Skocz do zawartości

GTA IV - Wasze oceny


Rekomendowane odpowiedzi

jestem przekonany że wszyscy zdążyli już solidnie pograć, więc spokojnie można pobawić się teraz w takie podsumowanie.

 

oceniamy zgodnie z systemem obowiązującym w PE czyli: skala od 1 do 10 (z + i -), poszczególne noty za grafe, audio i żywnotność oraz ocena końcowa.

 

dodatkowo po max 3 najważniejsze zalety oraz wady i informacja na jakiem sprzęcie gracie/graliście. I tyle smile.gif tylko bez samych dyszek proszę.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

PS3

 

grafika: 9+

audio: 9

żywotność: 10

OGÓLNA: 9

 

+najrealniejsza z części GTA

+piękna oprawa graficzna wspierana przez świetną fizykę

+najlepsza fabularnie część serii

 

-za mało innowacji

-poziom trudności(misje,łatwo gubi sie pościgi)

-drobne problemy techniczne

-

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

PlayStation 3:

 

Grafika: 10-

Audio: 10

Żywotność: 8+

 

+Bardzo realistyczna gra

+Dużo przemocy

+Mroczny klimat

+Genialnie wykonane miasto, pełne ciekawostek i ludzi

+Polacy

+Możliwość upicia się :)

 

-Niekiedy spowolnienie animacji

-Zbyt łatwe misje

-

Zabijają Romusia :(

:)

-Głupie AL ludzi kierujących pojazdami (stoisz na światłach a oni trąbią i wyprzedzają)

Odnośnik do komentarza

Ocena subiektywna po blisko 60 h spedzonych z gra. GTA IV to synonim grywalnosci i miodu na najwyzszym poziomie. B. dobre misje, ciekawy watek fabularny z plejada barwnych postaci + masa zadan pobocznych - to dla mnie najnowsze dziecko R* w kilku slowach.

Co na plus? Nextgenowa oprawa, telefon komorkowy i jego zastosowanie, wykorzystanie kafejek internetowych (jest nawet spam o "viagrze"!), taxowki jako srodek transportu, ogromna mapa do eksploracji warta sprawdzenia kazdego zakamarka i uliczki, powazniejszy i mniej przerysowany niz w 'GTA: SA' klimat, system walki i oslon i miasto, ktore zyje wlasnym rytmem i posiada "dusze" a nie jest zlepkiem na szybko robionych miejscowek i oczywiscie postaci towarzyszace i wypady z nimi + swietne "mini gierki" (kregle rzadza!).

Na minus sporadyczne problemy z pop-upem, glupie czasem zachowania przechodniow, problemy z detekcja kolizji u postaci napotykanych w fabule (Packie nie raz w wizycie w barze ze striptizem zawiesil sie w drzwiach i nie mogl wejsc), kamera ustawiona pod dziwnym katem i trzeba ja korygowac.

 

TO tak w skrocie, w dluzszej wersji wyglada to tak:

 

CO NA PLUS?

 

+ Nextgenowa oprawa graficzna

+ Ogrom miasta (jego design, strona techniczna, smaczki)

+ B. dobra i wciagajaca fabula

+ Swietne postaci, ktore zawsze byly mocna strona serii

+ Dobor broni

+ Stuningowany system walki wrecz

+ Wciagajace zadania poboczne

+ Kapitalny pomysl zastosowania tel. komorkowego

+ Rewelacyjny patent z przegladaniem sieci, ktora jest kopalnia perelek zwiazanych z gra (reklamy fastfoodow, newsy z zycia miasta)

+ "Rozrywki" pokroju bilarda (lepiej niz w San Andreas), kregli itp. - dalej bawie sie wysmienicie, design tych lokali

+ Humor i ironia tworcow pod roznymi adresami (nazwa hamburgera w fastfoodzie itp.)

+ REWELACYJNY system celowania, chowania sie za przeszkodami (bohater wychyla glowe zza "wegla"), dobrze wywazony poziom trudnosci (misja z bankiem - mozna bylo paznokcie u nog nieraz obgryzc!)

+ Patent z dbaniem o kontakty z ludzmi/zabieranie w rozne miejsce

+ Odwzorowanie fur (grafika to raz), swietnie oddane wnetrza (fura sportowa 2 osobowa i woofer pomiedzy 2 siedzeniami, zmasakrowalo mnie)

+ Fizyka, fizyka, FIZYKA!!!

