Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

Moj stick na optyku rzadzi ;) Wymienilem PCB na Madcatz i jest super ;)

 

A tamtego sticka mialem w rekach i jest dosc kiczowaty, galka jest ok, standardowy Happ ale przyciski sa slabe plus ja nie lubie tego ukladu. I faktem jest, ze testowalem go tez na 3 przejsciowkach i na 2 nie lazil w ogole a na trzeciej z jakims paskudnym lagiem. Jak kowal pisze - mozna wziaz za nieduze pieniazki bo wejdzie do niego kazda galka i nie bedzie problemy ze wstawieniem nawet duzego PCB, miejsca jest od groma ale to wszystko.

 

Poza tym, jak pisze Yuki, tez gralem glownie na salonach za mlodu i tak jak wyzszosc japonskich przyciskow jest dla mnie oczywista tak galki wole amerykanskie. I nie musi byc to optyk. Na japonskich tez sie nauczylem grac ale jednak zwykly Happ jest dla mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza

nie pisz ze cos jest rare jak nie jest i nie dorabiaja zewnych histori, bo to same głupoty. taki rare ze nawet do tego za(pipi)a w PL trafil w cenie całych 130zł a i to sprzedawal ziom przez 3 misiace na dodatek co 3 sztuka do kolesia wrocila bo miała uwalone PCB. nubytech to nie sega, a baolian to nie iL.

i po co sie pytasz jak i tak masz swoja wersje ze bedzie elo bo na 20letniej budzie to nic juz panie nie działa a to bedzie działac

ty sie nie chciałes zapytac bo i tak jak to kupiłes to juz było po fakcie, tylko pochwalic jakie to szczescie cie nie spotkalo ze kupiłes taki "rarytas"

 

dla reszty fanow rare polecam inna aukcje

http://allegro.pl/item684592426_unikat_arc..._hori_igla.html

"igła" od "hori" a tym bardziej rare ze nawet w hori najstarsi zołci gorole o nim nie słyszeli

 

BTW miałes foty wrzucic tego haka Nemo

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

jakiego haka? to stick ktory ty montowales tylko wrzucilem do srodka PCB z madcatz xbox live sticka (take brzydkie badziewie ale PCB zawodowe bo dziala i jest common ground). nie bede tego fotografowal bo z zewnatrz jest taki jaki byl a srodek wyglada brzydko, ja tego nie robie profesjonalnie tylko dla siebei zeby miec na czym grac przez to nie da sie na to patrzec :)

 

wiesz ze mam lewe rece, polutowalem kabelki po plytce i tyle :)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

EDIT: pisal to Goldi69 bo zapomnialem cegle wylogowac :P ///

 

ja dzis sobie wycieczke po Akihabara w Tokyo zrobilem, przy okazji szukajac AS i zwiedzajac salony.

 

Sticka pod x360 szukalem i cenowo to wyglada tak:

 

HORI te EX 7000Y - 230zl

HORI te wypasione 22000Y - 730zl

SF4 20000Y - 670zl

 

wiec ceny zupelnie niespecjalne

 

ja to bym sie tym pierwszym zadowolil bo gram okazyjnie, ale 230zl to za duzo, wersje pod ps3 juz za 4500Y mozna bylo wychaczyc

 

a salony tutaj to poprostu kosmos, szkoda ze nie pozwalaja zdjec robic.

VF5, T6 i SF4 to po 30szt w jednym salonie, jednak najbardziej mnie rozwalily automaty do karcianek.

np. masz stol ktory wyglada jak boisko do pilki noznej, ustawiasz na nim karty z zawodnikami (zwykle Panini) i grasz swoimi zawodnikami mecz, kazdy ma statystyki w zaleznosci od tego jak mocny byl w czasie jak dana karta sie ukazala, masz normalnie strzal, czy podanie + kierunki oraz karty dowolnie mozesz przed kazda akcja przesuwac zeby np cofnac chlopakow do obrony. Gierka mistrzoska, cos na wzor Tsubasy z Nintendo.

Sa tez takie RPG z za(pipi)ista grafika.

 

A najbardziej obleganymi automatami byly jakies walki robotow, ogolnie bardzo fajnie to wyglada, masz Mecha i z za plecow grasz, strzelasz + walczysz, mozna grac po kilku naraz zlinkowanymi automatami.

