Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

On jest powietrzem napompowany wiec przekuwasz i sie miesci ;)

 

@ Kassandra

 

Ziomek, powiem ci, ze nie jest NIEMOZLIWE ale byloby naprawde trudne z tym PCB ktore tam jest. Da sie, ale chyba prosciej byloby tez wymienic PCB odrazu na cos ze wspolnym uziemieniem.

 

Te kontrolery do 360tki sa poy.ebane.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
@kowal - ta naklejka jest paskudna...Naprawdę, nie ma nic gorszego niż Raju i Ken na białym tle, dodatkowo w takim miejscu. Straszne bezguście, szczerze (ta uwaga tyczy się nie samego artworku lecz ogólnej kompozycji) <_<
no popatrz a na SRK dostałem za niego pozytywa:P

a o Mashtera to juz nie mowie bo był oddziwek niezły Pit rulez

dostałem polecenie ze ma byc Rayu ciezko zanlesc arty w 300DPI (praktycznie jedyne co tyle ma to capcom design works ale on jest zeskanowany na ujowym skanerze i jest mora ) ten tyle miał wiec go wziołem art miał orygianlnie białe tło zwiekszyłem tylko powierzchnie, wez pod uwage ze na jasym tle nie widac kurzu i rys.

swoja droga to ja jestem za tym aby zaczac dawac overlaye paneli a nie artworki, zreszta pod nazwa artworka na arcade rozumie sie co inngo niz w customach no ale akurat ty wiesz sam bo w aracde tez siedzisz

tu zaczołem dział o tym robic, problem ma z wieloma rzeczami przy odtwarzaniu ale jakos idzie co sie da to robie.

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asART.htm

powinien byc update lada chwila dosc spory tam głownie z overlay z Capcomu własnie, na arzie wydrukowałem jeden probnie z konami windy musze go po prostu wstawic kiedys w stika i zobaczyc jak to wyglada na zywca

 

PCB to jest na Cthulu pod PC i PS3

droga zabawka ale zero lutowania i powinno działac bezawaryjnie no i ma od razu pin na elektroniczne joye

 

Mastashi ty chiałes koreanca?

na razie sie wystrzelałem ze sprzetu miałem nie składac w ogole, te obudowy były "dla mnie" (dlatego wyszły elo:P), ja nadal nie mam stika nie liczac sedesu (ktorego nigdzie nie da sie zabrac) i przerobionego DC (na ktorym mam czesci na ktorych grac nie potrafie), miałem do nich blache laserowo wycieta ale koles robiac obudowy zmienił mi wymiary i blachy nie pasowały. wiec dorobiłem do nich plexe i postanowiłem jeszcze zrobic jedna serie bo szkoda aby lezały.

na razie mam projekt i ma mi ziom zrobic prototyp (zabule ostro) z blachy cała obudowe, zobacze jak wyjdzie plus jest ten ze bede miał wsjo gotowe wypalone otwory, malowanie proszkowe wiec zero roboty tylko czesci włozyc no i bedzie mega trwałe, minus taki ze obudowa bedzie bardzo droga i dosyc ciezka. no i nie wiem jak zareguja ludzie na cos takiego co wyglada jak skrzynka przeciwpozarowaXDD

BTW widział ktos po ile jest yen? normalnie jak w Irlandi w czasach wielkiego kryzysuxDD masakra finansowa cokolwiek kupic w japonii! rabuja w biały dzien! to wszysto przez hyzego ruja

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Czy warto składać sticka tylko do gry w shmup'y? Czy może pad jest do tego bardziej precyzyjny? Czy jest jakiś joystick idealny do shmupów i bijatyk 2D naraz?

 

Czy to się nadaje shmupów? Co to wogóle jest? Widziałem to w Szczecinie w media markecie.

mad_catz_360_arcade_stick.jpg

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

 

Mastashi

jak chcesz to co masz teraz to kup tego stika do SFIV tylko kup wersje pod X360 pod PS3 sie przerobi bez problemu ale druga strone ciezka sprawa

w nim bedzie to samo co masz teraz

albo mozesz tez kupic wersje HRAP SE pod Xkloka ma full seimitsu czesci tylko cena dobija

http://akihabarashop.jp/developments/

 

ja nie złoze juz customa na czesciach ktore sa w komercyjnych stikach normalnie dostepne bo cenowo i jakosciowo wtedy nie jestem konkurencyjny składam tylko do specyficznych zamowien tak jak ten powyzszy koreaniec czy optyk i PS3 only. mysle czy by sie tu przyjeły CoinControl pod tekkena czyli to na czym graja w Angli ale sprzet jest tylko dostepny po regeneracji (dosc trudnej) nie ma NOS a nieprodukowny jest od 15-20 lat.

