Skocz do zawartości

Tales of Vesperia


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

By swobodnie przemieszczac sie po arenie wystarczy wcisnac i trzymac LT/L2 i mozna w taki sposob unikac razow przeciwnikow.

 

Ps. Kazda gra jrpg czy nie ma swoj schemat, a ten w Talesach nie jest tak mocno eksploatowany, jak chocby ten z LO(czekamy, naciskamy ;) ). Nie jestem tutaj absolutnie zlosliwy, ale "takie sa fakty" ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zresztą wystarczyło popatrzeć na jakikolwiek porządny gameplay z TOV na X360 by zauważyć że MOŻNA normalnie łazić po planszy, to demo jest po prostu dla laików zbyt hardcore bo nie rozumieją systemu, ja uważam że trzeba dopiero na pełną wersję poczekać.

Osobiście demko mnie trohę rozczarowało bo z początku miałem wrażenie że mam przed sobą lepszą Sonatę (którą kwestionowałem jako ciekawy jRPG) ale i tak wiem że guzik z tego dema wyciągne, czekam na pełniaka :>.

Odnośnik do komentarza
Zresztą wystarczyło popatrzeć na jakikolwiek porządny gameplay z TOV na X360 by zauważyć że MOŻNA normalnie łazić po planszy, to demo jest po prostu dla laików zbyt hardcore bo nie rozumieją systemu, ja uważam że trzeba dopiero na pełną wersję poczekać.

Osobiście demko mnie trohę rozczarowało bo z początku miałem wrażenie że mam przed sobą lepszą Sonatę (którą kwestionowałem jako ciekawy jRPG) ale i tak wiem że guzik z tego dema wyciągne, czekam na pełniaka :>.

 

I masz racje, demko jest niestety takie sobie, ale wystarczy poczytac troche wypowiedzi na zachodnich serwisach by dowiedziec sie, ze praktycznie kazdy kto zagral w pelna wersje uwaza, ze demko jest najzwyczajniej slabe(i te z Ps3 i z XO)i tylko moze zniechecic do zakupu pelnej gry.

To sie nazywa nieumiejetne zachecanie do kupna, badz umiejetne zniechecenie do kupna ;)

Odnośnik do komentarza

Ze tak zapytam...czego sie spodziewaliscie po demie? skoro uwazacie ze jest slabe, bo ja czegos tu nie rozumiem. Mamy troche elementow dialogowych, walki do przetestowania systemu ( postacie nie sa na 1 lv tylko zdaje sie 25 i maja juz sporo czarow i skilli do wybrania), a ze wszystko okraszone japonskimi krzakami i guzik rozumiemy to juz inna sprawa. Co chcieliscie, zeny 1/3 gry dali do obadania? Dema na konsole w porownaniu z demami ktore wychodza na PC sa biednie krotkie. Poczekajmy na demo w zrozumialym jezyku, albo recenzje pelnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Ja kupowalem w tym sklepie xmaniac.pl (ale jak mial wystawione na all...)

Czy polecic ten sklep?No nie wiem bo troszke gosciu sciemnial, ze juz ma w PL i bedzie wysylal(okazalo sie, ze wyslal, ale z UK). Ciekawi mnie jednak dlaczego tak trudno o ten tytul <_<

 

Ps. Sprawdzilem strone sklepu i juz nie maja :(

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza
Ja kupowalem w tym sklepie xmaniac.pl (ale jak mial wystawione na all...)

Czy polecic ten sklep?No nie wiem bo troszke gosciu sciemnial, ze juz ma w PL i bedzie wysylal(okazalo sie, ze wyslal, ale z UK). Ciekawi mnie jednak dlaczego tak trudno o ten tytul <_<

 

Ps. Sprawdzilem strone sklepu i juz nie maja :(

 

No wlasnie problem w tym ze juz nie maja i za bardzo nie wiem gdzie dalej szukac.Paranoja zeby nie mozna bylo dostac tak dlugo wyczekiwanej i swietnej gry nigdzie.W sklepie psx extreme niby jest w ofercie w pismie,ale na stronie juz nie ma wiec nie wiem o co biega.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z ciekawości po skończeniu gry sprawdziłam jak wygląda demo wiszące na Marketplace. Omg, faktycznie potrafi zniechęcić, urywek taki z d.upy wycięty. Jedynie system walki można obadać.

