Skocz do zawartości

GTA IV - Wasze oceny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PS3

 

Grafika - 9-

Audio - 8

Grywalność - 9

Ocena końcowa - 9

 

Plusy

-Fajnie zaprojektowane miasto

-Beat 102.7

-Początkowo multi

-zawsze nowe GTA i świetna zabawa do przejścia fabuły

 

Minusy

-Monotonnia (w SA tego nie czułem)

-Stacje radiowe również porażka

-Po przejściu gry taka nuda łapie cżłowieka ,że szok

-multi strasznie zamula, kilka trubów się przejdzie i nie ma co robic

-krok wstecz w sprawach "zabijacza" czasu ( Kasyna , siłka , jedzonko )

 

Odnośnik do komentarza

x360

 

Grafika - 8

Audio - 9

Grywalność - 8

Ocena końcowa - 8

 

Plusy:

- ekstra fabuła

- niezła różnorodność stacji radiowych

- multiplayer

- olano różne popierdółki w stylu siłowni, szkół jazdy itd.

 

Minusy:

-Sama fabuła urywa się gdzieś tak w 2/3 poprzednich GTA. W 3, VC i SA po ukończeniu storyline byliśmy panami miasta, w IV dalej jesteśmy chłopcem na posyłki.

- sposób utrzymywania przyjaźni. Za nic nie pasuje mi do konwencji. Niby to groźni przestępcy a jak co 3-4 dni z nimi na miasto nie wyjdziesz to dzwonią i zaczynają sie użalać/próbują ustawić spotkanie. Pod tym względem to już moi znajomi są bardziej wytrzymali.

- absolutnie nic nie dostaje się za ukończenie gry w 100%. (no może oprócz achievementa:P). Fajnie byłoby jednak mieć nielimitowane ammo. Coś czuje, że jest to poprostu grunt pod DLC. Z nieskończoną amunicją, czołgiem pod blokiem dodatkowy content można byłoby niesamowicie szybko ukończyć.

Odnośnik do komentarza

Oceniam wersje na 360ke :)

 

Ogolna ocena: 9/10

 

Grafika - 8

Dzwiek - 8

Grywalnosc - 8

Zywotnosc - 10

Singiel - 9

Multi - 9,5

 

Plusy:

- bardzo dobre efekty

- bardzo dobra fizyka - choc nie bez wad

- bardzo fajni bohaterowie

- bardzo fajna dojrzala fabula

- wielkie zyjace miasto

- bardzo dobry i rajcujacy multi

 

Minusy:

- mimo wszystko grafika

- masa mniejszych i wiekszych bug'ow ktore nie powinny sie zdarzyc

- pop up i spadki framerate

- spora wtornosc misji

- z gry wylecialy niektore bardzo fajne elementy ktore byly juz w SA

 

To tyle ;) prosze bez linczu :]

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol

Nie lubie rozmieniac gier na drobne, wiec bez bawienia sie w oceny grafy i dzwiekow powiem ze ogolnie moja ocena dla gry wynosi 10, a razem z tym GTAIV laduje na mojej prywatnej liscie najlepszych gier wszechczasow. Ale za GTA:SA.

 

+ Historia i sposob jej opowiedzenia,

+ bohaterowie,

+ dialogi: fabularne, w radiu i tv, na ulicy.

+ świat i dokładność w jego odwzorowaniu (zawsze jak właczam GTAIV to lapie taryfe tylko po to zeby pooglądać widoki)

+ przekaz (mało gier daje jakieś motywy do przemyśleń, czy chociazby moralanych dylematów, a tu jest ich kilka i to znacznie bardziej "żywe" niż np. w pompatycznym MGS)

+ Radio, telewizja, internet, kabarety. Swietna rezyseria, humor, bardzo celne parodia do dzisiejszego świata. (Chociazby "myroom" w internecie czy "I'm Ri$h" w tv, - ze swieca szukać takieg poziomu w naszej prawdziwej telewizji... ).

 

 

- Brakuje mi jednak tej przestrzeni i możliwości jakie dawał GTA:SA.