 

GSA

tak warto bo pad sie nie nadaje kompletnie do shmups, choc kilu topow gra własnie na padzie (swego czasu bodajze Plasmo, BBH i szefu triggerzone na bank graja dalej) ale to kwestia ich przyzwyczajenia i tego ze nie kupili po prostu stika ze wzgledow finansowych lub po prostu o tym nie pomysleli

stick jest duzo duzo lepszy

najwygodniej mi sie gra na elektronicznych czyli P360, a jeszcze lepiej SUZO Inductive. tutaj zdania sa jednak podzielone osobiscie nie znam osoby co by po graniu na elektronicznym wrociła do mechanicznego, tu z pl DES gra na optyku, MO teraz moduje na Indutive, ja ma ten komfort ze mam jeden i drugi:P indutive jest na pewno lepszy od optyka dla shmups, ale optyk jest lepszy do bijatyk od inductive, w pl jeszcze kilka osob kupiło indukcyjne ale nie znam ich relacji odnosnie shmups ale nikt na nie nie nazekał kazdy po zakupie indukcyjnych opylał od razu stary sprzet

natomiast z nieoosbistych doswiadczen sa negatywne opinie co do elektronicznych na shmups.org ale to opinie ludzi ktorzy wg mnie ich nie mieli, fanboje i przygłupy w wiekszosci, jeden to seller japonskich czesci tam uchodzi za guru ale wg mnie to debil bo jak ktos twierdzi ze optyki działaja jak analogowe to ja wysiadam, powciskał wielu ludziom LS55 w tym takim co wczesniej mieli T-stcika i on twierdził ze sa szybsze, jak koles mu napisał ze ten stik na oko jest 3x wolniejszy niz jego stary to tamten ze to niemozliwe bo to japonski stik i musi byc szybki :slinotok:

problem w tym ze nie ma opini prosa co by grał na jednym i drugim typie (elektroniczym i mechanicznym) w shmups ale na obu ciwiczył rowno i mogł obiektywnie stwierdzic na ile to daje faktyczna przewage, na pewno daje na poziomie casuala zreszta w bijatykach optyk własnie na casualu ma przewage (łatwo buforuje, umozliwia masherke) natomiast na pro zaczyna ja juz tracic (fatalne neutrale, duza ilosc przypadkowych ruchow od zbytniej czułosci). ja jestem casualem jedyne co zrobiłem na 1CC to shikigami2, i raz w Progear do toczka doszłem, podbnie w giga wings

 

japonce graja prawie zawsze na LS32 choc ja bym wzioł LS40, lub JLW (innych modeli z parametrami pod shmups po prostu nie maja) i ofkors LS32 to całkiem fajny tez sprzet do bijatyk wiec mozna takiego HORI EX pod X360 łyknac bo takowa gałe posiada http://akihabarashop.jp/developments/

w Euro i USA to prawie zawsze jest T-stick (lub jego blizniak magnetic) albo Suzo STC one były projektowane własnie do takich gier na BYOAC to ci kazdy odpowie to samo bo tam jest wiecej osob co maja przeglad szerszy w sprzecie minus BYOAC ze ci zonow dla odmiany marginalizuja japonskie konstrukcje

nie wyswietla mi sie link ale na bank nie kupisz sticka pod shmupsy w sklepie a juz na pewno nie w pl :closedeyes:

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W kwietniu będę mógł prawdopodobnie więcej kasy przeznaczyć na rozrywkę i chyba złożę jednego sticka pod 2d i pod shmupy. Na pewno wezmę pod uwagę twoje porady.

 

Mały offtop:

Ja też jestem casualem ale często gram w shikigami 1 i 2 i psyviara 2 na xboxie1, gram też na DSie w shmupy pod emulatorem NESa i to jest hardkor niektórych nawet z przewijaniem do tyłu po stracie życia nie idzie przejść. Ostatnio męczę też na DSie Ketsui Death Label, są to potyczki z bossami z Ketsui normalnego który jest chyba tylko na automatach ,fale pocisków, całe fale i bardzo płynnie chodzi nawet. Niestety wiem że raczej tego nie przejdę szybko. W bonusach nawet odblokowuje się porady jak omijać pociski czy w co strzelać, czy co jakie ma hitboxy a wszystko tłumaczy pan Japończyk znany gość z Cave.

Odnośnik do komentarza
http://www.allegro.pl/item535123345_profes...ps2_ps3_pc.html

 

Czy ktos na tym gral? Nie mam czasu wartowac tego tematu strona w strone, potrzebuje czegos na krotki okres czasu wiec mam pytanie, czy warto? a i jaki jest restrictor w galce? kwadrat?

Jest za(pipi)isty. Nie przeczytałeś opisu? Przecież każdy stick na którym możesz wykręcać haryukeny jest jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju :lol:

Odnośnik do komentarza

Pychu jakby ci sie chciało wertowac temat to bys wyczytał ostatnie 5 stron chocby

 

BTW co to sa podkretaki i podkretki? ponoc jets to w Tekkenie XDDD wiec moje pytanie kieruje własnie do testujacej czołowki

ja znałem takiego co na danger w MK mowił czinczer XD

 

seria EX to ogolnie crapy sa starszne szkoda kasy

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asHSC4EX.htm

wszystko jest skopane od czesci na PCB skonczywszy na SRK jest mase postow o padnietych PCB

nie wiem czy to bezposrednio X czy to napiecie elektrostatyczne ale metalowe elementy obudowy maja wyraznie ładunek bo ludzie raportuja ze ich kopie ja jak modowałem to zaizolowałem czesc spodu, wtedy jeszcze tego nie doczytałem zaizlowałem odruchowo bo jakos dziwnie blisko lezy PCB spodu.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...