) i dolny słupek (prawy bramkarza, lewy napastnika). To jak chcę strzelić w dolny słupek to trzymam przód dół, ewentualnie dół, ale precyzji to ja tam za bardzo nie widzę, raczej random. Raz mu wyjdzie tak, raz tak.

 

Fakt, że analog od X360 jest po prostu beznadziejny i nie umywa się do Dual Shocka, na którym grałem przez te wszystkie lata.

Odnośnik do komentarza
Chlopy co z custom soundtrack?

Jest w ogole? jesli tak to gdzie ? Szukalem w opcjach i nic.

 

TUTORIAL KROK PO KROKU

Mógłbyś to skopiować? Nie mam tam konta. Próbowałem zrobić tak, jak jest to podane w opcjach (PS3), ale nie wykrywa mi tej playlisty.

 

To zaloz tam konto, tutorial jest ze screenami. Nazwa playlisty W PS3 musi byc taka: KONAMI_PES (i nic wiecej, dokladnia taka, jak potwierdzasz START-em na padzie to pamietaj ze zawsze wlazi z automatu przerwa na koncu (nie wiem dlaczego ale Sony tego nie zmienia w kolejnych FW ehhhh, nie moze byc na koncu spacji). "KONAMI_PES"

 

We all know the music in PES is pants which is why the first thing I always do is turn off the in game music! But now we have PES Nex-Gen with customisable music for the PES menu system! Yay!

Took me hours to figure out how to, so to save you some pain here's how it works ..

 

First import the songs you want onto your PS3.

(goes without saying use MP3 songs constant bit rate or variable bit rate. I Have no idea if AAC, FLAC etc work..)

 

Create a new playlist. Name that playlist KONAMI_PES

 

Add the songs you want to this playlist.

 

Load up PES2009. Scroll down the menu system & select GALLERY

 

Select Playlist Editor

 

The first Window you will see is the Library, basically all the in game music from Konami.

 

Press R1 on your dual shock to go to the MP3 Library

 

Select a song by moving cursor & or down.

 

Press Triangle to audition song,

 

Press X to select song.

 

Press Square after you have selected a song.

 

A pop-up box will ask you Select the playlist to add to.

 

Job done!

 

 

Be Warned:

 

1. When naming the Playlist on the PS3 XMB make sure there are no gaps before or after KONAMI_PES (pressing start on the dual shock always adds a blank space (why Sony, why?)

 

2. Make sure you add more than 10 songs to KONAMI_PES playlist.

My first attempt I added under 10 songs to the playlist and the PES 2009 MP3 Library came up a big fat EMPTY!

 

3. A lot of my MP3s refused to play in the PES 2009 MP3 Library? Still have no idea why. I just deleted them from the playlist & replaced them with ones PES 2009 recognised. Had to quit the game to do it. I thought in game XMB was implimented to avoid this!

 

Update:

*MP3's that refuse to play*

 

I've now got all the tracks that wouldn't play to work!

 

Removed all the mp3 tags from the song except for Song Title, Artist & Album.

 

Removed all hypens & punctuation from mp3 tag.

example Artist: T-Pain = Artist: TPain

example Artist: Ciara Feat. Chris Brown = Ciara Feat Chris Brown

 

Update:

*Deleting songs from Menus*

 

If you haven't deleted Konami's in game music from a Menu they will continue to play. Remove them from each Menu if you don't want to hear them play in game.

Press X to select song. Press Square to delete song.

 

Update:

*Minimum number of Songs in Konami_PES playlist*

 

I have tested this & it works with just one song!

If the songs in your Konami_PES playlist aren't showing in your PES 2009 MP3 Library Restart your PS3.

