Skocz do zawartości

GTA IV online


Rekomendowane odpowiedzi

Ale dziwnie, dlaczego tak O_o... A w player match nie da się zarabiać siana? Nie da się dołączyć razem do jednej gry i zlewając reszte nabijać kasę?

 

Nie wiem co wy za triki kombinujecie bo ja n00b jestem ale moj nick na live to jotrazydwa, wysylajcie zap'ki i gramy.

Odnośnik do komentarza
Ale dziwnie, dlaczego tak O_o... A w player match nie da się zarabiać siana? Nie da się dołączyć razem do jednej gry i zlewając reszte nabijać kasę?

 

Bo na X360 cały czas możesz znaleźć osoby do pogrania, a na PS3 musisz ratować się znajomymi ;).

 

Oczywiście, że nie, do wszystkich osiągnięć online'owych liczą się tylko wyniki z gier rankingowych (chociaż w przypadku Fly The Co-op powinna być możliwość zaliczenia tego w gronie przyjaciół, a nie powtarzanie 100 razy misji, bo ciągle trafi się jakiś niedoświadczony gracz/debil).

 

Dać się da, ale trzeba na siebie trafić, co jest bardzo, bardzo trudne. W trybach gdzie gra mało osób (np. Team Car Jack City) pewnie jest duże prawdopodobieństwo, ale w takim GTA Race to wątpię, żebyś trafił na jakiegoś znajomego.

 

 

 

Pytanie do Arka_, jak tylko tutaj zajrzy :): sprawdzałem sobie wczoraj rekordy na Terminal Velocity po tym jak pobiłem swój osobisty czas, dzięki czemu jestem 12, a w praktyce 11 na świecie (1 miejsce to glitch) i przypadkiem przełączyłem na wersję PS3, gdzie wyniki są o 2-3 sekundy lepsze :o. WTF?

 

Odnośnik do komentarza
Pytanie do Arka_, jak tylko tutaj zajrzy :): sprawdzałem sobie wczoraj rekordy na Terminal Velocity po tym jak pobiłem swój osobisty czas, dzięki czemu jestem 12, a w praktyce 11 na świecie (1 miejsce to glitch) i przypadkiem przełączyłem na wersję PS3, gdzie wyniki są o 2-3 sekundy lepsze :o. WTF?
Ty masz dostęp do GTA4 na PS3 a ja niestety nie, więc spróbuj pojechać na PS3. Może model jazdy? Np. w NFSU na PC samochody było o wiele stabilniejsze niż na PS2, więc grając na PS2 traciłem 0,5-1 sek na okrążeniu. Ponadto wersja Burnouta4 na X360 była szybsza niż na PS2 z powodu silniejszych driftów.

 

Nienawidzę tej trasy TV, samo szczęście, mało umiejętności, nooby pędzą jak szalone i zawsze któremuś fartem wejdzie, a potem się wywali przede mną albo mnie staranuje. Zobacz inne trasy, np. Horse Punch - to najbardziej obliczalna trasa (tam jestem 2x w Top10) - jedyna chyba trasa gdzie nie da się glitchować wyników robiąc rozpęd oraz gdzie rządzi Comet a nie NRG (ze swoimi stójkami, przechylaniem i waleniem w bandy). Jeśli na PS3 jest stabilniej to sam wiesz, które trasy są w miarę płaskie, a na których ciągle się skacze i tam porównaj czasy.

 

BTW. Co do mocno zglitchowanych wyników, to w 99% (może 100%) nie jest wina tych osób, sam mam jeden taki czas, gdy rywale jechali co innego niż ja i dopiero po wyścigu się o tym dowiedziałem. Ostatnio były jeszcze lepsze jaja: np. na Drag Kings jedna połowa graczy była w Super Cars (Comety itp.), a druga połowa w ciężarówkach (Fire Track itp.).

Odnośnik do komentarza

Akurat Horse Punch mi nie podchodzi (chociaż tam chyba też można się rozpędzić), a motorami to w ogóle się nie ścigam, bo po prostu w żadnej grze tego nie potrafię i GTA IV nic tu nie zmieniło. Dla mnie najfajniejszą trasą jest chyba Industrial Action, bardzo techniczna i trzeba się skupić, żeby zrobić perfekcyjne okrążenie, chociaż kilka innych też jest niczego sobie.

 

Co do glitchy to ostatnio zrobiłem świetny wynik (3:38) we Free Race na Black Gold, wiem że pojechałem dobrze, więc zaglądam do rankingu, a tu 15 wyników poniżej jednej sekundy, 17 poniżej 2:04 i dopiero potem normalne wyniki powyżej 3:48. O ile we Free Race nie da się ukraść helikoptera, a z tego co wiem to się nie da, to miejsca od 1 do 32 to glitche. Zresztą ostatecznie i tak mój rezultat się nie zapisał...