+ Dziury po kulach w karoserii

+ Patent z jezdzeniem "zlotowa"

+ Deszcz

+ Komputer w wozach policyjnych

+ Zachowanie i zroznicowanie ludzi na ulicach, polecam sluchac ich gadek, chodza, rozmawiaja przez telefon, ida z zakupami, policja potrafi scigac rowniez innych ludkow - czuc, ze miasto tetni wlasnym zyciem

+ Przemodelowane robienie zakupow w sklepach, to odpowiada mi bardziej niz w San Andreas

+ Stuningowany patent z prostytutkami i wyborem uslug i ich wizualizacja, pewnie beda protesty obroncow moralnosci

+ Przejazdzka metrem i podziwianie widokow/to samo tyczy sie jazdy taksowka

+ Telefon - zmienianie i kupno tapet/dzwonkow, zastosowanie go w misjach (telefon do goscia i obczajka, kto sposrod tlumu rowniez rozmawia przez komorke, kamera w aparacie)

+ Polskie akcenty w grze (niby nic a cieszy jingle w radiu Vladivostock czy tekst polskiego przechodnia na ulicy)

+ Brak biernosci niektorych wlascicieli fur gdy odbierze sie im pojazd

+ Ujecie grafiki "z lotu ptaka" - bylo w czesciach poprzednich tutaj jednak robi swietne wrazenie

+ Budynki i tekstury podatne na "obrazenia" - pekniecia; w budynkach podczas strzelanin sypie sie tynk a ze slupow niczym w "Matrixie" odpadaja kawaly betonu

+ Eksploracja wybranych budynkow, misje strzelane w takich miejscowkach

+ Mega klimatyczna i kopiaca w ryj misja z gatunku "bank job", KLASA!

+ System "gubienia poscigu", okrag w ktorym psy nas szukaja - to na plus

+ Jak juz chcemy "ogon" zgubic to wjechanie do pay'n'spray nie jest takie proste - gdy policja widzi gdy tam wjezdzamy nie "odpicuja" nam fury

+ Mozna sie upic i to jak! Filtr i trudnosc w kontrolowaniu postaci daje rade a ucieczka przed policja (potrafia rozpoznac kierujacego pod wplywem "procentow") to wyzwanie dla twardzieli, hehe

+ Mimika postaci nie tylko w cutscenkach

 

 

CO NA MINUS?

- Glupie zachowania przechodniow (idzie z torba, potracisz takiego, upusci ja, po czym odejdzie dalej), czasem praktyczny ich brak na ulicach

- Rozne natezenie obiektow na ulicach (czasem czuc, ze tetni zyciem, nieraz nawet okolo poludnia ulice swieca pustkami)

- Niezrozumialy dla mnie brak zabawy kamera i zawieszenia jej w dogodnym punkcie - tutaj wchodzenie w zakrety na zaciagnietym recznym niemal zawsze bedzie dzwon, poza tym niewygodnie sie jezdzi i latwo o gonga

- Zwolnienia widoczne szczegolnie na mostach, rowniez na ulicach przy duzym natezeniu ruchu ulicznego, o dziwo podczas wiekszych zadym z bronia jest wszystko ladnie

- Glupota i "bezmozgowie" pomocnikow konsolowych. Potrafia stac jak debile przyjmujac na siebie salwe kul, zawiesic sie w miejscu, korzystaja z oslon ale w scisle przewidziany przez skrypt sposob, czesto doprowadza to do szewskiej pasji - przydalby sie system komend!

- Brak mozliwosci latania samolotem jednak na minus - rozwiazanie z gier dla kretynow - zblizasz sie do samolotu i masz poziom "wanted" jakbys wykosil z karabinu ruchliwa ulice. - Jest za to helikopter ale skill jego prowadzenia trzeba miec dobry skill, tak sobie to wypadlo

- Zbyt latwa gra w darty po wyczajeniu patentu, niepotrzebmny przycisk odpowiadajacy za "focus"

- Soundtrack kiespki, ale mam x360 i gram na wlasnym soundtracku

 

Grafika: 9

Audio: 9

Żywotność: 10

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

x360

 

8+/10

 

plusy:

- wielkosc miasta

- detale

- obszar

- dobra grafika

- fizyka (niedlugo to pewnie bedzie standard :))

- opcja multiplayer (chodz nienajlepiej zrobiona)

 

minusy:

- LC juz bylo...