 

U mnie w dzielnicy w Nakano jest maly salon gdzie jest 10 automatow z czego na 8 jest SF2 i najlepsze jest to ze wszystkie zajete :P

Odnośnik do komentarza

nie ma czegos takiego jak hori "TE" chyba ci sie z madcatzem pomieszało na oryginały uzywaja skrotow SA (sanwa) SE (seimitsu)

cos zes wlazł chyba do sklepu ze złotymi klamkami i seiyuu jako obsługa

 

HRAP3 SA - 12,490

HRAP3 SE - 10,000

HRAP EX SA - 13,500

HRAP EX SE - 13,500

 

jak widzisz jest tanio jak barszcz to sa oficjalne ceny zalecane

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

nie wiem jaka jest cena oficjalna, wiem ze w choler malo tego jest (x360), bylem dzis w ok 30 sklepach z czego AS do x360 mozna bylo wylacznie w komisach z grami spotkac (takie male sklepy gdzie duzo uzywek sprzedaja) i lacznie widzialem:

 

taki jeden:

 

http://img18.imageshack.us/img18/8711/img0060.jpg <--- 22000Y

 

taki tez jeden:

 

http://www.jbhifionline.com.au/images/asse...oller-image.gif <--- 20000Y

 

i takie ze 3x:

http://noobcentre.files.wordpress.com/2008...or-xbox-360.jpg <--- 6999Y

 

oraz jeden chyba taki sam jak ten wyzej tylko wersja DoA

 

i po calym dniu chodzenia w dzielnicy gdzie powinno byc tego multum wiecej nie spotkalem a pytalem w kazdym sklepie.

 

ogolnie to chyba mega zadkoscia tu jest taki sprzet, do symulacji stickow jest multum do x360, elita w takim komisie za 24000Y mozna lyknac

 

a do ps2 czy ps3 to jest tego z 20 roznych i ten co wyzej do x360 za 6999Y to do ps3 kosztuje 4500Y

Odnośnik do komentarza

astronomiczna cena w sklepie moze wynikac tylko z spcyfiki sprzedazy HORI jaka ma na exlusiwy czyli nie sprzedadza wiecej jak 2 sztuki osobie prywatnej. wieksze partie wysyłaja tylko do licencjonowanych sklepow ktore maja z nimi umowe stała. ale to dotyczy raczej handlu poza japonie zołtki bezposrednio nie maja takiego ograniczenia z tego co wiem. robia to po to aby uniknac sztucznego podbijania ich cen, ustalania wyzszych niz nominalne i zeby ktos po drodze nie zarobił wiecej od nich na samym posrednictwie. ale w praktyce efekt jest odwrotny, ceny windowane sa bo jest gorszy dostep. sklep licencjonowny tak jak playasia, akihabarashop czy od niedawna amazon. nie moze nawet ustalic tak wysokich cen bo Hori by im na to nie pozwoliło dlatego cena powyzej 20K za cos co było za 10K jets co najmniej dzwina i ustalona przez drobego cwaniaka ktory proboje zarobic na tym co wyrwał od Hori tu tez jeden koles wystawiał strupa Namco na allegro za 300zł choc jest wartny 30xD ale to nie znaczy ze Namco tyle kosztuje.

przykładowo 20K kosztuje blat panelu od caba na 2playerow

Odnośnik do komentarza

I sticka Street Fightera 15th Anniversary dostalem. Powiem tak, bardzo masywna rzecz, nie taka jak te obecnie dostepne plasticzki tylko Drewno. Galka rewekacyjna, ogolnie grajac na nim czuje sie identycznie jak na jego odpowiedniku w salonie grajac niegdys w TTT, czyli bardzo dobrze :D Na przejsciowce w polaczeniu z PS3 dziala idealnie, zadnych opoznien, wariacji itp (zaraz sprawdze przejsciowke z X360). Ogolnie pogralem prawie 2h w Tekken DR na sieci i pelen komfort, kilku kolesi poslalo sie do piachu i stick zostal przyjety ^^"

 

Tak wiec slowa Kowala ktory nie gral na nim nie sa do konca wiarygodne, bo sprzet trzeba wyprobowac zeby moc oceniac :) A na tym Sticku gra sie bardzo przyjemnie :)

 

Obecnie dane mi bylo wyprobowac juz sticka z Tekkena 5 Limitki , Soul Calibur 2 z wejsciami do Xboxa/Gamecuba/PS2 ktorego nadal posiadam, Sticka z Dreamcasta, Oficialnego Sticka Segi Saturn. Za nieglugo dostane okrojana wersje sticka z SF4 (mlodszy bracik Tournament Edition) i bedzie kolejny do zabawy :) Ale z tych na ktorych gralem, najlepiej gra sie na tym 15th Edition...jest naprawde wielkosciowo i jakosciowo wierny swojemu odpowiednikowi z salonu :)

 

 

A Tournament Edition nie kupie...napewno nie za cene 750zl...a nie sadze ze bede mial jakies kolosalne wieksze doznania wzgledem gry na tanszych odpowiednikach...