 

Ale pomijając glitche, brak kary dla "podprądowiczów" (a wystarczyłoby ustawić, że 2 checkpointy pokonane w złej kolejności albo niepokonanie bramki przez powiedzmy minutę = kick) to cały czas gram w Race z wielką przyjemnością, bo dla niektórych momentów naprawdę chce się żyć. Ot, np. wczorajszy wyścig na 3 okrążenia na Taxiing. Obsada bardzo dobra, na starcie jak zwykle mały chaos więc muszę odrabiać straty, 2 okrążenia do mety i 2 kolesi do wyprzedzenia. Drugiego cyknąłem na nawrocie przed ostatnim okrążeniem, dając po heblach najpóźniej jak się tylko dało i słusznie zakładając, że jakoś się obronię na pasie startowym mimo gorszego wyjścia z zakrętu, no ale zostały jeszcze 2 sekundy do pierwszego kolesia. Jadę więc na całkowitym limicie, jest już tylko sekunda, koleś popełnia mały błąd na bramce, no to go cyk przed wjazdem na lotnisko. Potem zostało mi już tylko bronić się na prostej przed nawrotem i zablokować wewnętrzną, gdzie i tak chciał się wcisnąć, w efekcie czego zespinował nas obu. Na szczęście kolo grał fair i puścił mnie pierwszego na metę.

 

Dzisiaj zaś w dość ciekawy sposób pobiłem swój rekord okrążenia na Driving While High, na którego początku byłem 5, a na końcu już 1 :). Najpierw na drugim zakręcie łyknąłem trzech typków jednocześnie po zewnętrznej (mieli wolniejsze wejście, mi jakoś udało się utrzymać nie zahaczając o barierkę), a lidera wyprzedziłem na krętej sekcji wykonując stary jak świat numer "zahamuję wcześniej, a jak przeciwnik wypadnie lekko na zewnętrzną to ciachnę go po wewnętrznej". Potem już tylko dojazd do końca i nagle pojawia się info o rekordzie okrążenia, mimo że nie jechałem jakoś specjalnie na maksimum, no i po drodze łyknąłem jeszcze 4 graczy. Ale w sumie to dobrze, mogę jeszcze dużo ciachnąć z tego czasu :).

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś pisałem w sprawie buga w Boom da Base II, a najpierw dostałem tekst "Co robić w przypadku błędów w GTA: SA", a potem że pewnie mi się zdaje lub jestem wywalany przez gracza,a nie przez grę ;P Dlatego już mam Rockstara gdzieś.

 

 

 

Chciałbym zrobić jakąś ustawkę pod Deathmatcha TYLKO z pistoletami. Dzięki temu niektóre osoby będa miały okazje zdobyć trofeum :) Ustawkę proponowałbym gdzieś pod sobotni lub niedzielny wieczór, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
W jaki sposob w grach typu NOOSE sprawdzic w statsach na Ps3 czy ma sie ja zaliczona?

Wiem ze czas ma byc cos troche powyzej 2 min , ale czy to jest w statystykach gdzies zaznaczone ze sie zrobilo?

 

Zauwazylem ze w statsach sa dwie tabelki , mission passed i mission won , na ktora patrzec?

Nie szukaj tego w statsach, serwery mają brzydki zwyczaj i tak nie zapamiętywać najlepszych czasów.

 

Bez różnicy. Passed to te które skończyłeś, Win to te które skończyłeś mając najwięcej kasy z drużyny.

Odnośnik do komentarza
1.Akurat Horse Punch mi nie podchodzi (chociaż tam chyba też można się rozpędzić)...

2.Co do glitchy to ostatnio zrobiłem świetny wynik (3:38) we Free Race na Black Gold, wiem że pojechałem dobrze, więc zaglądam do rankingu, a tu 15 wyników poniżej jednej sekundy...

1.Można, ale jadąc uczciwie na mecie ma się prędkość blisko maxa, a tuż dalej jest ostry zakręt, to nie Exhaust F. gdzie urywają ze 4 sek.

2.Host zmienia reguły, ale innym się nie zmieniają i wtedy nawet 15 osób na raz może zaglitchować. We Free Race zapewne jest aż tak dużo glitchy, bo zwykle wyścigi są dużo bardziej popularne i zwykle host zmienia z Cars na Free Race (a nie na odwrót).

 

 

Dodatek: przetestowałem niemal wszystkie samochody online (pominąłem nieistotne, powolne) i oto wyniki porównawcze.

