Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaScAn
http://www.allegro.pl/item535123345_profes...ps2_ps3_pc.html

 

Czy ktos na tym gral? Nie mam czasu wartowac tego tematu strona w strone, potrzebuje czegos na krotki okres czasu wiec mam pytanie, czy warto? a i jaki jest restrictor w galce? kwadrat?

Jest za(pipi)isty. Nie przeczytałeś opisu? Przecież każdy stick na którym możesz wykręcać haryukeny jest jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju :lol:

 

Wpisując w google słowo "Haryukeny" google uznało że to błąd i chciało mi zaproponować miejscowość na Węgrzech Harkany. A pod spodem kilka wyników dot. tego sticka i przy okazji znalazłem go za 75zł http://www.solostocks.pl/mayflash-fighting...c-oferta-159975

 

Jednak wpisując lp czyli haryuken znalazłem adres www.haryuken.com który to jest adresem firmy robiącej projekty domów. Czyli w sumie nic nie wyniknęło z moich poszukiwań... (no znalazłem sticka tańszego niż na allegero , tyle że chyba w hurcie ;))

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

witam. w tym miesiacu bede mial wiekszy przyplyw gotowki i postanowilem ta nadwyzke pieniezna przeznaczyc na elektroniczna rozrywke. jaki arcade stick mi polecacie na ta chwile??? chce aby obsluzyl kazda dostepna bijatyke na x360. napiszcie mi nazwy jakis dobrych arcade stickow ale tylko sprawdzonych tzn. testowanych z dana bijatyka. jakie podzespoly najlepsze i jak to jest z ta galka??? czy jest miekka i czy latwo sie nia polkola kreci i skosy??? kiedys pamietam na automatach arcade takie maszyny co mialy dobra galke ale byly tez takie krotkie w ktorych bardzo ciezko bylo wbic skos badz zakrecic kolo i dlatego chce uniknac takiego wyboru. wraz z arcade stickiem poleci sf4 a pozniej tekken 6 chyba ze do tego czasu wyskkoczy jakas konkretna mordoklepka. co sadzicie o hori ex2???

Odnośnik do komentarza
kiedys pamietam na automatach arcade takie maszyny co mialy dobra galke ale byly tez takie krotkie w ktorych bardzo ciezko bylo wbic skos badz zakrecic kolo i dlatego chce uniknac takiego wyboru.

LOL co za oldschoolem powiało

problem był w tym ze stało w pl pełno kontrolerow przemysłowych

nie psuły sie tak szybko a to duza zaleta w salonie a ze i grac sie tez nie dało to tez zaleta dla własciciela

ciezko bylo wbic skos badz zakrecic kolo

dzis masz to samo bo sie jedno z drugim gryzie

Odnośnik do komentarza

zrozum ze jak nie dołozysz wiecej kasy to co bys nie kupił a kosztuje ponizej 100$ to zawsze jest to to samo (pipi) co najwyzej w innym papierku wiec nie pytaj sie w kołko czy dobry bo czy to wyjdzie z Namco, Hori, Mayflasha czy Madcatza nie bedzie odbiegac od siebie znacznie a czyu ty kupisz sticka za 60 czy 100$ to i tak zabulisz za jego wysyłke tyle samo wiec sam sie zastanow gdzie tu sens kupowac takie cos?

tak samo wszystko co wyłazi bazuje na tym crapie co był X lat temu w Namco klamra spinajace 4 switche do kupy i drazek na pivocie z łozyska i kwadartowy ogranicznik, to samo masz w Namco, Hori i Mayflashu i to same bedzie w tym od Madcatza na 99%

stick powyzej 100$ ma juz zazwyczaj oryginalne czesci przynajmniej gałe ale to w przypadku PS2 i PS3 do X ogolnie wszystko jest drozsze o 20$ przez dodanego head

 

Odnośnik do komentarza
to nie jest tylko kwestia jakosci do ceny

po prostu sie nie opłaca sprowadzac z zagranicy tych tanszych bo połowa potencjalnych kosztow to cło i wysyłka

a to jest prawie takie samo w przypadku drozszego jak i tanszego

ot co

 

no to polec mi jakis dobry. tylko taki ktory byl przez kogos testowany i wymiata po calej linii.