- zroznicowanie oraz poziom trudnosci (tzn misje sa podobne do siebie oraz latwe)

- framerate

- male zmiane w stosunku do poprzednich czesci

- slabe ai ludzi oraz policji (jest ciut lepiej ale nadal oni sa glupi)

- duzo terenow do misji zostalo nie wykorzystanych

- zywotnosc (skonczylem gre i dalej mi sie juz niechce grac bo nie nic ciekawego do porobienia w miescie poza misjami/zleceniami)

 

ps. trudno zmiescic w 3 plusach i minusach taka duza gre, i tak wszystkiego nie napisalem bo zapomnialem :P

Odnośnik do komentarza

X360:

 

Grafika: 8+

Audio: 8

Żywotność: 10

Ocena ogólna: 9+

 

+Najbardziej charyzmatyczni bohaterowie w serii

+Tetniące życiem miasto, odwzorowane z dbałością o detale

+Wspaniały klimat

 

-Zbyt łatwa w stosunku do poprzednich części

-Dużo monotonnych misji

-Cięcia w gameplayu względem poprzedników, mało nowości

Odnośnik do komentarza

X360:

 

Grafika: 9

Audio: 10 (za Vladivostok FM)

Żywotność: 10

 

Najnowsze GTA spełniło nadzieje jakie w niej pokładałem. Największą zmianą jest fizyka dzięki której skostniały szkielet serii mozna bedzie wciąż rozwijać. Klimat wielkiego miasta pożera już na starcie jak Niko przybywa od LC. To co pozostało niezmnienione to humor a raczej HUMOR który zawsze potrafi poprawić człowiekowi nastrój po zrytym dniu (wystarczy posłuchac audycji radiowych). Soundtrack jak zawsze zaskakuje świtnymi utworami mniej lub bardziej znanych artystów. Dawno tak długo nie siedziałem przy konsoli jak przy GTA 4 i jeszcze długo bede siedział. Bo ta gra sie nie kończy po zobaczeniu napisów lecz dopiero zaczyna.

 

 

+

* Fizyka

* Żywotność

* Klimat/Bohaterowie

* Humor

* Ogrom miasta/grafika

* Soundtrack

* Chyba najlepsze misje chodzone w grach Free Roaming'owych

-

* Zwolnienia/doczytywanie sie

* bugi

* takie gry nie powinny się kończyć

 

-10/10

Odnośnik do komentarza

Xbox 360

 

grafika : 10-

audio: 8

żywotnść : 10

 

plusy :

- genialna fabuła , poważna i brutalna opowieść z elementami komedii.

- Niko Bellic

- Liberty City

- grafa

- mimo całej tej " nextgenowości " ta gra to wciąż GTA które kocham.

 

miusy :

- najsłabszy soundrack w histotrii trójwymiarowych GTA

- Pop up

- " tylko" jedno miasto

- krok w tył ( brak samolotów , siłki itp )

- zabójca czasu :P

ocena : 10 -

 

 

ps

kupiłem dzisiaj przypadkiem po paru latach N+ . Ocena GTA w tym pismie to 10/10 , opatrzona dziwna recenzja w dodatku tak jakby autor nie widział żadnych wad tego tytułu .

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

PS3

 

Grafika: 10

Audio: 10

Żywotność: 9+

 

Ogólnie: 10-

 

Plusy:

-Oprawa AV

-Fizyka (model jazdy i cała reszta)

-Klimat, świetna fabuła i postacie

-Duże, rozbudowane miasto

-Drobne zmiany w stronę realizmu (nie są przesadzone, ale w sam raz)

 

Minusy:

-Tylko jedno miasto

-Brak niektórych typów pojazdów z SA

-Mogłoby być dłuższe

Odnośnik do komentarza

Grafika: 9

+ genialne dynamiczne oświetlenie!