Testy na Round the Block (trasa dość zrównoważona, nie faworyzująca prędkości), zwykle 3 okr, traffic off. Najwięcej uwagi poświęciłem brykom najszybszym, w swojej klasie oraz podstawowym (te co się dostaje wchodząc do gry). Jeździłem w miarę po kolei, więc i wyniki w klasie są zbliżone (wyjątek police, gdzie olałem patrol myśląc że cruiser jest szybszy, po kolejnych 100 okr. sprawdziłem patrol który wygrał, więc machnąłem też FIB i poprawiłem się z 1.56.6 na 1.54.4). Ponieważ nie jeżdżę idealnie, więc czasem daję dane korekcyjne (typu -0.5 sekundy), żeby porównanie było lepsze.

Ogólnie: "miliony much nie mogą się mylić ..." i graczy też, więc mało odkryłem, najszybsze były najczęściej wybierane.

 

Podaję w kolejności klas, a potem pierwszy samochód podstawowy, drugi najszybszy itd.

Supercars

Super GT 1.51.64

Comet 1.45.39

Infernus 1.47.19 -0.5

Turismo 1.50.01 -0.5

 

Sports

Conquette 1.50.40 -0.5

Banshee 1.48.35 +0.5

Sultan RS 1.50.16 +0.5

Feltzer 1.59.12!

 

Muscle

+Sabre GT 1.58.75!

Dukes 2.07.29

Stallion 2.06.05

Vigero 2.06.40

 

2 Door

Futo 2.00.22

Ruiner 1.58.21 -0.5

Blista 1.58.79

Fortune 2.07.97

 

4 Door

DF8-90 1.59.17

Sultan 1.57.48

Feroci 2.04.34

Presidente 2.04.37

 

Executive

+Cognoscenti 2.02.93

Oracle 2.03.25

PMP600 2.07.53

Intruder 2.08.97

 

Modern

Lokus 2.02.43

Sentinel 1.55.03!

Premier 2.09.85

Hakumai 2.06.82

 

Vintage

+Peyote 2.10.38

Manana 2.15.08

Voodoo 2.27.07

Virgo 2.18.42 -1.0

 

Police

NOOSE 2.06.63

FIB 1.54.44

Patrol 1.55.83

Cruiser 2.00.20 (-1.5?)

 

People Carrier

+Rebla 2.10.92

Habanero 2.11.71

Cabby 2.13.26

Perennial 2.18.08

 

SUV

Cavalcade 2.12.16

Huntley 2.02.21!

Patriot 2.13.40

Landstaker 2.15.50

 

Pickup

Rancher 2.15.15

Contender 2.07.26

Bobcat 2.13.84

Caval.FXT 2.12.84 -1.0

 

Vans

+Burrito 2.13.10 -0.5

Moonbeam 2.23.00

Pony 2.27.67

 

Service: Ambulance 2.07.67

Trucks: Fire Truck 2.20.84

 

Motorcycles

Zombie 2.00.93

NRG-900 1.44.08

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: Za kazdym razem jak gram on-line to po okolo 5 minut bezstresowej gry rozlacza mnie z serwera (najpierw przez 20 sekund wszyscy biegaja w kolko a pozniej dostaje komunikat ze zostałem sam w swojej druzynie). Potraficie cos zaradzic?

(Internet DSL 3MB d/l i 384kbps u/l)

Edytowane przez BartIrlandia
Odnośnik do komentarza

Online GTA to tylko deatchmatch dla mnie, szkoda, ze wiekszosc drze mordy do headsetow i siedzi przy bazookach gdzie sie respawnuja albo uzywa autoaim niestety. Generalnie mam dopiero 2 level (ranga) ale nie mam ochoty grac dalej zwyczajnie. Masakra jakas. ;/

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: Za kazdym razem jak gram on-line to po okolo 5 minut bezstresowej gry rozlacza mnie z serwera (najpierw przez 20 sekund wszyscy biegaja w kolko...
Po prostu tracisz łączność z innymi, podobny numer miałem jak włączyłem firewalla (w unranked) blokującego połączenia z rywalami i też pobiegali a potem mnie wywaliło.

W twoim przypadku może być wiele przyczyn, koniecznie zadbaj o NAT type 2 lub 1, sprawdź stabilność uploadu, ilość traconych pakietów, pingi, czasy dla UDP :) może z częścią dasz radę.

 

 

Ponadto mam ochotę z kimś pograć w trybie rankingowym w pokoju prywatnym (to jest możliwe). Chciałbym porobić rekordy świata we Free Race i Cannonball, najlepiej byłoby z Mastahem (bo jako jedyny jest wystarczająco mocny, no ale bez quittowania), ewentualnie z jakimś achievement hunterem.

