Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Gość GaScAn
Czy arcade stick ma jakąkolwiek przewagę nad padem w strzelankach typu Gradius V? Dualem gra mi się w Gradiusa wybornie, ale nie zaszkodzi spytać.

 

Przeczytaj post kowala na poprzedniej stronie tematu dotyczący shmups. (pierwszy post od góry)

 

 

@goldi mam małe pojęcie o stickach ale to co jest pod twoim linkiem lepiej nie ruszać i lepiej grać na padzie niż takim czymś

Dobry Pad > hujowy stick czyli jak grasz na PS3 zostań przy padzie, jak grasz na X360 to hmm też zostań przy padzie. Już lepszy stick do PS3 z allegro taki czarny. Tego nie kupuj nie bierz nawet za darmo.

 

 

Na allegro widze są jeszcze 3 HORI do PS3 nówki za 250zł. Więc tu bym się nie zastanawiał.

Takie:

ARCADE_STICK_HORI_PS3.jpg

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Ja w każdy bądź razie wolałbym grac na D-Padzie Xa.

No nie grałem na takim sticku ale akurat w tym wypadku wygląd mówi wszystko, to stick z typu tych do Dragon Balla.

Chcesz to kup ale będziesz żałował. Albo poczekaj na opinię fachowców którzy na bank odradzą.

Odnośnik do komentarza
pad sie nie nadaje kompletnie do shmups

Doprawdy? Nie wiem, może dlatego, że Gradius V jest grą wyłącznie konsolową (nie portem z automatów), w dodatku stosunkowo miłosierną dla początkujących, Dual wydał mi się do tej gry niemalże idealny. Z drugiej strony Psyvariar ostatnio mnie upokorzył, ale to pewnie dlatego, że nie rozumiałem, o co w tej grze chodzi.

Odnośnik do komentarza

Myślałem że 32 strony postów Kowala o Arcade Stickach wystarczy by każdy sobie utrwalił że za 100zł nie ma dobrych sticków.

Jestem właścicielem zmodowanego sticka przez Kowala.

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asHSC4EX.htm

to jest mój stick.

 

Gram tylko i wyłącznie w VF5 na Xboxsie

Powiem tak.

Hori Ex stockowy.

Po przejściu z pada na sticka wreszcie mogłem grać postaciami których wcześniej nie było nawet po co odpalać.

Przez pierwsze dwa tygodnie myślałem że dokonuję cudów.

Właśnie... pierwsze dwa tygodnie.

Po dwóch tygodniach przycisk odpowiedzialny za pięść zaczął się zacinać, dwa tygodnie potem przeniosłem się z pięścią na wcześniej nieużywany przycisk to zaczął mi ciąć blok.

Na tej gałce, backdash wychodził w 3/4 przypadków. Jako że gram online, wejście raz nie tego co trzeba często kończyło się przegraną.

Ogólnie złapanie skosów było ciężkie.

 

 

Hori Ex po przeróbce.

Gra się wyśmienicie, postać robi to co jej każesz zrobić. To że coś nie wejdzie to tylko twoja wina. Wreszcie możesz się skupić i walczyć tylko z przeciwnikiem a nie z kontrolerem.

 

Z minusów zostaje:

mały jak dla mnie blat, gdybym robił go kompletnie na zamówienie na 100% chciałbym większy.

W sumie lekki, więc często nieświadomie przesuwam go po blacie i nie leży równo, w efekcie w emocjonującym meczu łatwo stracić pozycję równą i nie wchodzą wtedy idealnie kierunki.

 

Czyli jedyne wady jakie ma stick to te które zostały stickowi fabrycznie.

