Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli gra jest dla Ciebie latwa, to nie wiem, po co masz poznawac jej system. Nie da sie grac na powaznie, ale "moze nie umiesz strzelac". Wypisujesz podobne glupoty jak Kheed, ktory podobnie jak Ty nie ma zielonego pojecia o tym co pisze.

Rozumiem - nie podoba Ci sie, to napisz ze Ci sie nie podoba, nie daje Ci sadysfakcji, ale blagam, nie wprowadzaj w blad ludzi, ktorzy dopiero maja zamiar ta gre stestowac, ze jest beznadziejna, latwa czy co tam sobie zyczysz, bo prawda jest taka, ze jest to obecnie najlepsza symulacja pilki noznej...

Przynajmniej 3 razy trudniejsza niz odslona Konami. Jasne - kazdy ma prawo wybrac to co lubi, ale jak juz pisze o czyms, to niech chociaz podaje sensowne argumenty, a nie pokroju "to ulepszona wersja 2008", bo krew czlowieka zalewa.

Niech kazdy wybierze to co woli - ja wybieram pilke trudniejsza.

 

Zmiana zawodnikow jest zwalona - dlatego tzreba zostawic asyste i obnizyc pasek do samego dolu niemalze - i tak dziala lepiej niz w PESie.

Na PES'a nie potrzebuje 2 miesiecy, potrzebowalem 5 minut, by tworzyc te same akcje i stosowac te same schematy co w poprzednich czesciach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodam, że gra w sieci to zupełnie inna para kaloszy i grając w edycję Fify 08 tam najczęściej przebywałem bo singiel był drętwy, tak samo jak mecze z kumplem obok. Za to w sieci - REWELACJA. Miodność podbijana niezwykle.

 

Żeby grać w sieci wcale nie trzeba się uczyć mechaniki gry bo niby gdzie posiądziesz doświadczenie jak grając właśnie online. Singiel niczego Cię nie nauczy, jedynie schematów które konsola robi a z żywym przeciwnikiem po drugiej stronie globu już tak kolorowo nie jest. Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Jezeli gra jest dla Ciebie latwa, to nie wiem, po co masz poznawac jej system. Nie da sie grac na powaznie, ale "moze nie umiesz strzelac". Wypisujesz podobne glupoty jak Kheed, ktory podobnie jak Ty nie ma zielonego pojecia o tym co pisze.

Rozumiem - nie podoba Ci sie, to napisz ze Ci sie nie podoba, nie daje Ci sadysfakcji, ale blagam, nie wprowadzaj w blad ludzi, ktorzy dopiero maja zamiar ta gre stestowac, ze jest beznadziejna, latwa czy co tam sobie zyczysz, bo prawda jest taka, ze jest to obecnie najlepsza symulacja pilki noznej...

Przynajmniej 3 razy trudniejsza niz odslona Konami. Jasne - kazdy ma prawo wybrac to co lubi, ale jak juz pisze o czyms, to niech chociaz podaje sensowne argumenty, a nie pokroju "to ulepszona wersja 2008", bo krew czlowieka zalewa.

Niech kazdy wybierze to co woli - ja wybieram pilke trudniejsza.

 

Zmiana zawodnikow jest zwalona - dlatego tzreba zostawic asyste i obnizyc pasek do samego dolu niemalze - i tak dziala lepiej niz w PESie.

Na PES'a nie potrzebuje 2 miesiecy, potrzebowalem 5 minut, by tworzyc te same akcje i stosowac te same schematy co w poprzednich czesciach.