- Brakuje mi ciekawszych misji, a to tym dziwniejsze ze w poprzednich GTA tworcy sie bardziej popisali w tej kwestii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

ponad 30 godzin na liczniku mam, jakies 50% gry. powiem jedno: nuda. odpalam to prawie, że na siłę, a trzymują mnie dwa powody. chce się dowiedzieć kim jest ten "special someone", a poza tym bardzo podoba mi się oprawa wizualna, cała kolorystyka tej gry, "miękkość" obrazu, ciepłe barwy, konstrukcja i wygląd miasta - wszystko razem robi świetne wrażenie, trzyma się kupy, jest spójne i za to naprawde naleza się brawa twórcom. szkoda tylko, że rzadko kiedy trafia sie naprawde ciekawa misja, a imo wlasnie ten motyw R* powinno było gruntownie pozmieniać, nawet jeżeli wątek fabularny miałby się kończyć po 15 h. wolę krócej, ale dobrze, bez zwielokrotnionych wypychaczy, które reprezentują sobą jedynie kreatywną cieniznę. no i mechanizm tych misji o czym chyba pisalem wczesniej, sam system, dlaczego to jest tak bezczelnie zrobione na odpier***? "pif, paf, pif, paf, pif, paf..." kuresko emocjonujące. niechy by jawnie skopiowali Max Payne'a z przed... nie wiem ilu lat, ale wielu i już by było cacy. czy choćby Mafię.

 

kolejna sprawa to fabuła, postacie. nie podoba mi się brak zachowania ciągłości tej historii, nie jest zbyt spójna. no jasne, koles przyjechal dobrze zarobic wiec bierze robote od kogo popadnie, oprócz tego chce kogos za***ać. w takim SA rzucało bohatera po różnych miejscach i było to fajnie uwarunkowane w scenariuszu. Vice City... nawet nie będę juz nic przytaczal bo to byl ideał. tak samo postacie. w czwórce prócz Romana i samego Niko w ogóle mi nie leżą, są na nic po prostu.

 

multi przemilcze bo nie odnajduje szczescia w takich wynalazkach.

 

wielu ludzi zjechało Assassin's Creed za powtarzajacy sie schemat. mi w AC grało się sporo przyjemniej niż w GTA4 choć jednoczesnie uwazam, ze ta druga jest zdecydowanie lepszą gra od pierwszej... tyle, ze najwazniejsze (dla mnie) motywy stoją w miejscu od 3 części, a same miasto, choc naprawde za***iste, to za mało by generować odpowiedni poziom radochy. AC mimo iz do bolu schematyczny to jednak pod wieloma względami zalatywał świeżością, a to ze prosty, cóż, przynajmniej ta prostota była zamierzona i dopieszczona na amen.

 

ocena jest wylacznie subiektywna i odzwierciedla ilosc frajdy, jaka czerpalem z gry. bylo wiele tytulow, ktore wyszly sobie gdzies tam po cichu dajac znienacka w tym temacie kopa w pysk i tym samym znacznie przewyzszajac GTA4, a wiec bez podniety.

 

7+/10

Edytowane przez maciek88
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

X360

 

Ocena: 10/10

 

Plusy:

- Klimat

- Model jazdy

- Bardzo ciekawa i dość wiarygodna fabuła

- To jest GTA - czyli mnóstwo easter-eggów (Np. jogurt nazwany Cumpot - czyli kubeczek spermy), nie wciskany na siłę humor, i aluzje do poprzednich części

- Wielkie, szczegółowe miasto

- Little Jacob - Niesamowity facet, po prostu pałąsz do niego przyjaźnią od kiedy tylko go spotkasz. - ""There be an explosion!"

- FIZYKA!

 

Minusy

 

- Multi mimo wszystko nie za ciekawe multi.

 

Gdyby skrupulatnie wyceniać gry, IV nie dostanie dziesiątki. Ale gry na 10 to nie gry idealne, tylko te wspaniałe, w które chce się grać, które się pamięta, i które są do tego ideału zbliżone. Na tej właśnie zasadzie np. BioShock ma ode mnie pełne 10, i nie zawacham się żeby dać tyle również IV.