 

Odnośnik do komentarza

Dziś odebrałem pełną gre , tak na szybko kilka spostrzeżeń: statystyki piłkarzy to dalej tragedia , około 50% zawodników ma nic nie zmienione lub zjebane dalej , taki van persie , quaresma ,pato , statystyki piłkarzyn zenitu to już padaka ale to jeszcze nic bo pojebane konami nic nie zrobiło z mistrzami europy , senna który miał najwięcej celnych podań na turnieju - statystyka pass acc - 80 :blink: xavi piłkarz turnieju osłabione wszystko :blink: no tak słabych podań to nie miał jeszcze nigdy.Ogólnie najlepsze podania w espani ma alonso :lol: :lol: :lol: co jest niestety CHORE !!! Ogólnie właśnie zainstalowałem patcha (kilka dni po premierze normalnie ŻAL :P) ale jestem pewny że to nic nie zmieni .

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza
Trzymaj tylne ukosy lepiej wtedy biją , wogóle ja niewiem o czym wy tu prawicie że strzały z 16 w tym pesie nie wchodzą ? Przecież to właśnie z daleka latają balony a z bliska tak jak ktoś napisał wystarczy dusić technicznego shoota z R2 i wchodzi większość ;) Że niby jaiś random jest w pesie ? |Niee.... :]

Strzały z dystansu to ja w ogóle przemilczę.

Odnośnik do komentarza

Sorki, że się wtrącę choć nie posiadam jeszcze PES2009 (nadal mam tylko ps2), ale czytając niektórych jak np mlody-san, mam wrażenie, że pierwszy raz grają w Pes-a. Chyba dopiero co przesiadłeś się z Fify. Strzały lecą w kosmos po naciągnięciu paska??? Owszem, jak nie przycelujesz. Właśnie to było zawsze przewagą PES-a nad Fifa, że można w nim strzelać DOKŁADNIE tam gdzie się chce, tylko trzeba umieć. Skrypty to ja od zawsze pamiętam w Fifie. Słusznie tu ktoś wcześniej wysłał Was na trening. Oprócz naciągania paska, trzeba mierzyć krzyżakiem (lub gałką jak kto woli), wtedy wychodzi wszystko: szczurki, podbite strzały itd...

Odnośnik do komentarza

Ja narazie mam obie pileczki...z jednej strony Fifa - licencje (choc tu tez sa zgrzyty - brak licencji na Polske czy np. Holandie i wiele druzyn klubowych) fajne animacje, dobry komentarz i grafika, defensywny gameplay, bardzo dobry on line...z drugiej strony PES - licencja na lige mistrzow, niesmiertelna grywalnosc, ofensywny gameplay - za(pipi)iste fanowskie option file ktore rozwiazuja w sumie problem licencji...

 

Obie gry sa bardzo rozne...ja od zawsze jestem wyznawca PESa...ale fifka rzeczywiscie wyznacza nowa jakos - choc niestety niektorych wad nie moge jej wybaczyc...PES niestety stoi w miejscu a nawet sie cofnol - dobrze ze do rewelacyjnej i ponad czasowej grywalnosci PESa 5 (choc nadal jest dla mnie troche za szybki :/ )

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

Ta murawe za(pipi)iscie widac, gdt bramkarz chce wybic piatke :).

 

Czytalem dzisiaj PSX Extreme. ogolnie zgadzam sie doslownie ze wszytkim. Tylko ocena za wysoka. 7 to max co moglbym wystaic. a i tak by bylo naciagane :/. Nigdy nie sadzilem ze PES w moich oczach upadnie az tak nisko :/.

 

A strzaly to random i zdania nie zmienie :].(karne tak samo...).

Odnośnik do komentarza

Mlody co z tego, że "trochę grałeś" skoro nawet nie wiesz jak się strzela w PESie? A tak poważnie, żeby zaraz nie rozpoczęła się polemika "wojenna" - PES jest grą (od zawsze był), którą docenia się dopiero po kilkuset godzinach grania. Z każdą częścią tak było i wiecie o tym. Owszem, nie znam wersji na currentgeny, ale mam wrażenie, ze zapanowała moda na krytykowanie PESa. Pisałem to już w poście przy innym temacie, ale powtórzę i tutaj - w starym ISS była o niebo gorsza grafika od ówczesnej Fify, składów prawdziwych nie było ŻADNYCH, a mimo to wielu z Was przesiadło się na tę grę. Teraz nagle pojawiły się narzekania, na licencję, na grafikę itd... Jeśli czepiacie się gameplay'a to ok, ale co do reszty, to nie rozumiem. Jednakże, jak już wspomniałem gameplay w PESach ma ten "urok", że docenić, a przede wszystkim OCENIĆ można go dopiero po naprawdę długim obcowaniu z grą. Tymczasem już od premiery czytam tylko utyskiwania i bluzgi. Moda taka zapanowała i tyle.