Przestań się tak gorączkować. Zarzucasz mi, że wprowadzam ludzi w błąd, a ja tylko podałem swoje subiektywne zdanie na ten temat. Równie dobrze mogę powiedzieć, że też gadasz głupoty (że FIFA jest obecnie najlepsza), bo to też jest tylko Twoje zdanie, niekoniecznie wszystkich. Ja nawet nie próbuję na razie ocenić, która gra jest lepsza, ale wiem w którą będę więcej grał. EA przespało 10 lat i teraz jest w 100% przyzwyczajony do PESa i jakoś nie mam ochoty przechodzić na nowy system. FIFA bezczelnie, acz umiejętnie zerżnęła najlepsze patenty z PESa, ale niestety nie do końca, a przynajmniej nie na tyle, żeby się co chwila nie wk***iać, że "w PESie robiło się to innym przyciskiem".

 

Do wyjścia pełnej wersji PESa 2009 postaram się jak najwięcej pograć w produkt EA. Zagrałem parę meczów z komputerem i faktycznie, jest trudno, ale tylko dlatego że zamiast z przciwnikiem, walczy się ze sterowaniem. Piłkarze sterowani przez konsolę są idiotami i dopóki się na nich nie przełączysz, to zachowują się jak debile. A że jak już wspomniałem - zmiana zawodnika jest totalnie zwalona, to faktycznie poziom trudności jest sztucznie zawyżony. Może dlatego grając z kolesiem tak łatwo mi się dochodziło do sytuacji strzeleckich, bo miał te same problemy w obronie z tępymi piłkarzami co ja. A słaby nie jest.

 

Każdy wybierze to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Może i nie umiem strzelać, ale najpierw chyba muszę się nauczyć zmieniać zawodników, co w FIFIE jest zwalone chyba jeszcze bardziej niż w PESie (a jednak!). Chętnie zagram online... ale za 2 miesiące, jak już dokładnie poznam system FIFY, co będzie raczej trudne biorąc pod uwagę, że (jak ktoś już trafnie zauważył) ta gra nie daje satysfakcji.

 

 

Jak się umie jeno realizować schematy, tudzież robić rajdy po skrzydle, to rzeczywiście nie daje...

Odnośnik do komentarza
EA przespało 10 lat i teraz jest w 100% przyzwyczajony do PESa i jakoś nie mam ochoty przechodzić na nowy system. FIFA bezczelnie, acz umiejętnie zerżnęła najlepsze patenty z PESa, ale niestety nie do końca, a przynajmniej nie na tyle, żeby się co chwila nie wk***iać, że "w PESie robiło się to innym przyciskiem".

 

 

Jak się czyta takie posty, to normalnie ręce opadają.

 

Co ma do rzeczy to, że Fifa kopiuje część pomysłów z PES?

Podążając tym tokiem rozumowania, to nie długo znajdą się malkontenci którzy będą twierdzić, że Fifa jest za bardzo podobna do prawdziwego meczu i przez to jest beee.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
Jak się umie jeno realizować schematy, tudzież robić rajdy po skrzydle, to rzeczywiście nie daje...

W demie PESa jak na razie nie zauważyłem schematów. Akcję trzeba budować bardzo skrupulatnie. Jak gram standardowy mecz Liverpoolem przeciwko ManU to zazwyczaj przegrywam (oczywiście na Top Player). Gadki o schemacikach można sobie włożyć między bajki.

 

Co ma do rzeczy to, że Fifa kopiuje część pomysłów z PES?

Podążając tym tokiem rozumowania, to nie długo znajdą się malkontenci którzy będą twierdzić, że Fifa jest za bardzo podobna do prawdziwego meczu i przez to jest beee.

A czy ja powiedziałem że to źle? To właśnie dzięki temu w końcu można w nią grać! Szkoda tylko, że tak późno, bo przez te 10 lat po prostu przyzwyczailem się już do PESowego systemu. A FIFA kopiuje, ale nie do końca, a mi się na razie nie chce przestawiać, tym bardziej że po kilkunastu spotkaniach nie uświadczam syndromu "następnego meczu".

 

Podążając takim tokiem rozumowania, gra nie może być za bardzo podobna do prawdziwego meczu, bo wtedy połowa musiałaby trwać prawdziwe 45 minut, więc takie narzekania byłyby jak najbardziej słuszne.