Edytowane przez Swiechu
Odnośnik do komentarza

Według mnie gra zasługuje na ocene 10 -

 

Za grafikę przyznaje note - 9+

Za ścieżkę dzwiękową przyznaję note - 10

Za grywalność przyznaję note - 10

 

+

- Bardzo rozbudowane miasto

- Fizyka (gł. samochodów)

- Różne zachowania przechodniów

- Ścieżka dzwiękowa (Intro jest boskie)

- Czuć "rosyjskie" klimaty :D

- Grafika

- Tryb Multiplayer !

 

-

- Niestety ale grafika również trafia do minusów bo z PS3 można więcej wyciągnąć :)

- Kilka stacji radiowych :P

- Hmm a więcej nie odkryłem bo niedawno zacząłem w tą gre grać x]

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Brainiac
Odnośnik do komentarza

PS3

Grafika 9

Dzwiek 8

Grywalnosc 7

ogolnie 7+/10

 

+

Fizyka

Ogromne miasto

Barwne Postacie

 

-

Nuuuda , w kolo to samo , ja wiem ze to GTA i tak ma byc ale bez przesady

Kiepskie AI

Dziwny bug z pojazdami , albo sa same Hummery , albo same vipery albo same motory :P itp...

 

Ogolnie gra warta zagrania , jedna z najlepszych w swoim gatunku , ale przy dluzszej grze powiewa nuda .

Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie próba oceny tej gry jest prawie nie możliwa bo każdy oczekiwał od niej czegoś innego.Niektórzy to dostali inni nie.Innaczej niż w przypadku GTA:SA gdzie nie było prawie żadnych powodów do narzekań.

 

Było. Dla mnie SA to prawie najgorsza część serii, tylko VCS jest gorszy. Powód - ciapowaty główny bohater, grafika jeszcze bardziej w stronę komiksu niż w dwóch poprzednich, dźwięk (odgłosy groni, aut, miasta, to wszystko woła o pomstę do nieba), nienajlepszy dobór broni (IMO), nudna fabuła, i icoś czego nie jestem w stanie powiedzię cpo polsku, coś, co po angielsku zwie się "ridiculous". Ta gra jest właśnie "ridiculous" - przesadzona, porąbana w złym znaczeniu tego słowa - Wszystkie akcje z Toreno, JetPack, "Green Goo" czy nawet Zero - dajcie spokój, to GTA a nie kolejna gra z serii The Simpsons! Dla mnie San Andreas to najwyżej 8/10. Najwyżej. Najlepsze było Vice City.

Odnośnik do komentarza

X360

 

Grafa 8

Dźwięk 8+

Żywotnośc 7

Grywalnośc 9

 

Plusy:

-Duże miasto żyjące swoim życiem

-humor

-scenariusz i bohater

-przywiązanie do detali

-niezłe strzelaniny

-wypady z ziomalami

 

Minusy:

-po paru godzinach wieje nudą

-schematyczne misje

-brak ciekawych questów pobocznych

-średnia muza w radiu

-jak dla mnie to nie ma co robic po zakonczeniu głownego wątku

 

Ogólnie jak dla mnie to gra jest mocno przehypowana. Zapowiedzi były trochę oszukane(można włazić do każdego budynku;chowanie ciał w bagażniku).Nie wiem jak wy,ale się się zawiodłem i trochę żałuję kasy wydanej na pre order.

Odnośnik do komentarza

PS3

 

Audio: 10 (genialny VA, podobaja mi sie utwory w radiu, odglosy ulicy tj. gadki w roznych jezykach itp.)

Grafika: 9 (poniewaz nie ma rewolucji, graficznie naprawde nie wyglada zle, ale... przelomu brak)

Grywalnosc: 9

 

Ogolnie GTA nie jest gra, ktora sprawila ze nie odrywalem sie od konsoli. Mimo, ze byl to moj pierwszy tytul na PS3 w momentach wylaczalem ta gre, zeby wrocic do Czarnulki i jej biblioteki tytulow. Stad ocena za grywalnosc.

