Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Parę minut temu ukończyłem fabułę. Jestem pod ogromnym wrażeniem ale z drugiej strony jest mi smutno. Skończyła się największa przygoda w historii gier wideo.

Kiedy zabili Romana to aż mnie coś zabolało

, poważnie. Trudno było się z nim rozstać. W głowie mam tylko GTA IV. Ale chciałbym żeby fabuła trwała nieskończenie długo. Chciałbym dalej wykonywać misje - uczestniczyć tam dalej ale z

Romanem

. Czy teraz ludzie którzy mówią że GTA IV to chłam uwierzą że jest to dobra gra? Mój przypadek pokazuje iż gra to coś więcej a GTA IV jest najlepszym tego dowodem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem fabułę, na razie jedno zakończenie to

bardzo negatywne, aż mi się smutno zrobiło - brawo Rockstar!

W procentach mam 62%, w godzinach 44. To lubię w serii GTA że starcza na długo, a po przejściu głównego wątku jest jeszcze masa roboty i w ogóle człowiek ma ochotę pozgłębiać miasto. Rozwaliły mnie creditsy (zawsze oglądam do końca). Kilka minut niekończącej się listy płac. Ci ludzie wykonali kawał dobrej roboty.

 

Genialna gra, dałbym +9/10.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to! SPOILER ---->

Zakończenie dość smutne było, rzuciłem się na kasę, a potem Dimitri wysłał swojego ziomka na wesele Romana no i niestety :/, ale cóż, super satysfakcja jak drania się dorwało, choć męczyłem się trochę nad tą ostatnią misją, wkurzała mnie ta rakietnica którą strzelał dimitri z heli

 

Gra jest genialna, mnóstwo rzeczy do roboty, fabuła ekstra, teksty, celowanie, covering system móglby być lepszy ale jest dobrze :). Teraz trzeba powypadać z koleżkami na piwko, to klubu, na kręgle, poola, dart :)...

Odnośnik do komentarza

Tydzień przed premierą popsuł mi się X. Grę miałem w dniu premiery, skręcało mnie jak widziałem taką grę na półce a nie w czytniku. Xbox wrócił i powiem, że warto bylo czekac. Wlasnie takiego GTA oczekiwalem na next genach. jestem dopiero na drugiej wyspie, ale nie przechodze fabuly na sile. Robie sobie misje poboczne, umawiam sie z ziomami itp. Wielkie brawa naleza sie za wprowadzenie do gry telefonu (nad ktorym panujemy, a nie tak jak w poprzedniej czesci, ze mogli tylko do Ciebie dzwonic, a kom wygladal jak cegla) i za interenet. Misje z samochodami od Bruciego, ktore dostajemy na e-maila razem z zaczlnikiem sa super ;)

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem Story mode (a raczej końcówkę) 2 razy...

oba zakończenia są bez happy end'u :/ W jednym ginie Roman (tu ostatnia misja jest IMO nieznacznie bardziej efektowna i trudniejsza) a w drugim Kate :/

Mam oba save'y, ale dalej będę grał (i kończył na 100%) na drugim.

 

 

Ps. W napisach końcowych zauważyłem 3 polskie nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Przeszedłem Story mode (a raczej końcówkę) 2 razy...

oba zakończenia są bez happy end'u :/ W jednym ginie Roman (tu ostatnia misja jest IMO nieznacznie bardziej efektowna i trudniejsza) a w drugim Kate :/

Mam oba save'y, ale dalej będę grał (i kończył na 100%) na drugim.

 

 

Ps. W napisach końcowych zauważyłem 3 polskie nazwiska.

 

Ja wybrałem kasę, teraz wiem że źle zrobiłem. Bardzo przeżyłem śmierć Romana :). Niestety mam tylko 1 save na całą grę ;/. Co do Polskich nazwisk naliczyłem ich 6.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza

SPOILER --->

No szkoda było Romana, Niko przyjechał do USiA i mu wszystko zniszczył, dom, interes, został porwany w międzyczasię Romek hmm.. i też mi brakuje darmowych taksówek od Romana xD. No i okazało się, że Mallorie będzie miała dziecko, Niko zapewnił ją, że będzie jej pomagał, hm... alimenty :P? Codzniennie po 10k będzie zdejmowane z naszego konta :P. Ale przyznacie, że fajnie było zobaczyć w rogu ekranu + 2 500 000 :)?