Odnośnik do komentarza

burger ma problem z sruba M4 i podkładka

http://www.giantbomb.com/profile/lordofult...stick/30-21367/

koles po prostu katastrofa

 

widac stik ma dokładnie ten sam problem co swego czasu Dreamcast Stick

a ten OEM jest łudzaco podobny do klonow JLF z serii ASCII FT i wbrew temu co ten ziom (pipi)i to wyglada całkiem solidnie jesli to tylko kwestia tej podkładki i bangla tak jak te z ASCII FT to roznica bedzie nieduza wgledem JLFa

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@kowal

Dobra nie znam się na stickach ,a mam taki dylemat. Dochodzę do wniosku ,że ten stick hori do Xa360 nie nadaje sie do gier 2D postaciami innymi niż chargowane. Porównanie mam ze stickiem na 15 rocznicę SF taki wielki czaicie z battopem (swoją droga battop > balltop)

I znalazłem na necie artykuł jak to koleś niby przerabia ten stick ,że działa on z 360tkom o TU

Widze co hamburgery odstawiają dlatego pytam.

Czy da się coś takiego zrobić i bedzie to działało? Czy ma to sens?

 

Drugie wyjście jakie mam to zmodować Hori od 360 i pytanie jaki battop w to wejdzie i gdzie ja "nie hurtownik" mogę taką gałe zakupić? Drugie wyjście jest wg mnie lepsze bo hori ma wejście na headset a to ważne ,przecież nie będę milczał na livie grając?

Odnośnik do komentarza

po prostu dodał polutowanego pada oczywiscie jets to przerobka ale w praktyce to dolozenie dodatkowego PCB natomiast tak stricte to sie nie da po prostu przerobic nic pod X360 co by sie nie opierało na wsazdeniu tam pada.

pad do X jest trudny do polutowania i kłopotliwy w uzywaniu, rozne dziwne rzeczy sie z czasem zaczynaja dziac ogolnie te pady zle znosza hakowanie. ofkors mozesz probowac ale jesli tego nie robiłes daj sobie spokuj to wyjatkowo podły pad na 1 raz s(pipi) to na 80%. ja dla siebie moze kiedy zrobie ale dla kogos sie nie podejme bo te pady sa drogie zwyczajnie uwzgledniajac tez ewentualne problemy to trzeba liczyc sie z zakupem kolejnego:P zbyt duze koszta jak na ryzyko

Nemo ma sie bawic zobaczymy co mu wyjdzie ( ja mu bede kibicował) ale juz widze jak łapy mu sie czesa z lutownica jak staremu koneserowi win:D

 

to nie jest kwestia battopa czy balltopa tobie chodzi ewidentnie o ogranicznik i dynamike w SFAS jest okrag w Hori kwadrat daltego ci sie łatwiej w 2D gra na tym SFAS niz na hori. ten w SFAS to klon Compact Joystick z BaoLian (X-aracde) to typowa "amerykanska" gała szybko centrujaca i łatwa w prowadzeniu (wiecej) inne dobre "amerykanskie" stiki to Wico i Eurojoystick. niestety zaden sie nie zmiesci w Hori

Wico mam do sprzedania tanio:P były w cabach z SF2:P

 

w hori to nic nie wejdzie:P wiem ze wejdzie z wielkim bolem JLF wiec moze i JLW

najblizej to JLW-UM-8 na ultimarcu jest jako j-stick battop w sumei to ma cos brac z ultimarca z PCB ale nie moge sie zdecydowac kiedy i czy finansowo to dobry moment (złe kursy)

http://www.ultimarc.com/JShopServer/section.php?xSec=6

ale to nie bedzie i tak działac jak to co jest w SFAS. JLW nadal ma dynamike japonca ale mozesz kupic tam silniejsza sprezyne (od U360 http://www.ultimarc.com/JShopServer/section.php?xSec=10) i ogranicznik okragły i troche sie zblizysz do tego co masz w SFAS

 

a Homtaro miał JLW do sprzedania moze by ci puscił tanio jak ma nadal w sumei jaks sprzeyan bys ie znalazła u mnie i babtop mam bo on miał balltopa tylko trzeba drazek by skrucic i gwint zrobic od nowa ale moge ci to zrobic

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

No ten kwadrat w tym Hori to masakra jest do 2D strasznie musze dusić i pokreślać te kierunki dół przód a na SFAS tylko pyk pyk i już. W 2T sprawdza się świetnie i nie mam zastrzeżeń bo gram postaciami które nie mają ciosów dół przód. Ale wychodzi 4 i się niepokoje.

O ten battop to mi chodziło że lepiej mi to trzymać gałeczka w hori za nisko trochę. Czytałem ,że może przez wzrost ale to pewnie legendy. Dowiem się w sumie o te JLW i dam znać. Dzięki.

 

Te przyciski co Hamtaro sprzedaje też wejdą?