Odnośnik do komentarza

rolft

 

to nie drewno tylko MDF (czyli pospolity padzioch nie nie ten od ferdka) oklejony winylem i niestety "plasticzek" z natury bywa duzo trwalszy

Za nieglugo dostane okrojana wersje sticka z SF4 (mlodszy bracik Tournament Edition) i bedzie kolejny do zabawy
nie zapomnij znow wpasc na forum jak ci wyskoczy podkładka, ale skoro miałes juz to szczescie pograc na DC sticku to sam sobie pewnie poradzisz

A Tournament Edition nie kupie...napewno nie za cene 750zl...a nie sadze ze bede mial jakies kolosalne wieksze doznania wzgledem gry na tanszych odpowiednikach...
nie nie ma sensu, jak ci na tym wavedash wychodzi i leca goscie do piachu

nadal posiadam...Oficialnego Sticka Segi Saturn
czyli rozumiem jestes szczesliwym posiadaczem Virtua Sticka HSS—0136 a moze jescze lepiej HSS-0130 i moze chcesz ktorys z nich sprzedac skoro ten jest lepszy ja go z checia kupie do kolekcji a za tego drugiego to ci moge dac te brakujace 350zł albo nawet całego SFIVTE*

 

*i worek piechu z Buga jeszcze dorzuce

Odnośnik do komentarza

"Soul Calibur 2 z wejsciami do Xboxa/Gamecuba/PS2 ktorego nadal posiadam" <- tak napisalem

 

Niestety nie napisalem ze Sticka z saturna posiadam jeszcze...niestety jakis czas temu sprzedalem. Nie orientuje sie jaki to byl model, kupilem niegdys na ebaycu za 150zl, pogralem...ale jakos saturn poszedl na polke wiec bym mi zbedny...dopiero teraz po niedawnym zakupie Radiant Silverguna chetnie bym na nim pogral...ale niestety ;/

 

a byo to takie cos:

 

http://cgi.ebay.pl/orig-SEGA-SATURN-Virtua...93%3A1|294%3A50

 

niestety nie wiem czy jest to ktorys z wymienionych przez ciebie modeli, bo nie przywiazywalem do tego uwagi

 

 

 

A co do tego sticka ktorego opisuje, nie mowie ze jest bezawaryjny bo przegralem na nim narazie z 4h...napisalem tylko ze fajnie sie na nim gra. Wiec mozliwe ze podkladka moze wypasc kiedys czy inne rzeczy moga sie stac. Napisalem tylko ze gra na obecna chwile jest bardzo wygodna i przyjemna. Nic pozatym :) wiec bez awantur :P

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

MO jak brał HRAPEX to mu napisali to samo, tyle ze on i tak ma X NTSC JAP. ale działał tez na normalnym X360PAL

wiec to raczej kolejne urban legend

japoncy sa "ciezscy" jak brałem tego MAKa to sie dyskusja ciagła kilka dni z nimi zanim doszło do skutku abym w ogole mogł kase im wpłacic a ilosc głupot ktore usłyszałem po drodze to ludzkie pojecie przechodziła

"czy znasz kogos kto uzywa tego w Polsce" babka była pod tym wzgledem tak nachalna ze musiałm dac im linka do bloga DOXa z mame Dev aby sie opie.rdoliła

"czy w wiesz do czego to jest"

"w PL jest SECAM"

"i czy mozna kupic w PL PCBki"

ale w meidzy czsie zawalili mi cała skrzynke reklamami ich PCBkow, cabow i kij wie czego jeszcze

w koncu im napsiałem ze u nas w polsce to na kazdym straganie mozna kupic wodke, kałacha i ogorki i ze jak chca moge im wysłac moj katalog

w koncu dali dane do przelewu i juz nic nie pisali

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Już pisałem gdzieś, że ten pad Hori cienki jest do bijatyk. Triggery co chwile się zacinają, już niejedną walkę przez to przegrałem. Do tego ciężkie to jakieś :P Na razie najlepszy pad do boxa to MadCatz (SF4 Edition). Ma dobry krzyżak (jak w padzie od saturna) i fajne przyciski. Rozmieszczenie przycisków jest za to trochę (pipi)owe i trzeba się długo przyzwyczajać, no ale nie można mieć wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza

goldi///

no czytalem ze nie jest to nic specjalnego, ale zapewne lepszy od zwyklego pada, jednak wen MadCatz jest ponad 3x drozszy, a ja nie mam czasu zeby grac na powaznie, zreszta jak wczoraj gralem ze spasionym japoncem w sf4 to na orginalnym automacie mi sie tez wsio zacinalo, choc moze bardziej stres mnie zjadl i nie dokrecalem itd :P

 

wczoraj w shibuja znalazlem sklep w ktorym bylo z 20 roznych Arcade Stickow, w tym jeden do x360. Najwiecej do PS, ale i do Wii (nawet ten nowy do tej bijatki Capcom vs Yataman czy inne glupoty).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...