Odnośnik do komentarza

Ari w tej recenzji nie ma Multi, to tak jakby recka CoD 4 MW bez Multi wyobrazasz to sobie, niektorzy woleli Gta :SA bo bylo duzo wiecej mozliwosci, gdyby to wlasnie w Gta: San Andreas mozna bylo jezdzic na chlanie i po pijaku strzelac do Ballasow to bylby miod. Nie wiem dlaczego ale postacie w IV i fabula nie sprawiaja ze ja nia 'zyje' tak jak w SA CJ przylatuje bo mu matka zmarla, gang sie rozpada, Sweet potem zostaje postrzelony, Ryder zdradza i Big Smoke - najlepsi ziomkowie. W IV nie zastanawialem sie kogo zabi (Dwayne or Playboy X) bo nie czulem wirtualnej wiezi tak jak w SA - Az mi sie lezka zakrecila :) PS: Dla mnie rowniez dycha szczegolnie za postep graficzny, Krystyne z Vladivostok, i ogrom mozliwosci, szkoda ze nie ma kasyn bo nie ma na co wydac calej kasy

Odnośnik do komentarza

Mi także fabularnie SA dużo bardziej pasowało, więcej postaci coś znaczyło.

 

A nie ma multi bo nie ma, oceniłem tryb 1p i to zaznaczyłem, źle?

Jeżeli będę miał okazję sprawdzić multiplayera to powstanie o nim osobny tekst i tyle. Większość osób i tak kupuje GTA 4 przedewszystkim dla wrażeń związanych z 'karierą' Niko.

 

A za to ciągle 9- :)

Odnośnik do komentarza

Też już skończyłem wątek główny - zajęło mi to ok 40h.

Fakt oba zakończenia smutne.

Ja w końcu wybrałem

Revange zamiast Deal, bo żal było Romana, zaraz po ślubie zginąć.

. A mam pytanie do tych, którzy wybrali również

zemstę zamiast forys to czy wam po ubiciu Jimmiego Paganino przybyło sporo kasy? tzn biorąc revange myślałem, że już kasy nie dostane i zostanę tak z tymi ponad 300 000 $ a tu po wczytaniu gry miła niespodzianka z 300 000 zrobiło się 600 000 $

^_^

Edytowane przez MESHtro
Odnośnik do komentarza

Gra ukonczona w 70% i jak narazie gra mnie niczym nie zaskoczyla , niedawno skonczylem GTA:SA na Xboxa i jakos nie moge przebolec ze R* wywalilo tle atentow znanych z SA ( kaskaderka , licencje , dowozenie aut do portow, tuningu wizualnego i mozna by tak wymieniacw nieskonczonosc) wiem ze zrobiono to aby stworzyc bardziej realistyczna fabule , ale jednak pozostaje jakies uczucie iedosytu pustki , no i z tego co piszecie gra jest krotka 20-25 godzin fabuly to kpina , misje poboczne sa ale jakos ne ma ochoty sie ich robic ( gdzie do c&*^ podzial sie paramedyk taksi i straz :( ) , a uryte paczki to kpina we wczesniejszych czesiach byly to przedmioty za ktore dostawalismy kase ( narkotyki w wazonach , malze , itd) a tu poprostu mamy do wybicia 200 latajacych szczurow :/ a w dodaku nic za to nie mamy pozatym ciezko je znalesc miasto jest przeogromne ale jak dla mnie zmarnowano jego potencjal , sa tu poprostu miejsca ktorych nie chce sie zwiedzac bo poprostu nie mozna tam wjechac autem a na piechote zwiedzenie go zajmuje duzo czasu , ponarzekalem ale nie zjechalem gry , podziw dla twurcow za wprowadzenie tak zlozonej fizyki i animacji to tak ogromnego swiata , anylej dzieki Rokstar N za kolejna szpile na kilka wieczorow, bo raczej na fabule skonczy sie moja przyoda z GTA 4 multi jest zbyt chaotyczny i denerwuje (dziwne zwolnienienia animacji i akcje z bazooka ) to by bylo na tyle do zobaczenia po premierze MGS4 , cos czuje ze bedze na co ponarzekac :D

Odnośnik do komentarza

Ja po tygodniu obcowania z GTA4 jestem zdania ze recenzenci albo sie nacpali, albo ratuja skore Take Two i R* wydajac duzo zawyzone oceny zeby gra bardzo dobrze sie sprzedala i powyzsze firmy nie zbankrutowaly (to dla nich woz albo przewoz).