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Kwestia przyzwyczajenia, Daigo gra na kwadracie i daje rade ;)

 

Ja ostatnio przerabialem sticka od Kowala na x360 wlasnie i da sie. Problem to dorwanie dobrego pada/pseudopada/pseudosticka (moze generalnie - kontrolera) ktory bedzie mial sporo miejsca na lutowanie i bedzie prosty w przerobce.

 

Ja to zrobilem na czyms takim: http://www.slagcoin.com/joystick/pcb_diagr...60_diagram2.jpg

 

ma spore punkty, wspolne uziemienie i dobrze wyprowadzony sygnal VCC ktory ma 5v (mam optyka i tyle potrzebowalem).

 

OFFTOP @ Kowal : Ziom, teraz to dziala nawet lepiej ta galka niz na PS2 na PCB z MassSystems, jedyny problem to inna katy przekatnych ;) z prawej sa wieksze niz z lewej. moze kiedys sie temu przyjzysz stary draniu ;)

 

Jesli chodzi o zakup to mi sie udalo za bardzo dobre pieniadze to kupic na angielskim eBayu. Z przesyleczka wyszlo 20 funtow okolo, co jest calkiem przyjemna cena :)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
Kwestia przyzwyczajenia, Daigo gra na kwadracie i daje rade ;)

własnie to jest to o czym pisałem chocby w tym artykule z linka:P Daigo daje rade bo gra na tym od dziecka poza tym to top z ponadprzecietnym manualem zagra na byle czym taka prawda nie ma co patrzec na takich kolesi

przecietny gracz ma problem z najporostszymi rzeczami i biorac 2 osoby swieze i dajac jednemu japonca a drugiemu amerykanca to zakładajac ze sa na podobnym poziomie manualnym ten drugi po miesiacu bedzie wpisywał wszystko 2x czesciej

sry ale amerykanski (czy koreanski) stik a japonski w przypadku czasu nauki grania to sa lata swietlne od siebie

nie twierdze ze lepiej kupowac amerykanskie wrecz przeciwnie, lepiej kupic japonca i na tym uczyc sie grac bo dzis to jest na automatach a zawsze powinno sie tak uczyc grac aby byc gotowym do zagrania na automacie (choc w polskiej rzeczywistosci brzmi to przezabawnie wrecz 8) ) poza tym japonce nie maja wad konstrukcyjnych nie zgrzypia i trzeszcza nic nie chrupie (z wyjatkiem LS32) sa symetryczne. dopiero jak japoniec nie spasi lub sa obawy ze jednak ktos jest kaleka manulna to bierzemy sie za amerykanca

acha ja jestem starej daty nazekam ze na tym tamtym nie potrafie ale prawda taka ze nawet na przemysłowych (serio) jestem w stanie grac (do czasu) i w treningu mi siada podobnie ale w realnej walce leci wszystko na łeb.

Ziom, teraz to dziala nawet lepiej ta galka niz na PS2 na PCB z MassSystems, jedyny problem to inna katy przekatnych ;) z prawej sa wieksze niz z lewej. moze kiedys sie temu przyjzysz stary draniu ;)
no pewnie ze bedzie lepiej działał w massystem jest tylko 3,3V dlatego optyki tam sie smaza do 2 lat a nie słyszałem aby komus zdechł w automacie czy na IPACU (ja mam swojego 4 rok)

co do katow to w zyciu nie wyregulujesz idealnie wez graj a nie siedz nad nim z katomierzem:P na switcah tez nie ma idealnie tam tez roznice sa tylko klik i mechaniczny angaz ci fałszuje odczucia a tu powoli mozna poprzesowac i to wykryc po prostu.

 

a wrzuc foty jakies to obejzymy cos tam zmajstrował. ;)

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
poza tym japonce nie maja wad konstrukcyjnych nie zgrzypia i trzeszcza nic nie chrupie (z wyjatkiem LS32) sa symetryczne. dopiero jak japoniec nie spasi lub sa obawy ze jednak ktos jest kaleka manulna to bierzemy sie za amerykanca

Tak żartem mówiąc, ten mój custom na seimitsu od Ciebie skrzypiał i piszczał xD. Ale to było po paromiesięcznej przerwie w graniu kiedy odsiadywałem służbę, prawdopodobnie wdarła się tam jakaś lekka wilgoć albo coś, po jakimś czasie gdy wróciłem do grania wszystko wróciło do normy. Tak czy siak sprzęcik mistrz, ma już 2.5 roku i wciąż działa jak bajka, a przy moim technicznym graniu pewnie starczy mi jeszcze na wiele latek:>.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...