 

Ogolem: 9+

 

Gra przelomem nie jest, dlatego na 10 nie zasluguje. W oczy draznia nudne misje (nudne? raczej oparte na tej samej zasadzie), schematycznosc rozgrywki (zarcie -> LJ po armour -> misja -> repeat). Zachwyca za to ogromne miasto (ktore jednak nie daje mi jakiegos wielkiego fun'u), genialna oprawa dzwiekowa, fajna fabula no i glowny bohater.

Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie próba oceny tej gry jest prawie nie możliwa bo każdy oczekiwał od niej czegoś innego.Niektórzy to dostali inni nie.Innaczej niż w przypadku GTA:SA gdzie nie było prawie żadnych powodów do narzekań.

 

Było. Dla mnie SA to prawie najgorsza część serii, tylko VCS jest gorszy. Powód - ciapowaty główny bohater, grafika jeszcze bardziej w stronę komiksu niż w dwóch poprzednich, dźwięk (odgłosy groni, aut, miasta, to wszystko woła o pomstę do nieba), nienajlepszy dobór broni (IMO), nudna fabuła, i icoś czego nie jestem w stanie powiedzię cpo polsku, coś, co po angielsku zwie się "ridiculous". Ta gra jest właśnie "ridiculous" - przesadzona, porąbana w złym znaczeniu tego słowa - Wszystkie akcje z Toreno, JetPack, "Green Goo" czy nawet Zero - dajcie spokój, to GTA a nie kolejna gra z serii The Simpsons! Dla mnie San Andreas to najwyżej 8/10. Najwyżej. Najlepsze było Vice City.

Mi się wydaj,że Tobie po prostu nie psuje klimat.CJ jest idealną karykaturą gangta-muderfuckera :P .Poza tym to źle dobrane odgłosy broni mogą przeszkadzać w FPS-ie a nie w GTA(jeszcze tak luzackim).Fabuła nudna?TO czego się spodziewałeś??Fabuła jest świetna.Nienajlepszy dobór broni??Nosz (pipi).a tu broni jest więcej niż w większości FPS-ów.Gra jest świetna tobie nie leży po prostu atmosfera gangsta-rapu z lat 90

C'ya 8)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Grafika - 10 absolutna dycha. Przy tak dużym, terenie i tak zaawansowanej grafice i tak wygląda to ślicznie. Pop-up wcale nie jest tak duży, a użyte filtry są niesamowite. Zniszczenia fur są lepsze niż w Forzie 2. Fizyka miażdży czaszkę. Dla mnie absolutna dyszka za wizualia.

Audio - gram za krótko, aby się wypowiedzieć, ale odgłosy ulicy, czyli dialogi ludzi itp. są super. przejedziesz bilsko obok typa a on wymowne : FUCK. Muzy jeszcze całej nie słyszałem, ale jest całkiem nieźle

Gameplay: Narazie mam około 3 godzin gry i jest wspaniale. Żadne GTA nie wciągnęło mnie tak jak czwóreczka. Gra się wspaniale. model jazdy fur nareszcie jest dość zaawansowany. Misje są fajne, a wszystko nakręca charyzmatyczny bohater i świetne dialogi.

 

Jak dla mnie jest to gra na 10, ale zobaczymy jakie będę miał zdanie po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem fabułę i bawię się teraz w misje poboczne itp.(84% więc grę mogę już z czystym sumieniem oceniać). Czekałem na takie Gta, w odsłonach z ps2 drażniła mnie najbardziej drętwa fizyka ciała co zostało zniwelowane z nawiązką. Podstawą miodności każdej gry z tej serii są misje więc skupię się na nich.Niestety zgodzę się z większością, że zbyt duża ich ilość jest nudnawa, cut-scenki też wydawały się lepsze w innych częściach(bryluje tu SA).Ale.. no właśnie,

