Skocz do zawartości

GTA IV online


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tagami nad graczem podczas gry Online ?

Widze, ze niektorzy przeciwnicy w ogole nie sa oznaczeni tzn. nie ma nad nimi fioletowego/pomaranczowego lub innego koleczka, wiec nie wiem czy to przechodzen czy przeciwnik. Chodze czasami i widze kogos na radarze a przedemna nikogo nie ma az tu nagle ktos mnie rozwala. :) To raczej nie lagi bo czesto tak mam, a lacze mam 1mb.

 

EDIT:

Dobra, juz wiem co i jak. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Podłączyłem niedawno PS3 do neta i mam problem z GTA :/ PSN mi działa bez problemu, przeglądarka tak samo a jak chce sie połączyć do gta multi to pisze mi "cannot connect to game provider. Please try agian later" Wie ktoś co z tym zrobić? Wina serwerów czy raczej mojego połączenia?

PS. Konsola jest połączona przez WiFi (router linksys wrt54g), łaczę 2mb/512 także wątipie że to wina za słabego łącza :/

 

Edytowane przez Kanar
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Podłączyłem niedawno PS3 do neta i mam problem z GTA :/ PSN mi działa bez problemu, przeglądarka tak samo a jak chce sie połączyć do gta multi to pisze mi "cannot connect to game provider. Please try agian later" Wie ktoś co z tym zrobić? Wina serwerów czy raczej mojego połączenia?

PS. Konsola jest połączona przez WiFi (router linksys wrt54g), łaczę 2mb/512 także wątipie że to wina za słabego łącza :/

Od jakiegoś czasu też mi się to zdarza...i wiele innych rzeczy w trakcie grania online np. " connection to one or more players has been lost. Returning to Single player." (dość często) zaraz po tym info jak chce powrócić na ten sam serwer pisze"unable to join game that you were kicked from" niewiem co jest grane ;/

Edytowane przez Flowed
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A jak tam frekwencja online na PS3?

Na X360 w rankingu jest ok.1,5mln graczy (na takim miejscu jest się ze średnią 0$).

W Deatchmatch jest 145 graczy z TrueSkill >=40.

W Race 140 z TS>30 i 273 z TS >=30.

 

Co prawda TrueSkill jest dość bezsensowny przy tej masie cheaterów rozłączających się gdy nie wygrywają, ale jakiś miernik to jest (bo na PS3 też ludzie, więc to samo robią). A byłby bdb gdyby tylko jak w Forza2 quitter był sklasyfikowany jako ostatni (i wtedy nie byłby cheaterem, nie każde quittowanie to cheat). A tu ogrywam kogoś 10:5, a ranking widzi 0:5.

 

Rockstar nic nie robi i przypomina tu Criterion, które też olewało klientów (do czasu BP, gdzie przegięli w drugą stronę), aż szły tam ostre bluzgi, bo quitterzy wręcz wygrywali ok.50dni. Ciekaw jest ile trzeba będzie czekać aż dadzą patcha (ten co był to bezsens)? Może być długo (czyli nigdy), bo ich propozycje na zwiechy to: usunąć save-y, nie będziemy nic robić i kasowanie wątków na forum. Ponadto przydałoby się wyeliminowanie pacanów jeżdżących pod prąd (bany z XBL lub kolizje częściowo off), jak też zmniejszenie lagów (powinien być limit pingu do hosta, ze 250ms do wyścigów i 100ms dla Deatchmatcha).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Na PS3 z tego co pamiętam nie ma nawet ogólnego rankingu w poszczególnych trybach :rolleyes:.

 

Co do quitterów to sam nim jestem, ale tylko w przypadku gdy jakiś pajac zepsuje mi wyścig. Jeśli przegram na skutek własnego błędu albo gdy ktoś jest ode mnie po prostu szybszy to oczywiście dojeżdżam do linii mety. Np. wczoraj mieliśmy świetny pojedynek, 2 kolesi z czołówki i ja, na ostatnim okrążeniu już doganiałem lidera, ale na esce tuż zjazdem z autostrady (trasa Exhaust Fumes) zamiast odbić się od ściany to zrobiłem kilka salt w powietrzu i dojechałem ostatecznie czwarty, bo wyprzedził mnie jeszcze jakiś wolniejszy gracz. Ale i tak mam 30 miejsce w rankingu, więc jest dobrze :).

 

O tak, przydałoby się zrobić coś z durniami jeżdżącymi pod prąd (ale tylko w trybie Race, w GTA Race z racji jego założeń oczywiście nie mam nic przeciwko) i może dodatkowo jako randomowe ustawienia dać przechodniów na off i trafic też off, w ostateczności zostawić tak na low, jeśli gawiedź tego chce. Nie wspominam nawet o usunięciu zglitchowanych wyścigów, całkowitym wyeliminowaniu wiecznego loadingu i paru innych dupereli. Ale przecież to Rockstar, więc za bardzo się na to nie nastawiam, może załatają coś przy premierze Epizodu Pierwszego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Na PS3 z tego co pamiętam nie ma nawet ogólnego rankingu w poszczególnych trybach :rolleyes:.
Mógłby to ktoś z graczy na PS3 potwierdzić? Jeśli nie ma to żenada a nie online, nie chce mi się w to wierzyć.