Odnośnik do komentarza
Mlody co z tego, że "trochę grałeś" skoro nawet nie wiesz jak się strzela w PESie? A tak poważnie, żeby zaraz nie rozpoczęła się polemika "wojenna" - PES jest grą (od zawsze był), którą docenia się dopiero po kilkuset godzinach grania. Z każdą częścią tak było i wiecie o tym. Owszem, nie znam wersji na currentgeny, ale mam wrażenie, ze zapanowała moda na krytykowanie PESa. Pisałem to już w poście przy innym temacie, ale powtórzę i tutaj - w starym ISS była o niebo gorsza grafika od ówczesnej Fify, składów prawdziwych nie było ŻADNYCH, a mimo to wielu z Was przesiadło się na tę grę. Teraz nagle pojawiły się narzekania, na licencję, na grafikę itd... Jeśli czepiacie się gameplay'a to ok, ale co do reszty, to nie rozumiem. Jednakże, jak już wspomniałem gameplay w PESach ma ten "urok", że docenić, a przede wszystkim OCENIĆ można go dopiero po naprawdę długim obcowaniu z grą. Tymczasem już od premiery czytam tylko utyskiwania i bluzgi. Moda taka zapanowała i tyle.

 

ISS pro bez licencji i grafiki bylo 10 lat temu,teraz konsumenci ktorzy nadal sa w temacie gier dorosli i maja wieksze wymagania.

Mam wrazenie ze mowisz,tak jakbys nigdy FIFY nie widzial,"grywalnosc""realizm strzalow""strzelasz tam gdzie chcesz",tylko ze wlasnie FIFA 09 ma w tym roku lepsza grywalnosc i WOLNOSC strzelania gdzie sie chce,do tego dochodzi swietna animacja pilkarzy i ruchu.

Zeby bylo jasne,od ISS pro jestem wielkim fanem najpierw ISS,potem po zmianie nazwy,PES'a,nadal mam w domu PES6 oraz zasluzona plyte oryginalnego ISS PRO w ktorego czasem pogrywam,ale tegoroczna odslona PES 09 mnie poprostu oslabila,dzwiek kopanej pilki jakby ktos lbem napieprzal o maske samochodu,animacja zawodnikow jakbym gral na commodore i akcje ktora powoli podchodza pod mocny ARCADE.

Takie jest moje zdanie,nie spodobal mi sie PES w tym roku,a nawet przestraszyl,nie mam tu zamiaru wszczynac wojen ktora gra jest lepsza,poprostu DLA MNIE Fifa 09 > PES 09,poczekamy co sie stanie za rok,mam nadzieje ze Konami ruszy wkoncu tylki.

Odnośnik do komentarza

Nie zachwalam ani PESa, ani Fify jeśli chodzi o wersje na PS#/XBOX360 bo nie posiadam żadnej z tych konsol. Ale jeśli mi ktoś powie, przekona i uzasadni, ze na PS2 Fifa09 również jest lepsza od PESa, to przesiądę się bez bólu. Nie jestem fanbojem, tylko lubię grać w piłke zarówno na żywo, jak i tę elektroniczną. Z nowego PSX Extreme niewiele się dowiedziałem z recenzji, a czekałem miech, by wiedzieć która gra będzie lepsza. Jeśli naprawdę PESa skopano całkiem, to ok, zwracam honor. Ja tylko napisałem swoje uwagi, które biorą się z wieloletniego doświadczenia (jak u większości z Was) z serią Konami). Więc grzes_l: zamiast się unosić może sam "nastrzelasz wierszówki" z której będzie coś wynikało, bo na razie to ani wierszówki, ani wniosków, jedynie gadeczka zaczepna, na którą wybacz, za stary jestem ;-)

 

P.S. Owszem, dawno Fify "nie widziałem" (czyt. nie grałem). Dokładnie od wersji 2000, która szybko poszła do kosza. Tyle, ze ja przecież nie krytykuję tej gry, tylko piszę co wiem na temat PES-a, a o resztę pytam Was, którzy gracie. Ja pamiętam z Fify, ze wystarczyło wcisnąć strzał i to wszystko.