Wniosek jest prosty i można było dojść do niego pewnie już po 5tej stronie:

pad<hori ex<hori ex custom<full custom

 

Namówcie Kowala żeby robił full customy to sam kupię od niego drugiego sticka ;]

Odnośnik do komentarza

Imbus3 albo Torx15. z gory odkrecaj bo z dołu sie dostaniesz do bebechow tylko połowicznie:P poza tym plomba jest na dole a na gorze nic nie maXD

w sumie ta plomba i tak nic nie daje na stika jest w euro 3 miesiace gwarancji a w razie czego Wełna pewnie i tak nic by nie wskorał w madcatz. poza tym chca aby wysłac na własny koszt a potem zwracaja wg. własnego widzimisie. tak wiec mozna ja od razu zerwac i przykleic na lodowce

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jezu nikt ci nie zrobi customa pod X

i temat wiele razy sie przewinoł

kombinuj wersje SFIVFSTE bo nic taniej nie znajdziesz

 

była juz mowa o kwietniowym rzucie ja mowiłem wełna mowił i ktos jeszcze wiec nie wiem gdzie ty byłes ostatnie 2 miesiace. widze ze piszesz po wszytskich tematach ale najwazniejszego to cos doczytac nie mozesz.

ale najwyzsza pora sie obudzic ale to juz w zasadzie jest za pozno bo seria idzie koło 24-28 a preorder trzeba dac na 2 tyg wczesniej

Odnośnik do komentarza

no to pozdro. 700zł to troche przydrogo(w przeliczeniu kosztuje 500zł doluzmy jeszcze z 50-60 na przesylke i wychodzi nam mniej jak 600,a koles chce spora prowizje).Jak koleś sciaga z UK to sie wogole nie opalca bo w USA stick kosztuje tyle samo tylko ze dolarow a nie funtow

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

nie wnikam w jego prowizje

ale zasada jest jedna - nie jestes w stanie sam sprowadzic to ktos na tobie zarobi - logiczne

wełna wie ze nikt inne tego nie skołuje to wiadomo ze chce zarobic on bierze ryzyko na siebie i on zakłada kase zanim ty wpłacisz, sory ale z kilometra widac zes nic nigdy nie kupował za granica. poza tym twoim problemem nie jest brak stika tylko jak sam zauwazyłes kasy. a ci tłumacze ze nic taniej nie kupisz do czego i tak bys musiał potem nie dołozyc.

 

co do przelicznikow to tak jest i było zawsze w UE ze przeliczali na pałe 1:1 z $ na Euro. sprowadziłby ze stanow to by zabuli cło, VAT, plus 2-3x tyle za wysłke i na to samo by wyszło. w USA ceny zawsze sa bez podatku a w Euro zazwyczaj z podatkiem 19$ unijnym z tad te roznice.

kupisz Fighting Stick EX za 320-330zł za 3 miesiece sie rozpadnie koszt modowania 250-270. wychodzi owe 600zł do tego perfidnie sie go moduje i ktos kto nie ma doswiadczenia to sobie nie poradzi z nim sam.

i na dodatek przez to ze PCB awaryjne nikt nie bedzie ryzykował dla zarobku 40zł wiec nie bardzo widze aby ktos ci to zrobił. a tym bardziej customa

przemysl to, albo oswuj sie z padem. albo sprzedaj Xkloka kup PS3 bo tam nie ma problemu ze stikami do wyboru do koloru SFIV ktos tu dawał linka ze ksoztuje 460zł pod PS3. ale z X klockiem lezysz na stojaco.

Odnośnik do komentarza

Dostalem wiadomosci od MADCATZ (Zainteresowani wiedza). Jesli nie wystarczy dla mnie SF4 Arcade Stick Tournament Edition to zamowie to.

 

 

Exciting news - Madcatz have confirmed that they are adding Marvel vs Capcom Tournament Edition Arcade Sticks and Saturn style Fightpads to their range of licensed Capcom products.

 

These will be released in July to coincide with the launch of Marvel vs Capcom 2 on PlayStation Network and Xbox Live Arcade.

 

Unfortunately we can not give you the artwork as it has to be finalised but it is of a similarly high standard to Madcatz's range of licensed Street Fighter products as shown below.

 

tournamentt.jpg

 

Czyli Nowe Arcade Sticki z Tymi samymi bebechami co SF4 Tournament Edition Arcade Stick, tylko zmieniona naklejka na obudowie

 

Opis

The official Marvel VS Capcom 2 Arcade FightStick Tournament Edition controller for Xbox 360 was designed for fighting game fans to recreate the quality, gameplay and precision found in Japanese arcades. Using the exact Sanwa joystick and 30mm buttons found in official Japanese arcade machines, along with realistic spacing and an eight-button layout, the Marvel VS Capcom 2 Arcade FightStick Tournament Edition brings the true arcade experience right into your home. Featuring the same award winning layout of the Tournament Edition stick, along with official Marvel and Capcom character artwork, the MVC2 FightStick TE is the perfect compliment to the hectic fast paced combat. With separate turbo settings for each button and the best components, prepare yourself for hours of competition, no quarters necessary.