 

Co do quitterów to sam nim jestem, ale tylko w przypadku gdy jakiś pajac zepsuje mi wyścig. Jeśli przegram na skutek własnego błędu albo gdy ktoś jest ode mnie po prostu szybszy to oczywiście dojeżdżam do linii mety.
To ciekawe, bo nigdy z tobą nie wygrałem (mimo, że wygrałem wiele razy). Ponadto nawet rozłączanie z winy pajaców jest nie fair, bo to daje przewagę nad tymi co tego nie robią. No i powód jest niemal zawsze, ja niemal po każdym wyścigu daję 2-8 badfeedbacków i tyleż filecomplaints, może z 20% wyścigów jest w miarę czystych (czyli mikt nie przeszkodzi), a w 1/3 nie ma idioty jadącego pod prąd (lub z prądem mario taranującego rywali, nie dla zyskania miejsca, ale żeby obaj stracili).

 

Ale i tak mam 30 miejsce w rankingu, więc jest dobrze :)
Ja mógłbym być w Top10, ale to nie dałoby mi żadnej satysfakcji, uczciwy TrueSkill 29 i miejsce 400-450 jest więcej warte. Nie quittuj i przejedź 100 wyścigów, a dowiesz się jak twój jest realny TrueSkill. Ja miesiąc temu miałem TS 28 na czterech aktywnych ksywkach i miejsca 610-650 (co świadczy, że TS działa bardzo dokładnie).

 

...i może dodatkowo jako randomowe ustawienia dać przechodniów na off i trafic też off, w ostateczności zostawić tak na low, jeśli gawiedź tego chce. Nie wspominam nawet o usunięciu zglitchowanych wyścigów, całkowitym wyeliminowaniu wiecznego loadingu i paru innych dupereli.
Randomowe? Może być wszystko, byle nie traffic high, bo to random, a samochody trafficu szaleją i rzucają się na mnie, medium to też często za dużo, to nie Burnout gdzie jest boost.

Zglitchowanych? Czyli? Wyścigi z niewidocznymi rywalami są najfajniejsze - wygrywam ok.95%. A inne zgltchowane to nie problem (tylko do rekordów, ale tu też trzeba usunąć te glitchowane "z rozpędu"), bo jechałem zaledwie dwa.

Wieczny loading jest chyba związany z kondycją serwera (XBL lub rankingowego), bo czasem mam to co 15minut, a czasem przez tydzień nic.

Odnośnik do komentarza
Na PS3 z tego co pamiętam nie ma nawet ogólnego rankingu w poszczególnych trybach :rolleyes: .
Mógłby to ktoś z graczy na PS3 potwierdzić? Jeśli nie ma to żenada a nie online, nie chce mi się w to wierzyć.

 

 

 

Levele zdobywa się normalnie...no ale właśnie gdzie te tabelki obejrzeć,nie mam pojęcia.Chyba rzeczywiście ich nie ma.

Odnośnik do komentarza

Plaga sposodowana tym, że Rockstar jest początkujący w online i wszyscy niedoświadczeni twórcy myślą, że ludzie się rozłączają z normalnych powodów (jak obiad, telefon czy zerwanie połączenia z netem). Podobnie było w PES4 (pierwszy online Konami) i w GT5P (1st od Polyphony) itp. Usunąć opcję wyjścia (jak w GT5P) + ostatnie miejsce (jak w Forza2) i po problemie.

 

Co do Cannonball i FreeRace, to fajny wyścig w stylu GTA (nie wiem czemu nielubiany, ja to lubię mimo, że nienawidzę wyścigów A->B). W tych trybach nie należy próbować zbierać pełnego pokoju, bo dołącza się zwykle do najpełniejszego pokoju. Przy pełnym pokoju zwykle ludzie wyskakują, ale są wrzucani ponownie, więc się wkurzają.

 

Levele zdobywa się normalnie...no ale właśnie gdzie te tabelki obejrzeć,nie mam pojęcia.Chyba rzeczywiście ich nie ma.
Na X360 naciskasz pauzę, wchodzisz do statystyk offline, tam Leaderboards i w lewo masz rankingi ogólne z TrueSkill-em i średnią punktową dla całości.
Odnośnik do komentarza
Levele zdobywa się normalnie...no ale właśnie gdzie te tabelki obejrzeć,nie mam pojęcia.Chyba rzeczywiście ich nie ma.
Na X360 naciskasz pauzę, wchodzisz do statystyk offline, tam Leaderboards i w lewo masz rankingi ogólne z TrueSkill-em i średnią punktową dla całości.

Spoko , sprawdzę jutro i dam znać czy działa.

(Gram zbyt krótko aby wiedzieć takie rzeczy :) ).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...