Owszem miasto, jego projekt, gestosc zabudowy, niespotykany dotad rozmach, bardzo dobre oswietlenie (ale czy stal ktos w jednym miejscu od rana do nocy nie ruszajac Nico ani kamera ? Czy cien sie wydluza i obraca wokol postaci w miare uplywu dnia/przemieszczania slonca po niebie ?). Samochody sa zbudowane z duzej ilosci poligonow - swietnie.

Ale calej tej finezji graficznej nie mozna w pelni docenic (a wrecz zobaczyc) z powodu niskiej rozdzialki, braku AA, obrzydliwego bluru i tragicznego wrecz framerate'u (PS3 version).

Fizyka poprawiona, ale nie mozna biegac bez przycisku ?! To po co analogowe galki?

W wielu preview pisano o bardzo duzej ilosci budynkow do ktorych mozna wejsc.

Gdzie one sa ? Nie ma duzej roznicy niz w SA.

To samo AI.

A do tego wywalenie wiekszosci 'czynnosci' pobocznych ktore mozna robic poza watkiem fabularnym.

Mysle ze kazdy spodziewal sie czegos wrecz odwrotnego: next gen = jeszcze wiekszy rozmach/dopracownie 'zachowan opcjonalnych'.

A tu prawie Assassins Creed = glownie fabula. Tyle ze AC lepiej wyglada.

Gra zdecydowanie z rok za wczesnie wydana (technical issues/side stories gameplay). Duzo krokow wstecz poczynili.

7.5/10

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza
Ja po tygodniu obcowania z GTA4 jestem zdania ze recenzenci albo sie nacpali, albo ratuja skore Take Two i R*

a mi sie wydaje ze jestes jak:

funny-pictures-non-conformist-bird.jpg

bo narzekanie na gta jest teraz trendi i w modzie ;)

z powodu niskiej rozdzialki, braku AA, obrzydliwego bluru i tragicznego wrecz framerate'u.

to chyba tylko u Ciebie ;] nie wiem na jakiej konsoli grasz ale na XO nic takiego miejsca nie ma. Fakt, blur jest ale tylko na baaardzo odleglych planach

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
bo narzekanie na gta jest teraz trendi i w modzie ;)

 

tak tak, za to wychwalanie Halo3 pod wzgledem grafiki (oceny miedzy 9 a 10) bylo ok bo ci co tak gadaja to sa smieszni - GTA4 nie moze dostac krytycznych ocen? Co to? 12 cud swiata? Nikt nie pisze ze nowe GTA to crap lecz dobra gra z masa wad zaczynajac od frameratu (jesli wyjdzie na PC (w co watpie) i okaze sie ze gra bedzie dzialac lepiej na srednim sprzecie to wysmieje R*), poprzez slabe misje konczac na mozliwosciach po skonczeniu fabuly. Hype, hype, hype i do tego nazwa GTA wiec oceny beda wysokie (wyzsze od poprzednich czesci...). Niechce mi sie kolejny raz tych samych argumentow pisac. Wiecej osob skonczy fabule/gre i ich zdanie sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
[...]

Ale calej tej finezji graficznej nie mozna w pelni docenic (a wrecz zobaczyc) z powodu niskiej rozdzialki, braku AA, obrzydliwego bluru i tragicznego wrecz framerate'u (PS3 version).

[...]

Co do tego bluru na który narzekasz.. wyłączyłeś w opcjach "zmiękczanie" obrazu? Jesli nie, to masz powód swojego bluru.

Ja wyłączyłęm to ścierwo odrazu bo właśnie obraz był rozmyty i męczył troche oczy.

A frame-rate nie jest wcale taki zły, nie przesadzaj. Jest o niebo lepszy niż w poprzednich częściach.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...