Skocz do zawartości

Tales of Vesperia


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Pograłem już 7h. Całkiem fajna gra, ale dużo traci na tym, że nie ma chociażby szczątkowego systemu turowego podczas walki. Tak jak to jest to wygląda na taką ślepą sieczkę, nic nie można zaplanować, zero strategii - jak nie atakujesz to musisz ciągle w kółko biegać i liczyć, że towarzysze nie padną przez przypadek w ciągu 30 sekund (w walkach z bossami).

Odnośnik do komentarza

Mimo, ze stawiam wyzej Abyss to Vesperie polecam z calego serca kazdemu kto lubuje sie w jrpg'ach(a w szczegolnosci Tales'ach ;) ). Nic nie traci grajac w ToV(tylko swietna przygode, fajnych i wiarygodnych bohaterow, piekna oprawe,masz racje, na co to komu :P )? Moim zdaniem to nic nie traca osoby, ktore nie zagraja w Lost Oddyssey(to sie nazywa zmarnowany potencjal, good job Mistwalker :P ).

Odnośnik do komentarza

Nie no nie powiedziałbym, że Abyss jest jakiś dużo lepszy od Vesperii, tym bardziej, że to i tak kwestia gustu - jednemu przypasuje fabuła Abyssa, innemu bardziej baśniowa imo Vesperii. Żeby nie było, uważam, że Abyss jest minimalnie lepszy z uwagi na fabułę właśnie (w Vesperii brakuje mocnych zwrotów akcji jak w Abyssie). Ok szybki versusik:

 

System: V=A (tak samo fajny, ale obu brakuje co tego z SO4)

Postacie: V=A (tutaj miałem problem, bo w Vesperii jest Rita, która ownuje wszystkich, Raven i Judy, a z drugiej strony Abyss ma Guya, Tear i Jade'a - po burzliwym namyśle remis;])

Dialogi: V>A (minimalnie, ale jednak - Rita jest nieprawdopodobna, Yuri wcale nie gorszy, a w Abyssie miałem wrażenie, że wszystko co fajne ogranicza się do jechania po Lucku;p)

Główny bohater: V> A (bezapelacyjnie, bez 2 zdań wygrywa Yuri - gość jest mega ludzki i potrafi wziąść sprawy w swoje ręce. Luke to taki wiejski głupek po prostu)

Muzyka: V>A (kwestia gustu - ale mi bardziej pasowała muzyka w Vesperii)

Świat: V<A (tutaj nie trzeba dużo tłumaczyć - świat Vesperii jest piękny, ale Abyss miał Qliphoth i filary sefirota)

Fabuła V<A (przepowiednia, wojna, zdrada, religia vs ratowanie świata przed jakimś

starożytnym kataklizmem

)

Sub-questy: V=A (na równi - konstrukcja s-q w obu grach jest identyczna i w obu grach są tak samo dobre)

Zwroty fabularne: V<A (no, Abyss ma Asha, Vana, Lorelei, Akzeriuth i wiele innych, a Vesperia ma w sumie tylko

zdradę Alexieia i tożsamość Ravena

)

 

Oczywiście, wszystko jest IMO.

 

Co by nie mówić - Vesperia to na pewno najlepszy jRPG tej generacji (naprawdę wątpię, aby FFXIII była tak przemyślany i dobry) - widać serce i czas programistów weń włożony, co z kolei przekłada się na cudowną przygodę gracza.

 

Dla tych co nie grali 2 filmiki na zachętę (Spoiler Free oczywiscie) ;];

- Enter The Rita;]

- szuflada Rity;]

 

- i przykładowy utwór z OST

http://www.youtube.com/watch?v=Q7U5hmQ7xps - i jeszcze jeden urywjacy dupe kawałek;].

Odnośnik do komentarza

Mimo, ze stawiam wyzej Abyss to Vesperie polecam z calego serca kazdemu kto lubuje sie w jrpg'ach(a w szczegolnosci Tales'ach ;) ). Nic nie traci grajac w ToV(tylko swietna przygode, fajnych i wiarygodnych bohaterow, piekna oprawe,masz racje, na co to komu :P )? Moim zdaniem to nic nie traca osoby, ktore nie zagraja w Lost Oddyssey(to sie nazywa zmarnowany potencjal, good job Mistwalker :P ).

I właśnie o tym mówie. Wszędzie się naczytałem, że postacie są swietne, szczególnie główny bohater. No ale narazie musze zaczekac aż cena spadnie lub może w tym czasie zapowiedza wersje US. W vesperie grałem tylko w demo i system mi sie podobał, chociaż domyślam się ze to tylko ułamek możliwości.

Tak BTW są jakies fajne tales'y na psp oprócz eternii?

Edytowane przez Killabien
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Yuri jest debeściak. Historia się trochę posunęła i powiem szczerze, że nie pamiętam za bardzo głównego bohatera, który by miał taki zdroworozsądkowy pogląd na sprawiedliwość :)

 

Raven ma dobre teksty po walkach jak np. "Our weapons are Love (Estell), Justice (Yuri), SEXUALITY (Raven)" :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem dzisiaj film i już musze mieć tą gre. Odłoze troche kasy i ja kupie bo mi sie nie opłaca kupowac 360 dla samej vesperi.

 

Edit: http://n4g.com/news/539525/troy-baker-confirms-tales-of-vesperia-ps3-localization-in-video/com#c-3730963

czyli teraz tylko czekać na namco bandai az w końcu to zapowiedzą.

Edytowane przez Killabien
Odnośnik do komentarza

To chyba dosc stary news, z ktorego nic niestety nie wyniklo :(

Osobiscie posiadam wersje i XO i japan version ToV na Ps3(kupilem dosc tanio jakies pol roku tem za 160zl na ebay'u), ktorej oczywiscie nie rozumiem :P (ehh, co tu mowic ja naprawde lubie "Talesy", a lokalizacji nie widac :( ),baah sciagam Tales of Destiny bym mogl pograc takze na telefonie ;)

Odnośnik do komentarza

@^ Jaki jest sens kupownia gry w ktorej sie nic nie rozumie? O_o

"Obadalem" wersje na XO, a teraz mam wersje na Ps3, ehh chyba nie doczytales momentu, w ktorym pisze, ze naprawde lubie Talesy(choc przyznaje, ze to pierwsza taka akcja)Moze chce wymaksowac po prostu gre, ktora bardzo lubie na konsoli, ktora zdecydowanie wiecej uzywam? Przeciez nie kaze tobie jej kupywac :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...