Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie.. 3kę przeszedłem.. Vice też. w SA pod koniec zacząłem skupiać się na zabawie i nigdy jej nie dokończyłem ale do rzeczy..

 

IV posiada naprawdę dobrą fabułę ale czegoś jej jednak brakuje. Gra jest śliczna ale zawsze mogłoby być lepiej, niby można było wejść do większości budynków, a tak naprawdę dupa z tego jest. Brak rowerów, siłowni, bawienia się w kierowcę autobusu (nawet jedynka czy dwójka to miały) to minus jak dla mnie. Zdziwił mnie fakt, że na środkowej wyspie nie ma jakichś nowych fur, które odróżniały by ją od pierwszej (może przyzwyczajenie do poprzednich częsci). Spróbujcie wejśc na jakiś wieżowiec i użyć snajperki.. aut brak.. ludzi.. może kilka osób. Znikające samochody, głupota policji, powtarzające się sylwetki przechodniów (to jakaś bzdura, że wszyscy są inni). To są właśnie powody, dla których gta jeszcze nie zasługuje na prawdziwą 10tkę. Jednak powiem szczerze, że od środy gram kiedy tylko mogę i się nie nudzę, gra wciąga, woda jest jak na mój gust ładniejsza od tej w crysisie, natomiast komik z "every day i'm hustlin - hymn gangsta" rozśmieszył mnie do łez :) Nobel za taxówkę, która niesamowicie uprzyjemnia rozgrywkę.

 

Co do zwisów.. wczoraj miałem przez godzinę problemy z odpaleniem gry (wieszała się przy loadzie początkowym, następnie wieszała się w trakcie) ale kilka resetów konsoli i poszło.

 

 

To moja opinia po 35%, wersja PS3, konsola 60gb.

 

Multi jeszcze nie wypróbowałem, bo mnie cały czas wywala przy lobby.

Odnośnik do komentarza

jak gdzieś wcześniej napisałem gra mnie graficznie nie powaliła ale wszystko inne już tak. wczoraj zauważyłem śmieciarkę, podjechałem na światłach zatrzymałem sie obok, widok ze środka samochodu, patrze sie w prawo i o czizas jaka ona wielka, te koła, te szczegóły :slinotok: nie dawkuje sobie tej gry żeby skończyć jak najszybciej, ale powoli znajduje power gry. warto było wydać 5410pln żeby zagrać w samo gta w majowy weekend :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Jak narazie to GTA Vice City nic nie pokona i mam wrazenie ze zadna gra z serii gangsta nie przebije klimatem lat 80.Fakt ze Vice nie bylo jakos rozbudowany.Pod katem mozliowsci GTA SA goruje bez dwoch zdan.W SA nie kazdemu moze podobac sie klimaty(niggasy rap itp.)GTA 3 jak wyszlo mialo przepiekna grafike i zadna gra nie mogla pochwalic sie taka grafa i rozmiarem gry.W GTA IV jak polecialem nad calym LC to mialem jedno wrazenie "krok w tyl jak c**j" Zawiodlem sie troche na gierce ale jako fan serii przejde ta gre.Ot takie jest moje wrazenie

 

 

GTA Vice City <- GTA San Andreas <- GTA IV <- GTA III <- GTA <- GTA II <---- moje zestawienie

Odnośnik do komentarza
Giera nie ma kilku rzeczy(czolg itp) ale popatrzcie co mamy w zamian !! ^_^ dzwon przy dobrej predkosci i lot przez szybe,nastukac sie z romanem i jazda samochodem po pijaku,wypady na striptease i osobisty lap dance,za(pipi)iste poscigi,naaaareszcie mozliwosc zawolania taksowki,telefon...niko(bije wszystkie postacie z gta)tutaj naprawde ludzie zyja wlasnym zyciem...warunki pogodowe(deszcz SIC!) po okolo 5 godzinach gry stwierdzma ze dostalem to na co czekalem...10/10?nie...9/10...jak najbardziej :lol:

 

Grałeś w poprzednia GTA?? JAk tak to chyba nie pamiętasz, że picie i strptiz już był wcześniej ^_^ <_<

Super straciłemmożliwość zabawy w taksówkarza na rzecz wolania taryfy...

to żeniko wywala orła przez szybe jest spoko ale po pewnym czasie zaczyna nawet denerwować.