Gdyby chociaż bossa nie wycięli, już byłoby lepiej.

 

Także jak bardzo chcecie zobaczyć ToV przed decyzją zakupu, już lepiej obejrzeć pierwszy lepszy gameplay z YT niż uprzedzać się przez demo :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wkoncu nabylem Tales of Vesperia po wielu probach odnalezienia tej gry w cenie mniejszej niz 200zl.Przyszla w folii,okladka jest calkowicie po niemiecku,sprzedawca zarzeka sie ze sama gra jest po Angielsku na 100%.

Z tego co sie orientuje nie ma wersji niemieckojezycznej j-rpg wiec chyba nie mam co sie bac i moge odpakowac?;s

Odnośnik do komentarza
Wkoncu nabylem Tales of Vesperia po wielu probach odnalezienia tej gry w cenie mniejszej niz 200zl.Przyszla w folii,okladka jest calkowicie po niemiecku,sprzedawca zarzeka sie ze sama gra jest po Angielsku na 100%.

Z tego co sie orientuje nie ma wersji niemieckojezycznej j-rpg wiec chyba nie mam co sie bac i moge odpakowac?;s

 

Wspolczuje niemieckiej okladki ;) Najwazniejsze, ze w koncu dorwales(IMO) najlepszego jrpg'a tej generacji ^_^

Przesada by gre, ktora zostala wydana w Europie bylo trudniej zdobyc niz np. Demon's Souls.

Ps. Moje top 3 jrpg wyglada tak:

1.Tales of Vesperia

2.Valkyria Chronicles

3.Star Ocean:LH

Odnośnik do komentarza

Na allegro koles wystawil 2 sztuki za 189.Poszly w 2h zdaje sie.Sa teraz chyba z gekonu za 220+

 

Ja nie musze nawet dema odpalac,wystarczy mi kawalek gameplayu i juz widze ze to murowany hit,tak jak wiekszosc gier z serii tales ktore kocham.

 

Ja bylem za ta gre gotow dac kazda cene,nawet jakby mi ktos na forum za PAL chcial 300+ zl to bym wtedy wzial bo nigdzie nie moglem znalezc,ale jestem poprostu ostro (pipi)niety co do serii tales.

Odnośnik do komentarza

30 h na liczniku. Najlepsze jRPG tej generacji póki co. System, oprawa, fajna fabuła, postacie, ich teksty i przeogromna ilosć dodatkowych rzeczy do zrobienia - Mistwalker nie dał rady, S-E nie zaskoczyło, Namco wszystkich z'own'owało. Serio - Lost Odysseye i inne Last Remnanty są przy tej grze tak biedne, że aż cieszę się że zaliczyłem je przed Vesperią, bo teraz bym do nich raczej nie wrócił:).

 

Moj ranking tego w co grałem i skończyłem na tej generacji:

1. Tales of Vesperia

2. Infinite Undiscovery

3. Lost Odyssey

4. The Last Remnant

5. Enchanted Arms

 

Rita ownz all;]

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawosci... Gdyz sam jestem jednym z tych co widzieli demo i wyrzucili plan zakupy gry na smietnik.

 

Dlaczego demo jest slabe, ale gra wlasciwa juz nie? Wszyscy sie zachwycaja, nazywajac te gre najlepsza w obecnej generacji... musi byc jakis powod? ;p

 

Wprawdzie widzialem tylko demo japonskiej wersji, wiec sie nie dalo nic zrozumiec... ale to co widzialem bylo conajwyzej srednie :(

 

Jakies dlaczego tak a nie inaczej byloby mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawosci... Gdyz sam jestem jednym z tych co widzieli demo i wyrzucili plan zakupy gry na smietnik.