po misji w banku, lub podczas porwania tej babki

zostałem zdruzgotany(wyobraźcie sobie jakby takie misje były np. w 70% gry, cud) i z wywieszonym jęzorem czekałem na następne tak dopasione misje co podbijało mi miodność(kij z tym, że tak mocnych już nie było). Oczywiście to nie wszystkie perełki(nie każdą pamiętam). Więc dla mnie w tej materii problemu nie było.Taki znalazłem w prostocie misji :/ jesteś jakimś kurna Serbskim Terminatorem normalnie!(pod koniec gry, gdy masz dostęp do bazooki to już w ogóle idziesz i niszczysz). Misje nie wychodziły mi tylko przez przypadki , typu jakiś wypadek i ucieczka ściganego , lub spadek z budynku(no to ostatnie może z 3 razy :)). Tak więc to jest BARDZO do poprawki, oczekuję wyzwania, i konieczności chowania się za osłoną a nie tylko takiej możliwości.Grafa jest bardzo dobra jak na gta, są słabsze teksturki, ale to free roaming więc wybrzydzania nie ma prawa być.Gra dla mnie nabierała kolorytów podczas deszczu i burz(czekałem na nie nieraz bez kitu :P) oraz ciepłego słoneczka, gdy podczas nocy i szarówy nie dawała takiego kopa. Co do muzyki standard, jest wypaśnie, wiele stacji radiowych wymiata, nawet pod koniec gry zdarzało mi się wyłapywać pojedyncze super nuty. No i goście podkładający głos pod Nico i Bruciego to geniusze(100.000 $ dla pierwszego to za mało zdecydowanie). Podsumowując jak narazie najlepsza moja gra na Ps3, nawet Mgs4 padł rażony przy niej(czytaj: sprzedałem go), Rockstar rządzi, czekam na kolejną część i na L.A. Noire ! :slinotok: Ps. nie wspomniałem o multi, w którego grałem może z godzinę więc nie mam zdania.

 

Grafa: 9 Muza: 9 Żywotność: 9+ OCENA: 9+/10

Odnośnik do komentarza

Gierka wkroczyła w nextgen, ale do poprawy jeszcze sporo. To moja I gra na PS3 i nie zachwyciła mnie w szczegolny sposob oprawą(porownujac z U:DF, ktore kupilem wczoraj-IIgra), ale fizyka, zniszczenia miazdzą no i ogolnie gta to gta. Ale ja nie o tym, dzis zacząłem grac przez neta ii... przestraszyłem sie ze juz po mnie, po studiach, jedzeniu, spaniu. Zmusiłem sie do odlozenia pada i wyjscia na dwor, bo to jest po prostu rewelacja... Boje sie odpalic playa raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza

X360

 

Grafika: 10-

Dźwięk: 10

Żywotność: 9+

 

Plusy:

+rewolucyjny silnik fizyczny

+dialogi i postacie

 

 

Minusy:

-doczytywanie sie tekstur

-stacje radiowe

-schematyczne misje

 

ocena ogólna:10

 

Grafika...trudno powiedzieć - z jednej strony świetnie zaprojektowane miasto i przecudny silnik, z drugiej natomiast wkurzaące doczytywanie się tekstur i inne "smaczki" Dyszak z minus ze wzgledu na drobne błedy.

Pełna dycha za dźwiek ze względu na przesiąkniete gangsterskim klimatem dialogi, swietny humor i oczywiście polskie akcenty. Troche powinno się oberwać stacjom radiowym, które są wyjątkowo nudne (z wyjątkiem wladivostok fm)

Żywotność - przyczepie się tylko do schematycznych misji...troche wkurzają ale nie odstraszają :) Gra jest miodna i dostarcza, można spędzić przy niej długie godziny.

Odnośnik do komentarza

8+

 

grałem na PS3

 

+ fizyka

+ olbrzymie miasto

+ fabuła

+ niesamowite "dżampy"

 

- wszystkiego jest mniej niż w SA(tam były samoloty,szkółki, aparat itp.)

- koniec fabuły = się nuuuda

- podobne, łatwe i mozolne misje

- momentami się wiesza

- czasami znika grafika

- jednocześnie po mieście jeździ tylko kilka typów pojazdów (np. szukasz Sanczeza to możesz dwa dni jeździć po mieście i go nie zobaczysz, apropo Infernusem miałem tylko dwie okazje się przejechać)

- nie wiem jak to się nazywa, ale jadąc pustą drogą gdy nagle przesuwasz kamerę do tyłu lub w bok, cofasz ją do normalnej pozycji i nagle przed tobą jedzie kilka samochodów :/

 

ogólnie, pomimo tych bugów RStar zrobiło duży postęp

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...