Cała gra zasługuje na 9 ( u mnie sngle to 8+) ale poziom znacznie odstaje od SA w wielu kwestiach

 

Gralem w kazda czesc gta i uwierz mi.. naj.ebac sie to ja moge dopiero w 4..moze sie nei znam ale powiedz...ile razy bawiles sie z taksowkarza w gta?ja osobicie moze z 4 razy,znajomi obsrali to calkowicie..znacznie odstaje od SA? bo brakuje silowni?tuningu? ja was prosze..... :closedeyes:

 

No właśnie odstaje o brakuje tych 'pierdół'. To, źe tobie nie przypadły do gustu to nie znaczy, źe one nie muszą być grze. To tak jakbyś kupił następce obliviona i mógłbyś grać tylko humanem tobie to nie przeszkadza bo zawsze grasz humanem ale inni chcieliby orka, elfa wszystko to co było w poprzednich częściach kumasz?

Gra po skończeni fabuły juź tak nie bawi bo nie ma czym, SA było grą na długie miesiące, nie raz mnie zaskakiwała na nowo chociaź na liczniku gry było ponad 100 godzin, a IV jasne posiada sporą liczbe smaczków, ale osobiście wole się bawić w taksówkarza niź przez godzinne oglądać TV w grze. Bajer przedni ale ja wole jeżdzi czołgiem i robić rozpierduche.

SA min. w psxextreme jeśli dobrze pamiętam zostało ocenione na 10 bo był to olbrzymi krok milowy dla gier wideo, gra w której robiłeś co chciałeś, a jeśli nie miałes na to ochoty nie robiłeś nikt cię nie zmuszał. To źe Niko jest kozakiem i najlepszą postacią z serii, nie ratuje całej gry. Zdanie na podsumowanie:

GTA IV przy SA jest poprostu małe i to za bardzo, ktoś się z tym nie zgadza niech przedstawi swoje argumenty?

I czy po skończeniu gry na 100% będzie ją włączać for fun tak jak to miało mniejsce w poprzednich odsłoinach bo ja puki co w to wątpie tej grze brakuje magnesu

Odnośnik do komentarza
To jak z tym Garazem??

Do tego garażu trzeba przyprowadzać samochody, na które będziesz dostawał zlecenia przez komórkę, dostajesz smsem miejsce gdzie stoi pojazd, i zdjęcie jak wygląda, i do tego właśnie garażu trzeba go zaprowadzić - najlepiej w perfekcyjnym stanie.

Odnośnik do komentarza

Znaczy się im lepszy stan, tym więcej kasy dostaniesz.

To prawda, GTA IV jest świetne, ale skończę grę na 100%, przejdę fabułę 2 razy i... koniec. Ew. multi, gdzie gra masa debili i nie można dobrze ustawić rankingówki...

Coś za coś. W zamian za masę elementów otrzymaliśmy genialne miasto i piękny klimat. Oby kolejne GTA łączyło te obie cechy. Za ile to będzie lat? 4? xP

Odnośnik do komentarza

tak narzekacie na mniejsze rozbudowanie ''czworki'' ale poczekajcie ja sie nie zdziwie jak za jakis czas wydadza kolejna czesc gry na tym samym silniku (jak kiedys Vice City czy kiedys wymieniony San Andreas ) i beda dodawane kolejne elementy gameplayu (jestem jak najbardziej na ''tak'' no bo jak wydaliby kolejna czesc w formie SA z next-genowa grafika i 3 miastami + wsiami to byloby niezle)...pozyjemy zobaczymy

 

Przy okazji mam małe pytanko:W instrukcji gry w dziale w ktorym opisane sa stacje radjowe i utwory w nich zawarte na koncu pod stacją ''Integrity 2.0'' jest cos o nazwie interiors.Nie wygląda mi to na kolejną radjostację bo nagłówek jest napisany inną czcionką niż nagłowki stacjii radiowych ale sa tam jakies piosenki.I tu właśnie mam pytanko - wie ktoś jak posłuchać kawałków z tego działu/czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza

Ja od GTA IV oczekiwalem REALIZMU i to wreszcie dostalem.Poprzednie gry typu GTA jak VC,SA,byly DLA MNIE cukierkowe,sterylne,plastikowe i mialem wrazenie strasznego poczucia "sztucznosci",ale to tylko moje wrazenia wiec nie ma co sie bic,gralem,widzialem,zdania nie zmienie.