 

Dlaczego demo jest slabe, ale gra wlasciwa juz nie? Wszyscy sie zachwycaja, nazywajac te gre najlepsza w obecnej generacji... musi byc jakis powod? ;p

 

Wprawdzie widzialem tylko demo japonskiej wersji, wiec sie nie dalo nic zrozumiec... ale to co widzialem bylo conajwyzej srednie :(

 

Jakies dlaczego tak a nie inaczej byloby mile widziane :P

 

Po pierwsze standardowo: jak nie spodobaly ci sie poprzednie czesci to raczej ta czesc nie zmieni twojego nastawienia do serii "Tales"(najprawdopodobniej ;) )

To co w ToV "blyszczy" to postacie(w demku i to JP ciezko to zauwazyc ;) ), ktore sa bardzo wyraziste, a i glowny bohater Yuri IMO jest jedyny w swoim rodzaju(bo nie pamietam, aby "main hero" radzil sobie w TAKI sposob z przeciwnikami). Podoba mi sie to, ze postacie w tej czesci(do diabla w kazdej) sa naprawde swietnie zarysowane, a nie jak dajmy na to FFXII, swietna pod wzgledem technicznym, a i system walki przeszedl powazna metamorfoze, ale CO Z TEGO? Niektorzy chyba zapomnieli, ze w grach jrpg(przynajmniej dla mnie)najwazniejsze sa POSTACIE i FABULA. Tutaj mamy wszystko utrzymane na przyzwoitym poziomie. W Vesperii jest naprawde masa rzeczy do zrobienia, wiec nikt nie powinien narzekac na to, ze poza glownym watkiem nie ma nic do roboty.

Cieszy takze fakt, ze skits sa w koncu z "glosami"(ot rozmowy o np. niedawnych wydarzeniach, ale takze luzne pogadanki o tym kto swietnie gotuje :lol: itp. takie "duperelki", ktore jeszcze bardziej czynia postacie "ludzkimi" ;) )

Trudno przekonac do gry, jezeli wypisuje sie rzeczy, ktore spodobaly sie nam osobiscie, a ja nie wiem w jakich jrpg'ach ty gustujesz.

 

Ps.Nie sadze abys po przejsciu gry powiedzial, ze "zmarnowales" czas na nia...a jezeli tak to no coz nie powiem nie znasz sie, ale "sa gusta i gusciki" ;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki Sanryu za opinie :)

 

Oczywiscie zdje sobie sprawe ze to subiektywne opinie itd, ale i tak odpowiada to na pytania ktore sam sobie postawilem ;)

 

Jezeli o mnie chodzi, to dla mnie w jrpg najwazniejsza sprawa to system i ciekawe starcia. Walki, system rozwoju postaci, skille i sposob w jaki sie ich uczy itd itp. Jezeli to nie stoi na odpowiednim poziomie to nawet z najlepsza fabula dla mnie 'po prostu nei da rady', w druga strone natomiast, czemu nie :) Nie oznacza to ze fajne story nie pomaga grze ;)

 

Jezeli najmocniejsza strona ToV jest to o czym piszesz, dodatkowo biorac pod uwage ze nigdy nie wczulem sie w ktorakolwiek gre z serii, to przypuszczam ze nie znajde tutaj czegos dla siebie :( I nie bylbym w stanie stwierdzic po ukonczeniu ze 'zmarnowalem' czas, bo zwyczajnie bym gry nie ukonczyl ;p

 

W kazdym razie licze na anglojezyczne demko, zeby jeszcze raz sprobowac w zrozumialem wersji, moze to cos zmieni :)

Odnośnik do komentarza

Zagraj w Tales of the Abyss na PS2 i tym razem postaraj się nie zrażać, że jeden koleś nazywa się Guy i ma awersję do płci pięknej. Jak już uznasz, że gra jest genialna, bo inaczej być nie może, podnieś to sobie w myślach do HD, dodaj kilka nowych bajerków i masz ToV. Niestety bez mojego ulubionego Jade'a ;<<<<

 

Anyway, seria Tales of... jest specyficzna i w sumie w większości bardzo do siebie podobna. Jak ci nie podeszło/podejdzie ToA to nie startuj do Vesperii ;)

Odnośnik do komentarza

Gralem w Abyss jakies 15 godzin... W momencie w ktorym jakiemus ziomkowi w okularach 'wysealowali' bycie 'supermegahiperfajterem' to mnie jakos znudzilo :o Potem bylo jakies miasto... jakas pustynia i generalnie bleh i blerg.

 

Najwyrazniej nie czaje tego klimatu, bo pozniej probowalem drugi raz w to zagrac, bez powodzenia :(

 

Mimo to czekam na ang demko ;p Jak to mowia, na bezrybiu i rak ryba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...