+ duża szczegółowość

+ panorama miasta z okna helikoptera :D

- rozdzielczość

- framerate

 

Dźwięk: 10

+ ilość stacji

+ odgłosy miasta

+ voice acting

 

Miód: 11

Żadna gra nie ma takiego klimatu i tak nie bawi jak GTA. Mistrzostwo po raz kolejny. Innowacyjny model fizyczny, który zachwyca za każdym potrąceniem przechodnia, czy walnięciu dzwona. Podoba mi się pseudo nieliniowość fabuły z wyborem kolejności wykonywania misji. Nie spiesząc się grę można spokojnie przechodzić ze 100 godzin. Trochę razi tylko słaba SI, ale policja i tak radzi sobie lepiej niż w poprzednich częściach. I szkoda że teren nie jest tak ogromny jak w SA. Online jeszcze nie grałem więc nie oceniam...

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza

PS3:

 

Grafika i design: 9+

Audio: 10-

Grywalność: 10+

Optymalizacja silnika: 7

Ocena ogólna: 9+

 

Na plus:

 

+Najlepszy bohater w serii

+Cała masa świetnych postaci

+Fabuła, wybory moralne i różne zakończenia

+Miasto i jego ogrom

+Grywalność

+Oprawa graficzna, efekty pogodowe, modele samochodów

+System auto-celowania i osłon

 

Na minus:

 

-Niski framerate

-Czasem się coś doczytuje

-Brak własnej stacji mp3

-Brak misji taksówkowych czy rozwożenia pizzy

-Ja chcę kilka miast i wioski :)

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

x360

Grafika 9+

Dzwiek 10

Miod 10

--------

10-

 

+Fizyka

+++Postacie ( ich wykonanie, glosy, mimika )

+Oswietlenie

+Woda

+Pisk opon lepszy niz w gt ;]

+Cover system

+Taksowki

+Policyjny okrag smierci ;]

+Radiostacje ( Vladivostok, Beat 102.7, LCRR, Tuff Gng )

+Model jazdy fur ( na poczatku dziwny, potem coraz lepszy i do tego calkiem wymagajacy )

+Rozbudowanie miasta i roznorodnosc zabudowan

+Fabula, wreszcie bardziej powazna i zyciowa

+Kilka trudnych wyborow po drodze i dwa zakonczenia

+++Multiplayer

+Internet, TV, radia gadane, comedy cluby

+Animacja postaci po pijaku

+Gadki przechodniow policji itp

+Telefon

-Mimo wszystko odrobine za latwa ( przez cala gre uzywalem replaya 10 razy, glownie przez wlasne bledy typu spadniecie do rzeki itp ), wylaczenie auto-aima musowe, do tego konsolowi przeciwnicy z dalej niz 5m trafiaja sporadycznie.

-Troche za duzo zwyklych misji pojedz-zabij

-Delikatne problemy z popupem i frameratem ( wysadzilem stacje zeby zrobic achieva Chain Reaction to mialem z 5 fps )

 

Odnośnik do komentarza

PS3

 

grafika - 9

audio - 7+ ( głównie za tragiczną muze z radia )

Żywotność - 9-

grywalność - 9+

 

Ocena ogólna 8+

 

 

plusy:

+ grafika

+ wygląd i odwzorowanie miasta

+ główna postać i scenariusz gry

 

minusy:

- ścieżka dźwiękowa

- ciemnica w mieście

- prowadzenie pojazdów

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza

PS3

 

grafa - 9

audio - 10-

żywotność 10-

grywalność 10

 

Ogółem nie może być innej oceny jak 10/10

 

Plusy:

- żyjące własnym tempem miasto

- konkretne misje, nie tylko gł. wątku fabularnego

- rewolucyjna fizyka

- przywiązane do detali / popierdółek

- konkretny online

- humor

Minusy:

- problemy z framerate

- drobne błędy i niedociągnięcia

 

X360

 

grafa: 9+

audio - 10-

żywotność 10-

grywalność 10

 

Plusy względem PS3

- znacznie lepszy framerate niż w wersji na PS3

- mniej widoczne ząbki

Minusy:

- Wyraźnie doczytujące się otoczenie (po kilkunastu minutach kiedy większa część miasta znajdzie się już w Cache konsoli, tego aż tak nie widać).

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

X360:

 

grafika 8 (gdyby dało radę wyłączyć blur to 9+)

audio 8

żywotność 9

ocena końcowa 10 (za online, 9 dla offline-owców)

 

+to wciąż świetne GTA

+klimat

+"smaczki"

 

-wstrętny blur

-kiepska animacja w zadymach

-prze-hype-owana

 

EDIT: skończyłem 2 razy i pograłem sporo online i mam ochotę nadal więc zmieniam ocenę.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.