Interakcje w GTA IV stawiam ponad wszystkie inne czesci, i to dla mnie jest najwazniejszy wyznacznik miodu w tej grze.Okrojenie z (pipi) mi nie przeszkadza bo z wiekszosci nawet nie chcialo mi sie korzystac bo mialy maly sens(nie wszystkie oczywiscie bo czesc byla fajna przyznaje).

 

Ale i tak uwazam ze predzej czy pozniej rockstar zasypie nas patchami do gry,dodajac wlasnie brakujace elementy,(pipi)ki i mozliwosci,kwestia czasu.Wydaje sie to bardzo logiczne i marketingowe posuniecie,narobia smaka,potem wywala dodatki za nie mala sume ale ludzie i tak kupia,w ten sposob zarobia wiecej.

Odnośnik do komentarza

Dostalem gre w sobote, no i w niedziele w koncu znalazlem czas zeby odpalic i poszalec. Na poczatku info... przez cala ok 6h przygode nie mialem ani jednego spadku animacji. Chyba ze byl tak minimalny, ze go nie wychwycilem. Loadingi nie byly w ogole upierdliwe nie wspominajac o ich znikomej ilosci, no i jedyny moment w ktorym cos mi sie dorysowalo przed oczyma byl, gdy wszedlem z ulicy na peron. Nagle pojawil sie one przed moimi oczami.

Wiec to zdecydowane plusy.

 

A co do samej gry to tak...

Jest to po prostu GTA. Dla fanow z pewnoscia 10/10 albo nawet 11/10. Spodziewalem sie czegos lepszego niz ciagle jezdzenie z punktu A do punktu B. Moze pozniej sie misje troche rozkreca. Przynajmniej mam taka nadzieje, bo poki co nuda. Fabula jest cholernie zenujaca jak zreszta w kazdej czesci GTA. Poszedlem sobie do strip club i postanowilem potanczyc z dziewczynami, ale w chwili gdy wszedlem na podest juz do mnie ochroniarze z piesciami. Bzdura IMO. Przelecialem Michelle dwa razy, pogralem w kregle i bilard. Pojezdzilem po miescie, bylem sie nakorwic. Chyba nic nowego mnie teraz nie czeka. Stawiam, ze zaraz bede mogl polatac helikopterem, pojezdzic policyjnym wozem czy taksowka. Bo to cale GTA. Rozumiem, ze Rockstar unowoczesnia silnik i grafe, ale mogliby tez urozmaicic gameplay bo jest taki sam od czasow pierwszej czesci. Wiem, ze obraza sie teraz na mnie fani GTA, ale mam to gleboko...

 

Multiplayer to pozytywne doswiadczenie, wprawdzie narzekalbym na bieganie i zmienianie kierunku biegu, slabe celowanie, ale ogolnie jest fun.

 

Generalnie gra jest dobra, nawet bardzo dobra. Ale to nadal IMO tylko archaiczne GTA. Dla fanow cos jak znalazl, a dla reszty dobra gra.

Odnośnik do komentarza

Nie no nie mówcie że misje nie są rozbudowane :rolleyes:

http://youtube.com/watch?v=h4054Ws5vC4

Przecież ta misja jest rozbudowana a to dopiero jest druga część tej misji

A tych duperełek :) to oczekujcie od następnej części ( chodzi mi o taką jak san andreas a nie Gta 5 )

Mi się wydaje że to się tak pięknie rozwinie jak wcześniej było z Gta 3 potem Vice City i San Andreas . ;)

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza
Nie no nie mówcie że misje nie są rozbudowane :rolleyes:

http://youtube.com/watch?v=h4054Ws5vC4

Przecież ta misja jest rozbudowana a to dopiero jest druga część tej misji

A tych duperełek :) to oczekujcie od następnej części ( chodzi mi o taką jak san andreas a nie Gta 5 )

