Skocz do zawartości

Tales of Vesperia


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@^ Jaki jest sens kupownia gry w ktorej sie nic nie rozumie? O_o

"Obadalem" wersje na XO, a teraz mam wersje na Ps3, ehh chyba nie doczytales momentu, w ktorym pisze, ze naprawde lubie Talesy(choc przyznaje, ze to pierwsza taka akcja)Moze chce wymaksowac po prostu gre, ktora bardzo lubie na konsoli, ktora zdecydowanie wiecej uzywam? Przeciez nie kaze tobie jej kupywac :P

Jakbyś chciał sprzedać kiedys ta wersje na ps3 to ja bymbył chetny, tylko najpierw się zgłoś zebym hajs odłożył.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Gram właśnie w tą grę, wszystko fajnie pięknie, ale chciałbym tocząc walki korzystać z trybu "manual" i wydawać każdej postaci polecenia. Niestety nie mam pojęcia jak to wykonać. Włączam tryb "manual" dla danej postaci ale podczas walki mogę sterować tylko główna postacią. Cała reszta stoi i nic nie robi. Próbowałem znaleźć jakiś samouczek czy coś w tym stylu. Dokopałem się tylko do czegoś takiego jak "personal call" ale niestety naciskając klawisze według tego schematu nic się nie dzieje. Dalej mogę wydawać polecenia tylko jednej postaci. Szukałem również odpowiedzi w różnych poradnikach ale zawarte tam informacje są bardzo ogólne. Jest to moja pierwsza gra s serii Tales dlatego system walki jest mi kompletnie obcy. Jakby się znalazł ktoś kto wytłumaczyłby mi dokładnie jak poruszać się w tym systemie walki byłbym bardzo wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza

Czyli system walki opiera się gównie na tym żeby dobrać odpowiednią strategie do danego przeciwnika. (Tu mam namyśli ustawienie co jaka postać ma robić w danym przypadku.)? W takim razie nie rozumiem po co jest w ogóle tryb manual. Wykorzystuje się go jakoś potem? Myślałem, że będzie można kazać samemu danej postaci użyć Arta w jakiejś konkretnej sytuacji, nie polegając tylko i wyłącznie na ustawieniach automatu. A i jeśli chodzi o automat zwiększy się potem liczba "slotow" na ustawienia co ma robić dana postać?

Odnośnik do komentarza

Nie. Dojdzie ci jeszcze Overlimit i Fatal Strike'i, ale to powinieneś wykonywać samemu, więc raczej wyłączysz to u innych.

 

Można wydać rozkaz użycia Arta -> naciśnij Y chyba (menu) i tam jak wejdziesz w Arty to nie możesz skakać po postaciach? Jak teraz nie możesz to będziesz mógł z tym Moon Selectorem.

 

System walki raczej polega na tym, że masz jedne ustawienia dla wszystkich po czym przejmujesz sobie kontrolę nad jedną z postaci i po prostu trzaskasz kombosy ;) Chyba, że walczysz z kimś twardym to przy okazji starasz się nie zginąć.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

panowie mam zamiar powrócić do tej gry , ukonczyłem ją dosyć dawno . więc wszystkiego praktycznie od nowa będę się uczył . ale moje pytanie jest o poradnik , zna ktoś jakiś sensowny i w polskim języku ? bo było kilka spraw których nie rozkminiłem za pierwszym przejściem . np miejscówki do których blokowały mi dostęp jakieś kamienie. teraz nie jestem w stanie sensownie tego nazwać . jak trochę pogram to doedytuje o co mi kaman

Odnośnik do komentarza

kurde pamietam jak grałem były takie miejscówki do których myslałem że będę miał dostęp wraz z wzrostem lv pierścienia ale nie miałem dostepu . chodzi mi np o miejscówki na mapie porozrzucane , tam była taka góra kamieni czy stos . nie umiem tego ubrać w słowa wymowniej , bylo ich kilka na mapie . oprócz tego pamietam że coś mi blokowało dostęp w różne miejsca w czasie gry. no nic lece od nowa i jak się ponatykam na to co mówie to sie sprecyzuje :)

Odnośnik do komentarza

Tak są takie góry kamieni i w nich się powiększa lvl pierścienia. Też nie pamiętam dokładnej nazwy na to ;) W każdym razie później zdobędziesz umiejętność

 

latania

 

więc będziesz mógł się tam dostać i właśnie podpakować pierścień, który z kolei będzie mógł niszczyć inne przeszkody co pozwoli ci na dostęp do kilku innych miejscówek, gdzie możesz zdobyć np. Fell Arms dla swojej ekipy.

Odnośnik do komentarza

Tak są takie góry kamieni i w nich się powiększa lvl pierścienia. Też nie pamiętam dokładnej nazwy na to ;) W każdym razie później zdobędziesz umiejętność

 

latania

 

więc będziesz mógł się tam dostać i właśnie podpakować pierścień, który z kolei będzie mógł niszczyć inne przeszkody co pozwoli ci na dostęp do kilku innych miejscówek, gdzie możesz zdobyć np. Fell Arms dla swojej ekipy.

 

 

a jak ten lv pierścienia tam zwiększać ? bo pamiętam że za pierwszym razem jak grę robiłem to nie mogłem w tych miejscówkach nic zrobić (myslałem właśnie że jak będę miał wyższy lv ringa to sobie strzelę w przeszkodę w tych miejscówkach i uzyskam dostęp do dalszej ich części) . co to jest Fell Arms ? :) ja jestem na początku (wyszedłem z rita z halure i ide do pierwszego harbor) wiąłem double xp przy nowym podejściu , przepisy gotowania , 99 items i monster booka z poprzedniego przejścia . Yuri mi mocno podpasował jako głowny bohater . Porządny chłop z niego hehe

Odnośnik do komentarza

Tak są takie góry kamieni i w nich się powiększa lvl pierścienia. Też nie pamiętam dokładnej nazwy na to ;) W każdym razie później zdobędziesz umiejętność

 

latania

 

więc będziesz mógł się tam dostać i właśnie podpakować pierścień, który z kolei będzie mógł niszczyć inne przeszkody co pozwoli ci na dostęp do kilku innych miejscówek, gdzie możesz zdobyć np. Fell Arms dla swojej ekipy.

 

 

a jak ten lv pierścienia tam zwiększać ? bo pamiętam że za pierwszym razem jak grę robiłem to nie mogłem w tych miejscówkach nic zrobić (myslałem właśnie że jak będę miał wyższy lv ringa to sobie strzelę w przeszkodę w tych miejscówkach i uzyskam dostęp do dalszej ich części) . co to jest Fell Arms ? :) ja jestem na początku (wyszedłem z rita z halure i ide do pierwszego harbor) wiąłem double xp przy nowym podejściu , przepisy gotowania , 99 items i monster booka z poprzedniego przejścia . Yuri mi mocno podpasował jako głowny bohater . Porządny chłop z niego hehe

 

Fell Arms to są takie bronie ostateczne, które zyskują moc wraz z zabijaniem przeciwników ;) Jak wbijesz do tych miejscówek to tam będzie jakaś scenka i lvl pierścienia sam się podniesie.

Odnośnik do komentarza

ale te bronie się robią z istniejących , tzn że jakas broń "x" jest długo uzywana to się zamieni w tą Fell Arms ? bo jak przechodziłem to pamiętam że miałem ten mieczyk od tego alexeja czy jak mu tam, dein nomos się chyba nazywała . To rozumiem że te Fell Armsy są jeszcze mocniejsze czy jak . wiem gupek jestem . ale liczę na pomoc hehe

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...