Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram w 720p po componencie.

I nie mam opcji wylaczenia bluru. Jest ona chyba tylko dostepna gdy gra sie po composite (najgorszy syf) w SD.

W nocy ten blur jest duzo mniejszy i wszystko wyrazniejsze (ale i tak widac ze rozdzialka zanizona).

A framerate jest tragiczny, przez 50% spada do dolnych granic 20fps, a czesto i do -nastu.

Przyklad: stanac w parku z fontannami i kula ziemska i obrocic kamere dookola = 15fps, albo jazda w tymze parku.

I wiele, wiele innych miejsc (z 50% lokacji, zarowno podczas jazdy, pieszo i obracania kamery o 360 st.).

 

Odnośnik do komentarza

Ja 90% czasu przy GTA4 spędziłem grając na tv sd w moim pokoju i framerate jest naprawdę ok.Zdarzają się zwolnienia,czasem w tle dogra jakiś budyneczek na bardzo dalekim planie itp(gram na ps3) ale jest naprawdę ok.Pozostałe 10% czasu przy grze spędziłem na TV HD i tam gra chodzi praktycznie identycznie,no może minimalnie gorzej ale może akurat miałem pecha grać przy większym natężeniu ruchu na ulicy itp-ciężko porównać.Na pewno gra chodzi lepiej niż poprzednie części i lepiej niż np Assassin Creed.

 

Jako ciekawostkę dodam fakt,że zwolnienia animacji często zdarzają się w dziwnych miejscach,np podczas ostrych zadym,wybuchów granatów,aut gra praktycznie nie zwalnia,a gubi klatki w miejscach teoretycznie mniej moco-żernych.Ewidentnie silnik jest źle zoptymalizowany

 

Ale blur w rozdzielczościach HD jest naprawdę widoczny i podczas gry w dzień(oczywiście w rzeczywistości growej) jest bardzo mocno widoczny i przez to obraz traci charakterystyczną do grafiki w wysokiej rozdzielczości ostrość.Jako ciekawostkę dodam ,że w rozdzielczości SD można go wyłączyć w opcjach i wtedy gra wygląda wyraźnie fajniej i szczerze pierwszy raz w życiu mam taki przypadek ,że wolę grać na SD niż HD z uwagi na możliwość wyłączenia blura(choć w SD praktycznie nie da się zauważyć jakie świetne są czasem tekstury np na aucie lub podczas deszczu)

Odnośnik do komentarza
Ale blur w rozdzielczościach HD jest naprawdę widoczny i podczas gry w dzień(oczywiście w rzeczywistości growej) jest bardzo mocno widoczny i przez to obraz traci charakterystyczną do grafiki w wysokiej rozdzielczości ostrość.Jako ciekawostkę dodam ,że w rozdzielczości SD można go wyłączyć w opcjach i wtedy gra wygląda wyraźnie fajniej i szczerze pierwszy raz w życiu mam taki przypadek ,że wolę grać na SD niż HD z uwagi na możliwość wyłączenia blura(choć w SD praktycznie nie da się zauważyć jakie świetne są czasem tekstury np na aucie lub podczas deszczu)

 

Ja przyznaję, że nie bardzo rozumiem wasz lament w temacie bluru. Dla mnie to właśnie duża zaleta, która daje mi wrażenie bycia w tamtej rzeczywistości. Może dlatego, że jestem krótkowidzem - blisko widzę ostro, daleko widzę rozmazane, zupełnie jak w GTA IV :)

Acha, wydaje mi się, że mój Xbox 360 chodzi wyraźnie szybciej podłączony przez HDMI do TV HD Ready niż zwykłym Microsoftowym kablem do Scart w zwykłym TV.

 

Właśnie pobawiłem się mapką z gołębiami, może się komuś przyda.