Mi się wydaje że to się tak pięknie rozwinie jak wcześniej było z Gta 3 potem Vice City i San Andreas . ;)

No mistrzu tym postem mogłeś zepsuć gre niektórym osobą bo to końcowa misja..... BRAWO

Zeratul a co ty chciałeś?? GTA będzie zawsze GTA i nie mów źe gra jest archaiczna, znajdż bardziej rozbudowany tytuł na tą generacje konsol... (oprócz obliviona)

Odnośnik do komentarza

Pograłem juz sporo w GTA 4 - zwlaszcza w multi ;) i moge sie podzielic spostrzezeniami:

 

PLUSY:

 

- bardzo miodny i fajny multi, ktory napewno szybko mi sie nie znudzi dzieki mnogosci trybow oferowanych przez gre.

- swietna fizyka i bardzo dobra animacja - widac ze euphoria daje rade ;) choc czasem zdarza sie jakies przenikanie obiektow :]

- bardzo dobre oswietlenie - cykl dobowy robi bardzo duze wrazenie :)

- fajny wciagajacy scenariusz w singlu - bardzo dobre cutscenki ze swietna mimika postaci i rewelacyjnymi voicesetami.

- glowny bohater - Nico ;)

 

MINUSY:

 

- grafika jest tylko dobra (ale nie spodziewalem sie niczego wiecej biorac pod uwage tak ogromny rozmiar gry)

- kiepskie dynamiczne cienie (migocza i wygladaja po prostu slabo)

- najgorszy w historii GTA soundtrack

- gra niestety jest jedna wielka powtorka z rozrywki - cutscenka - i gracz ktory musi pojechac z punktu A do B i tam kogos zabic :P

- najwiekszym minusem jest gameplay'owy krok w tyl, i wywalenie z gry duzej ilosci za(pipi)istych patentow z SA (silownia, tatuaze, kupowanie domow, walka o dominacje z innymi gangami itd). Spodziewalem sie ze R* doda duzo nowych fajnych patentow nie zabierajac starych...ale niestety srogo sie rozczarowalem...

 

Ocena gry - gdyby nie bylo multi - tylko 8,5/10

Ale multi ratuje wiele

 

9,5/10

 

Odnośnik do komentarza
Pograłem juz sporo w GTA 4 - zwlaszcza w multi ;) i moge sie podzielic spostrzezeniami:

 

PLUSY:

 

- bardzo miodny i fajny multi, ktory napewno szybko mi sie nie znudzi dzieki mnogosci trybow oferowanych przez gre.

- swietna fizyka i bardzo dobra animacja - widac ze euphoria daje rade ;) choc czasem zdarza sie jakies przenikanie obiektow :]

- bardzo dobre oswietlenie - cykl dobowy robi bardzo duze wrazenie :)

- fajny wciagajacy scenariusz w singlu - bardzo dobre cutscenki ze swietna mimika postaci i rewelacyjnymi voicesetami.

- glowny bohater - Nico ;)

 

MINUSY:

 

- grafika jest tylko dobra (ale nie spodziewalem sie niczego wiecej biorac pod uwage tak ogromny rozmiar gry)

- kiepskie dynamiczne cienie (migocza i wygladaja po prostu slabo)

- najgorszy w historii GTA soundtrack

- gra niestety jest jedna wielka powtorka z rozrywki - cutscenka - i gracz ktory musi pojechac z punktu A do B i tam kogos zabic :P

- najwiekszym minusem jest gameplay'owy krok w tyl, i wywalenie z gry duzej ilosci za(pipi)istych patentow z SA (silownia, tatuaze, kupowanie domow, walka o dominacje z innymi gangami itd). Spodziewalem sie ze R* doda duzo nowych fajnych patentow nie zabierajac starych...ale niestety srogo sie rozczarowalem...

 

Ocena gry - gdyby nie bylo multi - tylko 8,5/10

Ale multi ratuje wiele

 

9,5/10

 

 

Kpiny. A grafika jest dobra, bardzo dobra. Trzeba mieć po prostu odpowiedni telewizor :lol: :lol: .

 

ps. wersja na Ps3

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...