Edytowane przez Sithman
Odnośnik do komentarza

Velius - swiete slowa. Ja z Konami bylem od ISS 97 na psx, co roku gardzac fifa ze jest daremna. W tym roku miarka sie przebrala :/. Ilez mozna na takie cos pozwalac ??. Nic wielkiego z PES sie nie dzieje przez te lata, wszystko tak samo powielane, lekkie zmiany w gameplayu i tyle. Powiedzial bym nawet ze seria cofa sie w rozwoju :/. Archaizmy z tej gry az oslepiaja :]. No ale konami ma swoich wiernych fanow ktorzy to skocza za firma w ogien. Brawo :/. Za rok bedzie to samo...

 

ps. Zdziwisz sie Sithman jakie zmiany przeszla Fifa...

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Nie zachwalam ani PESa, ani Fify jeśli chodzi o wersje na PS#/XBOX360 bo nie posiadam żadnej z tych konsol. Ale jeśli mi ktoś powie, przekona i uzasadni, ze na PS2 Fifa09 również jest lepsza od PESa, to przesiądę się bez bólu. Nie jestem fanbojem, tylko lubię grać w piłke zarówno na żywo, jak i tę elektroniczną. Z nowego PSX Extreme niewiele się dowiedziałem z recenzji, a czekałem miech, by wiedzieć która gra będzie lepsza. Jeśli naprawdę PESa skopano całkiem, to ok, zwracam honor. Ja tylko napisałem swoje uwagi, które biorą się z wieloletniego doświadczenia (jak u większości z Was) z serią Konami). Więc grzes_l: zamiast się unosić może sam "nastrzelasz wierszówki" z której będzie coś wynikało, bo na razie to ani wierszówki, ani wniosków, jedynie gadeczka zaczepna, na którą wybacz, za stary jestem ;-)

 

P.S. Owszem, dawno Fify "nie widziałem" (czyt. nie grałem). Dokładnie od wersji 2000, która szybko poszła do kosza. Tyle, ze ja przecież nie krytykuję tej gry, tylko piszę co wiem na temat PES-a, a o resztę pytam Was, którzy gracie. Ja pamiętam z Fify, ze wystarczyło wcisnąć strzał i to wszystko.

 

Bo owszem kazda fifa to byl syf,arcade na maxa,strzaly z polowy boiska,animacja pilkarzy zalosna i ogolnie tylko tluczki(bez obrazy) graly wtedy w ta gre.Wtedy PES wiodl prym i roznosil fifke po scianach.Potem przyszedl 2008 rok,Fifa 08 na zupelnie nowym engine,zmieniona od gory do dolu,skonczyl sie arcade,zaczela sie symulacja a PES 08?praktycznie bez wiekszych zmian,nawet graficznych,ale dalem sie wtedy dalej przekonywac Konami i zostalem z nimi.

 

Mamy teraz odslony 09 i wierz mi,Fifa przeszla jeszcze wieksza ewolucja,z arcadedowego gowienka,stala sie pozycja FENOMENALNA warta oblukania i sprawdzenia "czemu oni sie tak tym zachwycaja?".PES sie cofnal,FIFA poszla naprzod.Nie wiem jak wyglada wersja PS2,ale z tego co wiem to nie oplaca sie sprawdzac Fifa 09 na PC,podobno zostala w starej konwencji i ogolnie mowiac,jest do dupy,za to na x 360 i ps3 wymiata,jak bedziesz mial okazje to ja oblukaj.

 

I jeszcze pytanie do tych co maja i graja w PES 09,bo sam nie posiadam:

czy w tej odslonie rowniez bieganie skrzydlami to prawie gwarantowana akcja podbramkowa?

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...