 

pigeonmapak4.th.jpg

 

Jest to wersja oszczędzająca tusz w drukarce mapki do poradnika zamieszczonego na jednej takiej stronie, której adresu nie podam, bo może złamię regulamin, kto to wie... :D

Edytowane przez Diobeu
Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawa sytuacja się wywiązała. Niech osoby, które tak marudzą sprzedadzą swój egzemplarz gry. Dzięki nim normalni ludzi będą mogli dostać jedną z lepszych gier za znacznie niższą cenę. A tak na serio. Nie chodzi tu już o bezkrytyczność i inne mądre słowa. Ludzie przyczepili się framerate'u, bluru itp. chociaż ww nie mają wpływu na jakość gry. Wszystko jest na akceptowalnym poziomie. Nie ma takich sytuacji, że błędy zawarte w grze odpychają, zniechęcają do jej kontynuowania. Wszystkie te marudzenia, (pipi)enia od rzeczy są nie na miejscu. W główkach się poprzewracało i tyle. Temat zamknięty. Ludzie nie mający wcześniej styczności z tematem jeszcze uwierzą w te bzdury. Blur jest zastosowany genialnie bo maskuje skutecznie niedociągnięcia i dodaje artyzmu niektórym sceneriom. Bez niego zachód słońca wyglądałby sztucznie.

Odnośnik do komentarza

Grę mam od przedwczoraj - jest FENOMENALNA!! Kto się zastanawia nad kupnem to powiem że dał bym nawet 500 zł za tą grę xD Choc nie jestem hardkorowym graczem i kupuję tylko murowane Hity!

Z każdą misją gra staje się coraz ciekawsza a graficznie wymiata!! Nie da się opisac tej gry, w to trzeba zagrac!!

Odnośnik do komentarza

Zbulwersowało mnie coś co dzisiaj zaobserwowałem...

Na PS3 w wodzie odbijają się tylko budynki i inne stałe elementy. Na X360 natomiast odbijają się też elementy ruchome (łodzie itp). Podejrzewam, że podobnie jest z samochodami w mokrym asfalcie (choć tu nie mam pewności, bo nie widziałem).

Niby nic, ale mam przez to drobny niesmak :/

Odnośnik do komentarza
Zbulwersowało mnie coś co dzisiaj zaobserwowałem...

Na PS3 w wodzie odbijają się tylko budynki i inne stałe elementy. Na X360 natomiast odbijają się też elementy ruchome (łodzie itp). Podejrzewam, że podobnie jest z samochodami w mokrym asfalcie (choć tu nie mam pewności, bo nie widziałem).

Niby nic, ale mam przez to drobny niesmak :/

:D He he, mam to samo.

I dlatego GTA4 jest ostania gra multiplatformowa, ktora kupilem na PS3.

Nastepne beda juz na X360, ktorego wkrotce nabede. :D

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie co do IV. Fabuła w tej grze jest dla mnie taka jakaś życiowa, chyba najbardziej ze wszystkich, trójwymiarowych części GTA (w innne nie grałem).

Wiem, że większość misji to pojedź tam, zrób to, pojedź siam i zabij tego gościa, nie przeszkadza mi to jednak. Jak chyba nigdy dotąd czuję się jakoś... hmm, związany z Niko. Zwyczajny koleżka, to znaczy zwyczajny wśród niezwyczajnych :) co to i przywalić z baśki potrafi, i pójsć na show z kolegą jak i na kurczaka z laską. Po pijaku ciężko mu chodzić, ale jak żadna taryfa nie nadjeżdża to kuzyna osobiście odwiezie! A jak lepiej postawiony człowiek zleci zabicie kogoś - no cóż, każdemu kasy brakuje. Jakoś wyjątkowo "czuję" fabułę w tej grze i jestem z niej bardzo zadowolony.

Być może mój zachwyt spowodowany jest tym, że to pierwsza moja własna gra w HD, na mojej własnej konsoli HD i takim też telewizorze.

 

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do posiadaczy GTA IV zarówno na PS3 jak i X360. Która waszym zdaniem wersja jest lepsza? Nie chodzi mi już o grafikę ale o aspekty techniczne. Dla tej gry kupuje konsolę więc nie chciałbym mieć przykrej niespodzianki.

 

Gra chodzi i wygląda praktycznie identycznie na obu konsolach (choć pewnie zaraz pojawią się jacyś fanboye co Cię zaatakują cyferkami) więc praktycznie nie ma różnicy ,którą wersję kupisz-nie będziesz mieć przykrej niespodzianki.Choć trzeba uczciwie powiedzieć ,że technicznie GTA4 nie jest grą idealną na obu konsolach(lekkie spadki framerate i doczytywanie tekstur).Zastanów się bardziej co będziesz robił gdy już przejdziesz GTA4-przeanalizuj tematy-zobacz co już wyszło na obie konsole,jakie gry mają wyjść,jakie gry Cię interesują,czy zależy Ci na blu-rayu itp. i właśnie pod względem tego podejmij decyzję o wyborze konsoli

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...