 

Zresztą... Jak PES dostaje w recenzji ocenę 8+ to znaczy że jest zj***ny, a z tego co pamiętam, właśnie taką ocenę w PE dostała nowa FIFA, a ocenili ją ktoś, kto grał w nią na pewno o wiele dłużej, niż ja. Wy po prostu rzuciliście się na nowe bajerki FIFY jak blachara na błyszczące BMW. Ja tam wolę z werdyktem poczekać, bo ta wytapetowana laska może się okazać pusta jak moja kieszeń. Ja widzę, że PES to obecnie gruba pryszczata baba, ale dam mu szansę (może chociaż umie gotować), tym bardziej że mimo nowych bajerków FIFY, to jednak nie jest ten sam fun...

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

Niestety,znowu sie nie udało . Zenua.

Takie słowa dobrze opisują , to co serwuje nam Konami.

Już nie muszę pisać ze z serią jestem związany bardzo długo , nie ma to żadnego znaczenia.

W tym roku wybieram piłkę lepszą , tak powinien wyglądać nowy Pes.]

Nie mam pytań.

Czy wy widzieliście jak zawodnicy w Pesie biegają ? ja się pytam , czy oni są nabici na jakiś bambus?W dodatku każdy zawodnik biega w sposób identyczny , jedyna różnica to szybkość biegu.

Sama animacja skutecznie mnie odrzuca. Najlepszym jest ten zapęd po przyjęciu piłki , kilka kroczków do przodu (tyle że w miejscu) i heja!

Jestem po prostu zażenowany , tym co serwuje nam konami , albo znudził mi się system , który serwują nam tyle lat - ileż można?

Dlaczego zawodnicy skręcają o 45 stopni? - tego nikt nie wie.

 

Fifa mnie oczarowała.

Edytowane przez Pavlis
Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem wreszcie demo. Menu takie sobie... włączam mecz i przenoszę się do czasów ISS'a na PSX'a. Ludziki biegają tylko w 8 kierunkach, jeżeli to w ogóle biegiem można nazwać. Najśmieszniejszy jest odgłos kopanej piłki, bardzo mnie rozbawił :D Bieg przez całe boisko to standard (na tym poziomie trudności co jest od razu ustawiony). Pograłem chyba nie dłużej niż dwie minuty i wyłączyłem bo miałem dosyć.

(wrażenia po paru dniach gry w FIFĘ)

Odnośnik do komentarza

Mozna wiele PESowi zarzucić ale bieg przez całe boisko to dopiero w Fifie można robić "na poziomie który jest ustawiony od początku". Zwłaszcza jak zaczyna się od środka to lecisz jak chcesz, a obrońcy nawet nie próbują Cie powstrzymać sorry ale w PESie tego nie ma na taką skalę więc przestań takie rzeczy opowiadać!

 

EDIT: Proszę http://files.filefront.com/FIFA09AVI/;1200...;/fileinfo.html w PESie może i można czasem takie coś zrobić (w prawdziwym meczu też) ale tu można za każdym razem i żeby chociaż ktoś PRÓBOWAŁ Cie powstrzymać to nie... .

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

ekipa z W.E.N.B ma już finalną wersję:

 

I’ve been playing it quite a bit already, and while I can say the gameplay is similar to the demo, the graphics have that extra polish the demo missed.

 

Squads, like we said in the podcast, are exactly the same as the demo. Unfortunate for online players, but that should be sorted with these online updates.

 

pes09promo-500x285.jpg

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

Z tym biegiem pewnie macie rację że po prostu za łatwy poziom ustawiłem, ale gra mnie na tyle do zniechęciła że wątpię żebym sprawdził trudniejsze. Nie wiem po co niektórzy dalej będą siebie sami oszukiwać że PES rządzi a FIFA jest ble :sciana: Wiem że przyzwyczajenie, sentyment i masa dobrych wspomnień z szarpania gałę Konami, bo u mnie za czasów PS2 też tak było, ale bez przesady... Ciekawe ilu ortodoksyjnych zwolenników PES'a uważałoby tak samo jeżeli ta sama gra miałaby inny tytuł i nie była od Konami?