 

Wymagane jest dość dużo wiedzy (lub chęci, bo mogę przesłać config do firewalla na PC) i porządny router/PC, bo trzeba:

-zablokować wszystkie połączenia

-odblokować:

--serwery XBL 65.55.42.x (lepiej .x.x)

--serwer GTA4 207.38.10.223 (lepiej .x.x)

--pakiety TCP z i na port 80 oraz UDP z i na port 53

--IP zaproszonych graczy

i tyle, już nie trzeba się martwić o długie czekanie na graczy, a wkrótce potem na kicka (w 90% przypadków, bo większość nie chce tego grać).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
Online GTA to tylko deatchmatch dla mnie, szkoda, ze wiekszosc drze mordy do headsetow i siedzi przy bazookach gdzie sie respawnuja albo uzywa autoaim niestety. Generalnie mam dopiero 2 level (ranga) ale nie mam ochoty grac dalej zwyczajnie. Masakra jakas. ;/

Strzelanie w multi w GTAIV jest tak zlagowane, że nie dziwię się, że nie chce Ci się w to grac, najczęściej to ginie się razem z typem do którego strzelasz.Raz trzeba wpakować w gościa pół magazynku żeby zabić innym razem wystarczy srzał w nogi i gość pada (tak wiem, że trzeba strzelać krótkimi seriami i najlepiej kucając).Dla mnie jedynymi trybami do gry w GTAIV w multi to Mafia Work i Race, które są świetne i skill ma w nich największe znaczenie (szczególnie w Race, bo w Team Mafia dużo też zależy od respawnów).Race jest też świetby dzięki wspaniałemu modelowi jazdy.

 

Myślałem, że znajdzie się ktoś chętny na Race, a tu lipa...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nowy patch coś naprawia czy wszystko psuje? Dzięki niemu na free mode w multi nie można ustawić frendly fire, policji ani wyłączyć aima, na dodatek zmieniła się fizyka pojazdów i teraz każdym jednym autkiem steruje się jak ciężarówką...

 

Piszę o wersji na X360 i przez tego patcha zapewne już sobie nie pogram w multi

Edytowane przez Action
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

1. Gdzie moge sprawdzic ile zarobilem $ online, bo nie widze tego nigdzie.

2. Czy jak wyjde w trakcie jakiejs rozgrywki to dolary zostana, czy musze poczekac do jej zakonczenia.

3. Czy po skonczeniu grania przez siec musze sie przespac (zapisac gre) w singlu, czy automatycznie wszystko sie zachowuje.

Edytowane przez rad
Odnośnik do komentarza

1.W statystykach - Leaderboards.

2.Na szczęście przepadają, choć kara powinna być większa.

3.Nic nie zapisujesz, wszystko się zapisuje na serwerze.

 

 

Ponadto jakby kogoś to interesowało (np.psa z kulawą nogą :D) to porobiłem REKORDY świata na wszystkich trasach Cannonball Run i Free Race.

Długo mogą nie przetrwać, bo jest kilkunastu pecetowych cheaterów (typowych - hackowanie gry, a nie wykorzystywanie błędów), ale obecnie są mniej aktywni, używają jakiegoś superspeeda, że na Stars in your eyes to działa to jasne, ale że na technicznej Industrial Action uwalą rywali na 30 sek to się zdziwiłem, widocznie zmodyfikowali też sterowność.

 

Jeż też sprawa przypadkowych glitchy, gdy osoba jedzie inną trasę niż host i mu zalicza ten czas do trasy hosta (typu 0:00:xxx lub uzyskany). O ile w Cannonball łatwo to wyłapać, to we Free Race uwiarygodniłem kilka glitchy znacząco pokonując rywali, ale jak się przyjrzeć to da się odróżnić. Np.2:57 na Highs & Lows jest możliwe tylko czemu tego "fenomena" nie ma w żadnych rankingach, jeśli byłby tak dobry to piorunem byłby na topie w kilkunastu rankingach. Najgorszy jest Coming Down, gdzie da się zrobić ~1:40, a mój rekord to 2:01 Turismo, wyniki 1:55-56 są realne ale to glitche.

 

Parę rad:

a) należy jeździć prostymi (w skrajnych przypadkach dróg ala szachownica jadąc 1 minutę po długich prostych, to samo zrobi się w 2:10! klucząc uliczkami)

b) należy opracować trasę (patrząc na mapę i pkt a)

c) należy mieć farta :D (na Coming Down to podstawa, ale już na Black Gold mało ważne, bo bliżej niż na parkingu nic nie ma)

d) co do pojazdów to rządzi NRG-900 (rzadko wybierany, bo b.trudny), ale w Cannonball 2 rekordy można porobić nawet Ruinerem. Zaskakująco szybki jest Sanchez, np. 3:17 na Cargo Haul, dokładna kolejność to NRG, Infernus, Banshee, Turismo, Sanchez, Coquette, Super GT.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...