Skocz do zawartości

Bugi, błądy, narzekania itp.


Rekomendowane odpowiedzi

el Pablo: chyba nakręcę moje pierwsze podejście do ostatniej misji, żeby pokazać wam jak się gra bo macie problemy z podstawowymi założeniami gry.

nie chodzi o zalozenia tylko ograniczanie swobody bugami w sterowaniu i pracy kamery. Jest o wiele wiecej bledow niz wypisalem - to co zaznaczylem ma znaczacy wplyw na przyjemnosc jaka czerpie z GTA. A moze to po prostu Assasin Creed jest rewolucyjny i za duzo wymagam od "kolejnego" GTA? Fakt faktem - hype na te gre jest ogromny i cala rzesza ocen 10/10 jest po prostu niesprawiedliwa ^_^  

 

nWo - porownanie do autek. Oczekiwalem Vanquisha a dostalem V8 vantage. I jeden i drugi to rasowy aston ;) Mysle ze to rozjasni ci moje podjescie do tej gry.

Edytowane przez Pablo el
Odnośnik do komentarza

Co do błędów, znacie grę która ich niema?

Taki moloch jak GTA nie ustrzeże się błędów. Jakby nagle R* wyskoczył z tekstem "Gra będzie za 3-6 miesięcy, bo poprawiamy błędy" to ludzie by szału dostali. Ja nie narzekam, a niech policjanci mi się z drzwiami zlewają, trudno, przeżyję.

Złej baletnicy...

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa, cały czas słyszę o jakiś błędach, zlewających się z otoczeniem postaciach i kij wie co jeszcze, a jakoś w ciągu 70 godzin na palcach jednej ręki mogę wymienić rzeczy, które w większy lub mniejszy sposób powodowały u mnie jakieś odczucie dyskomfortu.

Jedno jednak pozostaje niezmiennie. Ten feeling, że gramy w jakąś wersję Lite, a dodatki przystosowujące grę choćby rozbudowaniem do San Andreas dopiero nadejdą. Pierwszy lepszy przykład - 4 sklepy odzieżowe na krzyż. Ruski z 2 parami okularów i 2 czapkami. Reszta to ciuchy na zasadzie - biedota, midclass, biznes.

No ale przynajmniej do 2010* mają wychodzić dodatki do tej gry, więc będzie coraz lepiej.

 

*zapowiedziano, że mniej więcej wtedy dostaniemy następną część

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

GTAIV z pewnością nie zasługuje na najwyższą notę. Gra pozostawia pewien niedosyt, jakby brakowało jakiegoś elementu w tej układance. IMO tematyka została wyczerpana. Wszytko to już gdzieś było. Jeśli ktoś grał w Kane & Lynch to odniesie wrażenie deja vu. W najlepszej sytuacji są Ci co nie grali w poprzednie części i stronili o tego typu gier. GTA ich wtedy zmiażdży.

Odnośnik do komentarza

Jak jest u was z ustawieniem kontrolera na Clasic w PS3? Dzialaja wam przyciski analogowe X/O... bo mi tylko felerne R2L2 ktore (notabene) sa najdebilniej zaprojektowane (spadaja palce). Problem jest taki ze nie moge uzywac free aim w clasic mode gryz jest gdzie indziej. Jazda samochodem tez jest dziwna gdy gazujesz X. Czy sixaxis ma pozostale przyciski analogowe czy tylko R2/L2??

Odnośnik do komentarza

pisze się tyle o bugach, bo gra miała pozamiatać wszystko.... choć trudno tu winić r*. co obiecali to zostało wrzucone, tylko dziennikarze wyli z zachwytu nad byle patentem [np. jak się rozpisywano o misji z prawnikiem, że e-mail, że telefon trzeba użyć, a tak to sama w sobie nijako to wyszło.].

 

niestety sama rozgrywka jest krokiem wstecz do SA i faktycznie czegoś w tym wszystkim brakuje.... nie czuję jeszcze, że r* wycisnęli z tej gry wszystkiego co się dało. nadzieja w przyszłych częściach.

Odnośnik do komentarza
niestety sama rozgrywka jest krokiem wstecz do SA i faktycznie czegoś w tym wszystkim brakuje.... nie czuję jeszcze, że r* wycisnęli z tej gry wszystkiego co się dało. nadzieja w przyszłych częściach.

 

Nadzieja wdodatkach do gry, tu mozna duzo zdzialac jeszcze! :twisted:

Odnośnik do komentarza

Same shit in new pack

 

Znasz Pan takie powiedzenie? Ja oczekiwalem kolejnego kroku w kierunku swobody. Chcialem zbadac prawie kazdy zakamarek zyjacego miasta. Interakcja. A tymczasem gra jest sztywna jak GTA3 (z grubsza). Cholernie ciekawa, rajcujaca, piekna gra, ale pozostawia po sobie wielki niedosyt. GTA3 wyznaczalo kompletnie nowa jakosc.