Odnośnik do komentarza

ja za to pogralem dosyc sporo w nowego pesa, nauczylem sie w niego grac (jak w kazdego poprzedniego) i teraz gra mi sie bardzo przyjemnie. Nie rozumiem narzekan na gameplay, chyba ludzie przyzwyczaili sie za bardzo do nowej fify, ktora tak czy inaczej jest dalej sztuczna. Ja zostaje przy pesie, bo wiem ze ta gra bedzie zaje.biscie grywalna w multi, fifa nadal mnie odciaga, chociaz widac ze sporo nad nia pracuja. Mnie cieszy gameplay, a nie to ze mam aktualne sklady. Wiadomo ze wielki minus dla konami leci za brak aktualek i nie bede ich usprawiedliwiac, ale dalej tworza najlepsza SYMULACJE pilki noznej. Prosze tych narzekajacych na sprobowanie wgrania sie w pesa2009, jesli zaczna wychodzic wam skladne akcje w ataku i obronie, to powinniscie zmienic zdanie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wszyscy zaślepieni i zjarani nowa fifą krzykacze to ogarną,ale do PESa mają być aktualki składów co jakiś czas.

Ja też kupiłem nowa fifę na x360(pierwsza w życiu fifa w jaka gram dłużej niż 2 minuty),ale nie przesadzajcie.Nowy PES ssie pod względem bajerów i niedopracowania pewnych mniej lub bardziej istotnych spraw(ku.rwa te rękawice bramkarza,odgłosy piłki i bieg...) ale poza tym gra jest za(pipi)iście grywalna i nie bawiłem się tak dobrze przy PESie od piątej części :)

Odnośnik do komentarza

Ja też gram teraz tylko w fife,ale niektórzy z Was przesadzają.

orion- taka mała rada: zanim użyjesz jakiegoś skrótu w stylu "imho" dowiedz się co to znaczy najpierw,to Twoje posty nie będą bezsensowne.

To jest imho moja opinia xD

BTW ciężko się przestawić z lat granych w pesa na DualShocku.Raz,że pad od X i granie gałką na razie wychodzą mi średnio(gram 2-3 h dziennie w fifkę),dwa,że zupełnie inaczej się w to gra.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza
ja za to pogralem dosyc sporo w nowego pesa, nauczylem sie w niego grac (jak w kazdego poprzedniego) i teraz gra mi sie bardzo przyjemnie. Nie rozumiem narzekan na gameplay, chyba ludzie przyzwyczaili sie za bardzo do nowej fify, ktora tak czy inaczej jest dalej sztuczna. Ja zostaje przy pesie, bo wiem ze ta gra bedzie zaje.biscie grywalna w multi, fifa nadal mnie odciaga, chociaz widac ze sporo nad nia pracuja. Mnie cieszy gameplay, a nie to ze mam aktualne sklady. Wiadomo ze wielki minus dla konami leci za brak aktualek i nie bede ich usprawiedliwiac, ale dalej tworza najlepsza SYMULACJE pilki noznej. Prosze tych narzekajacych na sprobowanie wgrania sie w pesa2009, jesli zaczna wychodzic wam skladne akcje w ataku i obronie, to powinniscie zmienic zdanie.

Sek w tym, ze dla wielu PES juz nie jest symulacja. Nie trzeba sie w niega za specjalnie wgrywac, by strzelac bramki - a to, ze sie gra Tobie przyjemnie -ok, ale polemizowalbym ze ludzie przestawiaja sie na FIFE, dla skladow druzyn. FIFA jest po prostu trudniejsza, bardziej wymagajaca i daje radosci, jak nigdy, bo to wlasnie gamplay w FIFIE zapewnia prawdziwe podejscie do symulacji tego sportu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...