 

Features

Officially Licensed Marvel VS Capcom 2 artwork

Authentic Japanese-style Sanwa Denshiâďż˝˘ joystick & buttons

Premium-quality components with genuine arcade layout

Wired Cable - 4m [13 FT] length

Connect to console via USB

Integrated Xbox 360 headset port [X360 only]

Compatible with most fighting games including PC games that support Xbox 360/PS3 gamepad

 

These awesome peripherals will be wanted by all Street Fighter and Marvel enthusiasts - please contact your Wholesale Account Manager as soon as possible to register your interest.

 

We will allocate you as many units as possible from the initial ship. To avoid disappointment you are advised not to take deposits from any end users or confirm availability until you have your stock.

 

 

 

Bedzie tez dostepny Dedykowany Pad

 

ryukze.jpg

Bedzie oczywiscie inny nadruk ale to samo w srodku

 

4 designs available:

Wolverine vs Ryu

Hulk vs Zangief

Spider-Man vs Strider

Iron Man vs Megaman

 

The official Marvel VS Capcom 2 FightPad controller for the Xbox 360 was designed specifically for fighting game fans to put new levels of control and precision in the palms of their hands. Using an enlarged, circular 8-way floating D-Pad and a classic six-button layout, the Marvel VS Capcom 2 FightPad brings the old school fighting game experience right into your home. With separate turbo settings for each button and great ergonomics, prepare yourself for hours of competition, no quarters necessary.

 

Features

Compatible with most fighting games including PC games that support Xbox 360/PS3 gamepad controllers.

Officially Licensed Marvel VS Capcom 2 artwork

Enlarged circular 8-way floating D-Pad

6-button layout with additional multi-speed Turbo functionality

Rubber grips for improved handling

Licensed artwork featuring your favorite match ups

3-way switch enables D-Pad to also function as left or right analog stick

Integrated headset port for use with Xbox LIVEÂŽ [X360 Only]

9.8 Ft. [3m] Cable, Connect to console via USB [X360 Only]

PS3 Versions Wireless 2.4 Ghz

 

These awesome peripherals will be wanted by all Street Fighter and Marvel enthusiasts - please contact your Wholesale Account Manager as soon as possible to register your interest.

 

We will allocate you as many units as possible from the initial ship. To avoid disappointment you are advised not to take deposits from any end users or confirm availability until you have your stock.

 

 

 

Przepraszam jesli wrzucilem ta informacje w zlym miejscu.

 

Zainteresowani PM

 

 

 

Co do ceny za jaka sprzedaje i prowizje

 

Stany cena w sklepach ok 180$ + wysylka (stick wazy ok 4kg) czyli 40$ = 220$ = ok. 700zl, Dolicz Clo ktore musze zaplacic

 

UK cena w sklepach ok 140e + przesylka ok 20e = 160e = ok 700zl

 

 

Sprzedaje za ok 700 zl bo -

po 1 jestem jedyna osoba, ktora ma dostep do tego po takiej cenie ze mi sie to oplaci

 

Po 2 sprowadzam z hurtowni a nie ze sklepow dlatego mam taniej i moge na tym zarobi

po 3 Kto robi cos za darmo ? no przeciez normalne ze nie zaryzykuje kasy zeby to sporwadzi (bo place przed wyslaniem towaru) i sprzedam po kosztach prawda?

 

 

SF4 TE dla niektorych poszy po 580zl dlatego ,ze nie chcialem wyjsc na buraka i pozniej wydymac klientow z danego slowa. Bo rownie dobrze moglem im powiedziec 700zl i tak by pewnie zaplacili. (Bo nikt inny tego nie mial, a z zagranicy nie sprowadza skoro mozna miec za tyle samo z polski)

 

 

 

Jesli nie bede mial SF4 TE AS - bo moze dla mnie za braknac (za maly jestem)

To wezme te ktore przedstawilem powyzej ( To samo wewnatrz tylko inna obudowa )

 

 

 

PM mile widziane

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...