 

Dzisiaj bede mial 150kr i Assassin's Creed :P.

Odnośnik do komentarza
Jak jest u was z ustawieniem kontrolera na Clasic w PS3? Dzialaja wam przyciski analogowe X/O... bo mi tylko felerne R2L2 ktore (notabene) sa najdebilniej zaprojektowane (spadaja palce). Problem jest taki ze nie moge uzywac free aim w clasic mode gryz jest gdzie indziej. Jazda samochodem tez jest dziwna gdy gazujesz X. Czy sixaxis ma pozostale przyciski analogowe czy tylko R2/L2??

:circle: :square: :triangle: i X są analogowe ( przykład choćby w GT5:P, gdzie można miarkować gaz, albo delikatnie hamować ) Pytanie czy Rockstar zrobiło z tego użytek?

Odnośnik do komentarza

Niestety R* (podobnie jak chyba 90% developerów przy robieniu gier na X360) nie wykorzystało analogowości przycisków innych niż L2 i R2 (i gałek oczywiscie).

 

Ps. Trochę off-top, ale czy pad do X360 ma analogowe przyciski i d-pad? Pytam bo nie spotkałem żadnej gry, w której działałyby one analogowo... Pytam kogoś kto rzeczywiscie wie, że są analogowe i kto poda przykład gry a nie ktoś powie, że ma aby "chronić" X'a :huh:

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

A ja sie nie zgodze Psychonaltusiu. Rowniez jestem wyznawca kultu GTA III i GTA IV to dla mnie obok "3" najbardziej dorosla czesc, nie przerysowana jak "SA" - dla mnie to po prostu istna rewelacja chociaz umiem wytknac jej bledy, ktorych nie chce tu zas wymieniac. GTA III ocenialem na dyche ze wzgledu przesiadki ze swiata 2d do pelnego 3d i przeniesienia doskonalego klimatu i grywalnosci w zupelnie NOWA JAKOSC. Jednak GTA IV nijak nizej niz 9+ nie potrafie ocenic z perspektywy ponad 60h z gra a bede ja przynajmniej 2 razy jeszcze przechodzil. :)

 

Dzisiaj bede mial 150kr i Assassin's Creed :P.

 

No to mozesz sie srogo zawiezc bo widze ze oczekujesz powiewu swierzosci w grach. Tutaj kazda misja wyglada tak samo (schemat), bieganie po dachach szybko sie nudzi chyba, ze jestes jakims historykiem i masz fiola na punkcie architektury bo to fajnie oddali, system walki prosty - ogolnie przyhype'owana pozycja i tyle. Szybko sie nudzi chociaz fabula swietna i grafioza na b. wysokim poziomie...

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza
Ps. Trochę off-top, ale czy pad do X360 ma analogowe przyciski i d-pad? Pytam bo nie spotkałem żadnej gry, w której działałyby one analogowo... Pytam kogoś kto rzeczywiscie wie, że są analogowe i kto poda przykład gry a nie ktoś powie, że ma aby "chronić" X'a :huh:

Całkiem niedawno zainteresowałem się budową pada od X360, bo rozgorzała właśnie na ten temat dyskusja. Co się okazuje stary pad od Xboxa posiadał analogowe przyciski, co było choćby wyczuwalne w grach serii DOA, gdzie moc wciśnięcia przycisku odpowiadała sile ciosu zadanego przez naszego zawodnika. W padach od X360 wszystko opiera się na mostkach zero jedynkowych, więc o analogowym działaniu nie ma mowy. EOT.

Odnośnik do komentarza
O jakie miejsce chodzi? Łączenie skrzydła z kadłubem?

 

tam gdzie są baki paliwa, w tym modelu boeinga znajdują sie właśnie tam gdzie są skrzydła, odpowiedz brzmi ze nic sie nie stało. samolot przyjął rakietę jak gdyby nigdy nic. ale zawsze tak było ze tego samolotu zestrzelić sie nie da. spodziewałem sie czegoś innego, teraz do mnie dociera to ze mając rakietnice można by równać blok po bloku aż całe miasto zrównamy z ziemią. ale myślę ze ps3 jest na to jeszcze za słabe i nie ma tyle mocy aby pociągnąć takiego rodzaju silnik. a gdyby jednak można było rozwalać wszystko do okola, każdy budynek każdy samolot to miasto było by bardzo bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
śmieszny motyw trafił mi sie z policją, stała na światłach w środku dwóch policjantów jednego wywaliłem za drzwi a drugi sam wyszedł ale chwycił sie klamki i nie puszczał gdy jechałem po autostradzie. <_<

 

 

 

Ale to nie jest bug. Czasami tak się zdarza, że kierowca może się chwycić klamki, bądź zderzaka i mamy możliwość ciągnięcia go ze sobą :) Najfajniej można go się pozbyć uderzając nim o samochód nadjeżdżający z naprzeciwka :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...